Results 1 to 3 of 3

Thread: Dezamagiri-2004 !

  1. #1
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1

    Dezamagiri-2004 !

    Din pacate, noi romanii, am avut anul trecut parte mai mult de dezamagiri decit de...bucurii !
    Ma refer pe...plan sportiv !
    Nu mai pierd vremea sa insir momentele neplacute-2003 !

    V-as ruga, daca va face...placere (hm ! ), sa...publicati dazamagirea d-voastra personala .

  2. #2
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Faptul ca nu sa schimbat nimic in conducerea fotbalului si ca tot in joc plecam....
    anti Dinamo, anti oier

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cel mai nefericit moment din anul acesta, abia inceput, este, pentru mine, necalificarea nationalei de handbal la C.M.
    O noua crunta lovitura !
    De parca aveam nevoie ?!

    Normal, cind se rateaza o calificare, ca de obicei, se cauta cauzele. Eventual si vinovatii.
    Nu stiu cum se intimpla in handbal ? Am insa impresia ca „mersul“ este acelasi, peste tot. Adica...asa ca la fotbal etc.

    Normal ar fi ca aceia care ne-au condus la o noua NEcalificare sa ne...multumeasca pentru atentie si sa elibereze scaunele.
    Ca nu se va intimpla asa ceva...cunoastem deja !
    Doar sintem nascuti in tara celui care s-a ales pe VECI presedinte !

    Si-atunci ? Ce-i de facut ?

    Nu stiu care este situatia in alte localitati. O stiu insa, foarte bine, pe cea din localitatea de...bastina.

    Pina nu de mult, orasul avea echipa de divizia A !
    Am ramas si eu mirat . Nu pentru ca au promovat (doar cunosteam calitatea muncii prietenului meu, antrenorul ) ci pentru cum au fost primiti in divizie !
    Antrenamentele, vara, se desfasurau pe un teren asfaltat.Chiar si jocurile ! O tribuna de beton ; ici-colo resturi de „banci“ de lemn.
    Iarna, antrenamentele si eventualele jocuri se disputau intr-o sala a unui liceu. Spectatorii se inghesuiau pe unde puteau ca...tribuna nu avea sala.
    (Poate ar trebui sa amintesc ca orasul a avut si o echipa de baschet. Echipa la care a crescut GHITA MURESAN !)

    Apoi, dupa terminarea meciului, aveai surpriza sa te speli in...ghiuvete . Asta daca...curgea apa !

    In primavara trecuta, intr-o vizita, dupa un meci de fotbal cu fostii colegi, ne-am spalat la...“tzishnitoarea“ din curtea liceului...

    Domnul NASTASE a promis 400 de sali de sport !
    Cred ca...40-50 de sali, cu tribune, ar fi suficiente pentru RO ! Asta...in prima faza !

    Si...ar trebui sa mai incetam cu scuze de genul „ daca am avea noi conditii ca altii...am ajunge (cel putin ! :p ) C.M. !“ Am vazut reportaje de la rusi : salile, in care se antreneaza campioni mondiali si olimpici, sint cam de...nivelul nostru !

    Pe viitor ne va fi tot mai greu sa ne calificam la o competitie internationala !
    Valorile sint tot mai apropiate iar noi...pierdem teren !

    Probabil ca si cei din conducerea federatie de handbal, in loc sa-si caute greselile in curtea lor, vor apela la fel de fel de scuze ! Ca, deh !, asa sintem noi !

    INCA sintem detinatorii (impreuna cu SUEDIA) recordului de titluri MONDIALE !
    Dar...noi nu mai sintem ACOLO, SUS !...

    P.S. Cred ca rezultatele sportive sint pe MASURA INTERESULUI SI SERIOZITATII CU CARE ZIARELE DE SPECIALITATE TRATEAZA SITUATIA ACTUALA A SPORTULUI ROMANESC !
    In loc sa se ocupe de revigorarea sportului, in general, aceste "hirtii" cauta TOT CE E MAI URIT SI VIERMANOS din ele !
    E drept, ele se adreseaza masei largi de cititori. Si-aici...AVEM SI NOI O VINA !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •