Results 1 to 5 of 5

Thread: Washington Wizards

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1

    Washington Wizards

    Daca mai e cineva interesat de Washington Wizards am putea sa schimbam cateva idei despre aceasta echipa.
    E echipa la care a jucat Big Ghita si unde the President of the Basketball Operations este Ernie Grunfeld, nascut in Romania. Deci e echipa cu cele mai multe legaturi cu Romania.
    Lotul din seasonul 2007-08 este:
    Gilbert Arenas G
    Andray Blatche F
    Caron Butler F
    Antonio Daniels G
    Willie Deane G
    Jamon Gordon G
    Mike Hall F
    Brendan Haywood C
    Antawn Jamison F
    Roger Mason G
    Tony Massenburg F-C
    Dominic McGuire F
    Oleksiy Pecherov C-F
    Darius Songaila F
    DeShawn Stevenson G
    Donell Taylor G
    Etan Thomas C
    Nick Young G-F

    Fata de seasonul trecut am pierdut pe M Ruffin, Booth si Jarvis Hayes.
    Noi achizitii Oleksiy Pecherov, Nick Young , Dominic McGuire , Tony Massenburg, Willie Deane and Jamon Gordon

    Oleksiy Pecherov este un center de valoare...arunca chiar si de 3 pct cu success. Este o solutie in lipsa lui Etan Thomas cu probleme si avand in vedere incostanta lui Haywood.
    Nick Young e promitator dar sa vedem cum se va integra in grupul condus de the big three.
    Dominic McGuire pare si el ca e un substitute de baza dar sa vedem daca va confirma.

    Dupa primele meciuri in preaseason...eu am vazut pe cel vs Cleveland unde am defilat...si vs Dallas unde la fel am testat substittutes.
    Daca nu apar accidentari majore avand in vedere lotul pe care eu il consider intarit Wizards are sanse mari la a castiga eastul.
    Last edited by YodaRo; 15th October 2007 at 01:13.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  2. #2
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    fara suparare, dar nu aveti nici o sansa sa castigati estul. echipa este aceeasi cu cea de anul trecut.parerea mea. iar daca tu iei drept referinta gameul cu dallas, pai mavs au jucat fara dirk, terry si stackhouse....iar Ager parca a fost top scorer la mavs...asta spune totul
    Last edited by BAK; 15th October 2007 at 05:09.
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  3. 15th October 2007, 06:03

  4. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    nu iau ca referinta meciul cu mavs. Am si spus ca au testat substitutes. Nici starterii de la Wash n-au jucat decat jumate aproape. S-au testat formule de echipe. Si azi am batut la Phila fara Arenas iarasi Young si Pecherov au confirmat din nou.
    Ma incanta noile achizitii Pecherov (avem in sfarsit un centru care promite) si Young (poate deveni un mare jucator) care langa Blatche si alti tineri arata ca putem face o echipa buna in viitor. Anul trecut daca nu aveam accidentarile celor big three reuseam cu siguranta mai mult in play-off. Arenas pana cum nu arata ca ar fi in forma dar Jamison si Butler da.

    La Mavs mi-a lasat o impresie deosebita Barea care desi avand talie mica e un pg inteligent. Fazekas e ungur? Se pare ca e genul lui Nowitzki, poate din aista cauza l-au luat. Doar Howard si ca intotdeuna Harris din ce am vazut au mai jucat ceva. Mavs nu are un center de valoare.
    Last edited by YodaRo; 15th October 2007 at 06:13.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  5. #4
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post
    nu iau ca referinta meciul cu mavs. Am si spus ca au testat substitutes. Nici starterii de la Wash n-au jucat decat jumate aproape. S-au testat formule de echipe. Si azi am batut la Phila fara Arenas iarasi Young si Pecherov au confirmat din nou.
    Ma incanta noile achizitii Pecherov (avem in sfarsit un centru care promite) si Young (poate deveni un mare jucator) care langa Blatche si alti tineri arata ca putem face o echipa buna in viitor. Anul trecut daca nu aveam accidentarile celor big three reuseam cu siguranta mai mult in play-off. Arenas pana cum nu arata ca ar fi in forma dar Jamison si Butler da.

    La Mavs mi-a lasat o impresie deosebita Barea care desi avand talie mica e un pg inteligent. Fazekas e ungur? Se pare ca e genul lui Nowitzki, poate din aista cauza l-au luat. Doar Howard si ca intotdeuna Harris din ce am vazut au mai jucat ceva. Mavs nu are un center de valoare.
    de Pecherov nu am mai auzit...centrii buni devin din ce in ce mai rari in liga, in special centri in genul shaq sau yao
    intradevar se pare ca barea va primi mai multe minute anul asta, insa eu sincer nu sunt prea happy cu asta. pentru un pg de talia lui, ar trebui sa fie un extraordiar shooter, ceea ce nu e. iar de fazekas nu stiu ce sa spun...inca.nu e ungur.a fost draftat de mavs anul asta, deci e rookie.are niste stats bune la universitatea unde a jucat (nevada), insa cum ei nu au un program extraordinar de baschet si cum nu sunt o scoala mare de baschet, nu prea au primit atentie. Anyways, washington e o echipa decenta, care poate produce niste upsets, insa numai pentru ca joaca in est, unde nu are cei mai dificili adversari. totusi, ii vad pe boston, detroit, cleveland si chicago in fatza lui washington
    Last edited by BAK; 15th October 2007 at 09:34.
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  6. #5
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Start greoi al wizardsilor, avand 0-3. In afara de primul meci cu Indiana in care am pierdut in OT in celelalte cu Boston si Orlando acasa am jucat catastrofic.
    Arenas nu isi intra in mana. Jamison la fel. Doar Butler a mai miscat ce si ce insa nu suficient. E Jordan pare in pana de idei.
    Curios cum mult hulitul Haywood, singurul centru valid in aceasta perioada reuseste high career la rebounds si double double.
    Sa speram ca isi vor reveni in meciurile viitoare insa dupa parerea mea E Jordan ar fi trebui inlocuit.
    Dar astia sunt, cu astia defilam.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •