Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 50 of 50

Thread: Galerii

  1. #43
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    NU cred ca are avea vreun rost. Ar inflama atmosfera aiurea. Din pacate, omul de rand nu gandeste, numa din astea striga. Asta nu imi place la tribuna a 2 a. De ex. la meciul cu Jiul nu am fost de acord cu cei ce l-au injurat pe POPA, desi nici cu el nu sunt de acord, mai ales cu declaratiile sale pline de venin. Sa nu uite ca mancat o paine la UTA, si ca UTA la facut mare antrenor, desi eu ma cam indoiesc de valoarea sa ca antrenor, fara blaturi.
    Semper Fidelis

  2. #44
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Tocmai, am spus ca e neindicat... dar in "sufletul nostru" stim ca ar trebui ridicata problema asta. Cei care vin acum la UTA, acestia pot fi numiti utisti, ca in div. A... va fi stadionul plin. In fine... Tine de mentalitatea si conditia de suporter adevarat.
    Eu am stat la tribuna a2a, si intr-adevar, Popa a fost huiduit... Dar ce era sa faca omul? Sa nu antreneze decat pe UTA? E aberant. Cei care l-au huiduit, au fost doar cativa neghiobi, care habar nu au de fotbal in general. Sunt aceiasi care insista cu "mesajul spre Timisoara". Eu tare m-as bucura sa vad grupul acesta de fani "hardcore" strigand "mesajul" la Poli in tribune. Daca au c0aie sa strige acolo!
    Sunt si acestia fani utisti, dar care trebuie sa se maturizeze un pic, daca nu e prea tarziu. Oricum, asemenea "categorii" sunt in toate tribunele si peluzele Romaniei.

  3. #45
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Dupa ce mi-am adus aminte ca mai exista si forumul de pe onlinesport(mult mai pretentios decat toate cecelalte forumuri) m-am decis sa postez aici pentru ca daca UTA a ramas in paragina, pe forumurile dedicate ei au inceput sa creasca buruieni sau sa se asterne praful...
    Eu sunt cel mai nou spetzar, care a parasit tribuna a II-a pt a-si incuraja echipa favorita alaturi de oameni adevarati...
    Vad ca tot blamati tribuna 2,dar cati din cei ce stau acolo sunt adevaratii tarani?50-100; si eu am stat in tribuna 2 pana la inceputul returului si majoritatea sunt oameni de treaba, nu Daphix_?Majoritatea prietenilor mai stau la tribuna 2 si nu sunt tarani...
    De R&F nici nu merita sa discutam...
    FORZA UTA!!!
    S|U|R

  4. #46
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    doar cativa neghiobi, care habar nu au de fotbal in general. Sunt aceiasi care insista cu "mesajul spre Timisoara".
    Dupa cum spuneam, cativa sunt cei ce fac "scandal". Ei nu reprezinta tribuna a2a, in totalitate. Cred ca toti au dreptul la opiniile lor, dar totusi a injura un om care iubeste UTA (bun, rau, calificat, necalificat, cum o fi) e de neinteles pentru mine.
    Tot de neinteles e cum jandarmii la asemenea lucruri nu se sesizeaza. Eu, fie ca as fi in locul lui Chisbora, fie in locul altuia de la UTA, nu as permite injurii la adresa lui Ionut Popa, Boruga sau altii carora le pasa de UTA!!! Sa ii avertizeze jandarmii sau sa ii scoata afara de pe stadion. Nu e exagerata o asemenea atitudine. Poti sa strigi, sa reprosezi, dar sa injuri pe antrenorul care te-a promovat... Eu nu mai comentez pe tema asta.
    Fara sa mai disec problema, s-a vazut la Arad, ce lot de promovare are Jiul... Mie sincer mi-ar fi frica sa promovez cu asa lot. In fine..

  5. #47
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post „UTA-Tricotaje, derby? Exagerati enorm!”

    Galeria Bătrânei Doamne a fost extrem de tăcută pe tot parcursul meciului. Red Fighters a fost dominată copios de Ultra Blue Boys, care a cântat în permanentă si si-a încurajat favoritii. Ultrasii textilisti au afisat un banner sugestiv: „UTA-Tricotaje, derby? Exagerati enorm!”. Referitor la acest mesaj, Sorin Cigan a spus că-i rusinos că cele două echipe au ajuns să joace un astfel de meci: „E dureros că UTA a ajuns să joace un derby cu Tricotaje, mai ales că echipa mea, juca în urmă cu doi ani contra echipei Beliu”. Observatorul de Arad.

    Exagerati enorm... au si RF dreptate dar, nu este un pleonasm? Se poate exagera putin?

  6. #48
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    The_Kid, daca mai intri pe aici, mai lasa un mesaj cu referire la planurile SUR pentru noul sezon. Cam ce planuri aveti, cum vi s-a parut primul sezon alaturi de UTA. Sunteti multumiti de ce ati realizat?
    Lasa-ne niste impresii.

  7. #49
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    Sunt si eu curios,in ce relatii sunt cele 2 galerii la ora actuala?Exista ceva tensiuni intre SUR si Red Fighters sau se inteleg?

  8. #50
    sport legend Kidu's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Arad
    Posts
    663
    Reputatie
    1
    Despre realizarile sezonului trecut ce pot sa spun. In linii mari e bine, desi se putea mult mai bine. Referitor la acest campionat vrem sa progresam mult mai mult, sa mai atragem noi membrii, sa imbunatatim cantecele si sa reusim sa facem vreo 3-4 coregrafii. Ar mai fi problema deplasarilor, unde e tot mai greu sa ajungem din pricina banilor si a mijl. de transport.

    Ra_7000xp nu este nici o relatie tensionata intre noi si cei din RF. Practic ei nu prea mai conteaza la ora asta. Atat ca e Luca acolo, ca daca nu ar fi s-ar desfiinta. Imcercam sa ii educam si pe ei, si totusi cat de cat eu zic ca au facut si ei unele progrese.
    Semper Fidelis

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •