Page 6 of 6 FirstFirst ... 456
Results 106 to 123 of 123

Thread: Idei pentru forum, structura si organizare

  1. #106
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Haq@ momentn asa ceva nu se poate

    si eu am dorit sa realizez acest lucru pe alta sectiune dar nu a permis softul ols.
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #107
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Haq!
    Mi-ar fi placut si mie sa se poata implementa optiunea asta....imi pare rau ca nu se poate.
    Haq, sper ca faptul ca nu se poate implementa nu te va determina sa nu mai intri...noi te asteptam in continuare cu opinii, idei, critici etc
    www.fangymnastics.com

  3. #108
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    bine ai venit si din partea mea, Haq

    am vazut si eu optiunea asta pe alte site-uri si mi-a placut.
    Poate o s-o avem si noi aici la un moment dat...mai ales la gimnastica, unde se pun atatea filmulete, ar fi frumos sa le vedem chiar aici, pe forum.

  4. #109
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Cluj-Napoca/Timisoara
    Posts
    13
    Reputatie
    1

    Forum

    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Bine ai venit Haq!
    Mi-ar fi placut si mie sa se poata implementa optiunea asta....imi pare rau ca nu se poate.
    Haq, sper ca faptul ca nu se poate implementa nu te va determina sa nu mai intri...noi te asteptam in continuare cu opinii, idei, critici etc
    Nu Doamne fereste! asta era o chestie de amanunt. Oricum imi place dinamica forumului si imi pare bine ca exista o astfel de comunitate si la noi. Am observat ca gimnastele noastre sunt foarte apreciate in toata lumea (Gymnet) si exista portaluri foarte bine puse la punct in care sunt precizate inclusiv ce aroma de pizza le place campioanelor noastre (www.romanian-gymnastics.com). Desi aici suntem deocamdata la "alte sporturi" este totusi o realizare ca s-a inchegat o comunitate virtuala (romaneasca) de fani ai gimnasticii.

    In alta ordine de idei, am incercat inainte de a ma inregistra aici sa iau legatura cu CNS Cetate Deva pentru a le imbunatati (pe baza de voluntariat) imaginea virtuala. Asta presupunea dezvoltarea unui site+forum. Reactia a fost favorabila din partea vechiului administrator si am fost informat ca propunerea mea a ajuns pe masa directiunii...unde a si murit. Nu am mai primit nici o veste si cred ca nu prea sunt motivati sa lucreze in directia asta. De aici si intrebarea mea cu clipurile, in forumul implementat de mine se poate adauga asa ceva si nu se limiteaza numai la youtube (merge si pentru googlevideo, metacafe, muzica mp3, clipuri wmv etc.). E frustrant dar se mai intampla si pana la urma cred ca o sa cumpar un domeniu si o sa dezvolt pe cont propriu proiectul asta (ca hobby)

  5. #110
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Iti spun inca o data bine ai venit. Incantat de cunostinta....eu sunt Mihai.
    Parerea mea e ca ceea ce vrei sa faci este ceva interesant si imi pare rau ca totul a ramas pe masa directiunii....dar nu se stie niciodata!
    www.fangymnastics.com

  6. #111
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Haq View Post
    In alta ordine de idei, am incercat inainte de a ma inregistra aici sa iau legatura cu CNS Cetate Deva pentru a le imbunatati (pe baza de voluntariat) imaginea virtuala. Asta presupunea dezvoltarea unui site+forum. Reactia a fost favorabila din partea vechiului administrator si am fost informat ca propunerea mea a ajuns pe masa directiunii...unde a si murit. Nu am mai primit nici o veste si cred ca nu prea sunt motivati sa lucreze in directia asta.[...]
    E frustrant dar se mai intampla si pana la urma cred ca o sa cumpar un domeniu si o sa dezvolt pe cont propriu proiectul asta (ca hobby)
    Este mai mult decat frustrant, e revoltator de-a dreptul. Altii, fara traditie si fara rezultate au live ticker pentru un amical de gimnastica noi nu avem nici macar un anunt sa stie lumea de eveniment (Constanta)... ca sa nu vorbim de concursul baietilor de la Sf. Gheorghe. Si cand cineva se ofera sa face ceva bun si fara sa ceara bani ei refuza...
    Daca initiezi ceva si ai nevoie de voluntari, mai sunt si unii dintre noi doritori sa dea o mana de ajutor. Mergi/vii la Ploiesti la Nationale? Am putea discuta acolo si despre asta.

    Si... bine ai venit pe forum!

  7. #112
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Cluj-Napoca/Timisoara
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Iti spun inca o data bine ai venit. Incantat de cunostinta....eu sunt Mihai.
    Parerea mea e ca ceea ce vrei sa faci este ceva interesant si imi pare rau ca totul a ramas pe masa directiunii....dar nu se stie niciodata!
    Doamne da! eu raman in continuare deschis la o colaborare cu ei.

    Multumesc Tess_AN pentru newsflash dar in perioada asta sunt destul de ocupat cu licenta si nu cred ca pot sa vin la concurs. Ramane pe alta data Am obervat ca vorbiti despre tricouri personalizate. Octavian Bellu avea unu fain cu logo-ul "warning gymnast" si mi s-a parut o chestie amuzanta Acuma in Corel se poate face orice, si din cate am vazut imprimatul e ceva cauciucat care tine. Daca aveti mai multe intrebari va stau la dispozitie.

    Haq

    http://img134.imageshack.us/img134/6070/eksxa9.png http://img382.imageshack.us/img382/3810/eks2tr3.png Cel de-al doilea cred ca merge cu o casca de protectie
    Last edited by Haq; 17th June 2008 at 01:17.

  8. #113
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Ce tare e logo-ul...nu l-am vazut pe Bellu purtandu-l..tare
    www.fangymnastics.com

  9. #114
    incepator
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Cluj-Napoca/Timisoara
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Ce tare e logo-ul...nu l-am vazut pe Bellu purtandu-l..tare
    http://www.youtube.com/watch?v=1XF71fKfZo4

  10. #115
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Schimbari:

    Am mutat threadul "Wikipedia project" pe subforumul "Gimnasti si antrenori". (activitate prea redusa pentru prima pagina)

    Am mutat threadul "Video WAG Europeans 2008" pe subforumul "Competitii". E marcat cu "sticky", deci va aparea ca primul indiferent de data ultimului mesaj, putand fi gasit usor.

  11. #116
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Superb filmuletul, multumim!

  12. #117
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Pe Jocurile Olimpice a fost facut un subforum separat pentru gimnastica: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=411

    Acolo putem deschide topicuri si discuta despre tot ceea ce tine de Olimpiada

  13. #118
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Pe Jocurile Olimpice a fost facut un subforum separat pentru gimnastica: http://www.onlinesport.ro/forum/forumdisplay.php?f=411
    Acolo putem deschide topicuri si discuta despre tot ceea ce tine de Olimpiada
    Si aici la subforumul Gimnastica nu va fi thread cu JO? Mie mi-ar placea sa fie...
    Last edited by Tess_AN; 22nd July 2008 at 20:16.

  14. #119
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Astazi se implineste 1 an de cand am deschis acest thread si asta inseamna ca a trecut 1 an de cand am fost numit moderator. ...(ce repede a trecut timpul Sunt deja si cateva luni de zile de cand e si Ioana moderator, iar aportul adus de ea e unul semnificativ...atat inainte sa fie numita cat si dupa.....oricum eu intotdeauna am zis ca nu exista 1 sau 2 moderatori ci toti utilizatorii fideli pot fi numiti moderatori deoarece pentru a putea realiza un forum de succes e nevoie de mai mult decat 1-2 persoane.

    Alaturi de voi am reusit sa organizam putin acele threaduri ametite care erau atunci si sa le grupam cumva in cateva subforumuri, care exista si in prezent: Competitii, Gimnastica artistica, Gimnastica aerobica si ritmica, Gimnasti si antrenori, Alte discutii si Arhiva.....iar apoi incet incet am crescut atat ca si numar de mesaje ( de la 2000 am ajuns la 20.000+aprox 8.000 la JO ) cat si calitativ prin informatiile oferite...dovada fiind ca am intrat si in atentia strainilor - pasionati de gimnastica, care ne citesc, ne dau ca sursa pe forumuri straine/site-uri,blog-uri plus ca ne mai citesc si alte persoane( din gimnastica, din presa, etc)

    Acum as vrea sa stiu parerea voastra: ce va place, ce nu va place, ce ar trebui schimbat/modificat...orice aveti in gand referitor la acest forum....orice opinie e bine venita!
    www.fangymnastics.com

  15. #120
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Astazi se implineste 1 an de cand am deschis acest thread si asta inseamna ca a trecut 1 an de cand am fost numit moderator. ...(ce repede a trecut timpul Sunt deja si cateva luni de zile de cand e si Ioana moderator, iar aportul adus de ea e unul semnificativ...atat inainte sa fie numita cat si dupa.....oricum eu intotdeauna am zis ca nu exista 1 sau 2 moderatori ci toti utilizatorii fideli pot fi numiti moderatori deoarece pentru a putea realiza un forum de succes e nevoie de mai mult decat 1-2 persoane.

    Alaturi de voi am reusit sa organizam putin acele threaduri ametite care erau atunci si sa le grupam cumva in cateva subforumuri, care exista si in prezent: Competitii, Gimnastica artistica, Gimnastica aerobica si ritmica, Gimnasti si antrenori, Alte discutii si Arhiva.....iar apoi incet incet am crescut atat ca si numar de mesaje ( de la 2000 am ajuns la 20.000+aprox 8.000 la JO ) cat si calitativ prin informatiile oferite...dovada fiind ca am intrat si in atentia strainilor - pasionati de gimnastica, care ne citesc, ne dau ca sursa pe forumuri straine/site-uri,blog-uri plus ca ne mai citesc si alte persoane( din gimnastica, din presa, etc)

    Acum as vrea sa stiu parerea voastra: ce va place, ce nu va place, ce ar trebui schimbat/modificat...orice aveti in gand referitor la acest forum....orice opinie e bine venita!
    La cat mai multi ani moderator pe forum MIkeyy ! Din punctul meu de vedere sint multumita de felul in care sintem organizati, am numai calificative bune atat pentru moderatorii nostri cat si pentru sectiunea noastra. Sa o tinem tot asa !

  16. #121
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ei bine, sa dea Dumnezeu sa mergem cu bine inainte si sa tot tinem pasul cu bine. Nici nu am gandisem ca ne va fi atat de bine. Spor mare in continuare si sa avem aceeasi nota d eoptimism (si cu mai multa oboseala, in aczul meu) si al anul

  17. #122
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    La mine singura nemultumire e legata de...mine. Asta pt ca nu reusesc sa-mi fac timp sa intru mai des (sa scriu, ca de citit citesc absolut tot). Sper sa ma mobilizez si sa-mi impart mai bine timpul...poate daca o sa invat odata olandeza asta o sa-mi fie mai usor (ma omoara cursul si temele la olandeza).

  18. #123
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Pentru cei care scriu mesaje consecutive, la interval de cateva minute, si asta in mod repetat: in regulamentul forumului exista sanctiuni pentru acest lucru, este considerat spam. Timp de o ora va puteti edita propriile mesaje si puteti adauga ce vreti la mesajul initial.

    Ma refer aici la certaretii din ultimele zile: Shaposhnikova, liukingym, silvana_peng si supersupereman.

    Sa nu va mirati daca dintr-odata va veti trezi cu 10 puncte de penalizare (sau mai multe). Asta in afara de penalizarile pe care le puteti primi pentru jigniri...asta e alta poveste.
    Last edited by ioanavol; 18th November 2009 at 11:51.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •