View Poll Results: Cum considerati echipa UTA?

Voters
18. You may not vote on this poll
  • Simpatica, mi-as dori sa o vad in div. A.

    13 72.22%
  • Antipatica, nu imi doresc prezenta in div. A.

    3 16.67%
  • Nu am o opinie, imi este indiferent.

    2 11.11%
Results 1 to 19 of 19

Thread: Cum vedeti echipa fanion a Aradului?

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Question Cum vedeti echipa fanion a Aradului?

    M-am gandit sa fac un "referendum" cu privire la imaginea UTA-ei. Forumul acesta fiind cel mai potrivit, deoarece utilizatorii sunt fani din toata Romania a diverselor echipe romanesti.
    S-ar putea sa nu am succes cu un astfel de subiect, dar eu ma risc.

    Asadar, cum vedeti voi echipa/clubul UTA? Este o echipa antipatica, simpatica? A-ti dori prezenta UTA-ei in divizia A? Eu, spre exemplu, fara sa lovesc in imaginea unor echipe, nu pot spune ca imi sunt simpatice si mi le doresc in div. A. Normal ca sunt subiectiv, dar as prefera sa vad un CSM Resita - UTA in A, o echipa din Cluj, chiar Iasi prin div. A... sa nu uit pe Sportul Studentesc aici. Normal, parerea mea.

    Se spune ca UTA este o echipa simpatica/simpatizata mai in toata tara de aceea acest subiect. A nu se intelege ca UTA are "numarul de simpatizanti ai greilor" din div. A. Nici pe departe... dar sa vedem un asa numit "poll" pe aceasta tema.
    Last edited by RedBaron; 17th January 2004 at 21:43.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Imi place cum arata UTA, ai facut o treaba minunata. Si eu cred ca locul nostru este in A. Clujul si ei merita sa fie cu "U" in A, si cred ca sunt si alte orase. In general cred ca orasele care aduc spectatori la stadion merita echipe in Divizia A, orasele a caror echipe in istoria fotbalului au reprezentat ceva, nu spun ca nu se doresc si premiere dar vrem lucruri pozitive in fotbal.
    FoRzA UTA!!
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  3. #3
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    "S-ar putea sa nu am succes cu un astfel de subiect, dar eu ma risc", scriam eu in primul mesaj.

    Da... m-am gandit eu.
    Aveam si niste premise, adica: din cate am observat eu (si altii) UTA este o echipa iubita (inafara Aradului) de multi oameni (preponderent din Transilvania), in general de varsta medie spre inaintata, adica cam: 40+.
    Deoarece in ultimi... 15 ani nu prea au fost rezultate, fanii nostri au ramas cu amintirile, iar tinerii nu au gasit nici un fel de atractie pentru "legenda" noastra. E logic, real si trist.

    Hai UTA!

  4. #4
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Antipatica, nu imi doresc prezenta in div. A.
    Nu pot sa uit ca ne-ati furat un titlu pt ca ati fost sluga lui dinamo
    In anul urmator, ne-am razbunat si v-am bagat in B. Ironia sortii nu?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #5
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Ba du-te la culcare. S-au impartzit deja demult pijamalele. Voi atzi fost slugoii lui Netzoiu shi acum a lu` Staicu. Mai reflecta ce scotzi din gura shi expui pe tastatura.
    Semper Fidelis

  6. #6
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Adev este ca situatzia nu este prea roza, dar cine stie, daca reushim promovarea poate rasare soarele si pe strada noastra.
    Semper Fidelis

  7. #7
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Antipatica, nu imi doresc prezenta in div. A.
    Nu pot sa uit ca ne-ati furat un titlu pt ca ati fost sluga lui dinamo
    In anul urmator, ne-am razbunat si v-am bagat in B. Ironia sortii nu?
    Lasa-ma cu aiurelile tale, tie iti place sa te iei cu toata lumea-n gura. Uita-te la voi ca de vreo 5 ani sunteti sluga lui Dinamo, desi Staicu declara una sau alta, "militianul" ramane tot "militian" si nu uita iubirea lui.
    FoRzA UTA!!
    Last edited by RedBaron; 29th February 2004 at 23:43.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  8. #8
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Antipatica, nu imi doresc prezenta in div. A.
    Nu pot sa uit ca ne-ati furat un titlu pt ca ati fost sluga lui dinamo
    In anul urmator, ne-am razbunat si v-am bagat in B. Ironia sortii nu?
    Cred ca noi am mai discutat problema cu "furatul titlului". Asa cum UTA a retrogradat in urma a 30 de meciuri de campionat, NU a unuia singur, asa si Craiova nu a fost "furata" de UTA de vreun titlu. Sunt in jur de 30 de etape... intelegi?

    Daca inca mai gandesti asa... nu avem ce discuta prea mult. Cat despre "slugi" sau furnizori de jucatori... dont even go there!

    Hai UTA!

  9. #9
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  10. #10
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Gata, nu are rost sa inflamam aiurea atmosfera. Ady e tare activ pe forum, daca asta e parerea lui, asta e. Oricum ce a fost a fost, conteaza ce va urma.

    Forza UTA
    Semper Fidelis

  11. #11
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ady_azzuro
    Antipatica, nu imi doresc prezenta in div. A.
    Nu pot sa uit ca ne-ati furat un titlu pt ca ati fost sluga lui dinamo
    In anul urmator, ne-am razbunat si v-am bagat in B. Ironia sortii nu?
    Adi esti prost informat, meciul respectiv a fost in 73, a inceput bunatu sa uite, aveati nevoie de un egal la Arad, dar v-am batut cu un om in minus, eliminat Sima in prima repriza, gol Brosovschi din lovitura libera. Noi am retrogradat in 78, iar Dinamo a jucat atunci cu CFR Cluj si a luat titlul. Mai citeste tata.
    FoRzA UTA!!
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by The_Kid
    Gata, nu are rost sa inflamam aiurea atmosfera. Ady e tare activ pe forum, daca asta e parerea lui, asta e. Oricum ce a fost a fost, conteaza ce va urma.

    Forza UTA
    Corect!

    fiindca vorbim de un sport care implica foarte multa pasiune, m-am gandit sa convenim la un limbaj si o atitudine decenta.

  13. #13
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Mi-as dori sa promoveze UTA ca sa le mai dam o data peste nas celor ce sustin ca singurul mare derby e Steaua-dinamo.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #14
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1
    Oricum, ne-am facut un pic de cacao, ca dupa meciul de la Tm s-au scris atat de multe lucruri si a fost laudat, si tralala... si au fost reprosuri ca nu s-a televizat, pentru ca apoi sa il transmita pe ala de la Arad si ne-am facut de ras in fata tarii

    Cred ca nu a fost ceva in regula cu meciul ala, pt ca putea sa il puna la o ora mai tarzie si se puteau face mai multe eforturi pt a iesi mai bine, dar se pare ca nu suntem agreeati de multa lume de la Bucuresti .

    Pacat
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  15. #15
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Exact ce spuneam despre diferenta de mentalitate. Si zvonurile ca nu s-ar fi jucat corect tot de la mai marii ziaristi bucuresteni au venit. Oricum, asta a fost, sa vedem ce va fi. Sper sa nu le mai dam ocazia sa scrie astfel de prostii despre noi.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  16. #16
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Eu zic ca nu se poate problema de un eventual blat la acel meci. Nu spun asta pt. ca am cashtigat noi, ci pt. simplu fapt ca intre astea doua echipe orgoliile sunt mult prea mari pentru a putea fi trantit un meci.
    Semper Fidelis

  17. #17
    junior Canadianu's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Anzii Cordilieri
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    o fosta MARE echipa care din pacate acum se zbate in anonimat ...dar sunt sigur ca va reveni acolo unde ii este locul!
    si astept cu nerabdare sa ii umiliti pe cei din TM.!

  18. #18
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    UTA e peste Medias sau Oradea! Hai baieti, mult succes, va asteptam in "A"!

  19. #19
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru aprecieri in numele echipei si fanilor UTA!
    @Canadianu: intr-adevar cam asa e. Ne-a ramas blazonul si mandria. Dar toti speram ca sa reconstruim imaginea UTA-ei si sa o aducem din nou acolo unde vechile generatii o stiau. Sper sa fim ce drumul cel bun, macar de acum incolo.
    @Claudiu: UTA este peste Medias si Oradea ca palmares, istorie, titluri, dar daca te refereai la echipa de acum, nu sunt sigur. De fapt, nu prea cred. Insa este timp ca echipa sa isi revina, dar trebuie rabdare si munca. Si mai trebuie ceva jucatori (cu talent) adusi/promovati la UTA. Primul pas ar fi un rezultat bun sambata cu Jiul, o pretendenta la promovare. Desi va fi greu, nu pot fi decat optimist.
    Hai U|T|A!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •