Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 81

Thread: Sala pentru Romania Franta

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1

    Sala pentru Romania Franta

    Uita-ti ce am gasit in Prosport :
    http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=61352
    te doare capu' .
    Auzi in Budapesta..e dus cu capu' rau de tot , se trage sa se joace in Romania si el ce zice.
    Pai Sala Polivalenta ce are ca dispune de numarul de locuri care trebuie potrivit regulamentului pot sa puna ce suprafata vor ei , de ce se complica ... ar trebui sa se joace la Bucuresti
    Last edited by tennis2007; 4th October 2007 at 12:59.

  2. #2
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Nastase e un papagal. Tot respectul pt jucatorul Ilie Nastase, dar ca presedinte de FRT e o MARIONETA, e pus de decor in functia asta. Abia astept sa se care drakului odata de la conducerea FRT-ului.
    You'll never walk alone

  3. #3
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    O sa se repete "povestea" Brasov...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  4. #4
    Just a girl Ad3ana's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    dak nu va fi Sala Polivalenta imi pare rau dar nu voi putea sa-i sustin din tribuna...
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"] I`m 2 sexy for my brain, 2 sexy for my knowledge... [/COLOR][/SIZE][/B]

  5. #5
    sport legend raulmad's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,049
    Reputatie
    1
    O tampenie mai mare ca asta n-am mai auzit de mult. Ori Nastase s-a sclerozat ori acel ziarist a inteles gresit. Auzi exista si varianta Budapesta?!
    Pai noi n-avem o sala mai de doamne ajuta in Bucuresti, in provincie de unde?
    Si o intrebare: s-au molipsit si tenismenii nostri de la fotbalisti? Nu mai vor sa joace in Bucuresti?
    Dar traim in Romania asa ca sa ne mai miram de ce se intampla....

  6. #6
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Ma duc...pe oriunde, in tara, dar tare-mi e teama ca ma duc degeaba.
    Ma rog, rebuie sa rezolv si cu serviciul.

    Oricum, Polivalenta mi se pare cea mai buna solutie.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  7. #7
    sport legend Incubus's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,077
    Reputatie
    1
    sa se joace intr-una din cele 400 de sali ale lui Nastase (celalalt)

  8. #8
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    In salile de sport? Alea din scoli?
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  9. #9
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    ...offf... nu se poate asa ceva.


    offfffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffffff ffffffff omfg , ce nebunie , nu aveti sala de tenis daca as avea bani, v-as ajuta fara margini fratilor

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ad3ana View Post
    dak nu va fi Sala Polivalenta imi pare rau dar nu voi putea sa-i sustin din tribuna...

    ca si tine de altfel daca nu va fi in Bucuresti nu voi putea sa ii sustin asa cum puteam si eu din tribuna ..... visurile noastre sunt spulberate de oameni ca dl Nastase (pt care am tot respectul din lume ca jucator , dar trebuie sa faca un efort si el sa gaseasca o solutie sa se joace la Bucuresti)
    ... si cand ma gandesc cat de mult imi doream sa se joace in Bucuresti dar nu mai conteaza asta e ...poate ne ajuta cel de sus si gasesc o solutie sa se joace in Bucuresti ( scuzati-mi repetitia).

  11. #11
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    poate sa fie oriunde, oricum luam 3-0 si dupa aia se joaca amical ...

  12. #12
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    de ce atat pesimism?

    daca Pavel prinde o zi perfecta, Hanescu la fel si la dublu se castiga..gata pesimsimsul..

  13. #13
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Universal View Post
    de ce atat pesimism?

    daca Pavel prinde o zi perfecta, Hanescu la fel si la dublu se castiga..gata pesimsimsul..
    Si daca tu ai gandi oleaka ti-a da seama ca nu avem nicio sansa. Pai tu crezi ca Pavel sau Hanescu vor juca cu Soeda sau Suzuki? Sa fim seriosi, sa zicem sarumana daca scapam cu 4-1. Apropo, asta nu e pesimism...e realism.
    You'll never walk alone

  14. #14
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Ce cautam noi in grupa modiala de Cupa Davis cand noi nu suntem in stare sa avem o sala ?
    In tara asta s-au papat miliarde de euro pe nu se stie ce si nu s-a facut o sala de macar 4000 de locuri !
    Daca se vrea, e loc suficient si-n Romexpo.
    Eu cred ca astea sunt texte de-ale Nastase cu Budapesta ca sa mai primeasca bani de la buget -pt. ca acum e momentul de santaj - pt. constructia unei sali mari sa-si mai ia si el spaga de cateva milioane de $...
    Cu hectarele care le-a primit in Pipera din 1999 pt. o academie de tenis le-a inchiriat ...
    Mai nou, am auzit ca vrea sa faca o academie Ilie Nastase in Republica Moldova . De ce n-o pleca in alta tara ca si asa declara ca e mai iubit in Franta decat in Romania ?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  15. #15
    Just a girl Ad3ana's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    ai dreptate...visurile noastre sunt spulberate de oamenii din federatie carora nu le pasa de performanta ci de altceva.....
    in orice oras din tara se va disputa intalnirea probabil se va repeta qestia cu biletele pt snobi, incat sustinatorii si fanii adevarati nu vor avea locuri.
    mi-as dori tare mult sa aiba o sustinere pe masura insa slabe sperante daca meciurile nu se vor juca in bucuresti.
    [B][SIZE="4"][COLOR="DarkOrchid"] I`m 2 sexy for my brain, 2 sexy for my knowledge... [/COLOR][/SIZE][/B]

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Salut , eu cred ca o sa se joace la Sala Polivalenta , acolo au sala de care au nevoie si dispune de locurile necesare peste 5000 de locuri deci ne incadram in regulamentul federatiei care cere 4000 , cand a jucat cu Elvetia (in 2004 ) a fost ok deci nu vad de ce nu s-ar juca aici, cu siguranta o sa se joace la Sala Polivalenta in alta parte nu au unde ...plus ca aici o sa aiba parte de o galerie adevarata sau la Romexpo cum bine zicea cineva mai sus.
    Andrei Pavel sunt convinsa ca o sa vrea sa joace la Buc , il rugam noi ca si asa o sa vina in curand in Romania pentru turneul de promovare si o sa auda si el de ce se intampla, asa ca sper ne auda rugamintea.
    Last edited by cipilica; 5th October 2007 at 15:01.

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Imi amintesc ultima data cand s-a jucat la Bucuresti Cupa Davis cu Coreea de Sud si Andrei Pavel a zis in gura mare pe postul national TVR ca a fost un public incredibil si ca publicul la scos din "*****" ca i-a dat putere sa lupte cu Lee care era f puternic , dar publicul l-a ajutat f mult asa ca ne este " dator" sa joace aici si cu ajutorul nostru poate si de data asta sa il scoatem din ... aceasta mare incercare.Noi suntem alaturi de el dar trebuie si el sa ne dea o sansa noua

  18. #18
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    doamne, ce terminati...excludem varianta zgura ca va costa prea multi bani...pai zgura este singura sansa pe care o avem...aia de 1% daca nu vine gasquet se mareste la 30%
    .

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    asa e daca punem zgura sansele noastre cresc si pt Hanescu si pt Pavel

  20. #20
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    sa fim seriosi....ne bat si pe cioburi

  21. #21
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipilica View Post
    asa e daca punem zgura sansele noastre cresc si pt Hanescu si pt Pavel
    Asa e, cresc, dar tot o luam pe coaja.
    You'll never walk alone

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •