Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 47

Thread: S-A INCHEIAT: Etapa 3, intre 26 ian. si 1 feb.

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    PARTICIPA ACUM: Etapa 3, intre 26 ian. si 1 feb.

    Intre zilele de luni 26 ianuarie si duminica 1 februarie 2004 se desfasoara a treia etapa a concursului cu premii organizat de compania Artimex si ziarul electronic de sport OnlineSport. Pentru a participa va rugam sa cititi inainte regulamentul concursului. Pentru a putea intra in concurs trebuie in primul rand sa fiti utilizator inregistrat pe forumul OnlineSport.

    --------------------------------------------

    Iata mai jos cele doua probe ale Etapei 3:

    CONCURS: Etapa 3, 26 ianuarie - 1 februarie 2004

    1. Tema saptamanii: Ai un sportiv sau o echipa preferata? Care este si de ce?
    Rapunsurile la tema saptamanii trebuie scrise pe forum, in cadrul acestei etape de concurs, apasand butonul post reply.

    2. Intrebarea saptamanii: La ce echipa s-a transferat Claudiu Raducanu?
    Va rugam sa trimiteti raspunsul la intrebarea saptamanii la adresa de e-mail contact@onlinesport.ro, cu mentiunea "concurs - etapa 3".

    --------------------------------------------

    Pentru orice problema sau nelamurire legate de concurs, va rugam sa scrieti aici.

    Participati si castigati premiile oferite saptamanal de ARTIMEX .

    Mai multe detalii despre toate produsele firmei Artimex, puteti gasi la adresa de internet www.artimex.ro.

    Artimex si OnlineSport va doresc succes!

  2. #2
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    102
    Reputatie
    1
    1. POLI TIMISOARA - Echipa de fotbal pe care o urmaresc de cind am 14 ani,
    care printre alte performante a eliminat pe Celtic Glasgow in Cupa Cupelor

  3. #3
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Hagi pentru ce a facut la campionatul mondial din 94 este greu de explicat bucuria si mindria in acele zile inspecial cind chiar lucram cu columbieni, italieni, portughezi....etc.
    anti Dinamo, anti oier

  4. #4
    senior deja-vu's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    222
    Reputatie
    1

    Echipa Preferata

    Echipa Mea Preferata Este F.c.national. Am Mai Avut Si Alte Tentative, In Momentele In Care Se Parea Ca Echipa Va Disparea(datorita Faptului Ca Asa Era Vointa Politica In Vremuri De Trista Amintire), Dar Nu Am Reusit. Tot Ei Au Ramas In Sufletul Meu. Tin Cu Ei De Cand Aveam 5 Ani, Ma Leaga Multe Amintiri De Acest Club, Iar Meciurile Din Cotroceni Chiar Te Destind; Te Poti Duce Cu Copilul Sau Sotia, Fara Sa Rosesti La Auzul Celor Mai Noi Injuraturi, Sau Sa Stai Cu Inima Stransa Ca Incepe Vreo Bataie. Pacata De Situatia Financiara Actuala. F.c. National Merita Mult Mai Mult.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Iasi
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    O singura echipa, o singura mare dragoste a vietii mele.Probabil acum asteptati nerabdatori sa va spun care ar fi aceasta.
    Inca din scoala generala a inceput pasiunea pentru aceasta echipa, de la faimosul cuplu Vialli - Ravanelli pe care poate ii consideram atunci extraterestri pentru felul in care reuseau sa se deplaseze in teren, a aparut mai apoi pe firmament o noua stea. Alessandro del Piero, inca un pustan, un talent al clubului din torino, copilul care`ti trimitea mingea la incheieturile barelor, acolo unde spunea antrenor meu de fotbal din copilarie "se mai gasesc doar paianjenii".
    Pasiunea a continuat si in liceu, cand eram singurul din intraga clasa fan bianconero, ceilalti colegi fiind toti pasionati de echipele din Milano, de Milan pt jocul sau "placut ochiului", de inter pt ca in decursului a 2-3 ani se perindasera pe acolo cativa romani - Lucescu sau Mutu. Poate eram considerat un mizantrop in acele momente un om anti-grup oricum am ramas la marea dragoste. Se intampla uneori in viatza sa te indragostesti de o "batrana doamna" si sa porti dragostea pt dansa in suflet toata viatza.
    Apropo totul este alb/negru in viatza mea. Hainele mi le aleg alb/negru, colectionez postere, fanioane, tot ce as putea gasi cu mijloace mai putin deosebite financiar (viatza de student).
    Pt incheiere un singur mesaj "FORZA JUVE, VINCI PER NOI, BIANCONERI ALE"


    Post scriptum : Vizitatzi canalul de mirc (undernet) #juve

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    nu stiu , poate echipa nationala ar fi ce-a mai potrivita daca nu ar gafa iarasi si iarasi ,poate fara vina lor dar asta e.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Milano
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Am o echipa preferata si ea se numeste Steaua Bucuresti.
    Sunt fan al acestei echipe de aproape 20 de ani.
    In anii dinaintea revolutiei imi placea mult jocul echipei si evident eram bucuros de performantele obtinute. Acum cand nivelul valoric al campionatului nostru s-a diluat foarte mult iar antrenorii se schimba pe banda rulanta, Steaua a ramas o echipa destul de stabila cu un joc destul de bun. Sper ca anul 2004 sa aduca ros-albastrilor titlul de campioana si accederea in grupele Ligii Camiponilor.
    HAI STEAUA
    Un personaj important pentru mine din lumea fotbalului este Redondo, jucatorului Milanului, pe care-l admir atat ca fotbalist cat si ca om.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    galati
    Posts
    28
    Reputatie
    1

    A.C.Milan

    Cred ca majoritatea iubitorilor de fotbal au o echipa cu care tin, o echipa de suflet.Echipa mea de suflet este A.C.Milan, cu care tin din anul 1995 de la finala Champions League cand a pierdut cu Ajax Amsterdam.A.C.Milan este una din cele mai bune echipe din istoria fotbalului si a demonstrat-o si anul trecut cand a castigat Champions League in finala cu Juventus Torino.Cred si imi doresc ca anul acesta sa castige si campionatul Italiei si Champions League.
    Forza Rosso Neri

  9. #9
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Echipa cu care tin este FC Oradea. Motivul este simplu. Este echipa orasului meu si este prima echipa la care am fost la un meci de fotbal. Nu tin cu ea numai de cand a promovat in Divizia A, cum sunt multi care isi zic "suporteri" , ci am fost alaturi de ea si in urma cu cateva sezoane cand ne luptam pentru evitare retrogradarii in C.
    FC Oradea per sempre !!!

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Echipa mea favorita este fara doar si poate Universitatea Craiova !
    Prima oara cand am calcat pe legendarul 'Ion Oblemenco' a fost in toamna anului 1994 cand aveam 6 ani neimpliniti.
    Istoria inegalabila, fara pata a Craiovei face din Universitatea cea mai buna, iubita si respectata echipa din Romania. Fotbal ca in Banie nu s-a mai vazut in tara, jucatorii U Craiova sunt inegalabili, orice comparatie este inutila din moment ce Universitatea Craiova este Campioana unei mari iubiri !
    Sper ca Stiinta sa continue cei 40 de ani pe prima scena fotbalistica intr-o maniera superioara celoralte echipe si sa devina din nou echipa care aduna la fiecare meci 40 000 de spectatori dornici de performanta

    CRAIOVA FORZA CRAIOVA ! ! !
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Nu stiu cineva scria ca Armatura Zalau este Milanul salajului atuncea eu tin cu Juventusul salajului care este Minerul Sarmasag

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1

    Raspuns la "Tema saptamanii"

    Echipa mea favorita se numeste Rapid Bucuresti.
    Motivul pentru care Rapidul este formatia mea preferata ar fi urmatorul: fotbalul practicat de aceasta a fost intotdeauna orientat pe spectacol, totdeauna aceasta echipa a fost aproape de sufletul celor nevoiasi, celor cu probleme, celor ignorati de soarta.. care si-au gasit refugiul si linistea in ea. Rapid , acest nume iti trezeste intotdeauna fiori calzi.. te face sa te simti intregit.. te face sa uiti de necazurile de zi cu zi.. te face sa ai un scop in viata.. sa traiesti.. Rapid este o echipa unica dupa parerea mea, inegalabila, cu toate eforturile financiare a celorlalte echipe.. cu toata ura, cu toata hula adusa Rapidului, chiar si atunci cand a fost in Divizia B, Rapidul a ramas o faclie in inimile tuturor suporterilor rapidisti.. si inca ceva, in incheiere.. un om mai in varsta de la mine de-acasa, si acum cand imi povesteste de cum juca Rapidul de frumos pe vremea lui.. lacrimeaza..
    Rapidul a ramas la fel.. o echipa de spectacol.. o echipa a tuturor!
    Forza Rapid!

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Jucatorul pe care-l admir de mai multi ani este "batranul" Dorinel Munteanu.Chiar daca s-au scris multe lucruri urate despre el dupa ratarea calificarii la europene nu trebuie sa uitam cate a facut Dorinel pt nationala timp de atatia ani.
    Respect...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Everywhere
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    DINAMO BUCURESTI...O iubire care nu se explica ci se traieste...

  15. #15
    UltraDUR panDUR's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Craiova, Tg Jiu
    Posts
    217
    Reputatie
    1

    Exclamation Fotbalistii Mei Preferati Sunnt Fotbalistii Universitatii Craiova Si Pandurii Tg Jiu

    pazea revin psndurii la putere de aceasta data nu condusi de Tudor Vladimirescu ci de un alt panDUR.......Emil SandoiundefinedQWEQQW

  16. #16
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Nu pot spune ca am un singur jucator preferat, sunt mai multi care imi plac. Daca ar fi totusi sa aleg, mi-ar fi imposibil sa hotarasc intre Andrei Pavel si Adrian Mutu. Pentru ca amandoi practica sporturi pe care eu le iubesc foarte mult, pentru ca sunt romani si pentru ca sunt foarte buni.

    Andrei este un tip calm, echilibrat, serios, "neamt", pastrand totusi ceva din exhuberanta si (din pacate inconstanta) latina. Am vazut meciuri fantastice cu el in rolul principal si ma intreb de ce nu a ajuns in primii 10 ATP. Ca toti romanii, e lipsit de noroc (vezi accidentari, vezi sfertul de la Roland Garros cand i-a nascut sotia). In afara de asta, mi se pare un baiat foarte de treaba, deloc cu nasul pe sus, si asa vorbesc de altfel toti despre el. A facut enorm pentru tenisul romanesc, fiind deocamdata singurul nostru jucator de top. Sper sa ia Roland Garros-ul anul asta si vreo 2-3 Masters A, si sa il bata pe Federer. Asta e alt lucru care imi place la el, poate sa bata pe oricine pe orice suprafata... despre cati jucatori poti spune asta?

    Nu am sa insist la Mutu pentru ca toti il cunoastem foarte bine. Admir la el faptul ca vrea sa joace si nu se complace cu un salariu bun pe banca (vezi Raducioiu, Ad. Ilie si multi altii). Are un talent urias, incomplet exploatat (zic eu) inca. Astept de la el sa devina golgeterul Champions League si al campionatului Angliei la anul

    Echipe? Echipa de cupa Davis a Romaniei :p Pentru ca devine o echipa adevarata.

  17. #17
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    AC Milan - tin cu ei de cand i-a spulberat pe Steaua in '89.
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    steaua forever

    undefinedAs putea sa spun multe despre echipa mea preferata,Steaua Bucuresti.De ce Steaua?Pentru ca nu putea fi alta echipa.In primul rand ca este o echipa de mit.Am doar 18 ani,si bineinteles ca am crescut cu povestea castigarii Cupei Campionilor din '86.In plus,e o chestie care vine din suflet,neimpusa de nimeni.Si are baze in realitate.Echipa joaca in spiritul Steaua,care s-a format de-a lungul timpului, si nici o echipa care s-a ridicat mai tarziu nu poate avea aceleasi pretentii(indirecta spre Rapid).Cred ca Steaua a dovedit an de an ca merita sa fie iubita de atat de multi fani;a jucat intotdeauna cel mai bun fotbal ,nelipsind nici spectacolul.O echipa de oameni tineri, cu dorinta de munca si de afirmare,jucatori care dau totul pe teren pentru echipa asta si un presedinte pe masura,sufletist si dispus sa faca orice pentru a vedea echipa cat mai sus.Ar mai fi...dar vorbele nu au valoare.Tot ce conteaza este ceea ce vedem pe teren.Un antrenor...Piturca...un stadion...Ghencea...si o ECHIPA...STEAUA!

  19. #19
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Inima mea bate numai pentru JUVENTUS TORINO dar in special pentru Alessandro Del Piero!!! As dat tot ce pot numai sa iau un autograf de la el sau macar o strangere de mana. Tin cu JUVE deoarece primul meu fotbalist pe care il urmaream meci de meci a fost Inzaghi. Pe vremea cand el juca la Juve am inceput sa simpatizez toata echipa dar ceea ce mi-a placut la ei a fost spiritul de echipa, forta echipei si cat erau de uniti. Dupa ce Inzaghi a plecat cu Ancelotti la Milan nu m-a mai atras foarte mult si am continuat sa o urmaresc meci de meci tot pe JUVENTUS. Performatele ei si suporterii extrem de apropiati de echipa mi-au transformat inima in alb-negru!!! Pentru a va demonstra pasiunea mea pentru torinezi va voi povesti ceva f. frumos: la golul lui Zalayeta din sferturile cu Barca din sezonul trecut de UCL am scos un tipat care s-a auzit la aprox. 35 m departare de fotoliul din care priveam meciul. Am iesit in strada cu 2 prieteni si am inceput sa cantam de bucurie si fluturam fularele, dar tipam atat de tare incat o multime de vecini au iesit pe la geamuri. In concluzi: FORZA BIANCONERI!!! JUVE, LA CAMPIONE D' ITALIA!!!! DEL PIERO IS THE BEST!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  20. #20
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Echipa favorita:UNIVERSITATEA CRAIOVA!
    De ce? Fiindca atunci cind am invatat ce inseamna sportul si in special fotbalul, lectiile erau predate de UNIVERSITATEA CRAIOVA. Daca voiai sa vezi virtuozitate sportiva,daca voiai exemplu de fair-play,daca voiai sa stii ce inseamna rezistenta in fata "intemperiilor vremurilor",daca voiai sa afli cum e sa fii "rebel" si sa nu stai in "pozitie de drepti" in fata reprezentantilor puterii comuniste,toate acestea si inca multe altele erau concretizate intr-un nume:UNIVERSITATEA CRAIOVA care nu era doar o echipa,era o stare de spirit.
    Timpul a trecut,vremurile s-au schimbat,Universitatea nu mai e demult ceea ce a fost,insa iubirea fata de culorile alb-albastre nu o sa dispara niciodata.

    P.S. Azi "am implinit" 100 de mesaje pe acest forum.Ma bucur ca intimplarea a facut ca subiectul sa fie legat de echipa mea de suflet.
    Last edited by nick; 27th January 2004 at 19:27.

  21. #21
    junior smg's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Chemnitz.De
    Posts
    134
    Reputatie
    1

    Olimpia

    Olimpia Satu Mare si Chemnitzer FC

    .. patriotism local
    ~~~+++~~~+++~~~+++~~~+++~~~
    nici o faptă bună nu rămâne nepedepsită...
    ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •