View Poll Results: SC FC PROGRESUL Bucureºti SA - SC DINAMO 1948 SA Bucureºti II

Voters
8. You may not vote on this poll
  • 1

    5 62.50%
  • x

    1 12.50%
  • 2

    2 25.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 41

Thread: Etapa 11:SC FC PROGRESUL Bucureºti SA - DINAMO 1948 SA Bucureºti II

  1. #1
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1

    Etapa 11:SC FC PROGRESUL Bucureºti SA - DINAMO 1948 SA Bucureºti II

    24-10-2007

    SC FC PROGRESUL Bucureºti SA - SC DINAMO 1948 SA Bucureºti II

    Discutii despre meci...

  2. #2
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Vreau trei puncte in acest meci.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #3
    Forzza Roma Ray1's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Torino,Italy
    Posts
    1,148
    Reputatie
    1
    eu cred ca progresul poate castiga acest meci cu toate ca dinamo a luat 7 pt din ultimele 3 meciuri

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    cred ca bate Dinamo in meciul asta

  5. #5
    Hingher blandu's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    721
    Reputatie
    1
    Hai Progresul !!!!!!
    Faceti-ma fericit.
    Hingher

  6. #6
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Noi sa te facem? Doamne fereste!
    NU batem. Mancam o bataie de nu ne revenim. Sa vedeti. Cu cine sa batem? Cu Penis Serban pe banca? Niciodata! Este nevoie ca Progresul sa se duca in C, si se va duce, pentru ca asistam la acelasi schimb de replici ca si anul trecut. La inceput sforaitoare, ne batem la titlu, ne batem la europene, apoi schimbam obiectivul si suntem ironici, intre timp avem grija sa il asiguram pe "antrenor" de toata consideratia. Apoi Spunem ca nu retrogradam, schimbam pe imbecilul ala care isi spunea antrenor si care a nenorocit echipa asta frumoasa. Dupa ce il alungam si pe urmatorul, iar apoi inca vreo patru, dintre care unul este fostul copil de mingii de la poarta lui Babicu, ne juram ca nu picam, dar o facem cu brio, nu inainte de a strange vreo 4 puncte pe final, ca sa nu avem penalizari in divizia C. Concordia Chiajna, care e si matematic promovata, ne da meciul iar noi il vindem la Chiajna pe Lirca. Nu ne facem probleme cu divizia C, pentru ca Savu, Cursaru si Ghindeanu, desi au vreo 36 de ani fiecare, au experienta diviziei A si B. Incepe si prima etapa. Optimism fara margini. Jucam pe Cotroceni, avem terenul pe 100000 de ani. Building Vanju Mare, care e antrenat de Marin Barbu, invinge Progresul, marea favorita la promovare, cu un inimaginabil 1-0. Autogol Cristian Munteanu. Antrenorul bancarilor, George, spune ca el a pregatit bine meciul, i-a dirijat chiar de la megafonul de la care anunta schimbarile. Bancaru, antrenorul cu portarii, deci al lui Babicu, nu isi reproseaza nimic si se duce sa isi ceara indemnizatia.
    In fine... m-am plictisit. In mare cam asta e povestea noastra cu deznodamant cu tot.

  7. #7
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Suna trist dar nu si...imposibil.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #8
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Eeee,am ajuns sa avem adversari/dusmani comuni sambata asta!Eu zic sa-i bateti dimineata pe ai mici iar noi seara pe ai mari!Ce ziceti,merge afacerea?BTW. Bancarule,nu glumi cu asa ceva,ti-o spune unu care-i patit deja!Inca ceva bancare,daca tu te vezi antrenor cu portarii,miril ce post/functie va avea?

  9. #9
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    ...purtator de cuvant. Banatene, noi am facut deja ABC-ul suporterului. Inca de prin anii 80. Si eu imi doresc...dubla.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #10
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Daca cineva are senzatia ca eu glumesc se insala. Normal ca nu ma vad antrenor cu portarii, dar la ce nume vin la noi antrenori nu vad de ce nu as putea ajunge si eu antrenor. Miril este psihologul echipei. Desi daca ar fi am mai iesi si noi in lume. Poate si asta lipseste.
    Un episod pe care nu il stie decat Kra****x, nu ca e ceva foarte de tineut la secret. Eram la meci anul trecut, stateam sa picam, venise Vladoiu deja, pierdeam pe linie, deci. Ne uitam plin i de deznadejde la meci. Pe tusa se incalze Savu revenit din Azerbaidjan. In tribuna, langa noi, Catalin Lita. Manca seminte. La pauza, desi nu imi sta in fire sa ma bag in vorba cu oamenii, il intreb: Cataline, nu te intorci? Pe asta l-a pufnit rasul si a zimbit tamp si a zis nu. Apoi a completat - poate antrenor. Mai vreti ceva?
    E de ajuns ca Dinamo II sa trimita la meci 3 jucatori de la echipa mare care fac tusa din motiv de galbene si ... gata, aia suntem.

  11. #11
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucureºti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Eu zic sã fim optimiºti.
    Nu concep sã nu batem Dinamo II.Nu zic ca-i imposibil sã mâncãm bãtaie, dar dacã o facem, atunci sã fie demiºi antrenorii.

  12. #12
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si daca facem egal? Care antrenori?

  13. #13
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Ei care? Tu si Geroge!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #14
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu as veni, chiar daca sunt antrenor, dar am treburi maine. Si cu si fara mine cred ca joaca la fel. Nu pot spune acelasi lucru despre Penis Serban.

  15. #15
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Eu zic ca rezultatul este clar: 1 - 1, cu suspans si tot tacamul.

  16. #16
    sport legend Mishumacher's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,244
    Reputatie
    1
    Am si eu o rugaminte pentru suporterii progresisti.Inteleg foarte bine ca antrenorul vostru lasa de dorit dar va rog sa nu-i mai pociti numele.

    Multumesc pentru intelegere!

  17. #17
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Este o persoana publica asa ca trebuie sa ne intelegi si pe noi. Stiu ca esti un moderator care are grija de acest subforum, pentru care iti multumim, dar sa nu exageram unde nu trebuie, mai ales ca unii dintre noi au folosit si... sau o denumire decenta pentru un organ...anatomic, iar regulamentul forumului nu interzice un vocabular mai dur cu persoanele publice. Va fi un meci greu caci, daca vor, cei mici de la Dinamo pot mai mult. Sper sa nu o faca astazi.
    Last edited by miril; 24th October 2007 at 09:21.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #18
    drucker oenolog 2stupiddogs's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Timisoara-Banat
    Posts
    6,796
    Reputatie
    1
    Acum observ ce tampenii am scris ieri....pai,astazi se joaca intermediara!Deci sa rectific : voi astazi pe ai mici si noi sambata pe ai mari!

  19. #19
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am observat si eu dar...concluzia este ca...mai sus.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #20
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    @Mischumacher, Miril a punctat bine, este persoana pubica. In plus nu cred ca numele sau, chiar asa pocit, este o injuratura sau un cuvant urat. Cu mici exceptii mai toti avem pe aici in "ranita" bastonul de maresal, cate un mic sau mai mare Dennis.
    Nu m-am legat de nimeni de pe forum, asa ca nu vad de ce nu ii pot poci numele. Daca zicem "boul de Gigi Becali" e de infractiune?
    Eu zic ca pierdem. Este etapa intermediara si ca sa nu stea cu mana pe Denis, Zenga o sa ii trimita la lucru. Sa vedeti...

  21. #21
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Si daca predictia Bancarului se adevereste, puschea pe limba, "Good bye, My Love, God Bye", ca-n melodia aia siropoasa a lui Pennis Rufous sau cum il chema pe respectivul. Mai pe romaneste, daca pierdem, Demis...Serban. Ar fi singurul...castig pentru noi.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •