View Poll Results: Cine credeti ca va castiga "Turnel celor sase natiuni"?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Anglia

    7 77.78%
  • Franta

    2 22.22%
  • Italia

    0 0%
  • Scotia

    0 0%
  • Tara Galilor

    0 0%
  • Irlanda

    0 0%
Results 1 to 20 of 20

Thread: Cine credeti ca va castiga Turneul celor sase natiuni la Rugby?

  1. #1
    manager
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    339
    Reputatie
    1

    TURNEUL CELOR 6 NATIUNI

    14 Feb 2004 France vs Ireland 1400 Paris (Stade de France) Preview
    14 Feb 2004 Wales vs Scotland 1600 Cardiff (Millennium Stadium) Preview
    15 Feb 2004 Italy vs England 1500 Rome (Stadio Flaminio) Preview
    21 Feb 2004 Scotland vs England 1730 Edinburgh (Murrayfield) Preview
    21 Feb 2004 France vs Italy 1400 Paris (Stade de France) Preview
    22 Feb 2004 Ireland vs Wales 1500 Dublin (Lansdowne Rd) Preview
    06 Mar 2004 England vs Ireland 1600 London (Twickenham) Preview
    06 Mar 2004 Italy vs Scotland 1330 Rome (Stadio Flaminio) Preview
    07 Mar 2004 Wales vs France 1500 Cardiff (Millennium Stadium) Preview
    20 Mar 2004 England vs Wales 1600 London (Twickenham) Preview
    20 Mar 2004 Ireland vs Italy 1330 Dublin (Lansdowne Rd) Preview
    21 Mar 2004 Scotland vs France 1500 Edinburgh (Murrayfield) Preview
    27 Mar 2004 France vs England 2000 Paris (Stade de France) Preview
    27 Mar 2004 Ireland vs Scotland 1600 Dublin (Lansdowne Rd) Preview
    27 Mar 2004 Wales vs Italy 1400 Cardiff (Millennium Stadium) Preview

  2. #2
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Sentimental, as zice "Allez les Bleus!". Dar sunt convins ca, dupa castigarea titlului mondial, "trandafirii" sunt favoriti.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  3. #3
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1

    Cine credeti ca va castiga Turneul celor sase natiuni la Rugby?

    Se anunta o editie "fierbinte", in care Anglia vrea sa confirme castigarea primului titlu mondial de catre o echipa din emisfera nordica, in timp ce Franta va dori sa arate ca ratarea semifinalei in fatza rivalilor de peste Canal a fost doar un nefericit accident. Nu trebuie neglijat nici orgoliul celtic: Wales, Scotia si Irlanda beneficiind de luptatori ambitiosi, capabili in orice clipa sa rastoarne cele mai sigure calcule ale sportului cu balonul oval. Singura trupa stinghera pare a fi cea a Italiei, care a demonstrat in scurta sa participare la "competitia de gala" a nordului ca banii lui Berlusconi nu reprezinta unicul atu in acest sport.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  4. #4
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Cred ca lupta se va da intre Anglia si Scotia!!!!
    Si Franta si Tara Galilor au un cuvant de spus. La fel si Irlanda. Cea mai slaba mi se pare Italia.
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  5. #5
    senior roxana's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    in acest weekend am urmarit primele doua meciuri de rugby din viata mea!
    si nu sunt ultimele. cred ca o sa castige anglia.

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Favoritzii mei scotzienii continua pasa proasta din ultimii ani. Au pierdut in Tzara Galilor shi cu parere de rau cred ca o sa se lupta cu Italia pentru "lingura de lemn"....Batalia o sa fie intre Anglia shi Frantza, despre care cred ca sunt cam cu o clasa peste restul. Irlanda shi Tzara Galilor se bat pentru locul 3. In cele din urma totushi cred ca englezoii vor lua titlul. Au o aparare beton, iar Wilkinson (daca revine pana pe 27 martie, dar nu cred) sau Grayson se stapanesc mai bine decat Michalak.
    ex-alpopa

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu merg pe mana englezilor, cu francezii pierzand trofeul si clasandu-se pe 2.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Irlanda a cashtigat duelul pentru locul 3. Sa vedem ce fac cu Frantza, dar nu cred ca va fi o surpriza. Scotzia a luat-o-n barba, dupa cum era de ashteptat. Ashtept confruntarea cu Italia; ar fi penibil ca ciulinii sa termine ultimii.
    In alta ordine de idei ce zicetzi de natzionala Romaniei? Parca sunt mai determinatzi baietzii de cand cu Sauton asta. Shi ce-mi place e ca incearca sa primeasca cat mai putzine puncte. Portughezii nu ne-au bagat eseu shi sper sa nu ne bage nici aialaltzi. Eu merg pe victorii pe linie din partea stejarilor.
    ex-alpopa

  9. #9
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Meciul decisiv se va juca pe 27.03 la PARIS !
    Inclin sa cred ca FRANTA are 60 % sanse in a cistiga trofeul !

  10. #10
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    ROXANA, ti-am citit mesajul...dupa .
    Cred ca ai remarcat faptul ca rugbystii sint unii dintre cei mai FAIR PLAY sportivi !

    O zi faina !

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Franta care va invinge Anglia la Paris.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Superb! Atat pot sa spun despre meciul Anglia-Irlanda. A avut de toate : tensiune, gresheli, executzii formidabile, ratari...........Mi-a parut bine ca au batut Irlandezii. Astfel, se incinge cursa! Cu parere de rau insa, constat ca Scotzia shi-a adjudecat deja "lingura de lemn". Avand in vedere ca au pierdut cu Italia ma gandesc cu groaza in ce stadiu dezastruos sunt "ciulinii". Nu pot sa ma gandesc decat ca ar fi bine sa-i prindem shi noi romanii intr-un meci zilele astea.......poate ii batem! :p
    ex-alpopa

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Partida Franta-Anglia va fi decisiva. In mod normal Anglia nu poate pierde in fata Frantei. Dar dupa ce mai multi eroi de la RWC au disparut din echipa situatia nu mai este la modul "normal". Anglia a inceput deja reconstructia echipei.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Rezultate fireshti in etapa de azi : Anglia 31 - 21 Tzara Galilor shi Irlanda 19 - 3 Italia. Ashtept o surpriza maine din partea "ciulinilor". Poate se mai incing spiritele shi mai rau!
    ex-alpopa

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    FRANTA....fara comentarii
    Anglia nu are rost fara Wilkinson......Wilkinson nu e tocmai un model pentru rugby,un rugbyst adevarat joaca la mana ....el e paralel cu jocul la mana...se timoreaza

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Stai tu linishtit ca nu-i chiar asha paralel cu jocul la mana. Vrei sa-mi zici ca Michalak ar fi mai bun decat Wilkinson la jocul de mana?! Nu cred.....Nu vreau sa postez intr-un fan englez (ca nu sunt) dar mi se pare mai timorat in momentele esentziale Michalak. De-aia sunt shi curios cine o sa execute loviturile de picior. El sau Iashvili?!
    ex-alpopa

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Frantza 24 - 21 Anglia dupa un meci superb. N-a fost atat de electrizant ca Anglia - Irlanda dar a avut mai multa tensiune. Deci Frantza face Marele Shlem! Irlanda pe 2! Scotzia ia lingura de lemn.........
    ex-alpopa

  18. #18
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu meciul. Franta a jucat superb. Merita trofeul. Au fost unele faze de mare spectacol.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  19. #19
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    nu mai laudati franta asa mult ca nu merita. anglia nu a jucat prea bine turneul asta dar chiar si asa nu ar fi avut probleme daca nu facea atatea infractiuni si greseli tehnice. cine urmareste turneul stie ca din punctul asta de vedere englezii au fost intotdeauna cei mai corecti si cei mai rigurosi. cupa asta mondiala pe care au luat-o i-a facut sa se relaxeze prea mult.

  20. #20
    junior
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Toata lumea e de acord ca Franta a jucat superb si Anglia a jucat prost. Daca diferenta intre o Franta in zi mare si o Anglie in zi proasta e de 3 puncte, atunci imaginati-va care e diferenta reala intre ele in mod obisnuit. S-a vazut la cupa mondiala!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •