View Poll Results: Sunteti de acord?

Voters
106. You may not vote on this poll
  • DA

    34 32.08%
  • NU

    72 67.92%
Page 1 of 10 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 197

Thread: Returul Diviziei A s-a amanat!

  1. #1
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1

    Returul Diviziei A s-a amanat!

    Avand in vedere ca Diviziile B si C s-au amanat meciurile din cauza frigului de afara si a ninsorilor abundente sunteti de acord?

  2. #2
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Nu cred ca e chestie de a fi deacord sau nu. Depinde cum e vremea. Daca e ca acum nu se poate juca.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  3. #3
    antisclavi
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    2,928
    Reputatie
    1
    si ideea a avut-o dinamo , din ce cauza ?
    ca nu sunt pregatiti sa inceapa returu , abia si-au pus antrenor .
    mie imi este indiferent , teren avem foarte bun , deci putem juca, iar daca se amana e si mai bine ca ne pregatim pentru cupa uefa mult mai bine
    Lita Dumitru:"1. Am facut 5 blaturi in cariera, toate cind eram la steaua , nici unul la [B]RAPID[/B]. / 2. N-am vrut sa trec la steaua, m-au luat la armata, m-au dus la Bacau, m-au pus la tirisuri, salturi si culcaturi fara de sfirsit si mi-au spus ca totul se va opri cind voi semna pentru steaua."

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Acum, fara glume gen "Romica Jurca" fata de mine , iata ce am gasit referitor la prognoza meteo:

    "Meteorologii anunta ca pina pe 4 martie vremea se va raci, iar ninsorile vor continua sa cada. Ieri, pe majoritatea drumurilor nationale se circula in conditii de iarna, temperaturile ajungind si la -10 grade Celsius.
    In perioada 28 februarie-1 martie, ziua va ninge slab si local in nordul, vestul si centrul tarii, iar in restul teritoriului vor fi precipitatii mixte, gen lapovita sau ploaie. Noaptea va ninge mai ales in zonele extracarpatice, la granitele Moldovei si ale Munteniei. "Temperaturile maxime vor fi cuprinse intre -2 si 6 grade Celsius, mai ridicate in sud-estul tarii, iar cele minime intre -12 si -2 grade Celsius, usor mai ridicate pe litoral". La inceputul lunii martie vremea se va inrautati, continuind sa ninga.Vintul va bate mai ales in sud-estul tarii si la munte, viscolind ninsoarea. Temperaturile maxime vor fi cuprinse intre -5 si 3 grade Celsius, iar cele minime intre -10 si 0 grade. Meteorologii spun ca pina in 4 martie vremea se va raci si ninsorile nu se vor opri."

    -------------------------------------------------

    Ideea a avut-o FRF-ul ca a amanat deja B-ul si C-ul.
    La "A" trebuie sa decida Liga lu' Mitica.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    DA.
    1) Steaua joaca in Cupele Europene si o amanare o avantajeaza , ca pregateste in liniste meciurile

    2) Daca vrem fotbal spectacol , sa avem si terenuri bune.
    La -10 grade Celsius se joaca cu 300 de spectatoti !

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ar fi al treilea an consecutiv cand s-ar amana returul. Acum 2 ani mi-a prins bine, ca am putut sa ma intorc din SUA si sa prind prima etapa
    Cum zice si fia, ideea nu e de a fi sau nu de acord, ci de a avea terenuri practicabile.
    Problema: incepand din sezonul viitor vom avea 18 echipe in loc de 16. Sa ni se spuna si noua cand va mai fi comasat sezonul in conditiile de fata. Vom mai scapa probabil de unele tururi preliminare pentru Europa, dar nu prea multe, nu pentru toate echipele, si nici nu se stie pentru cat timp.

  7. #7
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pai se spera se se joace mai mult vara, asta in cazul in care vor avea toate echipele nocturna, cum zice in caietul de sarcini pt licentierea cluburilor.

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton
    Pai se spera se se joace mai mult vara, asta in cazul in care vor avea toate echipele nocturna, cum zice in caietul de sarcini pt licentierea cluburilor.
    Caietu ala de sarcini e vrajeala ieftina ...
    E recomandat , criteriile de acordare a licentei sunt mai multe , si se dau un fel de puncte , si la o adica te poti lipsi de nocturna.
    Eu pun pariu cu tine , ca alde Bistrita sau CFR n`or sa aiba nocturna inca 5 ani si vor juca bine mersi in Divizia A.
    Solutia e sa se joaca 15 martie - 15 iunie , in loc de 1 martie - 1 iunie .
    Alea 15 zile sunt importante

  9. #9
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Ar fi mai bine dekat sa vedem o bataie surda intre echipe...evitam shi accidentarile shi avem sperantza ca vom avea parte de ceva spectacol
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  10. #10
    fara caini
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    B G
    Posts
    1,092
    Reputatie
    1
    dupa ce ca balerinele astea din divizia a iau dolari cu sacii si nu joaca nimic mai si vor amanare de parca le cade rangul daca joaca pe zapada. ce fotbalistilor sunteti la menstruatie si nu puteti sa jucati? nu puteti sa veniti cu mertanul (furat din jermania) la stadion din cauza zapezii?
    pentru caini: va dau bonuri de masa ca sa veniti la meciurile de acasa?

  11. #11
    sport legend FcPoliFan's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    535
    Reputatie
    1
    Nu mi-ar conveni o amanare a returului, dar poate ca este cea mai buna decizie date fiind circumstantele. Ar cam fi cazul sa ne punem la punct stadioanele, daca nu era clar pana acuma.
    www.cronicavioleta.ro

  12. #12
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by ASP
    dupa ce ca balerinele astea din divizia a iau dolari cu sacii si nu joaca nimic mai si vor amanare de parca le cade rangul daca joaca pe zapada. ce fotbalistilor sunteti la menstruatie si nu puteti sa jucati? nu puteti sa veniti cu mertanul (furat din jermania) la stadion din cauza zapezii?


    joak shi pe vreme d-asta...da' sa vezi ce zboara tibii shi tendoane
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  13. #13
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "Dinamo a solicitat amānarea īnceperii returului deoarece viscoleste si terenul este impracticabil."........................si saptamana viitoare daca se schimba iar ceva la Dinamo, cand incepem campionatul? Incepem campionatul la jumatatea lui martie il terminam in mai deci exact 11 saptamani, Steaua si Rapid joaca miercuri, joi si duminica si atunci o sa fie Dinamo pe deplin multumita dar tot nu termina pe primul loc ca mai exista si Poli Timisoara. Rusine militienilor!!!!!!!
    Last edited by starsteel; 28th February 2006 at 20:30.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #14
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    dupa ce ca e pauza 6 luni pe an...acu' o face si mai mare La ce dracu' n-or schimba sistemul...
    ...always look on the bright side of life...

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Nu se amana, mai , nici un retur. Stati linistiti, ca nu mai au date libere in calendar .

  16. #16
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Prognoza meteo, temperaturi Bucuresti, 1 mar. +4 grade, 2 mar. +4 grade, 3 mar. +6 grade, ce mai inghet mare la Dinamo, asta e motiv serios de amanare a campionatului nimic de zis. Bravo militienilor!!!!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  17. #17
    sport legend cip_81's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    3,874
    Reputatie
    1
    Starsteel, inainte sa te repezi ca un berbec cu capul in uluci trebuia sa vezi declaratia lui Jiji, care spunea ca el, in pricipiu, este de acord cu amanarea. Dar uite si o veste buna, menita sa-ti faca somnul mai linistit...returul nu se va amana.

    Nu esti tu in masura sa-ti dai cu parerea cum e vremea in Bucuresti...da-ti cu parerea cum e vreamea la furnale.
    Porumboiu: [B]"A fost blat! O mizerie, o ruşine!"[/B]
    [B]Huţan contactat de Steaua![/B]
    Ganea acuză: [B]"Portarul jalon, fundaşii raci!"[/B]
    [B]Stelistii au urinat pe statuia lui Stefan cel Mare[/B]

  18. #18
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Crezi ca ma interesa parerea lui Gigi iar eu nu mi-am dat cu parerea cum e vremea in Buc., am mentionat prognoza meteo pt. urmatoarele zile;probabil cei de la Dinamo i-au prognoza din alte surse numai de ei stiute.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #19
    per sempre interfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Londra
    Posts
    660
    Reputatie
    1
    E suparator faptul ca s-a luat in discutie amanarea returului! E luna martie pana cand ati fi vrut sa se amane? Daca conditiile meteo sunt nefavorabile ar trebui sa se decida la fiecare meci in parte la ora meciului de catre arbitrii! Bine ca nu s-a amanat!
    [SIZE="5"][/SIZE]Io non rubo il campionato e in Serie B non sono mai stato!

  20. #20
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    sa se joace cand e stabilit. conteaza mai putin terenul, important e sa se joace cand trebuie.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  21. #21
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pārtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Credeti-ma ca daca e afara cum e acum nu se joaca nici un meci Poate cand se va construi primul stadion complet acoperit.
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •