Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 74

Thread: Baza din Regie

  1. #1
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Baza din Regie

    De maine incep lucrarile de modernizare. Montarea de scaune pe stadion, renovarea vestiarelor si a grupurilor sanitare, refacerea terenurilor de antrenament. Ar fi bine sa fie finalizate pana la inceperea campionatului, pentru ca in tur sa nu fim nevoiti sa jucam in deplasare.

  2. #2
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1

    Procedura de licentiere

    PROMOVATE / Directorul Departamentului de licenţiere, Viorel Duru, a declarat că īn cazul celor 3 nou-promovate, Poli Iaşi, Sportul şi CFR Cluj, "există o procedură simplificată īn primul lor an, adică vor trebui să prezinte doar un audit financiar, celelalte criterii trebuind să le īndeplinească pīnă anul viitor".

    Din Gazeta Sporturilor

  3. #3
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Din ProSport
    “Studenţii” fac naveta

    Alb-negrii nu vor juca meciurile de pe teren propriu, cel puţin īn tur, pe stadionul din Regie, īntrucīt se urmăreşte īmbunătăţirea calităţii suprafeţei de joc. “Sportul va juca ori la Urziceni, ori la Ploieşti”, a spus preşedintele clubului, Vasile Şiman. Acesta a menţionat că Regia rămīne o soluţie de rezervă, īn cazul īn care nu se va găsi īnţelegere la conducerile echipelor din provincie. Şiman a negat orice zvon privind o eventuală fuziune cu Petrolul.

  4. #4
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Mac Popescu a declarat ca astazi vor incepe lucrarile la stadion. Vor fi refacute vestiarele si montate scaune la tribuna I. Costul acestora se ridica la 2 miliarde de lei.

  5. #5
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Sambata nu erau demarate lucrarile. Se pare ca pana acum firma de constructii a facut doar masuratori. Oricum, aceasta s-a angajat ca in trei zile sa monteze cele 3.000 de scaune. Intrebarea este 3 zile de cand?

  6. #6
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ultimile noutati:

    Au inceput lucrarile in forta la stadion. Au fost demolate toate dependentele, cu exceptia vestiarului echipei. Se vor reconstrui astfel vestiarul echipei oaspete, al arbitrilor, cabinetul medical si centrul antidoping. De asemenea se va amenaja sala de conferinte. La tribuna I: se vopsesc gradenele de metal in negru, iar pe acestea vor fi montate 3.000 de scaune albe. Ritmul de munca este intens, astfel ca la finalul saptamanii viitoare lucrarile ar putea sa fie finalizate, inaintea termenului dat de Comisia de Licentiere (24 iulie).

    PS. Maine veti putea vedea fotografii de la locul faptei, facute de ultras_sportul.

  7. #7
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Una dintre aberatiile lui Viorel Gica Duru: cica trebuie vopsite portile in galben! Ca sa stie lumea pe unde sa iasa in caz de imbulzeala. Cu toate ca nu e cazul prea des, sa zicem ca este stadionul full si se creaza busculada. Intrebare: unde? Stadionul din Regie este unul dintre cele mai aerisite si cu spatii foarte mari de jur imprejur. Nu exista cai de acces inguste. Ce importanta are culoarea galbena (in raport cu albul) cand este vorba de panica? Calmeaza sau adoarme spectatorii? Nu prea cred. D-ale lui Duru...

  8. #8
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Duminica muncitorii au plecat de la stadion la ora 16.30.
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Ultras; 6th July 2004 at 10:02.

  9. #9
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Orice constructie incepe cu o demolare :
    Attached Images Attached Images
    Last edited by Ultras; 6th July 2004 at 09:59.

  10. #10
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Ultras, vezi ca nu-ti merg pozele.

  11. #11
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    am observat!

  12. #12
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    acum merg foarte bine pozele. Parca incepe sa semene a stadion de fotbal, dar ma indoiesc sincer ca lucrarile vor fi gata la timp. Vad ca se pun iara banci; le pun degeaba pt. ca trebuie scaune si nu scanduri vopsite.

  13. #13
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    acum merg foarte bine pozele. Parca incepe sa semene a stadion de fotbal, dar ma indoiesc sincer ca lucrarile vor fi gata la timp. Vad ca se pun iara banci; le pun degeaba pt. ca trebuie scaune si nu scanduri vopsite.
    1. Constructorul a garantat ca lucrarile vor fi terminate la termen (duminica, 30 de muncitori au lucrat pana la ora 16.30, foc continuu)
    2. Gradenele pe care le-ai vazut in poze sunt cele existente pe stadion, sunt de metal si au fost vopsite negru.
    3. Pe aceste gradene vor fi montate, la tribuna I, 3000 de scaune albe (numar solicitat de Comisia de Licentiere)

  14. #14
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    1. Constructorul a garantat ca lucrarile vor fi terminate la termen (duminica, 30 de muncitori au lucrat pana la ora 16.30, foc continuu)
    2. Gradenele pe care le-ai vazut in poze sunt cele existente pe stadion, sunt de metal si au fost vopsite negru.
    3. Pe aceste gradene vor fi montate, la tribuna I, 3000 de scaune albe (numar solicitat de Comisia de Licentiere)

    Din partea mea va doresc sa fie gata la timp, mai ales ca vreau sa-i vad pe stegarii mei cum va bat inca o data in Regie, acum cum a cam fost in ultimul timp .
    Indoiala mea este cauzata de spatiul mioritic, una se zice si alata se face. Cum ar fi adica sa nu plateasca nimic Siman pana atunci la constructor?
    Parca vad ca asa se va intampla (are antecedente).
    Mai are datorii la jucatori sau le-a achitat?

  15. #15
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Siman este cu platile la zi, iar pentru lucrari nu plateste el, ci Arhitectura care este administratorul bazei (proprietar este Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului). Cat despre "cum a cam fost in ultimul timp", cred ca te referi la ultimele 2 meciuri directe, ceea ce nu constituie tocmai o regula.

  16. #16
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Siman este cu platile la zi, iar pentru lucrari nu plateste el, ci Arhitectura care este administratorul bazei (proprietar este Ministerul Educatiei, Cercetarii si Tineretului). Cat despre "cum a cam fost in ultimul timp", cred ca te referi la ultimele 2 meciuri directe, ceea ce nu constituie tocmai o regula.
    Ah, uitasem de asta. probabil ca altfel nu sa facea nimic.
    Pai nu ati mai fost voi prea mult prin A in ultimul timp, altfel se facea regula mai consistenta. Si oricum tu uiti de meciurile de pe Tineretului (actual Silviu Ploiesteanu) .
    Last edited by Darkslowstar; 7th July 2004 at 15:57.

  17. #17
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Darkslowstar
    Ah, uitasem de asta. probabil ca altfel nu sa facea nimic.
    Pai nu ati mai fost voi prea mult prin A in ultimul timp, altfel se facea regula mai consistenta. Si oricum tu uiti de meciurile de pe Tineretului (actual Silviu Ploiesteanu) .
    Din 1972 incoace bilantul Sportului Studentesc in meciurile cu Brasov-ul (la vremea aceea Steagul Rosu) este de 20 victorii, 9 egaluri si 13 infrangeri. Daca nu ma insel Brasov-ul in acest interval a vizitat de 3-4 ori Divizia B.

  18. #18
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Cearta cu Brasovul am terminat cu Tg. Jiu?
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  19. #19
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Ieri la ora 18.30 am fost in actiune de constatare si control. Dupa doua zile de la precedenta, lucrarile avanseaza cu repeziciune. Se inlocuieste si copertina de la oficiala, se renoveaza si vestiarul echipei, au fost aduse scaunele, se plivesc buruienile si se tunde gardul viu. Cand am ajuns la stadion, ne-am intalnit cu patronul firmei de constructii (pe care intamplator il cunosc) care la intrebarea mea repetata de 3 ori daca termina pana la 24 iulie ne-am raspuns ca garanteaza, tot de 3 ori. Pozele sunt si ele elorcvente. Mai sunt 16 zile pana la dead-line.
    Attached Images Attached Images

  20. #20
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Alte poze
    Attached Images Attached Images

  21. #21
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Altele
    Attached Images Attached Images

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •