View Poll Results: Merita sa fie "debarcat" sau nu din postul de presedinte LPF?

Voters
43. You may not vote on this poll
  • Da

    32 74.42%
  • Nu

    11 25.58%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 62

Thread: Mitica Dragomir...

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    Mitica Dragomir...

    Aici il puteti injura atat cat doriti... sau il puteti felicita! Probabil nu o sa va alegeti cu vreo suspendare sau cu vreo amenda. I'm mean!

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Am aflat zilele trecute o veste stupefianta pentru oricare suporter al Universitatii Craiova.Staicu i-a propus lui mitica postul de presedinte la Craiova!!!
    :x Daca propunerea se va materializa,cu tot regretul voi uita ca am tinut vreodata cu aceasta echipa!In comparatie cu mitica ,Netoiu deja imi pare simpatic.

  3. #3
    junior Valikos's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Posts
    74
    Reputatie
    1

    I-a ajuns cat s-a imbogatit

    Da i-a ajuns cat s-a imbogatit de pe seama "marionetelor", e un mincinos si daca mai ramane la liga ne vom duce in cap cu tot fotbalul romanesc.

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Domnilor, acest individ odios ar trebui impuscat fara nici un fel judecata... :x
    Dar nu, In Romania el are un post de conducere...
    Totusi am impresia ca el nu este decat o marioneta, iar acele persoane care il sustin in aceasta functie ar trebui impuscate inaintea lui

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    "Marea Adunare Generala" a LPF nu va mai avea loc!Majoritatea presedintilor s-au razgindit si il vor tot pe mitica!!! Ca atare, Divizia A e in moarte clinica! Cineva spunea ca fiecare are liderii pe care ii merita.Cred ca asta se poate aplica fara probleme la fotbalul nostru.....si nu numai!!! :x

  6. #6
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    8
    Reputatie
    1

    ...

    Cine se aseamana se aduna ... :x :x :x

  7. #7
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    Dragomir ia de aici



    8)

  8. #8
    spellbound Profetu's Avatar
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,496
    Reputatie
    1
    Al dracului dom Mitica ...

  9. #9
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Mitica s-a obraznicit ! - spune Gigi Becali
    Nu-l las sa-si traga milioane de dolari ! - acelasi Gigi Becali

    Eu zic ca este un nemernic !
    Cum poate un om care nu citiga NIMIC , sa vrea sa presteze o munca ?
    M D spune ca nu ia nici o leafa , ca este corect (etc) , pai atunci de unde banii , pentru Hotele si alte afaceri pe care si le-a pus pe picioare de cind este president la LPF !?
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  10. #10
    Ancient fia's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Pe pârtie
    Posts
    8,522
    Reputatie
    1
    Pai isi permite sa spuna ca nu ia nici o leafa acum dupa ce scoate bani din alte chestii (stiu ca are un lac dar in administrare... sau chiar mai multe)....
    [B][COLOR=DarkRed]C-asa sunt eu rapidist, c-asa sunt eu RAPIDist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]Niciodata nu sunt trist, niciodata nu sunt trist[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=DarkRed]Si la bine si la rau, si la bine la si la rau[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Silver]RAPID este clubul meu, RAPID este clubul meu.[/COLOR][/B]

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fia
    Pai isi permite sa spuna ca nu ia nici o leafa acum dupa ce scoate bani din alte chestii (stiu ca are un lac dar in administrare... sau chiar mai multe)....
    Le-a avut, acum nu le mai are...

  12. #12
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Am votat pentru plecarea lui Dragomir desi cred ca in problema drepturilor de televizare a avut dreptate.

  13. #13
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    ce aveti voi cu mitica? e giorno. la fel ca aialalti. ca becali nu mai vrea sa-i dea portia lui sa vedem ce se va mai intimpla. oricum a cistigat prima runda dind bani la echipele mici. sunt curios de urmari
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  14. #14
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1

    Mitica Dragomir - unul dintre dinozaurii fotbalului romanesc

    * Deşi funcţia nu-i permite, şeful Ligii Profesioniste de Fotbal a făcut referiri vădite în privinţa echipelor care se bat la retrogradare * "Dintre Bacău, Vaslui şi Oţelul se vor alege cele două care vor merge în B, dar n-aş vrea să pice Vasluiul", este declaraţia şocantă a antipaticului Mitică Dragomir * Marius Stan îi răspunde:
    "E anormal ce face!"

    Când n-are treabă,
    Corleone face "dedicaţii"

    "Veşnicul" conducător al Ligii Profesioniste de Fotbal şi-a dat din nou în petec, şarmul său exagerat fiind acoperit de o perdea groasă de ridicol după ce a sugerat, nitam-nisam, numele echipelor care se vor duce de-a berbeleacul în Divizia B. Ca preşedinte al LPF, megalomanul Mitică Dragomir are dreptul să vorbească despre trişorii din campionatul intern, pe care îi va fi tras la răspundere în prealabil, fie că vinovatul este un grup sau o simplă persoană. Din nefericire, aşa-zisul Corleone are, în continuare, o atitudine de Mama Omida, de clarvăzătoare cu vechi state de plată. Întrebat de presa centrală pe cine vede la matineu dintre cele 16 formaţii de prim eşalon, Dragomir, cu bogata-i gură de parlamentar, a rostit trei nume: "FCM Bacău, FC Vaslui şi Oţelul sunt cele mai ameninţate. Dintre astea trei se vor alege cele două retrogradate". N-a zis "presupun" sau "cred", ci a pus eticheta ca orice suporter la colţ de stradă. Fără dubii şi cu "dedicaţie".

    Îl doare inima
    de Vasluiul lui Porumboiu

    Corleone ştie că acest subiect, retrogradarea, este cel mai delicat dintr-un întreg sezon - poate chiar mai sensibil decât lupta pentru titlul de campioană! - şi a ţinut să nuanţeze. Din fotbalul românesc, Mitică de la Ligă, cum este el alintat de toate televiziunile patriei, cunoaşte cel mai bine arta "coloritului". Şi a ales, ca la jocurile de noroc, echipa care "nu trebuie să retrogradeze": "Ca preşedinte de Ligă n-ar trebui să mă exprim în acest caz, dar eu mi-aş dori ca Vasluiul să nu pice în B. De ce? Pentru că Adrian Porumboiu se va retrage de la echipă şi ar fi o mare pierdere pentru fotbalul românesc. El ar putea crea un mare centru fotbalistic în Moldova, dacă Vasluiul nu va pica în liga a doua."

    Marius Stan: "Îşi depăşeşte atribuţiunile!"

    Mănăstire-ntr-un picior, ghici ciupercă ce-i! Cam aşa s-a exprimat şi oficialul de la LPF în problema care priveşte clubul Oţelul în această primăvară. Jiul Petroşani şi Pandurii Tg. Jiu, deşi se află la numai o aruncătură de băţ în faţa celor trei menţionate, sunt scăpate de emoţii, dacă ne luăm după dom’ Mitică. Vasluiul "nu trebuie", deci Galaţiul şi Bacăul se vor logodi de la toamnă cu trezitul dis-de-dimineaţă. Aşa sugerează "Oracolul din Bălceşti".
    Impertinenţa "eternului" şef de ligă l-a iritat pe Marius Stan, directorul general al Oţelului. "Chiar aşa a spus? Este oarecum amuzantă declaraţia lui că, fiind preşedintele LPF, nu poate da pronosticuri, pentru că tot domnia sa face sugestii, ceea ce nu este deloc normal! Îşi depăşeşte atribuţiunile şi îl voi suna ca să-l întreb de ce face astfel de referiri", a spus Stan, însă ieri Mitică Dragomir a avut toată ziua telefonul închis. Se mai odihneşte şi "Oracolul"...

    Asta e citatul din ziar, daca punem in balanta inrudirea cu Chivorchian, observam care este adevarata tinta a lui dom' Mitica, apostolul dreptatii in Romania.
    Last edited by starsteel; 8th March 2006 at 16:48.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  15. #15
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    "Mitica Dragomir e cel mai bun presedinte pe care LPF-ul putea sa-l aiba." citat din "Razboinicul luminii".

  16. #16
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    mai era un thread despre Mitica...

  17. #17
    sport legend
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    9,929
    Reputatie
    1
    Pai ce-ar fi de spus despre oracolul din Balcesti , care a afirmat ca P D S R , plus CFR Cj , Farul si Argesul sa bat pentru titlu , iar Nationalul , care se afla pe 3 , nu ? E ridicol !
    Iar faptul ca le ia apararea lui Giovanni si Popescu , ca stia de aceste lucruri si n-a spus nimic pune capac la toate !

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Hai Be@, nu ne inebuni iar. Toata lumea shtie ce culise sunt la FCN in retururi...
    Mitica trebuie batut bine sa-i intre mintzile in cap. Eu totushi cred ca nu se va modifica decizia la apel, deshi ar trebui inasprita, mai ales pentru tupeul nesimtzit al lui Giovanni shi Popescu care, in culpa fiind, mai vor shi clementza !
    ex-alpopa

  19. #19
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton
    "Mitica Dragomir e cel mai bun presedinte pe care LPF-ul putea sa-l aiba." citat din "Razboinicul luminii".
    "Razboinicul luminii" are plusuri si minusuri, citatul de mai sus este la minusuri.
    Pt. cine nu stie, ieri in parlament a luat si Dragomir cuvantul prima data si pt. ce?; sa ne spuna nedreptatea care s-ar face daca Nastase ar fi perchezitionat, cum naiba doar politicienii sunt deasupra legii. Dragomir intotdeauna a fost un dusman pe fata a Otelului ceea ce demonstreaza corectitudinea conducerii galatene (nu sustin ca au fost 100% corecti).
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  20. #20
    trolleador six's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    9,845
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by be@
    Pai ce-ar fi de spus despre oracolul din Balcesti , care a afirmat ca P D S R , plus CFR Cj , Farul si Argesul sa bat pentru titlu , iar Nationalul , care se afla pe 3 , nu ? E ridicol !
    Iar faptul ca le ia apararea lui Giovanni si Popescu , ca stia de aceste lucruri si n-a spus nimic pune capac la toate !
    be@ te inteleg cu National "geografics"dar unde este poli iasi??ok glumesc dar ce draq nu stiti cu cine defilati??asta iese de la LPF doar cu picioarele inainte....parerea mea
    https://t.me/pump_upp

  21. #21
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    De unde stii tu, Alpopa sau cumva tu esti...Mama Omida. Vreau sa-ti amintesc ca Gino nu mai este in club. In alta ordine de idei, cum explici ca a spus ca Farul se va bate la titlu, care este la 10 puncte de Dinamo. In rest, acest ipochimen nu ar fi trebuit vreodata sa ajunga in functia pe care o detine, dar cum traim intr-o societate in care lupul este stapan la oi, alta expresie mai buna nu am gasit, ce sa ne mai miram.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •