Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 81 of 81

Thread: Sala pentru Romania Franta

  1. #64
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Problema nu este unde se afla cei mai inflacarati suporteri , ci unde pot fi gazduitzi cei mai multi ... Din pacate numai Bucurestiul are cea mai mare sala ,dar eu cred ca sunt sanse mari sa se joace si-n provincie deoarece Nastase e in relatii f. bune cu presedintele federatiei franceze si poate sa-l convinga sa accepte sa joace si-ntr-o sala mai mica bineinteles dupa ce primeste derogare de la itf .
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  2. #65
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Da' ce nu le convine la Bucuresti? Ce tot cauta in provincie?Sibiu,Brasov,etc. ...Atmosfera e fantastica in Bucuresti,la Open(cand joaca romani,ce-i drept) si la cupa Davis!De ce cauta alte solutii,cand o au pe cea mai buna la dispozitie?Baietii au nevoie de incurajari,de oameni cat mai multi in tribune...Nu de 50 de bilete vandute ptr public,cum a fost la Brasov!
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  3. #66
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Angel66 View Post
    Da' ce nu le convine la Bucuresti? Ce tot cauta in provincie?Sibiu,Brasov,etc. ...Atmosfera e fantastica in Bucuresti,la Open(cand joaca romani,ce-i drept) si la cupa Davis!De ce cauta alte solutii,cand o au pe cea mai buna la dispozitie?Baietii au nevoie de incurajari,de oameni cat mai multi in tribune...Nu de 50 de bilete vandute ptr public,cum a fost la Brasov!
    Stii care e faza tare, tocmai baietii nu vor sa joace la Bucuresti.
    You'll never walk alone

  4. #67
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Tenisul nu e fotbal,unde conteaza foarte mult incurajarile publicului..In tenis,publicul de regula inseamna o presiune in plus pe umerii jucatorilor..

  5. #68
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Da, insa Davis Cup are un statut special...
    Chiar Pavel a spus ca publicul l-a ajutat de multe ori.
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  6. #69
    sport legend printulmiskin's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    slobozia
    Posts
    1,464
    Reputatie
    1
    Eu sint convins ca a spus-0 doar din complezenta...Stii cum are publicul un rol pozitiv ?Poate agasa si distrage atentia adversarilor,dar pt jucatorii gazda,eu nu cred ca "haide Pavel"sau "haide Hanescu" are un asa rol mare..

  7. #70
    RapidPerSempre Angel66's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Teatrul Viselor Giulesti
    Posts
    645
    Reputatie
    1
    Eu sunt convinsa ca Andrei nu a spus-o din complezenta.Daca publicul nu conteaza,cum spui tu,hai sa jucam fara spectatori!Nu se poate asa ceva...Cum ar fi ca actorii sa joace ptr o sala goala?Acelasi lucru e si aici...Nu cred ca episodul Brasov a a fost unul reusit,vorbind de public!A fost practic imposibil sa faci rost de un bilet!Iar Bucurestiul e cea mai potrivita solutie!Daca nu le convine,sa joace la unguri!
    [SIZE="2"][FONT="Arial Black"][COLOR="DarkRed"]"Mă îndoiesc, deci cuget. Cuget, deci exist. Exist, deci sunt rapidist!"[/COLOR][/FONT][/SIZE]

  8. #71
    incepator Dear Z's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Romania...... Sibiu
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    CUPA DAVIS va asteapta la Sibiu
    Those that say sunshine brings happiness have never danced in the rain!

  9. #72
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1
    Pe FRT nu apare nimic...
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Aseara la sport.ro a aparut Ilie Nastase intr-o emisiune dedicata lui si a spus ca nu a primit aprobarea de la Londra si nu o sa se poata juca la Sibiu deoarece sunt prea putine locuri ... asa ca ramane Bucurestiul

  11. #74
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cipilica View Post
    Aseara la sport.ro a aparut Ilie Nastase intr-o emisiune dedicata lui , intai ca primise o aprobare de la o tipa care s-ar fi dus si a vizitat sala, dar apoi a spus ca nu a primit aprobarea de la Londra si nu o sa se poata juca la Sibiu deoarece sunt prea putine locuri ... asa ca ramane Bucurestiul
    si am uitat sa zic era in direct.

  12. #75
    sport legend luma's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    15,302
    Reputatie
    1

    Tot Bucurestiul ii fruncea!
    Orice om este al naibii de prost măcar cinci minute pe zi. Înțelepciunea constă în a nu depăși această limită.

  13. #76
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Super
    .

  14. #77
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    12
    Reputatie
    1
    Iata si confirmarea aparuta in Pro Sport :

    "ITF REFUZA SIBIUL PENTRU CUPA DAVIS
    Federatia Internationala de Tenis a comunicat în scris refuzul de a acorda derogarea pentru ca meciul din Grupa Mondiala a Cupei Davis, România – Franta, sa se dispute la Sibiu."
    Asa toti suporteri vor avea ocazia sa gaseasca bilete pentru meci si sa nu se mai repete povestea de la Brasov unde nu s-au vandut decat 50 de bilete .

  15. #78
    junior alina_dana's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    86
    Reputatie
    1
    Bravo asa vin si eu in Buc .

  16. #79
    incepator Dear Z's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Romania...... Sibiu
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    akum chiar e sigur sigur ... CUPA DAVIS se tine la Sibiu
    Those that say sunshine brings happiness have never danced in the rain!

  17. #80
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    S-a insistat ,s-au tras sforile si s-a reusit sa se joace in Sibiu .
    S-a urmarit mai multa liniste pt. lot, mai putina presiune din partea presei ,pritenilor,rudelor, etc , e ca o deplasare in care n-ai sanse ,n-ai ce pierde si trebuie sa joci fara emotii ... Succes Romania !
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #81
    AndreiPavel fan ana888's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Southside
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    De unde se stie atat de sigur ca se va juca la Sibiu?Aveti vreun link,ceva?
    Adevarata frumusete izvoraste din sublim si simplitate.

  19. 13th March 2008, 20:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •