Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 48 of 48

Thread: Ex- FC UTA

  1. #43
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Post Sinescu îsi pune ghetele-n cui

    Măcinat de gândul întreruperii carierei de fotbalist încă de la finele sezonului trecut, Marin Sinescu s-a decis definitiv, ieri, înainte de a fi inclus de Marcel Coras în lotul pentru cantonamentul de la Moneasa. De-a lungul carierei, Sinescu a apărat buturile formatilor Universitatea Craiova, UTA sau ACU Goldis, de unde - de fapt - a si iesit „la pensie”, la vârsta de 39 de ani. De două sezoane, de când activează pentru ACU, portarul s-a aflat mai mereu printre remarcati, fiind o pierdere grea pentru gruparea „studentească”. Adevarul de Arad

  2. #44
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    "Tot timpul suporterii de la Timisoara au fost iubitori de fotbal si de aceea stadionul a fost plin sau aproape plin la multe intalniri. La Arad lumea nu prea venea la meciuri, stadionul e mult mai mic. Echipa nu mergea bine si de aceea e diferenta mare. E diferenta mare intre suporterii de aici si cei de la Arad, iar cei de la Timisoara sunt mult mai civilizati decat aradenii".

    Nu sunt cuvintele vreunui ultras, ci a lui Marius Demian din FV de azi. Cred ca dupa interviul asta nu va mai juca la Arad in veci. Curios este ca a jucat mai mult la Arad decat la TM si totusi are o gandire obiectiva. Bravo Demiane, welcome home!
    Last edited by Sergio; 20th July 2004 at 23:35.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #45
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Mda... hai sa-ti spun si versiunea Arad.
    Lumea nu mai venea la meciuri deoarece echipa nu mai era in stare sa bata nici juniorii de la Baia Mare, pe teren propriu. Lumea, adica cei 8-9mii de fani pe care ii vedea el de pe banca de rezerve, acu 2 sezoane cand UTA era in A.
    In plus, el a avut un fel de altercatie cu seful Red Fighters, Luca Alecu. In urma acesteia, ca o consecinta de fapt, Alecu a intrat in coma in spital...
    Apoi tot ce spune el e logic. Uite: suporterii din TM iubitori de fotbal, clar. Stadion plin la multe intalniri, clar. Doar joaca o echipa de div. A. Joaca cu Rapid, Steaua, Dinamo, Craiova, Bihor... etc. La Arad lumea nu venea la meciuri, am clarificat. Stadion mic, e adevarat. Echipa nu mergea bine, se stie. Plus probleme financiare... Suporterii din Timisoara mai civilizati, ei aici intervine ceea ce iti spuneam mai sus. In plus, la noi nu s-au spart masini, inca, asta ca contra-argument! Partea asta e de inteles, tre' sa isi atraga cumva publicul de partea lui.
    Si mai ceva, daca crezi ca la Timisoara e mai civilizat publicul sau daca cineva crede inversa afirmatiei, se insala. Am auzit: m..e UTA din piepturile a 30mii de oameni. Si invers, la un meci la care nici nu juca UTA, ci Ineul, doar ca erau vreo 6-7mii. Sa fim seriosi. Gandire obiectiva... probabil in gluma.

  4. #46
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai ce, nu a fost obiectiv? El trebuia sa fie mai diplomat, avand in vedere ca a jucat la UTA, dar probabil a vrut sa intre repede in gratiile suporterilor. Nu stiu ce altercatii a avut pe acolo, dar eu il stiu din clasa a opta, de cand era la liceul Banatul si mi se pare un tip linistit. Probabil ca a fost provocat, eu stiu...
    Iar despre civilizatie, nu stiu daca ai auzit vreo scandare impotriva UTA-ei in ultimul an pe Dan Paltinisanu, ca am inteles de la Delia ca mai mergi pe la meciuri. Eu sincer n-am auzit si chiar am fost foarte atent la acest aspect. La adresa lui dinamo, da, dar cu UTA n-am mai avut treaba de cand e in B. In schimb la Arad, si la amicale, chiar si cand nu joaca UTA, stii tu mai bine ce se striga.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  5. #47
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Am fost la Poli AEK-UTA:3-4, meci oficial. Am mai fost la Poli AEK-UTA: 3-3, meci amical, acesta din urma desfasurat cam acum un an pe vremea asta. Stiu despre ce vorbesc... Am mai fost si la altele...
    Intr-adevar, eu am mai spus ca exista un grup care nu se poate abtine si mai striga mesajul acela. Asta e. Dar de aici pana la a generaliza e cale lunga. Ceea ce vreau eu sa scot in evidenta este ca de ambele parti sunt teribilisti. La fel de multi, le fel de prosti. Asta as vrea eu sa se inteleaga.
    Ei nu pricep ca trebuie, spre exemplu, incurajata echipa lor, UTA si nu ... amintita rivala. Cand e meci direct mai inteleg intr-un fel, dar... Apoi nu ai auzit SUR sa strige impotriva lui Poli cum nici CVUCS nu am auzit in ultimul an sa se ia de UTA la meciurile din Div.A, la care merg ocazional daca pot.
    Aici deviem discutia un pic.
    Daca careva vrea sa discute situatia UTA-Poli, poate deschide un subiect nou si putem dezbate in modul in care se face pe toate subiectele din acest subforum.
    Demian sa isi vada de joc si sa prinda un post de titular. Declaratiile spumoase nu il ajuta, din contra.

  6. #48
    Ex:Ra_7000xp aclambiron's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    326
    Reputatie
    1

    Botis rămâne la Ferencvaros

    Sorin Botis se pregăteste în continuare cu campioana Ungariei, Ferencvaros, desi la finalul editiei trecute i-a expirat împrumutul de la Sheriff Tiraspol. Fotbalistul arădean a intrat în ultimul an de contract cu formatia din Republica Moldova, însă oficialii clubului maghiar doresc să-l achizitioneze definitiv. Deocamdată, negocierile sunt în curs de finalizare, iar Sorin Botis se antrenează cu formatia maghiară. Arădeanul a început pregătirile cu „Fradi”, iar la sfârsitul săptămânii a revenit din Austria, unde campioana Ungariei a efectuat stagiul centralizat de vară."Observator Aradean"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •