Page 3 of 12 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 234

Thread: Divizia B seria II 2003-2004

  1. #43
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Ultars, nu stiu ce ne recomanda Nicu... mai ales ca deja e final e noiembrie. Sper sa fie si maine la fel de cald cum a fost si azi, parca o merge mai bine decat o "rusoiaca" cu multe grade.

  2. #44
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Maine dupa meci avand in vedere ca este ultimul din Regie in tur!
    Nicu ce ne recomanda?
    Lasal tata pe Nicu... mergem in Regie..... 8) parca are alta savore cu o fetita care serveste
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  3. #45
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.

  4. #46
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Ma rog, e OK! Am vrut doar sa scot in evidenta ca forumul/ topicul e dedicat fotbalului, fanilor si nu atacurilor, jignirilor, etc. De aceea am spus ca mai "constructiv" ar fi mesaje de acest gen (o opinie despre un meci, un clasament, ceva...). Ironiile si poeziile nu-si au rostul! Nu acuz pe nimeni, sa nu intelegeti asta! Nu conteaza care a provocat primul sau care a ripostat... vedeti la ce se ajunge...
    Fair-play!

  5. #47
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Ar putea unul din voi, sa posteze, spre exemplu, dupa fiecare meci al Sportului, clasamentul seriei si un scurt comentariu al meciului (daca l-a vazut)!
    Intr-adevar o idee foarte buna.

  6. #48
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Exact cum am prevazut (cu exceptia ca nu a marcat Curelea pentru ca nu a intrat) toti atacanti au marcat! Evident, in repriza a doua, cand peste Rulmentul(care sa recunoastem ca nu a jucat rau) s-a revarsat Armaghedon-ul! Gigel magistral! Dacian superb gol!

    NU AVEM ADVERSAR!
    BRAVO BUILDING!

  7. #49
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1

    O singura repriza

    Atat a trebuit Sportului sa invinga cu un rezultat categoric o echipa aflata intr-o evidenta degringolada. Daca in urma cu trei ani Rulmentul era o surpriza placuta, o echipa batoasa, care isi vindea scump pielea si era capabila sa demonstreze ceva pe teren, astazi a ramas doar cu batosenia. Tactica agresiva (in sensul bun) a oaspetilor a functionat numai in prima repriza, cand nici "studentii" nu s-au omorat prea tare cu firea.

    In repriza a doua, Sportul a intrat in teren cu o alta fatza. Dupa ce Mazilu a ratat, chiar in primul minut, o ocazie uriasa, deviind un balon pe langa poarta, a venit randul lui Gigel Bucur (repet, nu eu, jucatorul), care in minutul 50 a trecut in viteza pe langa un fundas visator si a inscris elegant, pe langa portar. Au trecut numai doua-trei minute si scorul a urcat la 2-0: Gigel a trimis in transversala, Oae a urmarit si a inscris cu capul. In minutul 65 scorul a urcat la 3-0: o centrare a lui Maxim de pe stanga a fost fructificata cu capul de Bucur, de la marginea careului mic.

    In minutul 75, scorul a devenit 4-0: Gigel Bucur a lobat o minge peste portar, iesit neinspirat, si Mazilu a impins mingea in poarta de pe linie. In minutul 80, vedeta liderului a iesit de pe teren, fiin inlocuit de Dacian Varga. Care nu a iertat si a inscris in minutul 85, dupa o pasa buna a lui Mazilu, pe care a asteptat-o in linie cu fundasii vreo 20 de secunde (era chiar cool faza, Varga ii arata lui Mazilu unde sa paseze mingea si acesta nu o mai dadea odata, bine ca nu s-au prins nici fundasii :-D) si a sutat sec in coltul lung. Meciul s-a incheiat cu un gol al lui Balan dupa o minge lobata de varga peste portar (faza la care Varga s-a aflat in offside, numai asistentul dormea; dar nu cred ca mai conteaza: 5 sau 6 tot aia e).

    In final ramane intrebarea de baraj: oare locul Sportului eeste in Divizia B??? Vad clar ca in serie nu exista nici un adversar care sa poata pune probleme reale Sportului, cele sase puncte pierdute pana acum par a se incadra mai mult la categoria "accidente".
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  8. #50
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Etapa a XIV-a

    Etapa a XIV-a

    Sportul Studențesc - Rulm. Alexandria 6 - 0
    Dacia Mioveni - ARO Câmpulung 1 - 0
    Rarora Rm.Vâlcea - Inter Gaz București 0 - 0
    Unirea Urziceni - Extensiv Craiova 5 - 0
    BuildingVânju-Mare - Pandurii Târgu-Jiu 2 - 0
    Electromagnetica - Internațional Pitești 1 - 1
    FCM Târgoviște - Juventus București 1 - 0
    Minerul Motru - Cimentul Fieni 1 - 0

    1. SPORTUL STUDENTESC 36
    2. PANDURII TG. JIU 30
    3. DACIA MIOVENI 26
    4. INTER GAZ 25
    5. UNIREA URZICENI 22
    6. JUVENTUS BUCURESTI 21
    7. MINERUL MOTRU 20
    8. INTERNATIONAL PITESTI 19
    9. FCM TARGOVISTE 19
    10. ELECTROMAGNETICA 17
    11. CS VANJU MARE 17
    12. RARORA RM. VALCEA 16
    13. RULMENTUL ALEXANDRIA 10
    14. EXTENSIV CRAIOVA 9
    15. CIMENTUL FIENI 8
    16. ARO CAMPULUNG 7

    Prea multe despre meci nu as putea aduga, decat ca in prima repriza s-a jucat haotic, pe contre. Cea de a doua repriza, a inceput frumos, s-au marcat 6 goluri din care ultimul as putea zice ca fost offside, dar bine ca a fost faza la 5-0 si nu la 0-0, ca sigur ne sareau cine stie cati in cap pe chestia asta. La 4-0 Rulmentul a fost la un pas de a marca, dar fundasii Sportului si portarul Stanca si-au facut datoria. Arbitraj bunicel, dar spre fericirea ei doamna arbitru nu a gresit grav, am putea zice ca au fost doua caderi in careu si de o parte si de cealata, la care nu s-a acordat nimic, faze la care nu a protestat nimeni. As putea remarca jocul foarte bun facut astazi de Varga, Oaie si Bucur..... in rest mi s-a parut ca totul s-a situat in limitele normalului, inclusiv Mazilu care nu s-a abtinut sa nu rateze penibil..... daca era altul in locul lui s-ar fi terminat 10-0, dar ar fi fost prea mult pentru o singura repriza de fotbal.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  9. #51
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Hai mai, sunteti prea rai...

    Comentariile cu privire la Mazilu sunt prea dure, nu uitati ca in continuare el joaca accidentat....

    Iar in prima repriza oaspetii chiar au fost in 4 randuri in situatii periculoase in fata portii noastre.... Atunci cand am marit noi vitteza de joc atunci din pacate pentru Rulmentul jocul lor a inceput sa scartiie cumplit..... ca un rulment in care am bagat nisip..... :? 8)
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  10. #52
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Am pus 25 de poze pe site la vasile

    Am dat nume la toate pozele de astazi....
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  11. #53
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Re: Am pus 25 de poze pe site la vasile

    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Am dat nume la toate pozele de astazi....
    OK am sa ma uit maine la ele, ca in seara asta nu mai am timp.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  12. #54
    senior BIANCO_NERO's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    216
    Reputatie
    1

    Re: Hai mai, sunteti prea rai...

    Quote Originally Posted by ultras_sportul
    Comentariile cu privire la Mazilu sunt prea dure, nu uitati ca in continuare el joaca accidentat....

    Iar in prima repriza oaspetii chiar au fost in 4 randuri in situatii periculoase in fata portii noastre.... Atunci cand am marit noi vitteza de joc atunci din pacate pentru Rulmentul jocul lor a inceput sa scartiie cumplit..... ca un rulment in care am bagat nisip..... :? 8)
    OK ar trebui sa imi fie rusine, chiar nu am stiut ca a jucat accidentat.
    [SIZE=4][FONT=Times New Roman][B]AVANTI BIANCO-NERI![/B][/FONT][/SIZE]
    FOREVER ANTI-BLAT!

  13. #55
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Problema e ca sa comentezi un meci fara istorie e destul de plictisitor. Pot sa trasez, in cateva cuvinte, liniile generale ale meciului de sambata asta: oaspetii s-au aparat cu toata echipa, dar tot au incasat o caruta de goluri. Marcatori: Curelea, Bucur, Mazilu, Galamaz, Irimia, Varga s.a.m.d.
    Dintre cei 6 jucatori care anticipam ca vor marca numai 3 au inscris, dar Bucur a dat 2.

  14. #56
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.
    poate bozonarul clientului. mult mai bine a fost la nicu...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  15. #57
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Deplasare sambata la Fieni. Ora 7.30, la Fabrica de Tigarete! Cine intarzie (stim noi cine :smarty: ) ramane in Bucuresti. Popas la Taranu'! Detalii: stiti voi unde!

  16. #58
    Sportul Stud 90 ultras_sportul's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    In Regie
    Posts
    805
    Reputatie
    1

    Adunarea la 7.30

    Dar plecarea este in jurul orei 8.00, parerea mea.... nici eu nu ajung la 7.30 in Regie sambata dimineata.... 8)
    [COLOR="Black"][B]Only two things are infinite, the universe and human stupidity [/B][/COLOR]

  17. #59
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Treaba voastra da' nu stiu daca ajungeti la timp. 45 de minute faceti numai ca sa iesiti din Bucuresti.

  18. #60
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Deplasare sambata la Fieni. Ora 7.30, la Fabrica de Tigarete! Cine intarzie (stim noi cine :smarty: ) ramane in Bucuresti. Popas la Taranu'! Detalii: stiti voi unde!
    Bine tata. Oricum, te sun ca sa confirm participarea noastra. Sper sa nu intervina probleme serioase (ca deja m-au asaltat trei Andrei cu invitatiile, nici nu stiu pe care sa il onorez).
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  19. #61
    1916-2006 Gigel Sportul's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    De la SNTR pe dreapta.
    Posts
    822
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasile314tzurka
    Quote Originally Posted by Gigel Bucur
    Corect, bianco, cred ca mere mai bine in terasele din Regie, acolo unde fetele stiu sa aprecieze ochiul clientului.
    poate bozonarul clientului. mult mai bine a fost la nicu...
    Din anumite puncte de vedere subscriu, mai ales in ceea ce priveste bozonarul. Da' cred ca la asta mai grijuliu e Nicu.
    Pentru sederei:
    "Sunt succese care te injosesc si infrangeri care te inalta." (Nicolae Iorga)
    "Primul om care a preferat sa injure decat sa dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizatiei." (Sigmund Freud)
    " Violenta este ultimul refugiu al incompetentei." (Isaac Asimov)

  20. #62
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Cimentul Fieni - Sportul Studentesc


    Echipa de start:

    Stanca - Irimia, Secareanu, Galamaz, Rusu - Maxim, Negru, Lazar, Oae - Mazilu, Bucur.

    Vreme rece (aprox. 3 grade Celsius)
    Terenul in conditii acceptabile spre bune
    Spectatori: 100 (cu 15 min. inainte de inceperea meciului) dintre care 35 de suporteri ai Sportului.
    Dan Petrescu sta primele 20 min. in tribuna.

    De remarcat: 20.000 lei biletul de intrare!

  21. #63
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    GOOOOOOLLLLLLLLL MAZILU!!!! In min. 4 a sutat in vinclu!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •