Page 2 of 36 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 752

Thread: POLO

  1. #22
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    cluj napoca
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    imi pare rau...ca suntem asa putini pe forum...s-ar putea vb lucruri interesante..mai ale sdk ar fi dintre cei care chiar practica sportul...si am obs prin arhiva...ca era si un jucator care acuma e in strainatate...si chiar nu-i stiu numele..i-am trimis un mail..aici pe forum..da nici un raspuns din pacate

  2. #23
    junior C-O-S + min's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    65
    Reputatie
    1
    Vreau si eu sa ma duc maine la meci (Steaua Dinamo)!
    Stie cineva unde se joaca si cand???
    [COLOR=DarkRed][SIZE=1]Basket-Fotbal-Tenis-Ciclism si toate celelalte... asta este viata mea...[/SIZE][/COLOR]

  3. #24
    Ovechkin#8 mistress of ice's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    pe gheatza
    Posts
    771
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by krystyna_polo
    ..si de asemenea cel mai solicitant..zic asta ca il practic de ceva vreme..
    Io zic (si nu numai ) k hocheiul este cel mai solicitant sport ...zic asta ca il practic de ceva vreme nu de alta

    Poate ne spui si noua cate ceva despre acest sport poate mai ajung si altzii sa creada ca este cel mai super sport
    "Totul este o competitie...trebuie sa visezi sa fii campion...."

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    krystyna zi-mi mai multe despre echipa la care joci , ca stiu ca de anul asta a fost creata, insa nu stiu mai multe....jucati la juniori contra baietilor sau mai e inca o echipa???presupun ca o sa mai dureze pana o sa jucati la senioare....unde joc eu acum sunt suficente echipe de polo feminin...asa ca pot sa zic ca m-am obisnuit cu prezenta fetelor in bazin....oricum sper sa faceti cat de curand rezultate si pe plan international...

  5. #26
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    Este Adevarat Ca Nu Este Un Sport Foarte Cunoscut Dar Este Unul Greu Care Necesita F Mult Din Partea Celui Care L Practica.acum Este Unul Dintre Turnee La Arad.din Pacate Este Aproape Imposibil Sa Afli Rezultatele Din Presa.nu Poti Fi La Curent Cu Ceea Ce Se Intampla Decat Daca Faci Parte Din Cercul Poloului.cerc Destul De Mic.sper Ca Tinerii Sa Se Orienteze Spre Acest Sport Care Traverseaza Momente Dificile In Ultimii Ani.

  6. #27
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    intr`adevar...sunt si cateva site`uri pe care le mai consult pt a afla noutati...dar nu sunt actualizate deloc

    ce turneu este la arad? da`ne si noua ceva detalii

  7. #28
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1

    Turneu polo

    La Arad se joaca al2 lea turneu al CN de polo.Participa cele7 echipe care sunt inscrise,joaca fiecare cu fiecare.A inceput ieri si se termina duminica,fiecare echipa joaca6 meciuri.O sa revin cu rezultatele si clasamentul.

  8. #29
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    In meciurile cele mai echilibrateinamo-Rapid13-14 (joi) si Steaua-CSM Oradea11-10(vineri).

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    ce alte rezultate a mai avut rapidu????stii si cine a dat jucat mai bine de la ei?????

  10. #31
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    CSM Oradea-Rapid13-8,Steaua-Dinamo10-3.Rapid victorii la scor cu CSM Cluj si Arad.Nu mi dau cu parerea despre cine a jucat si cum a jucat,pt ca trebuie o analiza obiectiva si numai antrenorul de la Rapid o poate avea.

  11. #32
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    Clasament dupa 22 de etape:1Steaua44p,2CSM Oradea34p,3Dinamo34p,4Rapid30p,5Astra Arad14p,6CSM Cluj9p,7Sportul3p.

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polopeapa
    Clasament dupa 22 de etape:1Steaua44p,2CSM Oradea34p,3Dinamo34p,4Rapid30p,5Astra Arad14p,6CSM Cluj9p,7Sportul3p.
    Iar luam titlul fara nici o problema; cel mai mult ma bucura ca i-am umilit pe Dinamo(10-3) si Rapid (15-7). Daca nu pleaca George sau Berti in strainatate, vom domina poloul romanesc multi ani...

  13. 12th March 2006, 13:47
    Reason
    duplicat

  14. 12th March 2006, 13:48
    Reason
    offtopic si jignire

  15. #34
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    zob...ar trebui sa stii ca o echipa castiga datorita unitatii nu doar unor jucatori.....chiar daca berti si george sunt jucatori buni....asa cum vad eu ca se desfasoara lucrurile peste vreo doi ani o sa castige coampionatul dinamo asa ca bucurate cat mai poti.....ca se va intampla cum s-a intamplat la dinamo , si apoi cum s-a intamplat la rapid...au (am) castigat campionatul de mai multe ori consevutiv...dar in fiecare an lotul s-a subtiat pana cand au pierdut....e un ciclu....in rest....HAI RAPIDU

  16. #35
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Mai rainman, daca lucrurile ar fi atit de simple, am putea bifa deja pe calendar campioanele pe citi ani vrem, si dupa aia am merge sa croncanim la o bere ieftina pe Calea Giulesti. Viata e insa mult mai plina de nuante decit poti sa percepi tu; teoria istoriei ciclice a fost la moda acum 2000 de ani, dar in zilele noastre e cel mult o gluma Nu exista nici o garantie ca se va intimpla ceea ce a patit si Dinamo; acolo au existat multe cauze, din care cea mai importanta e ca lotul era imbatrinit, bazindu-se practic doar pe vreo 3-4 juc; cind aia au plecat in strainatate, s-a ales praful. Steaua de azi e in cu totul alta situatie: pe linga jucatorii maturi gen Berti, George, Zbenghe mare, Cacao sint si tineri promitatori gen Tuinea, Gradinaru, Samuila de la Arad, asa ca exista toate premisele pt un schimb lin de generatii. Spre deosebire de tine, eu nu-mi asum vocatia de profet; CRED doar ca Steaua va mai fi campioana cel putin 3 ani consecutiv FORZA STEAUA!
    Last edited by Darkslowstar; 13th March 2006 at 19:35.

  17. #36
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    daca steaua o sa ia campionatul cu tuinea si gradinaru in prima echipa...atunci jos palaria......dar ma indoiesc...vreau sa cred ca nu e asa de slab campionatul roman....
    cat despre ciclurile astea , care zici tu ca nu mai exista de 2000 de ani, tin sa te anunt ca se intampla si in campionatul unde joc eu acum (n-are importanta care, ca peste tot e la fel) doar ca aici concurenta fiind extrem de acerba campiona se schimba aproape in fiecare an...rar castiga o echipa doua campionate la rand.....asa ca pot sa repet linistit...ciclu....steaua mai castiga cel mult 2 ani dupa care ai sa vezi ca o sa-l castige fie dinamo , fie rapid.....cam atat

  18. #37
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    Sper sa ti mearga bine jocul Raim2.Este bine ca intri pe site pt ca sportul asta are nevoie de publicitate(lipseste cu desavarsire).Nu pot sa mi dau numele pt ca este o lume mica sportul acesta,banuiesc unde joci dar raman discret.Bafta tie si celor care joaca in Italia.

  19. #38
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by rainman2
    steaua mai castiga cel mult 2 ani dupa care ai sa vezi ca o sa-l castige fie dinamo , fie rapid.....cam atat
    Ei, rainman, iata ca matematic Steaua e deja campioana, desi mai sint 2 turnee de disputat
    Dinamo si Rapid sint in continuare cu doua clase sub nivelul Stelei, asa ca nici anul viitor nu cred sa am emotii. rapid e o echipa de tot kktul, imbatrinita, iar intr-un an-doi, cind se vor retrage Ceobanu, Cojocariu si Orasteanu, va fi jale mare la ei. Dinamo are intr-adevar o echipa de perspectiva, cu niste juniori talentati(mie imi place foarte mult Goanta) dar va mai dura mult pina cind acestia sa poata lupta de la egal la egal cu Steaua. Cit despre CSM Oradea...depinde prea mult de Ramiro si e condamnata sa ramina vesnic la stadiul de echipa de provincie.
    Asadar, FORZA STEAUA, si fie sa imbatrinesc vazindu-va campioni in fiecare an!

  20. #39
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1

    Campionat

    Steaua Are Un Lot Superior Ca Valoare Celorlalte Echipe.meritul Este Cu Atat Mai Mare Pentru Cele3 Contra Candidate Care Reusesc Rezultate Bune Impotriva Ei.faptul Ca Dinamo Csm Si Rapid Au Luat Puncte De La Steaua Demonstreaza Ca Nu Ajunge Sa Ai Pe Hartie O Echipa Mult Mai Buna.ramane Sa Ai Si Un Grup.steaua Va Lua Campionatul,se Stia Inainte Ca Acesta Sa Inceapa.intrebarea Era Maniera In Care Il Va Lua.raspunsul Se Afla In Calitatea Jocului Prestat De Steaua Si De Celelalte Echipe.oricum Un Campionat Mult Sub Nivelul Rezultatelor Echipei Nationale.faptul Ca La Start Sunt Doar 7 Echipe La 23 000000 De Locuitori Pune Un Mare Semn De Intrebare Asupra Viitorului Acestui Sport Atat De Bine Clasat International Prin Locul6 La Ultimul Cm.ramane Deschisa Lupta Pt Locul2.succes Pretendentelor!

  21. #40
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by polopeapa
    meritul Este Cu Atat Mai Mare Pentru Cele3 Contra Candidate Care Reusesc Rezultate Bune Impotriva Ei.faptul Ca Dinamo Csm Si Rapid Au Luat Puncte De La Steaua Demonstreaza Ca Nu Ajunge Sa Ai Pe Hartie O Echipa Mult Mai Buna.ramane Sa Ai Si Un Grup.
    Nu vreau sa ma contrazic cu tine, dar iata clasamentul dupa sezonul regulat + 3 turnee finale:

    1. Steaua 33 29 2 2 437-175 60p
    2. CSM Oradea 33 19 4 10 355-220 42p
    3. Dinamo 33 19 0 14 358-239 38p
    4. Rapid 33 17 4 12 356-250 36p

    Cele 3 contracandidate n-au luat atit de multe puncte Stelei pe cit ai crede tu; din 21 de meciuri directe cu ele, Steaua a obtinut 17 victorii, 2 egaluri, 2 infringeri - bilant zdrobitor care ma scuteste de alte comentarii. Cifrele vorbesc de la sine: a fost cel mai dezechilibrat campionat de dupa Revolutie, in care Steaua si-a umilit adversarii cum eu n-am vazut niciodata de cind merg la polo.
    Iata si rezultatele din al treilea turneu final, ca sa vedem ce echipe extraordinare au fost Dinamo, Rapid, CSM Oradea, si ce carente uriase are grupul Stelei

    Steaua - Dinamo 14-8 (2-2, 3-2, 4-1, 5-3)
    CSM Oradea - Rapid 9-2 (1-0, 2-1, 1-0, 5-1)
    Rapid - Steaua 7-12 (2-3, 1-1, 2-5, 2-3)
    CSM Oradea - Dinamo 8-5 (3-2, 2-1, 3-2, 0-0)
    Rapid - Dinamo 8-6 (2-1, 4-3, 0-0, 2-2)
    Steaua - CSM Oradea 9-8 (5-1, 2-2, 0-1, 2-4)

    Pe mine ma bucura cel mai mult decaderea maidanezilor inotatori; dinamo a ajuns cirpa de sters pe jos a Stelei; in toate meciurile din turneele finale i-am batut la diferente mari si i-am facut de ris; sa dea Domnul ca lucrurile sa ramina asa ani de zile pina cind javrele o sa-si darime de ciuda bazinul. FORZA STEAUA!
    Last edited by cimitiru branesti; 8th May 2006 at 12:07.

  22. #41
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0

    Pentru toti stelistii pasionati de polo

    Va astept saptamina asta, de vineri pina duminica, la meciurile ultimului turneu final al campionatului(Bazinul Floreasca) pentru a ne sarbatori campionii!

  23. #42
    senior
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    166
    Reputatie
    1
    Nu doresc sa am vreo discuta contradictorie pe tema Stelei.Faptul ca esti stelist(Zob79) este treaba ta,ai dreptul sa sustii echipa pe care vrei.Nu am vreo preferinta in campionat si privesc doar ca un iubitor al poloului.Deci pt mine oricine ar fi campioana ar fi acelasi lucru.Campioana se schimba in functie de puterea financiara a clubului.Important este ca mai este un turneu si gata pe anul asta.4 turnee intr o luna si un campionat terminat(in privinta titlului se stia inainte sa inceapa).Se joaca pt locurile 2-4.Trebuie sa recunosti ca lupta este apriga si inca nu s a terminat.Bafta participantelor!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •