Page 11 of 11 FirstFirst ... 91011
Results 211 to 229 of 229

Thread: Meciuri amicale

  1. #211
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    In primul meci amical din vara lui 2006 Dinamo a invins deivizionara secunda elvetiana Chenois cu 5-0 prin golurile lui Niculescu, Danciulescu (N&D revine ), C.Munteanu si proaspat venitul Dan Codreanu, ce a marcat chiar 2 goluri si a fost cel mai bun de pe teren!

  2. #212
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Titularii pentru meciul cu Olympique Marseille
    Mircea Rednic a dezvăluit pentru www.dinamo-online.net formaţia pe care o va folosi în meciul amical cu Olympique Marseille, care se va juca astăzi de la ora 20:00. Astfel, “Puriul” va începe cu următorul “11”: Moss - Blay, Moţi, Radu Ştefan, Paşcovici – Mărgăritescu – Cătălin Munteanu, Stanic – Dănciulescu - Niculescu, Ganea.
    Sursa - prosport.ro
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  3. #213
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    acum m-am intors de la meciul cu OM. Un meci frumos in care am vazut o echipa interesanta facuta de Rednic. O sa va povestesc mai in detaliu in ceva timp.

    Hai Dinamo!
    ...always look on the bright side of life...

  4. #214
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Dinamo - OM 2-2
    Acest scor este "identic" cu cel din Cupa UEFA din toamna in cele 93 minute regulamentare.
    "bip" Santiago (parca asa il chema)
    gicu ... daca ai fost la meci suntem nerabdatori se ne spui cum se "misca" echipa.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  5. #215
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MLDS View Post
    gicu ... daca ai fost la meci suntem nerabdatori se ne spui cum se "misca" echipa.
    Interes mare din partea localnicilor, plus o micuta galerie venita de la Marseille (langa care am nimerit...din pacate). De la noi n-am vazut nici un suporter, sau poate au fost ca mine "low profile" Oficiali, Buduru si Dinu...iar la un mom. dat au aparut si doi dintre actionari. A fost fain cand comentatorul stadionului a anuntat prezenta lui Dinu: "un fost mare jucator roman"

    Meciul si el de vacanta, mi s-a parut ca per total n-au fost motivati (nici unii nici altii). Au existat si momente mai intense, de pilda pressing ordonat de Rednic pe anumite zone...si care chiar reusea. Asta mi-a placut in special, ca astfel de momente au cam lipsit in ultima perioada. In fine, derularea meciului probabil c-ati aflat-o din ziare, eu zic ca am dominat mare parte din meci, iar victoria ne-a scapat dupa greseli personale incepand cu cea a lui Pascovici de pe partea caruia s-a marcat la inceput si terminand cu Blay care saracu, cu soarele in ochi, a plasat excelent mingea la coltul barei si Matache n-a mai ajuns la ea Revenind la Pascovici, a gresit mult...a jucat fundas stanga si n-a facut fata de loc..l-a scos Rednic dupa 15 min (cred) timp in care l-a certat continuu (pe buna dreptate). Dupa ce a intrat Cristi Pulhac s-a linistit si zona aia si n-au mai fost probleme. In rest, il remarc pe Stanici...foarte activ cat a jucat, Danciu f. bun (cred ca cel mai bun azi), Radu Stefan a jucat bine fundas central. O remarca si pt. "nr. 24", un pustan ce-a jucat extrema dreapta in a doua repriza (in locul lui C. Munteanu care in afara de un sut slab pe poarta n-a prea gandit jocul). Am aflat cand am ajuns acasa ca pustiul era Paduretu. Niculescu m-a cam dezamagit, asa cum stiam nu-i place s-alerge si sa munceasca, Rednic l-a cam certat in a doua repriza cand nu facea pressing. De Ganea (Ionel) mi-a placut pt. ca chiar daca n-a reusit sa inscrie, e bataios ( asa cum stim) si pune in dificultate orice aparare. Mai mult, l-am aplaudat cand a trecut pe langa mine dupa ce l-au schimbat pt. ca el nu s-a asezat pe banca alaturi de colegi ci a dat ture la stadion in timpul reprizei a IIa. Cred c-a dat vreo 5-6 ture, fara sa bage pe nimeni in seama, si cand a terminat turele a mai facut cateva exercitii.

    In gen. a fost un meci util...cred ca nu vor fi probleme cu maltezii astia. In campionat la fel, daca se continua munca asta (cu tinerii pe care i-am vazut azi) in ceva timp o sa ne facem iar echipa
    Attached Images Attached Images
    Last edited by gicu; 9th July 2006 at 13:52.
    ...always look on the bright side of life...

  6. #216
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    390
    Reputatie
    1
    eu am crezut ca o sa n-e relatezi altceva in plus ,fata de ce ai scris pe site-ul Dinamo-online..

  7. #217
    suporter gicu's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    2,072
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alex36 View Post
    eu am crezut ca o sa n-e relatezi altceva in plus ,fata de ce ai scris pe site-ul Dinamo-online..
    alex, toti dinamovistii trebuie informati in acelasi mod

    un filmulet facut la Dinamo-OM il gasiti aici
    ...always look on the bright side of life...

  8. #218
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Miercuri 19.07.2006, pe stadionul Dinamo, va avea loc prezentarea lotului si a noului echipament Nike pentru sezonul 2006-2007.
    Apoi de la ora 22.00 se va disputa meciul amical dintre Dinamo Bucuresti si vicecampioana Egiptului, Zamalek Cairo.

  9. #219
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Miercuri 19.07.2006, pe stadionul Dinamo, va avea loc prezentarea lotului si a noului echipament Nike pentru sezonul 2006-2007.
    Apoi de la ora 22.00 se va disputa meciul amical dintre Dinamo Bucuresti si vicecampioana Egiptului, Zamalek Cairo.

    cred ca a fost anulata intalnirea cu Zamalek

    jucam cu Vaslui si atat ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  10. #220
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Asa e. Voi fi acolo!

    Forza Dinamo!!!

  11. #221
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Triunghiular in Ungaria, la Sopron: Dinamo, FC Sopron si Ujpest Dozja - sambata 2 septembrie.

    Lipsesc cei 6 jucatori convocati la echipele nationale: Ze Kalanga, Ganea, Moti, R.Stefan, Pulhac, Ropotan.
    Vor merge in schimb 4 jucatori de la Dinamo II: L.Ganea, Damaschin, Dragomir si Nitu.
    Va mai veni in probe si un jucator strain.

  12. #222
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Aha, interesant Ayrton! Mersi pt. informatii....

  13. #223
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    Dinamo începe amicalul împotriva lui Kaposvar în urmatoarea componenţă:
    Moss- Blay, Dragomir, L. Goian, Paşcovici- Tameş- Ad. Cristea, D. Şerban, C. Munteanu- Niculescu, Dănciulescu

    PANA IN MIN 40 e OK

    min. 9: 0 - 1 Danciulescu a deschis scorul, finalizand dupa o actiune de toata frumusetea

    Meciul se disputa intr-un ritm bun, insa adversarii lui Dinamo joaca destul de tare. Componentii lui Kaposvar sunt masivi, inalti, iar jocul echipei ungare se bazeaza mai mult pe forta

    min. 24: Tames iese accidentat si este inlocui de Mihut
    min. 25: Moss intervine excelent, scotand de la vinclu o minge pe care scria gol
    min 32: 0 - 2! Catalin Munteanu a executat excelent un corner, iar Goian a inscris cu o lovitura de cap
    min. 40: Cristea este inlocuit de Galamaz

  14. #224
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    ASADAR SI PRIN URMARE :

    min. 40: Cristea este inlocuit de Galamaz
    min. 43: Denis Serban este faultat dur iar spiritele se incing
    min. 45: ungurii reduc din diferenta, in urma unui corner

    Incepe repriza a doua

    min. 46: Niculescu e inlocuit de Mendy iar Catalin Munteanu de Predescu
    min. 50: 2 - 2. jucatorii lui Kaposvar egaleaza in urma unui contraatac
    min. 56: Matache il inlocuieste pe Moss
    min. 64: Danciulescu e inlocuit de Liviu Ganea
    min. 65: 3 - 2. Ungurii ii prind din nou pe dinamovisti descoperiti in aparare in urma unui contraatac.


    hmmm..miroase a dus RECE...e bun si unu din asta din cand in cand

  15. #225
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    am inteles ca a fost un kft general la sfarsitul meciului ..

    Dinamo a jucat cu jumate din titulari , a dat 2 goluri , apoi i-a scos si pe aia si a luat 3 goluri .. Daca era pe bune nu se punea problema cine batea ..

  16. #226
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Patru accidentati in urma meciului cu ungurii de la Kaposvar
    2006-09-04

    Partida amicala cu ungurii de la Kaposvar a fost una extrem de tensionata. Jucatorii gazda au avut niste interventii peste limita regulamentului la jucatorii dinamovisti. De doua ori meciul a fost oprit din cauza faptului ca fotbalistii ambelor formatii s-au incaierat. Arbitrul a scapat jocul din mana si a fluierat finalul cu 9 minute mai devreme, la cererea lui Mircea Rednic. Antrenorul are acum batai de cap cu patru jucatori accidentati. "Jocul nu a fost tinut in mana de arbitru si totul a degenerat. Trebuie sa vedem acum ce e cu Goian, Tames, Niculescu si Denis Serban."

  17. #227
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Cam dura corectia aplicata lui Dinamo pana acum de ucrainienii lui Sahthior, e totusi 1-4!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  18. #228
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    4-2 pentru Sahtior. Se pregatesc cainii pentru CL. Incearca sa se obisnuiasca cu scorurile.

  19. #229
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vālcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ariciule ... stai pe fundul tau sau te intreaba acasa ... ?
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •