View Poll Results: Ce va reusi nationala Romaniei la Euro 2008?

Voters
129. You may not vote on this poll
  • Nu va trece de grupe

    46 35.66%
  • Se va opri in sferturile de finala

    34 26.36%
  • Se va opri in semifinale

    18 13.95%
  • Va fi finalista

    5 3.88%
  • Va castiga competitia

    26 20.16%
Page 8 of 8 FirstFirst ... 678
Results 148 to 164 of 164

Thread: Ce va reuºi Naþionala României la EURO 2008?

  1. #148
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by moty View Post
    Sa nu uiti, Cristi!
    Acum pe bune tu crezi ca Radoi joaca inchizator mai bine ca Lazar ? Sau ca, Codrea sa nu zici tu ca sunt rapidist. Daca era titular pe postul de fundas central nu ziceam nimic, dar nu are treaba cu mijlocul e paralel.

  2. #149
    it's a boy! moty's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,843
    Reputatie
    1
    Nu mai, partial iti dau dreptate, ma refeream la faza cu "impuscatul"

  3. #150
    sport legend crissis's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    3,646
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TO-RO View Post
    Ce optimist esti Crissis! Daca sunt realist, 4 puncte. Optimist, 7 puncte.
    Hai Romania!
    4 puncte
    Pe cine crezi ca bate si cu cine va face egal?
    [COLOR="Blue"][SIZE="2"][/SIZE][B] FORZA POLI IASI [/B][/COLOR]

  4. #151
    incepator
    Join Date
    May 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Eu zic ca sferturile de finala nu ar fi chiar asa greu de atins... dar cu conditia sa iesim din grupa.

  5. #152
    sport legend
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    1,362
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by adizbang_tv View Post
    Eu zic ca sferturile de finala nu ar fi chiar asa greu de atins... dar cu conditia sa iesim din grupa.
    Pai aia e cel mai greu .. iesitul din grupa, dupa totul pare usor

  6. #153
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    mda, cat de departe o sa ajungem? depinde.

    Cu fotbalisti gen banel, ra2, marica, etc.- chemati fie ca sunt patronati de un becali fie ca sunt impresariati de ceilalti becali- n-o sa mergem prea departe.
    Daca nu joaca astia- atunci totul e posibil.

    In 2000 romania cu ienei pe banca iesea dintr-o grupa cu germania, anglia si portugalia. Iar calificare au adus-o chivu, dorinel, ganea, molodovan, contra. teoretic piti are un lot cel putin la fel de bun ca atunci.

    .realist vorbind- locul 4. adversarii sunt mult peste noi - iar minunile din preliminarii se repeta rar la turneele finale. saptamanile dinaintea turneului insamnea timp in care echipa se omogenizeaza, pasele incep sa iasa, jucatorii se simt.

    Vai mult ca sigur ca robben, kuyt sau schneider vor gasi drumul spre poarta lui lobont. pe olanda oricum nu-i mai batem.
    Tiganii au alergie la tricoul alb-rosu

  7. 22nd May 2008, 05:22

  8. #154
    sport legend dragos99's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Pitesti/Paris
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Nu va trece de grupe

  9. #155
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,060
    Reputatie
    0
    As dori sa trecem de grupa si sa punem Franta la respect nu stiu daca este posibil.
    Cred ca Radoi va fi inchizator ptr ca Piturca merge pe jucatorii care au jucat in preliminarii intr-o Olanda-Romania 0-0 stiu ca a jucat.
    A doua varianta Chivu desi cred ca o sa l bage pe stanga.
    Codrea este o solutie cred ca totusi va fi rezerva.

    PS: nu cred ca Piturca va face experimente la mijloc si in aparare .Va merge pe ceea este el sigur si a confirmat.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  10. #156
    sport legend
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    craiova
    Posts
    423
    Reputatie
    1
    nu avem sanse sa trecem de grupe.uitati-va ce mijlocasi are piti in lot.ma apuca rasu'-plansu'
    ps
    daca luam un punct suntem tari

  11. #157
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    In infruntarile cu Italia si Franta avem avantaj ca au fundasi batrani.In aceste doua meciuri cred ca ar fi mai bine ca Piti sa-l foloseasca titular pe Bratu deoarece este mai in forma ca Marica si viteza sa net superioara ne-ar ajuta foarte multe in fata batraneilor gen Cannavaro, Matterazzi, Oddo, si cred ca Panucci iar la francezi Sagnol,Gallas si Thuram.

    Sa nu uitam ca o grupa la fel de grea am avut si la Euro 2000 si am ajuns in sferturi.Atunci erau Portugalia,Germania si Anglia trei mari forte Europene,acum sunt Italia,Franta si Olanda tot trei echipe foarte puternice.In prezent avem o generatie puternica,sa nu uitam ca la Euro 00 oamenii de baza Gica Hagi si Gica Popescu erau cam batrani.

    Raman la parearea ca daca acum iesim din grupe, in sferturi nu putem intalni o echipa mai puternica decat Italia din 2000,tinand cont de nationalele care se afla in Grupa D.Cu siguranta ii puteam bate si pe spanioli,si pe suedezi,si pe rusi sau greci.

  12. #158
    sport legend Mr Cosmin's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Bucureºti
    Posts
    2,172
    Reputatie
    1
    Putem trece de grupe, doar ca va fi foarte greu. Cu Olanda putem scoate cel putin un egal, pentru ca va fi greu sa ii batem. Nu pe toate stadioanele vezi mocirl ca-n Romania...
    Italia nu mai este ce a fost, lucru care este in avantajul nostru. Franta imi pare a fi cea mai puternica adversara din grupa, si daca reusim sa ii luam un punct in meciul de debut al Romaniei la un turneu final in mileniul 3 va fi damn good.

  13. #159
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Nu stiu de ce, dar am o presimtire ca Romania va face un turneu mare!! Jucatorii si-au dorit prea mult aceasta calificare ca sa nu fie supermotivati la fiecare meci! Si daca iesim din grupa asta, ce meci poate fi mai greu?

  14. #160
    sport legend adi_sampon's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Arad
    Posts
    1,526
    Reputatie
    1
    Nu trecem de grupe si nu facem mai mult de 1pct
    Daca si astia sunt jucatori care sunt " toropiti de caldura la 30 de grade" atunci ce mai fac la 35 in sus ? Sunt fotbalisti asta le este meseria trebuie sa se antreneze nu cu fite dinastea ,desii nteleg ca le este greu
    De la a-ti dori ceva si pana la a putea sa realizezi ceva este foarte mult drum iar Romania este exact ceea ce am spus . Cu Franta vom pierde sigur deoarece echipa este mult peste noi si ca joc si ca valori individuale si este si primul meci din grupa ,francezii necastigand acest meci vor avea probleme .Olanda intra destul de mult in calcule putand scoate o echipa ca si Italia sa zic ,pentur ca Frant anu vad sa nu treaca de grupe
    Eu doresc totusi succes echipei Romaniei dar n ucred ca putem spera la ceva ,deoarece Romania nu mai este ce era acum 10 -20 de ani in fotbalul european .Acum ne-au coplesit figuri de genul luam Euro ,putem fi ca si Grecia ,cand noi deabia ne-am calificat .
    Aux Armes, aux Armes Nous sommes les marseillais Et nous allons gagner Allez l'OM, allez l'OM

    Olympique Marseille

  15. #161
    senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Göttingen/Germany
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Mare încredere are si FRF în parcursul echipei la EURO ...

    Iata charterele comandate pentru echipa nationala la Tarom:

    ROT7333 ST GALLEN(ACH) dep. 11:25 02.06.2008
    ROT7334 ZURICH(ZRH) arr. 16:10 18.06.2008

  16. #162
    Banned
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,698
    Reputatie
    0
    asa, si de ce ai pus pe forum datele exacte ale charterelor? speri cumva sa le puna cineva vreo bomba?

  17. #163
    senior
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Göttingen/Germany
    Posts
    165
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cinebelu View Post
    asa, si de ce ai pus pe forum datele exacte ale charterelor? speri cumva sa le puna cineva vreo bomba?
    dar sunt informatii publice ... le gasesti si pe site-urile aeroporturilor ...

  18. #164
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1
    Deci e clar : pe 17 avem meci si pe 18 hopa acasa ! Eu sper doar sa nu ne facem de ras. Singurii pe care putem sa-i invingem sunt francezii - pentru ca sunt prea fuduli si ne cred victime sigure (contrar declaratiilor din presa). Cu italienii o sa fie ca de obicei : jucam frumos, dar pierdem. Olandezii nu ne iarta nici ei de data asta.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •