Page 54 of 54 FirstFirst ... 444525354
Results 1,114 to 1,131 of 1131

Thread: Divizia A / Sezonul 2007-2008

  1. #1114
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    O veste proasta (cred) pentru suporterii sibieni, (nici) anul acesta nu vor fi meciuri internationale in "Transilvania"
    La modul foarte sincer, o atmosfera ca si in sala din Sibiu merita sa fie "exportata" si pe plan international si sa fie vazuta si de reprezentantii (macar) al unei alte tari. Nu de altceva dar sa nu ramana europenii in continuare cu impresia ca in Romania e nevoie de obicei de announcerul salii pentru a da tonul unei scandari.

  2. #1115
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Joaca "U" in cupe si pot veni sibienii sa vada spectacol. Nu-i stres. II asteptam cu bratele deschise. NUMAI "U" adevarata campioana a Romaniei.

  3. #1116
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MT View Post
    La modul foarte sincer, o atmosfera ca si in sala din Sibiu merita sa fie "exportata" si pe plan international si sa fie vazuta si de reprezentantii (macar) al unei alte tari. Nu de altceva dar sa nu ramana europenii in continuare cu impresia ca in Romania e nevoie de obicei de announcerul salii pentru a da tonul unei scandari.
    ...sa vada ca si in alt oras romanesc (altul decat Cluj ) exista atmosfera incendiara
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  4. #1117
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    fara suparare sau chestii de genu' asta, nu se poate face un thread despre cluj, unul despre sibiu si tot ce tine de echipele astea sa se vorbeasca acolo?:-?
    banuiesc k asa am auzi mai mult de divizia A decat numai(am luat prefixul de la numabaschet)cluj sau numaisibiu

  5. #1118
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Nu vad de unde vine supararea ta pt ca nimeni nu ii opreste pe fanii altor echipe sa scrie pe forum.

  6. 13th June 2008, 10:48

  7. #1119
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    nu e vorba de suparare ci pur simplu mi se pare k park se vorbeste NUMAI de cluj si sibiu
    nu ma deranjeaza absolut sa citesc toate certurile intre voi dar nah...am zis si eu k poate dak aveati thread-uri separate poate nu se mai certa asa tare lumea
    my bad:d

  8. #1120
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Donilla.
    Quote Originally Posted by u-mobitelco.ro
    Zoki a decis să accepte oferta clubului olandez Hanzevast Capitals Groningen, la care va juca următorul sezon. Olandezii au jucat sezonul trecut în ULEB Cup, chiar în grupă cu CSU Ploiești, dar în campionatul intern au încheiat abia pe locul cinci, fiind eliminați în faza sferturilor de finală ale play-off-ului. Zoki a încheiat sezonul cu "U" Mobitelco, cu o medie de 21,1 puncte și 9 recuperări pe meci, fiind considerat cel mai bun jucător pe postul său.
    Mulțumim pentru tot, Zoki!
    Thanks for all, Zoki!
    Numai bine Zoki, si mult noroc la noua echipa.

  9. #1121
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Danila View Post
    nu e vorba de suparare ci pur simplu mi se pare k park se vorbeste NUMAI de cluj si sibiu
    nu ma deranjeaza absolut sa citesc toate certurile intre voi dar nah...am zis si eu k poate dak aveati thread-uri separate poate nu se mai certa asa tare lumea
    my bad:d


    ...pai nu sunt chiar certuri intre noi si cei din sibiu....e adevarat ca ei sunt marii nostrii rivali si pana acum i-am cam "suparat" mai ales in play-off....asa ca mai apar unele "frecusuri"

    ...dar nici eu nu inteleg ce te doare asa tare: astea-s orasele cu fani adevarati de baschet....ma refer la foarte multi fani nu unu-doi din Bucuresti sau Timisoara.....in Cluj si Sibiu se respira baschet, ca va place voua sau nu....si daca tie nu-ti place cum ne "certam", deschide tu un thread "Baschet in Bucuresti" si posteaza doar acolo.....numai cluj sau sbiu (cum spui tu) si numai bine
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  10. #1122
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    724
    Reputatie
    1
    baschetul in bucuresti e mort din pacate asa k nu e o idee buna treaba cu thread-ul
    my bad again guys, keep doing what u do

  11. #1123
    suporter M_ovidiu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sibiu
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ultras79 View Post
    Joaca "U" in cupe si pot veni sibienii sa vada spectacol. Nu-i stres. II asteptam cu bratele deschise. NUMAI "U" adevarata campioana a Romaniei.
    http://www.csusibiu.ro/stiri/Stire.aspx?articol=159

    multumim de invitatie dar o sa avem si noi parte de spectacol .Acum sa speram ca o sa avem o prezenta onorabila, mai ales ca vom incepe sezonul cu 7 oameni noi

  12. #1124
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Ce-i povestea asta cu wildcardul? Romania are 2 locuri asigurate in EuroCup, (nu-i vorba ca inca nu s-a inscris nimeni pe ele), candidatul pe un loc era U iar al doilea era liber; iar Sibiul, medaliata cu bronz avea tot dreptul sa si-l revendice fara nici o problema.

    Nu inteleg exhibitia asta tipic ferebista cu "am facut rost cu mari interventii de un wildcard special pentru Sibiu" ?! Asta inseamna un al treilea loc pentru Romania in EuroCup. Si atunci in afara de U si de Sibiu cine va ocupa acest loc? Ca galacticii nu se mai murdaresc cu competitii pentru sarmani, ei au fir direct la ULEB si le vin invitatiile pe banda rulanta.

    Sau...?!?

  13. #1125
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    MT, asta inseamna ca sezonul viitor ploiesti si sibiu joaca finala, in caz ca nu ti-ai dat seama. Problema pentru campionii galactici e alta: daca nu se inscriu pana joi la federatie, ca atunci e termenul limita pentru tot poporul (exceptand sibiu, evident), pierd eurocup, iar uleb inca nu le-a dat raspuns. Daca nu le da, ce fac? Chiar nu pot dormi cu gandul asta, desi mai tare ma streseaza cum se vor certa fanii de la sibiu cu federatia prin meciul 2 din finala, sincer....ah, da....cluj merge in cupe....fara wild card
    PS Oare de ce s-a razgandit sibiu acum cu cupele , ca tot aceiasi bani ii au?
    U!

  14. #1126
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    De pe siteul clubului:

    Quote Originally Posted by www.u-mobitelco.ro
    În urma ședinței Consiliului Director, conducerea clubului a decis să înscrie echipa în FIBA Eurocup, competiție care va începe în luna octombrie. "Astăzi am confirmat participarea în FIBA Eurocup, iar de acum așteptăm sosirea documentației necesare pentru înscriere. Taxa de înscriere va fi de 5000 de euro, garanția pentru FIBA de 20.000 de euro, plus o taxă de asigurare de 100 de euro, deci un total de 25.100 de euro, din ce am înțeles de la secretarul general al FR Baschet, Radu Drăgănescu. Tragerea la sorți va avea loc în luna iulie, probabil la începutul lunii, iar echipele românești vor juca tururi preliminare, primul sau al doilea. Asta depinde de decizia FIBA, care încă nu e anunțat detalii legate de acest aspect. Inițial, nu am dorit să ne înscriem, dar în urma ședinței am decis că ar fi păcat să nu continuăm parcursul european din ultimii ani, în încercarea de a crește rankingul clubului nostru, dar și al baschetului românesc", a declarat președintele executiv Mircea Cristescu.
    Echipele înscrise pe cele trei locuri acordate României la masculin sunt CSU Ploiești, "U" Mobitelco și CSU Sibiu, ultima beneficiind de un wild-card.
    Cu asta cred ca am inteles acum si treaba cu wildcardul pentru al treilea loc acordat Romaniei.

  15. #1127
    junior
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    "U"nica iubire marea revenire! ASteptam cupele europene. HAIDE "U"

  16. #1128
    NUMAI U! boshcUtza's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    cluj si pe unde joaca "U"
    Posts
    1,041
    Reputatie
    1
    veste bomba: tab baldwin revine la cluj
    [B][FONT="Comic Sans MS"][SIZE="3"]<<In aparenta "U" Cluj este un club sportiv ca toate celelalte. Dar este ca un vin stravechi, baut cu inghitituri mici de toata studentimea din cetatea Clujului. Este un foc intretinut cu lemn de cedru stropit cu roua si cu toate esentele mirositoare din gradinile Napocai.>>[/SIZE][/FONT][/B]

  17. #1129
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by boshcUtza View Post
    veste bomba: tab baldwin revine la cluj
    serios? a aparut undeva oficial stirea?
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  18. #1130
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    a aparut pe u-mobitelco.ro

  19. 29th June 2008, 03:24

    Reason
    Reclama repetata

  20. 15th July 2008, 13:06

  21. #1131

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •