Results 1 to 7 of 7

Thread: Herminator

  1. #1
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1

    Herminator

    Ce ziceti de Herman Maier?
    Ma ia cu frig cand ma gandesc cum arata dupa accidentul ala. Omukl cu doi genunchi la un picior. Si acuma revine de parca nimic nu s-ar fi intamplat si castiga a patra cursa la care ia parte. Si culmea, la trialul echipei austriei 8)
    Comparabil cu Lance Armstrong. Maaaare om. :worship: :worship: :worship:

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    Re: Herminator

    Imi place Herman Maier! Ma uit ori de de cate ori Eurosportul are transmisii Numai ca nu stiu foarte multe despre cariera sa.. Intr-adevar e de admirat pentru efortul de a reveni dupa un accident atat de cumplit!! Cred ca sportivii, in general, sunt educati si reusesc sa se ridice mult mai repede dupa ce sunt loviti decat un om obisnuit.. Daca stii mai multe despre el, sa-mi spui si mie Mersi

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Am vazut si eu azi de dimineatza un reportaj cu el si despre revenirea sa. Si chiar are doi genunchi la un picior. L-au filmat de aproape . Oare cum este posibil ?

    Astept cu interes..mondialele , care am inteles ca incep saptamana viitoare..in Elvetia.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Iata ce am citit in Ev. Zilei:
    Revenirea spectaculoasa a schiorului austriac Hermann Maier in competitii a fost posibila dupa ce doctorii l-au supus unui tratament in care a fost folosit un aparat utilizat pana acum in special pentru vindecarea cailor de curse Denumit "Papmi", aparatul emite asupra nervilor si tesuturilor musculare o energie de 400.000 milibari, folosind inductia ionica. Inventat de un fizician grec, aparatul a fost utilizat deja in centre de recuperare a cabalinelor din SUA, nu mai putin de 75 de cai de curse din 80 tratati cu el castigand competitiile la care au participat dupa ce au fost ionizati astfel. Maier a fost in pericol de a-si pierde piciorul drept dupa un grav accident de motocicleta, suferit in luna august a anului 2001 si, dupa o pauza de aproape doi ani, a revenit in circuit, castigand medalia de argint la CM de la St. Moritz

  5. #5
    ardeleanca Lidia's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    867
    Reputatie
    1
    a castigat de 3 ori cupa mondiala ... ce vreti mai mult? ...
    sincera sa fiu il prefer pe Stephan Eberharter ... care desi a stat multi ani pe bara dupa marea victorie din 1991 (timp de 2-3 ani a participat numai in cupa europeana fiind exclus din nationala) ... a revenit excelent si a castigat de 2 ori consecutiv Cupa Mondiala .... mai mult detine recordul de victorii de etapa pe un sezon -15 fata se vechiul de 10 a lui Maier ...
    in toamna zicea ca s-ar putea sa se retraga la sfarsitul anului acesta sau anul viitor ... se pare ca s-a razgandit si ca vrea sa incerce sa ia si a 3-a cupa ... consecutiv ... asta ar fi chiar o premiera :)

  6. #6
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Hermann are implantat un surub de 37 cm !
    Se pare insa ca retragerea e mai dureroasa decit durerea de la picior !

    Ii urez numai bine !

    La fel si voua !

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Hermann are implantat un surub de 37 cm !
    Se pare insa ca retragerea e mai dureroasa decit durerea de la picior !

    Ii urez numai bine !

    La fel si voua !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •