Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 85

Thread: Editia a VIII-a Grupa B

  1. #1
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1

    Editia a VIII-a Grupa B

    Code:
    Rams              [ sinisther  ]    5-1
    Eagles            [ dragos82NFL ]   5-1
    Broncos           [ little_earl ]   4-1
    Colts             [ georgebz ]      3-3
    Cowboys           [ cojanu ]        1-4
    Packers           [ dyna_boom ]     1-3
    Bears             [ stevic1982 ]    0-6

    Code:
    -----------------------------------------------------------
    
    REZULTATE
      
    Colts @ Bears 14-10
    Colts @ Packers 18-15
    Colts @ Broncos 7-30
    Eagles @ Rams 45-17
    Colts @ Cowboys 42-12
    Eagles @ Bears 23-3
    Rams @ Bears 10-0
    Cowboys @ Bears 10-0
    Broncos @ Bears 10-0
    Packers @ Bears 10-0
    Eagles @ Broncos 7-47
    Rams @ Colts 28-24
    Eagles @ Cowboys 17-7
    Packers @ Rams 0-28
    Cowboys @ Rams 3-7
    Eagles @ Packers 31-10
    Broncos @ Cowboys  26-16
    Eagles @ Colts 35-25
    Broncos @ Rams 8-24
    
    
    -----------------------------------------------------------

    Pentru a 2-a faza a grupelor se vor califica primele 3 locuri direct , iar locul 4 va juca meci de baraj cu ocupantul locului 4 din Grupa A .

    Trebuie mentinuta o medie de minim 3 meciuri / saptamana !

    Meciurile se pot juca in orice ordine .


    -----------------------------------------------------------
    Last edited by georgebz; 3rd November 2007 at 23:53.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #2
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    cine va avea onoarea sa joace primul meci cu mine ? ... astazi dupa ora 20.30
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    104
    Reputatie
    0
    eu vreau

  4. #4
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Colts @ Bears 14-10

    meci dezastruos in atac ... la pase mai ales .... am avut noroc ca adverasrul nu a stiut sa abordeze tactic acest joc ... a facut un Fake Punt pe la linia lui de 30 ce nu i-a iesit ... apoi in FG range a mers la 4th-down nu i-a mers .... cand a marcat TD si s-a apropiat la 14-9 nu a mers pt conversie ca sa il aduca la distanta de un FG ( ori extra-punct reusit ori conversie ratata tot aia era ) ...

    ziceam de joc de pase dezastruos .. dati-va seama daca MVP a fost Utecht cu 2 pase receptionate , amandoua TD .... Harrison si Wayne nici o receptie

    pe final stevic "si-a dat iar in petic" si facea Encrochement intentionat , se punea cu un jucator in fata Kickerului cand vroiam sa dau FG ... penmtru asta primeste un avertisment ... sa ma atentionati daca se va mai comporta asa si in alte meciuri ..
    Attached Images Attached Images
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #5
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    deci dupa o discutie contradictorie ce am avut-o cu STEVIC .... si am inteles ca si cu little_earl punea la fel problema , am luat decizia ca STEVIC sa joace toate meciurile in deplasare ( adica sa nu faca el serverul ) .... daca sunteti de acord sa faca el o faceti pe propria raspundere

    Iata si motivul :

    Code:
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:15 PM): stii pe ce vreau eu sa ma axez
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:17 PM): ?
    Yo (9/23/2007 3:35:22 PM): ?
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:32 PM): vreau o tactica speciala de accidentat
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:36 PM): qb
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:38 PM): 
    Yo (9/23/2007 3:35:38 PM): 
    Yo (9/23/2007 3:35:45 PM): nu cred ca iti va merge]
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:35:56 PM): daca fac eu jocul
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:36:03 PM): bag ijury
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:36:06 PM): 200%
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:36:36 PM): iti dai seama ce criminal e sa se accidenteze manning
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:36:46 PM): daca joci cu colts
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:36:59 PM): si sa scrie in prima rep out for the game
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:37:03 PM): 
    Yo (9/23/2007 3:37:13 PM):  da nu prea ies din joc 
    Yo (9/23/2007 3:37:20 PM): max 1 sfert 2
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:37:43 PM): bag numai tauri 
    NFL__STEVIC1982 (9/23/2007 3:37:50 PM): si fac jam midlle
    
    ----------------------------------------------------------------------------------
    ----------------------------------------------------------------------------------
    
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:23:51 PM): acum motivul tau
    Yo (10/18/2007 10:24:02 PM): sa nu bagi Injuri mare 
    Yo (10/18/2007 10:24:07 PM): si e motiv intemeita
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:24:15 PM): si al meu
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:24:39 PM): e dreptul meu
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:24:41 PM): sa bag
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:24:47 PM): cat vreau injury
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:24:59 PM): ca e si pt mine si pt tine
    NFL__STEVIC1982 (10/18/2007 10:25:09 PM): nu srie nicaieri in regulament

    si chiar a facut asta in cateva meciuri ( nu de campionat ) , deci nu vreau sa risc nimik
    [url]www.warriors.ro[/url]

  6. #6
    junior
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    AHAHAHAHA a gasit o bresa in reguli ... faza e cum iti dai seama ce sliders sunt bagate...

  7. #7
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    nu e nici o bresa ... ca de obicei nu stie ce vorbeste ...

    uite extras din regulament :

    *Restul setarilor raman cele cu care este instalat jocul.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    104
    Reputatie
    0
    ai spus ca nu de campionat asa ca ce mai o balangani cu discutia aia . in campionat nu am facut-o pt ca fiecare merita sanse egale . si nici nu o s-o fac niciodata . chestia este ca majoritatea de aici au numai 256 de ram si o sa se miste super naspa la fel cum s-a miscat si cu tine george .


    inca 2 probleme


    little earl a zis ca joaca aseara si mi-a zis sa fac serverul . am asteptat ca prostul si nu a mai intrat . nu merita si el avertisment? chiar mi-a confirmat de 2 ori ca intra.


    a doua problema daca vreti sa jucati va rogeu sa inchideti tot ce aveti pe acolo torrenti chestii daca nu vreti nu mai jucati atunci . nu faceti experimente pe mine daca merge daca nu merge poate merge ca si eu inchid tot sa fiu sigur ca nu se intrerupe .aseara am jucat un meci cu cineva nu zic cu cine si a iesit de 2 ori o data la sfarsitul primei reprize si o data dupa 3 min consecutiv . ce se face in cazul asta?


    inca ceva . Ce ar fi un campionat fara nici un scandal ? daca ma mai sacaie mitica dragomir asta scot echipa de pe teren . hai sa scoatem cuvinte din discutii care le-am avut acum 15 ani . daca m-am comportat fair play in campionat atunci nu vad rostul .cat a cautat el discutia aia in arhiva lui electronica . sunt uimit george sunt uimit ACUM GATAAAAAA VORBIM PE TEREN LITTLE EARL SA STII CA O SA MA ANTRENEZ SPECIAL PT TINE SI SUNT SIGUR CA O SA IESI DIN JOC PT CA NU O SA SUPORTI SA VEZI CUM TE BAT . SI POTI FACE TU SI MAMA SERVERULUI
    Last edited by georgebz; 19th October 2007 at 08:44.

  9. #9
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    aseara ai jucat cu dragos si s-a intrerupt ... am jucat si eu cu el de 2 ori aseara ... 1 data s-a blocat la intrarea pe stadion si 1 data s-a intrerupt la sfarsitul sfertului 1 , dupa ce incepuse sa se mishte cam greu ... deci a avut el nishte probleme cu net-ul probabil ....

    la restul nu mai raspund ca deja ar insemna sa iti dam prea multa importanta ... dupa cum vezi esti singurul care comenteaza ... bafta in continuare
    [url]www.warriors.ro[/url]

  10. #10
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    sa-mi spun si eu pucntul de vedere

    aseara l-am vazut pe stevic1982 online si l-am intrebat daca joaca, a zis da, ii dau ip-ul, dupa care vine si spune "nu nu nu, eu ti-l dau ... daca vrei sa jucam il fac eu, daca nu asta e" ... sa-mi spuna si mie cineva daca asta nu-ti da motive de suspiciune ... de ce vrea stevic1982 sa faca numai el serverul? cu ce l-ar deranja daca as face eu? mai ales ca am jucat amicale in care am facut eu si n-a avut nimic de comentat ... de notat ca o singura data a avut avantaj asupra mea intr-un meci (pe care el l-a facut, cu 200% injury si tot tacamul) meci intrerupt cand aveam mingea si era o diferenta de 3 puncte ... stiti povestea cum s-a laudat ca m-a batut

    nu-s eu detectiv, dar avand in vedere aceste circumstante, probabilitatea s-o comita din nou doar de dragul de a ma invinge am evaluat-o la 50-75%

    a incercat apoi sa inventeze reguli, si anume "tu nu ai jucat campionatul trecut deci esti incepator, eu am terminat pe pozitie mai buna deci sunt gazda" ... sa-mi zica si mie cineva daca in editiile in care am castigat campionatul am insistat vreodata sa fiu gazda, sau in toate editiile, ba din contra, mereu am intrebat "fac eu sau tu?"

    dupa ce i-am zis ca n-am incredere in el, si nu vreau sa-mi faca vreo figura cu 200% injury a zis asa "de unde stiu eu ca nu bagi tu 0%?" :
    - in caz ca as baga, cu ce l-ar deranja ca nu se accidenteaza jucatorii?
    - in caz ca as baga, n-ar avea nici o legatura cu numarul de fumbles, contrar credintei dl-ului stevic1982
    - in caz ca as baga, as avea eu vreun avantaj?
    - in caz ca as avea vreun avantaj, chiar crede cineva ca trebuie sa trisez ca sa-l inving pe stevic1982? sau pe orice alt jucator din campionat (no offense)
    - intr-un an de cand sunt membru onlinesport, si de cand joc madden online, are cineva ceva de comentat cu privire la corectitudinea mea? are cineva motive sa creada ca as putea incalca regulile competitiei pt a-mi crea avantaj?

    acestea fiind spuse, meciul cu stevic1982 o sa-l las ultimul, al 6-lea, si daca vom fi ambii calificati, sau daca unul dintre noi e calificat iar celalalt nu mai are sanse .. atunci O SA II DAU MECIUL CU 10-0 ... daca de meciul ala va depinde calificarea mea o sa joc ... daca de meciul ala va depinde calificarea lui, ohohooo, o sa joc cat pot de bine pt a-l lasa acasa
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  11. #11
    junior
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Hmmm se pare ca omu nu poate sa spuna o parere ca sunt uni mieji ca earl care trimit PM cu nemultumiri ,
    Last edited by comancer; 19th October 2007 at 12:19.

  12. 19th October 2007, 13:05

  13. 19th October 2007, 13:15

  14. 19th October 2007, 13:26

  15. #12
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    dar sa stiti ca puteti vedea daca sau modificat anumite setari in "gamelog"
    dak stevic incepe cu encroachement cu 200%injury si cu amenitari d genu "dak nu il fac eu nu joci" exculdetil din campionat si gata..se pot gasi alti oameni mai cinsitit care sa joace in locul lui

    ps. stevic daca vrei tactici d acidentat qb si alti jucatori, apucate de / (intoarcete la) fifa sau cs

  16. #13
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Colts @ Packers 18-15 ( OT )

    cu siguranta asta a fost cel mai frumos si palpitant meci pe care l-am jucat la Madden si sincer nu cred ca voi mai avea parte de unul la fel .......... iata cum au stat lucrurile ....... am inceput foarte slab , am dat in total 4 INT dina care 2 in EndZone si una in RedZone-ul meu ....... am incercat un 4th and goal pe linia de 1 yard si nu mi-a iesit ....... astfel cu 2:30 ramase de joc eram condus cu 15-0 .... insa tot mai speram sa revin de aia nu m-am lasat ( COMMANCER VEZI CA SE POATE ) .......... am inceput drive-ul promitator si cu 1:40 ramas de joc am reusit sa reduc diferenta la 15-7 cu un TD Addai chiar pe centru ........ am dat OnsideKick insa a recuperat el mingia ........ am reusit insa 1 Sack care l-a scos din FG range , a Puntat si am avut mingia pe la linia mea de 20 Yarzi ........ mai era cam 1:00 ramas de joc ........ nu m-am grabit ( cum faceam alte ori ) si am reusit sa ajung pe la linia lui de 20 yarzi la un 4th and 13 ........ am vazut ca e vulnerabil pe mijloc , astfel ca ultima speranta a fost tot Addai care a reusit sa marcheze la limita ......... dar inca mai trebuia sa reusesc conversia ca sa egalez ..... cine credeti ca m-a salvat ? ..... ati banuit bine , tot Addai , de data asta chia in coltul EndZone-ului , sincer prima data credeam ca a fost Out of bounds , insa cand am vazut Conversion Succesfull nu m-am putut abtine sa ma bucur ca un copil ..... acum urmeaza 2 greseli , una de fiecare parte : el se aseasa pentru Onside Kick , un degajez in coltul opus si recuperez mingia pe la 20 yarzi ... mai erau 24 sec si nici un TO ramas ........ stiti care e marea mea problema cu FG pe final .......... am zis sa mai castig cativa yarzi ......... am ajuns pe linia lui de 5 , dar din pacate nu am fost inspirat sa dau Spike ( greseala mea , credeam ca am timp ) si pt 2 sec nu am reusit sa execut FG ...... astfel s-a intrat in OT ........ posesie a avut el ........ chiar ma gandeam ca ar fi pacat sa pierd cel mai frumos meci ce l-am jucat , sa raman cu o amintire nu foarte placuta ........ dar apararea si-a facut treaba , l-am oprit si am ajuns sa dau FG de la 40 y ......... dar bineinteles ca ........ l-am ratat ......... mai erau 2 min de joc din OT ...... apararea mea si poate lipsa lui de inspiratie nu l-au adus in FG range si a facut T&D pe la linia de 40 y ......... mai erau 30 sec ........ o receptie la limita a lui Clark , de langa FS lui si un run de 5 Y a lui Addai m-au adus cu 0:13 ramase din OT sa execut un FG de la 27 yarzi , pe acre spre surprinderea mea l-am si reusit ......... il felicit pe dyna pentru meciul facut si ii urez bafta si in celelate meciuri ......... sper ca ati avut rabdare sa cititi , nu am mai scris niciodata un asa "megapost" dar a meritat
    Attached Images Attached Images
    Last edited by georgebz; 19th October 2007 at 16:22.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  17. #14
    junior
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucharest
    Posts
    106
    Reputatie
    1
    Addai the savior din ce am citit se pare ca a fost un meci pe cinste o revenire de la 15-0 e ceva

  18. #15
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    da .... mai ales cu atat timp ramas si cu necesitatea unei conversiii
    [url]www.warriors.ro[/url]

  19. #16
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Nu am jucat niciodata cu Dyna Boom pentru ca nu ne-am putut conecta, dar am toata stima pentru el daca a reusit sa faca un meci bun in compania lui George, care presupun ca are mult mai multa experienta la Madden decat el ... ma mira totusi faptul ca apararea potcoavelor a mers atat de bine in situatie-limita, dar probabil ca e meritul aceluiasi George ... bravo baieti si la mai multe meciuri nerecomandate cardiacilor ! Bafta in continuare ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  20. #17
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    astai farmecul fotbalului american..daca rezisti sa iti revii esti bun, daca nu...

  21. #18
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    Broncos @ Colts : 30-7

    am luat broncos pt aparare, si in seara asta s-a vazut de ce .. Manning 4 din 20 cu 6 interceptii si nici un TD (a avut unul rushing), Addai 8 carries pt 13 yarzi (aici a fost surpriza)

    dupa ce george m-a egalat la 7, lucrurile au mers binisor in atac si excelent in aparare, cand nu reuseam sa pun puncte pe tabela, puntam pana la linia de 8-10 yarzi, apararea face 3 and out si aveam pozitie buna

    m-a suparat cutler pt ca arunca la mama naibii, dar pana la urma n-a iesit prea rau

    MVP: John Lynch 3 ints, alte ints pt Champ Bailey, Nick Ferguson si Engleberger (DE ... in endzone)
    Attached Images Attached Images
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  22. #19
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Addai a avut doar atat pentru ca dupa faza ce a decis dupa parearea mea in mare masura meciul ( am facut INT pe la 10 yarzi in redzone meu , dupa care am facut fumble pe care l-a returnat pt TD ... asta cand scoru era 7-7 daca nu ma insel ... ) am incercat numai pe pase poate si pentru ca m-am enervat 1 pik dupa faza aia si nu am mai avut rabdare
    [url]www.warriors.ro[/url]

  23. #20
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    am uitat de faza aia ca o pomeneam eu, cred c-a fost prima data cand am vazut asa ceva ... a fost aiurea dar ai revenit tu de la 15 puncte daramite de la 7
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  24. #21
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    da .. dar gandeste asa ... ai mingea in mana , deja te gandesti cum sa abordezi urmatorul drive sa preiei conducearea ... si apoi nici la 2 secunde nu mai ai mingea si mai esti si condus la 1 TD ... e psihologica treaba
    [url]www.warriors.ro[/url]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •