Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: MLB Playoffs 2007

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Bravo Cleveland,echipa de prosti,m-ati facut sa tin cu echipa din NL in World Series.Sper sa nu mai ajungeti niciodata in playoff si sa schimbe astia sistemul odata sa nu mai ajunga altii ca voi in situatia asta.Boston n-a jucat grozav,dar voi ati fost oribili numai prostii ,mai ales la faza aia cu Lofton antrenorul ala trebuie dat afara dupa meci.
    P.S. Excelent arbitraj,mai impartiali nu se putea.Deja mi-e mila de Colorado,trebuie sa fie perfecti ca sa castige in Boston.Cand v-am zis ca in playoff se fura la greu nu m-ati crezut,Boston nu face decat sa copieze ce a facut St.Louis anul trecut.Dar totusi zic "Go Rockies !" pt ca nu pot sa-i sufar pe Boston astia plini de bulan.

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    10-3,7-1,12-2,11-2 cam astea au fost rezultatele in meciurile castigate de Boston cu Cleveland.Bravo Cleveland,jos palaria,niste campioni adevarati.Dar asta e,daca yankees n-au stiut sa-i bata.

  3. #66
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Boston RedSox au fost mai buni, dar sunt deacord cu tine manai arbitrii au vrut sa fie siguri ca castiga cine trebuie. Ar fi frumos sa-i bata Colorado.
    Cred ca toate puterile vroiau sa fie Boston in WS, dar s-ar putea sa o lase mai incet odata ajunsi aici.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  4. #67
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    iata ca cele 2 echipe ale caror fan m-am declarat in PlayOff au reusit sa ajunga in WS ... vom vedea acum daca cei de la Colorado si-au iesit din form , ca a trecut cam mult timp de la ultimul meci jucat .... oricum eu zic ca va fi o serie imprevizibila si spun ca prima sansa o au Boston
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #68
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    N-am mai stat azi-noapte la meci, si bine am facut, cred ca numai ma enervam. Sperantele mele sint acum in Rockies, iar titlul sa ramina in NL

  6. #69
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    E ridicol sa dai vina pe arbitri cand pierzi meciurile la asa diferente.Boston au fost clar mai buni si merita sa fie acolo.
    Sunt fan Boston in finala asta.

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    daca in repriza a 7-a antrenorul ala il lasa pe lofton sa se duca sa marcheze cum era normal era 3-3,daca in repriza a 5-a cleveland nu erau furati la double-ul lui lofton cleveland marcau cel putin 2 puncte si era cel putin 3-3.
    Boston a inceput meciul mai bine ,cleveland au fost timorati cum s-a intamplat in toate meciurile jucate pe fenway,dar pe parcurs boston a inceput sa se taie ,cleveland a castigat incredere si putea foarte bine sa castige meciul dar au fost prosti si au fost si ciupiti de arbitrii
    P.S. In interleague Boston vs Colorado 1-2 pe Fenway,scoruri 2-1 ,2-11,1-7.
    Arbitrii vor juca un rol important in seria asta mai ales pe Fenway.

  8. #71
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Echo362 View Post
    E ridicol sa dai vina pe arbitri cand pierzi meciurile la asa diferente.Boston au fost clar mai buni si merita sa fie acolo.
    Sunt fan Boston in finala asta.
    Daca faceau sweep ca Colorado nu era nici o discutie, dar au ajuns la meciul 7 care a fost destul de echilibrat pentru o perioada. Diferenta de care vorbesti tu a fost facuta la sfarsit cand meciul era cam hotarat. Inca imi aduc aminte cateva strikes impotriva lui Celeveland unde la reluare folosind tehnologia lor, mingea era mult afara din strike zone.
    La asa de echilibrate echipe nu trebuie sa ajuti mult pe cealanta echipa. In momentul cand ai chemat cateva strikeuri ciudate mult afara din strike zone, jucatori vor incera sa faca swings la toate aruncarile adversarului.

    Vom vedea ce se intampla in WS, dar nu este nici un dubiu ca RedSox au fost ajutati. Intrebarea mai buna e: Oare ce se intampla daca jucau cinstit? Sincer, cred ca tot RedSox ar fi avut prima sansa, dar cine stie ... cine stie...
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  9. #72
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Toti arbitrii ajusteaza zona de strike in favoarea pitcherilor,nu e ceva static.Scuze si decizii gresite se gasesc mereu;si yankees puteau sa dea vina pe arbitri ca n-au intrerupt meciul cand au aparut insectele alea in meciul 2 si tot asa.
    Intra-adevar daca era vreun "call" gresit intr-o situatie decisiva,repriza a 8-a ,a 9-a (cum a fost de ex. la Colorado-San Diego 9-8) mai ziceam,dar asa nu mi se pare corect sa spui ca Boston nu au castigat pe drept AL.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •