Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 123

Thread: Idei pentru forum, structura si organizare

  1. #1
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    Idei pentru forum, structura si organizare

    Am deschis acest thread, pentru a va cere parerea despre cum ati vrea sa fie impartit acest forum, tinand cont ca thread-urile deja existenet sunt putin amestecate. Acum ca am fost numit moderator poate reusim impreuna sa-i gasim o forma mai organizata, si aici ma refer in impartirea lui in subforumuri, etc. Astept parerile voastre!
    www.fangymnastics.com

  2. #2
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Nu ar fi rau sa aflam si parerea ta.

    FELICITARI!
    Last edited by Sorin Blaj; 19th October 2007 at 22:37.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #3
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Felicitari!
    Ma bucur ca ai fost numit moderator.

    Da, ideile sunt destul de amestecate. Este greu sa mai gasesti ceva dupa o bucata de timp.
    Ma gandesc si voi reveni cu parerea mea in ceea ce priveste structurarea subforumului.

    Bafta!

  4. #4
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Eu m-am gandit la impartirea acestui forum in 4 categorii(sub-forumuri) si anume:
    1.Competitii ( in care sa intre toate thread-urile ce au ca subiect vreo competitie din anul in curs)
    2.Gimnastica aerobica&ritmica ( pentru ca am vazut ca au inceput sa miste si aceste 2 ramuri ale gimnasticii)
    3.Generalitati( aici pot intra toate thread-urile in care discutam despre gimnasti, despre stirile aparute, zile de nastere ale gimnastilor, etc)
    4.Arhiva (in care sa intre thread-urile mai vechi de 2 ani, care sunt bune de pastrate pentru "generatiile viitoare" )

    Cam asa vad eu structura acestui forum si astept cu drag pareri ca sa-l facem cat mai bine
    www.fangymnastics.com

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Felicitari mikeyy!
    Ma bucur ca doresti restructurarea acestui forum, mai ales acum cand suntem destul de multi interesati de tot ce se petrece in gimnastica romaneasca si mondiala!
    O sa vin si eu cu cateva propuneri, idei....!

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Trebuie sa fie cat mai usor de utilizat; sa avem repede acces la informatiile noi, de ultima ora!

  7. #7
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Da asa este, daca vrei sa vezi rezultatele de la o competitie sa sti exact unde sa mergi, nu sa cauti prin multitudinea de thread-uri.
    La partea cu informatii noi, de ultima ora....sper sa avem cat mai multe surse de informare
    www.fangymnastics.com

  8. #8
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Felicitari, Mikeyy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Si la mai mult

    O sa ma gandesc si eu, poate imi vine ceva in minte, dar deocamdata structura ta mi s epare logica si concisa

  9. #9
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Va multumesc tuturor pentru felicitari!
    http://www.nearlygood.com/smilies/group.gif
    www.fangymnastics.com

  10. #10
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    felicitari si de la mine
    asa incepem si noi sa ne organizam putin...
    la competitii vrei sa pui numai datele referitoare la competitii? ca mi-e ca incepem din nou sa comentam
    eu as face si o parte despre lot, gimnasti, antrenori...cu date de ultima ora sau povesti de mai demult...cu date de nastere...

    si trebuie sa ne gandim si unde punem chestii de genul cod de punctaj, elemente...

    ma mai gandesc si eu

  11. #11
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Vom comenta doar despre acea competitie, asa cum am facut si anul acesta pt Stuttgart, iar discutiile care nu fac referire la vreo competitie le discutam pe un thread de Diverse asa cum facem acum.
    Daca e facem un subforum de gimnastica artistica in care sa bagam sportivii, antrenorii, codul de punctaj etc.
    Trebuie sa ajungem la un numitor comun cu totii

    Nu vor fi doar datele despre competitii...asa vor incepe thread-urile cu data concursului, gimnastii care vor participa, dupa care comentarii despre acea discutie
    www.fangymnastics.com

  12. #12
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    scuze ca ma bag si eu in seama, dar cred ca ar trebui deschis un subforum si despre gimnaste/gimnasti, care sa cuprinda inf. despre ei.
    daca vreau sa spun ceva despre Lavinia M. intre pe threadul ei si spun.
    Ce parere aveti?
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  13. #13
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    E o idee buna, multumim. Da putem face asta si de asemenea o mica prezentare a palmaresului gimnastilor, dupa care multe inregistrari cu exercitii.
    www.fangymnastics.com

  14. #14
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Vom comenta doar despre acea competitie, asa cum am facut si anul acesta pt Stuttgart, iar discutiile care nu fac referire la vreo competitie le discutam pe un thread de Diverse asa cum facem acum.
    Daca e facem un subforum de gimnastica artistica in care sa bagam sportivii, antrenorii, codul de punctaj etc.
    Trebuie sa ajungem la un numitor comun cu totii

    Nu vor fi doar datele despre competitii...asa vor incepe thread-urile cu data concursului, gimnastii care vor participa, dupa care comentarii despre acea discutie
    ok, din punctul meu de vedere orice organizare e mai buna decat cea de-acum asa ca eu nu ma supar deloc daca sugestiile mele nu vor fi puse in aplicare

    despre gimnasti mi-e teama ca prea multe informatii n-o sa avem, pt ca nu sta nimeni sa dea google pe numele unui gimnast si sa puna aici toate informatiile pe care le gaseste.
    poate doar dupa ce facem site-ul...dar atunci dam doar linkul site-ului

    dar il putem incepe si punem subiectul cu datele de nastere si ceva linkuri deocamdata...si in timp poate fanii anumitor gimnaste/gimnasti poate vor sa scrie mai multe despre ei.

  15. #15
    sport legend Mihaela P's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    scuze ca ma bag si eu in seama, dar cred ca ar trebui deschis un subforum si despre gimnaste/gimnasti, care sa cuprinda inf. despre ei.
    daca vreau sa spun ceva despre Lavinia M. intre pe threadul ei si spun.
    Ce parere aveti?

    Ai dreptate. Si putem sa punem informatii(acolo unde exista ) cu ceea ce fac acum acesti sportivi, unde traiesc etc.
    Pe multe gimnaste nici nu stiu cum le cheama actualmente (pentru ca unele nu si-au pastrat numele anterior casatoriei).

  16. #16
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    ok, iata si parerea mea

    Cred ca noul forum ar trebui sa aiba maxim 4-5 subforumuri, astfel incat sa ne fie si noua usor la postare si, mai ales, la verificare. Cred ca unul dintre subforumuri trebuie sa fie ARHIVA.

    Apoi...

    1.Competitii ( in care sa intre toate thread-urile ce au ca subiect vreo competitie din anul in curs)
    2.Gimnastica aerobica&ritmica
    3.Generalitati( aici pot intra toate thread-urile in care discutam despre gimnasti, despre stirile aparute, zile de nastere ale gimnastilor, etc)

    Sunt de acord
    Apoi, cred ca ar trebui sa fie ceva referitor la fosti gimnasti etc (unde fiecare, cand simte nevoia, sa poata adauga un articol aparut in presa, o evolutie mai grozava, o poveste gen cea postata azi de Vlad despre Nadia). Asta poate intra ca thread la sub-forumul "generalitati" sau "diverse", ce titlu o sa aiba. Nu e musai sa fie sub-forum diferit.

    Si as mai avea o propunere, eventual tot ca sub-forum sau thread la "diverse" (pentru a simplifica structura). Ceva care sa cuprinda rezultate si stiri referitoare la alte echipe de gimnastica din lume, la junioarele lor, CN etc. Ceva care sa ne ajute sa facem o paralela intre fetele noastre si componentele celorlalte echipe, in special cele cu care ne "batem": Rusia, USa, China, Ucraina, Italia. Sa publicam loturile lor inaintea unei competitii majore s.a.m.d. Nu stiu cum s-ar putea numi, poate ceva gen "Gimnastica la nivel international"...eu stiu?

    Cam asta ar fi parerea mea:d

  17. #17
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Si as mai avea o propunere, eventual tot ca sub-forum sau thread la "diverse" (pentru a simplifica structura). Ceva care sa cuprinda rezultate si stiri referitoare la alte echipe de gimnastica din lume, la junioarele lor, CN etc. Ceva care sa ne ajute sa facem o paralela intre fetele noastre si componentele celorlalte echipe, in special cele cu care ne "batem": Rusia, USa, China, Ucraina, Italia. Sa publicam loturile lor inaintea unei competitii majore s.a.m.d. Nu stiu cum s-ar putea numi, poate ceva gen "Gimnastica la nivel international"...eu stiu?
    imi place ideea asta

  18. #18
    suporter vlad001's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    N-am nici o idee noua, voiam doar sa spun ca imi plac toate ideile de pana acum.
    Dupa ce vor aparea subforumurile, se vor imparti si thread-urile existente? Eventual din thread-ul de Diverse se vor extrage mici thread-uri despre competitii si ce alte subiecte s-au mai discutat acolo?
    --[B]Blaise Pascal:[/B]
    It is the fight alone that pleases us, not the victory.

  19. #19
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Eu as propune ca threadurile care au fost pana acum fie le pastram (CM 2006, 2007 etc), fie le trecem la arhiva (gen Catalina Ponor se antreneaza cu Bitang etc). Diverse putem sa il pastram sau sa il trecem tot la arhiva, pentru ca deja e super mare, si sa incepem un altul.

  20. #20
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Eu as propune ca threadurile care au fost pana acum fie le pastram (CM 2006, 2007 etc), fie le trecem la arhiva (gen Catalina Ponor se antreneaza cu Bitang etc). Diverse putem sa il pastram sau sa il trecem tot la arhiva, pentru ca deja e super mare, si sa incepem un altul.
    Da le trecem la arhiva pe toate, mai putin cele referitoare la CM de la Stuttgart si pe cele ce au rmat acestui campionat. Thread-ul cu Diverse parca l-as mai lasa deschis pana la sfarsitul anului si sa incepem din ianuarie unul nou, dar daca chiar e incepem altul, daca credeti ca e deja prea plin si greu de urmarit mesajele
    www.fangymnastics.com

  21. #21
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by vlad001 View Post
    N-am nici o idee noua, voiam doar sa spun ca imi plac toate ideile de pana acum.
    Dupa ce vor aparea subforumurile, se vor imparti si thread-urile existente? Eventual din thread-ul de Diverse se vor extrage mici thread-uri despre competitii si ce alte subiecte s-au mai discutat acolo?
    Da dupa efectuarea impartirii pe sub-forumului vom muta fiecare thread catre locul in sub-forumul potrivit.
    Si referito la extragerea din Diverse, cred ca merge. Daca poti Vlad sa-mi spui ce anume din Diverse sa fie mutat catre un tread special..
    www.fangymnastics.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •