View Poll Results: Ce s-a-ntamplat cu Elodia Ghinescu?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Cioaca a omorat-o.

    9 45.00%
  • Elodia traieste

    5 25.00%
  • Cioaca stie exact ce s-a-ntamplat cu ea, probabil a vb cu cineva sa o omoare

    2 10.00%
  • Cioaca este victima unui complot la nivel inalt al Politiei Brasov si al parintilor Elodiei

    2 10.00%
  • A omorat-o altcineva, un client nemultumit

    2 10.00%
Page 1 of 34 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 694

Thread: Cazul Elodia Ghinescu

  1. #1
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0

    Cazul Elodia Ghinescu

    A devenit un caz de interes national ,dovada ca astazi Jurnalul National aloca o editie speciala de 16 pagini acestui caz iar OTV seara de seara are dezbateri fata de caz .

    Dupa cum stiti Elodia Ghinescu a disparut pe 29 august orele 18.00 acesta ar fi un moment cheie . Se mai stie ca aceasta a fost plecata in Dubai cu un anume Ilie Stan Seppe-pist ,iar Cioaca ar fi aflat despre acest lucru . De asemenea dupa cum se stie in casa celor doi soti s-au gasit urme de sange pe pereti la o inaltime de cca 2m ,iar in masina politistului s-au gasit in portbagaj urme de sange . Cioaca sustine ca in seara zilei de 29 a fost acasa in jurul orei 19.00 apoi a plecat revenind in jurul orelor 3.00 dimineata .Pe o camera de surpravegheri a fost surprins la o benzinarie din Pitesti unde se pare ca s-a dus la o prietena de a sa (conform declaratiei :,,nu am amante ,numai prietene'') .De asemenea s-au gasit urme de sange si pe tocul pistolului politistului .

    Anchetatorii presupun ca Cioaca a omorat-o pe Elodia apoi a transat cadavrul si l-a ascuns nu se stie unde.Sambata vor fi cercetate zone din Covasna .
    Mai mult ceea ce face din Cioaca suspectul principal este acela ca nu a trecut testul poligraf.De asemenea Elodia suna mereu acasa sa vada ce face copilul ,chiar Cioaca a spus ca a sunat si din Italia la copil .

    Ceea ce este incredibil in acest caz este ca dosarul de disparitie a fost transformat intr-un dosar de crima ,premiera absoluta in justitia romaneasca desi nu s-a gasit cadavrul si nici 4 litri de sange ,cantitate suficienta pt a atesta ca persoana a decedat .

    Suspect mai este si ca Cioaca a sesizat disparitia in data de 5 septembrie la 7 zile dupa disparitia Elodiei .

    De asemenea telefoanele victimei n-au mai functionat din 29 august ora 16.24 ceea ce arata indirect ca Elodia nu mai este in viata .

    Luni 8 octombrie (o zi ferice din viata mea) , s-au descoperit intr-o rapa aflata la cativa kilometri de Poiana Brasov o uniforma de politist plina de sange ,poze ale Elodiei si biletul de avion spre Dubai(Cioaca sustine ca nu stie nici macar cum arata biletul).

    Alte probe care pot fi luate in considerare dar depinde si din ce punct de vedere sunt ca orice zgomot mai puternic nu ar fi putut fi auzit de vecin din cauza trenurilor care treceau prin zona(si eu am trenurile langa mine,trec pe langa blocul meu si nu prea se aude la vecini),dar si faptul ca plantele culcate din jurul blocului unde locuiau cei doi au fost gasite culcate ca si cum cineva ar fi cazut de la etaj .

    Va propun 10 zile pentru a vota ,a va da cu parerea iar apoi vom discuta despre un caz de interes mondial :cel al Madelinei McCann !

    Optiunile ar fi :

    Cioaca a omorat-o si a ascuns cadavrul
    Elodia traieste ascuna la un amant ...sau intr-un loc numai de ea stiut
    Cioaca nu a omorat-o dar stie exact ce s-antamplat cu ea ,eventul a vorbit cu cineva sa o omoare .
    Cioaca este victima unui complot la nivel inalt al Politiei Brasov..

    Atentie !Subiectul este foarte interesant!si e un subiect de interes national!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  2. #2
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    The cop killed her!!! Asa cred, pare cam sarit de pe fix tipul, si cred ca a vrut sa scape de ea, a si marturisit ca are o amanta...poate amanta ii da mai mult decat nevasta Si eu urmaresc cazul, poate fiindca inca odata se dovedeste ca politzaii nostrii sunt niste......nu stiu daca le pot spune altfel decat, BRUTE!!!
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  3. #3
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    are fata de criminal in orice caz , si cand vorbea de sotia lui nu parea sa-i pese ,zambea ,radea
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  4. #4
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    asta zic si eu, cred ca are probleme psihice, si daca s-a saturat de nevasta-sa gata! A scapat de ea, si cine stie daca mai gasesc astia cadavrul ei...oricum tipul e scary, mie sa nu-l faca astia din politia brasov scapat, cine stie ce manevre sunt pe acolo... Incurcate sunt itele...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  5. #5
    Fanatics Parazitu'1919's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca (fara grUia)
    Posts
    2,285
    Reputatie
    1
    poate el e criminalul ...
    dar il lucra cineva .... ascunde ff bine cadavrul... dar apar haine si carti din casa lui si cica si uniforma ....
    [B]90 de ANI [/B]

  6. #6
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    poate l-a lucrat cineva, care incepe incet-incet sa arunce vina pe el...si d-aia incep sa apara dovezile...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  7. #7
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    orice pista este de urmarit dar oricum daca nu el e criminalul atunci cu siguranta stie mai multe fata de restul anchetatorilor.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    OTV seara de seara are dezbateri fata de caz .
    Dan Senzationescu ? pai n-are subiecte de discutie, d'asta face dezbateri de o luna pentru un caz.

    Atentie !Subiectul este foarte interesant!si e un subiect de interes national!




    probabil Cioaca, da' se face prea mult tam-tam pt. asta.

  9. #9
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    eu una nu stiu ce sa spun. tipul pare destul de speriat[cel putin asa mi s-a parut la ultima declaratie vazuta de mine]...

    inclin spre a crede ca el a comis aceasta crima, si fiind politist a stiut f bine ce si cum sa faca sa ascunda asta... insa nu stiu. orice e posibil.

    nu e neaparat o crima de interes national...dar e ceva destul de urat si de odios...sa stii ca traiesti in societate alaturi de persoane care se transforma atat de usor in criminali de temut...e infricosator
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by angel_with_tail View Post
    nu e neaparat o crima de interes national...dar e ceva destul de urat si de odios...sa stii ca traiesti in societate alaturi de persoane care se transforma atat de usor in criminali de temut...e infricosator
    ce-i asa infricosator ? singurul lucru neobisnuit la asta e ca Senzationescu face dezbateri o luna.

  11. #11
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1


    E infricosator sa mergi pe strada si sa fii atat de nesigur de cel care merge langa tine... Oricine poate fi un criminal...

    Pentru mine asta e infricosator...

    Cred ca faptul ca la OTV se face mare caz pe acest subiect e ceva destul de obisnuit , avand in vedere faptul ca acel post tv exact cu asta se ocupa Poti sa nu te uiti
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  12. #12
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    am un spray la mine, si un telefon....bine ca am facut si un curs de judo, ....pacat de fata...

  13. #13
    sashi-duo Kainsashiki's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    13,596
    Reputatie
    1
    Cine-i ma Elodia asta? Dispar si mor zeci de oameni zilnic, chiar e nevoie sa faceti o dezbatere pe tema asta?

    A omorat-o ala, a prins-o cu altu si gata.....reiese clar din ce a scris Lordul.....

    Lordule, daca ai vreo combinatie la politie, zi-le s-o caute la Vidraru, ca acolo e

  14. #14
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    am un spray la mine, si un telefon....bine ca am facut si un curs de judo, ....pacat de fata...
    si ce faci cu telefonu ?

    on: a murit o femeie , pacat de ea , dar crime se intampla zilnic, intr-un final il va gasi vinovat pe asta cioca cum ii zice si gata

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    4,319
    Reputatie
    1
    Watch out...Na na na na na na...He is here,he is back...Na na na na...Private Eye detective... Na na na na na...Is a Private Eye....Na na na na...murders are his way...na na na na...who you gone call....na na na na....Cap De mort .... yay

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    175
    Reputatie
    1
    lordule, pune o poza cu asta, sa stiu si eu daca e pierdere mare.

  17. #17
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,273
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by DiabLo View Post
    Cine-i ma Elodia asta? Dispar si mor zeci de oameni zilnic, chiar e nevoie sa faceti o dezbatere pe tema asta?

    A omorat-o ala, a prins-o cu altu si gata.....reiese clar din ce a scris Lordul.....

    Lordule, daca ai vreo combinatie la politie, zi-le s-o caute la Vidraru, ca acolo e
    se verifica deja aceasta pista..
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  18. #18
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Lordulecapdemort, ai auzit ce-a patit Decebal Traian Remes? ...asta caz
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  19. #19
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    Oups...Am vazut si eu aseara la stiri cat de relaxat si de zambaret era sotul...e chiar incredibil. Omul ala chiar a iubit-o pe femeia disparuta? Meeeeeeeeen!
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

  20. #20
    Banned
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Terra del Fuego
    Posts
    578
    Reputatie
    0
    ...Elodia era urata da' nu trebuia transata ...

  21. #21
    sport legend angel_with_tail's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Bucuresti, Romania
    Posts
    3,311
    Reputatie
    1
    San Cristobal...esti amuzant [de unde stii ca a fost transata?]
    [B][COLOR="Purple"]::Life is not measured by the number of breaths we take,but by the moments that take our breath away::[/COLOR][/B]

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •