Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 72

Thread: MLB Playoffs 2007

  1. #43
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Dani3l cum sa-ti fie indiferent?
    care fani Yankees vor sa li se arate in nas a RedSox au castigat un alt inel de WS? eu unul cred ca aprope toti patimasii Yankees vor dori ca Cleveland sa-i bata pe RedSox

    eu unul tin cu Rockies
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  2. #44
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Nu e chiar asa ,fanii lui yankees sunt prea dezamagiti ca sa mai tina cu cineva.

  3. #45
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    Sunt eu dezamagit de ce s-a intamplat d-apoi ei.

  4. #46
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    nu stiu cati fani Yankees cunosti tu, dar stiu cativa fani inraiti si toti spera un singur lucru: sa nu castige RedSox.

    Oricum, pana una alta "sa moara capra vecinului" nu e idee pur romaneasca. In occident e invers: daca traieste capra vecinului atunci sa traiasca si a mea. Dar se multumesc si invers.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  5. #47
    junior
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    84
    Reputatie
    1
    vom vedea in audiente cati vor urmari indians-red sox

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    mi-as dori o finala arizona vs cleveland ca sa bata recordul negativ de audienta stabilit anul trecut de st.louis si detroit.poate se gandesc si astia sa schimbe sistemul la playoff sa nu mai castige o echipa care e mai in forma in 20 de meciuri si apoi 10 ani nu se mai aude nimic de ea.

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    ati vazut ce s-a intamplat cu white sox?la fel se va intampla cu st.louis si cu colorado.

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    cum ai vrea sa fie? ca la-nceputuri? cel mai bun record dintr-o liga se califica in World Series, care se joaca pe sistemul best of nine?
    The Show Must Go On

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    ori asa cum zici tu,ori cate 2 echipe din fiecare conferinta ori cate 8 echipe din fiecare conferinta ca la nba si nhl pt ca echipele buna sa aiba o oarecare protectie,adica sa joace cu o echipa slaba la inceput sa se incalzeasca si pe parcurs cu echipe din ce in ce mai bune....e o parere.e prea sub semnul hazardului.

  10. #52
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Revin dupa 10 zile de concediu in care am fost rupt de orice legatura cu tara noastra de rahat, internetul, MLB-ul, infringerea Yankeilor, etc. Am citit acum ce s-a intimplat, bineinteles ca sint dezamagit, dar asta e. Dupa cum se spunea mai sus, acum obiectivul nostru este sa nu cistige Boston, iar victoria lui Cleveland de azi-noapte imi da sperante As vrea o finala Cleveland - Colorado.
    Cit despre schimbarea sistemului de play-off, nu vad cum un alt sistem ar putea imbunatati situatia. Cite 8 echipe din fiecare conferinta ar crea si mai mult haos si mai multe surprize, pentru ca situatia ar fi aceeasi: daca a 8-a echipa a conferintei e in forma in aceasta perioada, poate foarte bine sa cistige World Series, indiferent de 90% din sezonul regulat. Mie sistemul actual mi se pare chiar ok, singura treaba care as modifica-o ar fi best of 7 inca din primul tur.

  11. #53
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    Si eu cred ca best of 7 in prima tura este cel mai echitabil.
    Sau, daca nu vor sa schimbe aia, atunci macar sa se joace 1-1-2-1. Adica: un joc acasa, unul in deplasare, inca 2 acasa si unul in deplasare.
    Mi se pare ca e mult prea important home-field advantage intr-o serie asa de mica de 5 meciuri sa joci primele 2 acasa.

    Si eu sper pentru Colorado-Cleveland
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  12. 16th October 2007, 14:05

  13. #54
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    am vazut 2 din meciurile cu arizona si chiar daca au castigat cu 4-0 intre cele 2 echipe nu e mare diferenta."Rockies are in the zone" cum spun americanii adica le iese totul,aseara ei au jucat doar o repriza si au castigat meciul si in repriza aia au dat un hit norocos si au beneficiat de o eroare stupida in momente cheie la 2 out.puteau foarte bine sa nu dea nici un punct in repriza aceea,pe cand arizona si-a ratat toate ocaziile....

  14. #55
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    da, au noroc ...dar totusi au castigat 4-0 la serie ... deci nu e chiar numai noroc, si nu sunt chiar asa de apropiati ca valoare. Ce si-a spus cuvantul a fost experienta. Colorado a avut hituri la momentul oportun, a avut rabdare si au luat walkuri si antrenorul a facut toate mutarile bune.
    Sper ca ei sa castige anul asta WS
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  15. #56
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Experienta?La Colorado?Hmm...cred ca ai vrut sa zici altceva.Nu stiu daca au 2 jucatori in lot care au mai jucat in playoff.Pe mine nu ma intereseaz in mod special cine castiga,dar daca este Colorado tot nu este pt mine cea mai buna echipa de anul asta cum nici St.Louis n-a fost anul trecut.
    P.S.Arizona a avut cam 30 de RISP(Runner In Scoring Position) nefructificati in astea 4 meciuri,deci nu cred ca au fost batuti clar.toate meciurile au fost echilibrate

  16. #57
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by manai View Post
    Pe mine nu ma intereseaz in mod special cine castiga,dar daca este Colorado tot nu este pt mine cea mai buna echipa de anul asta cum nici St.Louis n-a fost anul trecut.
    Dar spune-mi si mie, in ce sport american, bazat evident pe play-off, cistiga cea mai buna echipa? In nici unul, niciodata. Practic acest concept de play-off face ca in toate sporturile americane castigatoare sa fie echipa cea mai in forma in luna play-off-ului - indiferent de ce s-a intimplat in intreg sezonul regulat.
    In fiecare an, cea mai buna echipa e cea cu cel mai bun record in sezonul regulat. Play-off-ul determina cea mai buna echipa doar in luna respectiva. Daca Rockies sint atit de in forma acum (20 wins din 21 games, oricum ai da-o si orice ai spune, nu pot fi rodul intimplarii), bravo lor, inseamna ca merita sa cistige play-off-ul.
    Iar faza cu seria echilibrata and stuff, scorul de 4-0 spune totul. E ca si in soccer, cind o echipa pierde cu 4-0 si se plinge ca a avut multe ocazii. Baseball-ul se joaca pe run-uri, nu pe RISP-uri.
    Una peste alta, Colorado merita sa fie unde este, si indiferent cine le va fi adversar in World Series, voi tine cu ei. Go Rockies!

  17. #58
    sport legend Cucu's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,396
    Reputatie
    1
    nu vorbeam de experienta in playoff ... ci experienta in MLB ... Arizona este o echipa foarte tanara si talentata, dar pune jucatori tineri si talentati sub presiune si e normal ca nu vor aduce acelasi randament.

    manai nici nu se compara Colorado cu St. Louis de anul trecut ... e mult peste
    Colorado au avut al 2-lea cel mai bun record in NL nu ca anul trecut cand St. Louis a avut cel mai rau record din echipele de la playoff.

    RISP nu inseamna nimik, uita-te la seria lui Arizona cu Cubs. Cubs au avut in 3 meciuri 28 LOB. Arizona a fost inferioara la toate capitolele importante impotriva lui Colorado. Rockies sunt ceea mai buna echipa din NL.
    cum zice si cristane la 4-0 e cam greu sa zici ca a fost o serie echilibrata.
    [B][COLOR=Indigo][FONT=Comic Sans MS]the Truth is out there.[/FONT][/COLOR][/B]

  18. #59
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Dar spune-mi si mie, in ce sport american, bazat evident pe play-off, cistiga cea mai buna echipa? In nici unul, niciodata.
    Nu stiu,sa vedem...San Antonio nu a fost si este de cativa ani cea mai buna echipa din NBA.Miami cu Shaq si Wade,Detroit cu Ben si Sheedy Wallace,Dallas cu Nowitzki.Mreu au fost in finala numai echipe bune.Inadianapolis a fost mereu un contender in NFL,New England la fel si cam astea au castigat in ultimii ani.
    Daca echipele care se chinue sa aiba record bun in sezon ar fi mai bine protejate printr-un alt sistem de playoff poate si audienta ar fi mai mare.
    Apropo,ati auzit ca audienta la NLCS a fost dezastruoasa si pentru WS nu sunt semne de mai bine?
    P.S. Eu o sa tin cu Cleveland ca sa facem lucrurile mai interesante.Mie nu-mi prea plac succesele care au o mare doza de bulan in spate,mie imi place omul muncitor nu pe cel profitor.

  19. #60
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    victorie cu 7-1 aseara. Beckett a fost magistral.
    si vorba lui Curt Schilling pe forumul echipei: "It's on, bitches!"
    Schilling care va si incepe meciul 6, sambata noaptea.
    The Show Must Go On

  20. #61
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    3-3, si in noaptea asta avem meci decisiv. Matsuzaka vs Westbrook. Duelul la finalul caruia cei din Boston vor ajunge sa regrete amarnic zecile de milioane aruncate pe japonez.

  21. #62
    sport legend
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    841
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    3-3, si in noaptea asta avem meci decisiv. Matsuzaka vs Westbrook. Duelul la finalul caruia cei din Boston vor ajunge sa regrete amarnic zecile de milioane aruncate pe japonez.
    Sper sa ai dreptate dar dupa cum se prezinta cleveland nu le dau mari sanse.
    Yankees sunt de vina ca au pierdut in fata unei astfel de echipe.Carmona si
    Sabathia sunt niste pitcheri oarecare si in seria cu Boston s-a vazut lucrul asta.

  22. #63

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •