Results 1 to 4 of 4

Thread: GP Austriei "iese" din campionat...

  1. #1
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1

    GP Austriei "iese" din campionat...

    GP Austriei "iese" din campionat... ce circuit va fi bagat in locul acestuia? Dati-va cu parerea!

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu e neaparata nevoie sa fie inlocuit cu altul. Anul trecut au fost 17 mari premii, in 2003 sunt 16 - fara Belgia. In 2004, cand o sa iasa Austria, intra Bahrainul si Shanghai, deci se revine la 17. Apoi, cred ca o sa mai iasa si alte curse din Europa, daca e sa ne luam dupa ce zice Ecclestone. Si cred ca o sa mai iasa cel putin un mare premiu in/dupa 2004, pentru ca din 2005 intra Turcia, iar Rusia e pe teava cu un circuit in 2005 sau 2006.

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dar de Romania nu spuneti nimic? Nu-i luati in serios p-astia care vor sa faca circuit pe la Arad, sau pe la Mangalia (parca si Adrian Nastase se trezise promitand ceva in sensul asta...)?
    Acum serios, orice e bun atata timp cat nu e prin Coreea, China sau orice alta tara din Orientul Indepartat, ca sa nu fiu nevoit sa ma trezesc pe la 4 sau 5 dimineata sa vad cursa live!

  4. #4
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Am lua in serios un GP desfasurat in RO, daca cineva ar incepe o investitite, sau cel putin ar realiza un proiect viabil. Oricum ar costa o groaza de bani si proiectul ar fi finalizat in cativa ani buni. Apoi se mai pune problema de intretinere a acestui circuit!
    Poate cel care a castigat la loto 1,6 mil de $ isi va incerca norocul... alaturi de alti cativa investitori binevoitori!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •