Page 3 of 54 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1131

Thread: Divizia A / Sezonul 2007-2008

  1. #43
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Paul Steluta, probabil ai dreptate
    Dar postul lui Gabi nu face altceva decat sa demonstreze inca o data cat de "lame" pot fi cei din Ploiesti
    rivalii de moarte auzi!
    Antrenorul Miodrag Perisic nu poate gasi un conducator de joc care sa dea randament, Medjvedi si Popa fiind "maini moarte" in cele doua partide bagi tu mana in foc? ai vazut meciurile? omule, e doar etapa a 2-a... chill

  2. #44
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Vasi, lasa-i in pace! Nu merita efortul! Chiar deloc!
    U!

  3. #45
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    15
    Reputatie
    1
    bey frate, cand il vad pe asta din ploiesti cum scrie mi se face rau.limbaj de lemn grupa mare.nici lingaii comunisti nu scriau asa.cred ca i-ar face invidiosi.cum naiba reuseste performanta asta,mai ales ca pe la revolutie nici macar nu stia sa scrie ,daca varsta trecuta aici e corecta.

  4. #46
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    nici nu a inceput bine campionatul nici nu au apucat sa bage pe teren rezervele de lux grigo, banica, ciuluin si deja mi-s antipatici astea de la asesoft.....

  5. #47
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Din pacate si eu sunt mai pesimist de data aceasta si vad posibila o victorie a Asesoftului la 15-20 de puncte.
    Articolul citat de Gabri3l, de data aceasta chiar mi se pare ceva mai echilibrat fata de alte dati, renuntand la abordarea "important e sa castige Asesoftul, nu conteaza cum".
    Sunt curios doar de calitatea arbitrajului din seara aceasta. Din partea lui Grigoras, nu ma astept la vreo schimbare radicala, dar dra Fabiana as vrea sa vad daca va avea curajul sa mai fluiere faulturile cu atat aplomb precum etapa trecuta. Anul trecut in meciurile de la Ploiesti, aceasta a fost o problema, d-l Banica nu a vazut unele faulturi mai mult decat evidente, de pe final de partida, de ex la patrunderea lui Obradovic (fault ofensiv cu mana stanga si )cos din carlig sau LeVar faultat brutal, dar nimic.

    Sper sa fie un meci frumos, indiferent de castigator, si sa ii vedem pe baieti ca lupta.
    I love this game!

  6. #48
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    asesoft-U 11-24 dupa primul sfert.... cred ca s-au defectat arbitrii

  7. #49
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    eu cred ca altceva e defectat... da va zic numai dupa meci

  8. #50
    suporter M_ovidiu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sibiu
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    derby-ul de traditie este intre CSU Sibiu si U Cluj doua echipe care au izbutit sa opuna cat de cat rezistenta marilor forte din capitala: steaua si dinamo, ploiestiul doar o campiona de conjunctura.

  9. #51
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    sa va zic acum ce e defectat: "sistemul" de incredere al clujenilor
    meciul a fost OK... ploiestenii clar, per ansamblu, mai buni

  10. #52
    sport legend ovi sibiu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Sibiu
    Posts
    550
    Reputatie
    1
    Infrangere rusinoasa pt CSU Sibiu la Targoviste! Incredibil, 83-81 dupa prelungiri!
    [B]"All you can do is keep trying, regardless of what happened the play before." -John Stockton[/B]

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Sibiu
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    idioti

  12. #54
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Ce meci au facut baietii nostrii! Bravo BC Targoviste!
    Muzzwrinka

  13. #55
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sa va dau si cateva detalii despre joc... Pot spune ca a fost un meci foarte echilibrat, diferenta cea mai mare de puncte fie intr-o parte, fie in alta a fost de 8 puncte! Cred ca ne-am fi impus mai usor daca beneficiam de jucatori mai experimentati si daca nu ratam atat de mult! Per total e o victorie absolut meritata! Si pentru asta merita felicitari domnul Tanase si jucatorii sai!
    Muzzwrinka

  14. #56
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M_ovidiu View Post
    derby-ul de traditie este intre CSU Sibiu si U Cluj doua echipe care au izbutit sa opuna cat de cat rezistenta marilor forte din capitala: steaua si dinamo, Ploiestiul doar o campiona de conjunctura.
    Sa mori tu?LOL Mai bine taceai ca probabil filosof ramaneai. Lasa mai bine pe altii avizati sa vorbEasca. Ploiestiul campioana de conjunctura zici? loooollll...mai pustiulica, ASESOFT a demonstrat de 4 ani ca e cea mai buna echipa de baschet din Romania castigand 4 eventuri(cupa+campionat,ca poate nu stii ce inseamna) consecutive. ASESOFT este singura echipa din ROMANIA care a castigat o cupa europeana in anul 2005.

    Zici ca doar Sibiu si Clujul i-au batut pe cei din capitala??? looool... de unde ai mai rasarit si tu mey? Pai dinamo bucuresti este tarfa Asesoftului la orice ora din zi si din noapte, i-am batut de vreo 20 de ori consecutiv pana acum. looool Stiai ca ASESOFT e echipa din provincie cu cele mai multe titluri si cupe la activ din Romania??

    Sa revin la meciul de azi:

    Asesoft - Mobilteco 75 - 64

    De la inceput sa zic, arbitrajul a fost OK ca de fiecare data cand am jucat cu U Cluj.
    Ploiestenii au inceput prost partida, Obra si Caruta nefiind deloc in forma. Clujenii s-au desprins pe tabela numai datorita aruncarilor de 3p care au intrat de fiecare data pana la pauza. In repriza a doua, ploiestenii au trecut la apararea stil JOJIC si clujenii nu au mai reusit nimic pana la final .
    Asesoft castiga un nou meci impotriva celor de la U Cluj in aplauzele celor 2000 de spectatori prezenti intr-o zi de miercuri in sala.

    HAI ASESOFT!
    Last edited by marlon; 10th October 2007 at 21:47.

  15. #57
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    sa va zic acum ce e defectat: "sistemul" de incredere al clujenilor
    meciul a fost OK... ploiestenii clar, per ansamblu, mai buni
    Un comentariu echilibrat asupra a ce s-a jucat. Felicitari!

  16. #58
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Felicitari Asesoftului !

    La ce avantaj au avut clujenii, doar ei sunt singurii vinovati de infrangere.

    Arbitraj perfect nu va exista niciodata.

    Meci bun facut de Szijarto si Elliot, respectiv Carutasu in aparare. Griffith impresioneaza doar prin fizic, tehnica lui nu straluceste.

    De la clujeni, Krstanovic a ajutat mult, ca de obicei. LeVar a inceput foarte bine, apoi nu a mai prea fost lasat sa isi faca jocul. Lapuste mai cu initiativa, fata de alte dati, dar si-a pierdut eficienta dupa un timp. Uche in progres fata de prima etapa, dar inca sub potentialul sau.

    Surpriza la Targoviste, dar cred ca sezonul acesta vor mai exista mult mai multe.
    I love this game!

  17. #59
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumars View Post
    Felicitari Asesoftului !

    La ce avantaj au avut clujenii, doar ei sunt singurii vinovati de infrangere.

    Arbitraj perfect nu va exista niciodata.

    Meci bun facut de Szijarto si Elliot, respectiv Carutasu in aparare. Griffith impresioneaza doar prin fizic, tehnica lui nu straluceste.

    De la clujeni, Krstanovic a ajutat mult, ca de obicei. LeVar a inceput foarte bine, apoi nu a mai prea fost lasat sa isi faca jocul. Lapuste mai cu initiativa, fata de alte dati, dar si-a pierdut eficienta dupa un timp. Uche in progres fata de prima etapa, dar inca sub potentialul sau.

    Surpriza la Targoviste, dar cred ca sezonul acesta vor mai exista mult mai multe.
    CSU Asesoft Ploiesti - U Mobitelco Cluj Napoca 75-64 (11-24, 17-19, 27-12, 20-9)

    Statistici:

    CSU Asesoft Ploiesti
    Blidaru: 4 pct, 3 pd
    Elliott: 14 pct(1x3), 7 rec, 3 pd, 5 interceptii
    Szijarto: 14 pct(2x3), 2 pd
    Obradovic: 15 pct, 5 rec
    Paul: 2 pct
    Griffith: 5 pct, 7 rec
    Carutasu: 9, 3 rec, 3 pd
    De'Angelo: 11 pct, 5 rec, 2 pd
    Echipa: 2 pct-61%, 3 pct-28%, 1pct-71%; 37 rec, 18 mingii pierdute, 8 interceptii.
    Antrenor: Mladen Jojic

    U Mobitelco Cluj Napoca
    Seals: 13 pct(3x3), 7 rec
    Medjvedi: 12 pct(2x3), 5 rec
    Krstanovic: 22 pct(2x3), 10 rec
    Lapuste: 6 pct(1x3), 3 rec
    Uche: 7 pct, 2 pd
    Cuic: 4 pct, 3 pd
    Echipa: 2pct-44%, 3pct-30%, 1pct-91%.
    Antrenor: Miodrag Perisic
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  18. #60
    manager
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    Marlon, daca i-ai respecta pe partenerii de "talk-show" te-ar baga cineva in seama, dar cum n-o faci, nu existi! La fel ca favorita ta, care a bagat destui bani pentru a se "lauda" cu cele mai multe titluri ale provinciei! Ce concurs cretin! Derby-urile adevarate, cand favoritii tai nu existau, ca abia in 1998 s-au "inventat", erau intre Steaua, Dinamo - Cluj, Sibiu! Apoi, banii au facut legea! Sunteti cei mai tari, bravo voua, dar nu incepe cu lectii despre traditie ca esti paralel! Istoria se scrie in ani, nu in BANI!
    Altfel...valoarea de care vorbea Alex Iacobescu in live-ul dinaintea meciului s-a vazut: Ploiesti a batut pentru ca a intrat Carutasu ACCIDENTAT SI NEREFACUT, impreuna cu Obradovic, Szijarto, Elliot (toti din sezonul trecut) si trecator De Angelo si Cepulis. Asta e frustrant pentru mine ca fan "U": ca Perisic trebuia sa aiba arme impotriva echipei de anul trecut, nu a marilor "transferuri" de anul asta! Felicitari lui Levi si Carutasu! In rest, Marloane frate, ca sa vorbesc pe limba ta, stai jos: 4!
    Si sa nu uit: bine ai revenit Silva! A fost cel mai fain moment al meciului!
    U!

  19. #61
    suporter M_ovidiu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sibiu
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marlon View Post
    Sa mori tu?LOL Mai bine taceai ca probabil filosof ramaneai. Lasa mai bine pe altii avizati sa vorbEasca. Ploiestiul campioana de conjunctura zici? loooollll...mai pustiulica, ASESOFT a demonstrat de 4 ani ca e cea mai buna echipa de baschet din Romania castigand 4 eventuri(cupa+campionat,ca poate nu stii ce inseamna) consecutive. ASESOFT este singura echipa din ROMANIA care a castigat o cupa europeana in anul 2005.

    Zici ca doar Sibiu si Clujul i-au batut pe cei din capitala??? looool... de unde ai mai rasarit si tu mey? Pai dinamo bucuresti este tarfa Asesoftului la orice ora din zi si din noapte, i-am batut de vreo 20 de ori consecutiv pana acum. looool Stiai ca ASESOFT e echipa din provincie cu cele mai multe titluri si cupe la activ din Romania??

    Sa revin la meciul de azi:

    Asesoft - Mobilteco 75 - 64

    De la inceput sa zic, arbitrajul a fost OK ca de fiecare data cand am jucat cu U Cluj.
    Ploiestenii au inceput prost partida, Obra si Caruta nefiind deloc in forma. Clujenii s-au desprins pe tabela numai datorita aruncarilor de 3p care au intrat de fiecare data pana la pauza. In repriza a doua, ploiestenii au trecut la apararea stil JOJIC si clujenii nu au mai reusit nimic pana la final .
    Asesoft castiga un nou meci impotriva celor de la U Cluj in aplauzele celor 2000 de spectatori prezenti intr-o zi de miercuri in sala.

    HAI ASESOFT!
    Daca taceai ramaneai dumneata fiozof.SIBIUL si CLUJUL(clujul cred ca de mai multi ani nu stiu exact) sunt de 30 de ani in divizia A(probabil ca nu au reusit sa cucereasca mai multe titluri deorece toata lumea stie ce batalie era intre steaua(21 de titluri)si dinamo(cred ca 22 de titluri)).Daca ai stii ceva baschet ai stii ca CSU SIBIU intre 1990 si 2000 a fost aproape tot timpul in semifinale.intre 94-99 a jucat trei(sau 4) finale in care au cucerit 2 titluri foarte valoroase(in acel timp ploiestiul avea o echipa JALNICA care se numea BRD Ploiesti,oare stii domnule de aceasta echipa).oricum titlurile SIBIULUI si ale CLUJULUI au fost castigate pe valoarea jucatorilor(caci pe atunci echipele astea nu aveau prea multi bani) deoarece toata lumea stia ce forte erau steaua si dinamo pe acea vreme.iti garantez ca daca s-ar gasi cineva sa bage bani la dinamo(orice s-ar spune la dinamo e adevarata forta dar acum sunt in colaps) asesoftul o sa devina si ea o echipa de pluton.Prin derby de traditie te referi la 2 echipe care sunt de ceva ani in divizia A.nu contest faptul ca meciurile asesoft-CSU, U-nu sunt derbyuri dar nu le poti derbyuri de traditie.
    Cat despre cupa voastra europeana echipele din cupa aia nu se pot compara cu echipele cu care au jucat SIBIUL sau CLUJUL in cupe acum un deceniu si ceva.exemple ale Sibiului(din pacate nu stiu si exemple ale meciurilor jucate de CLUJ):Barcelona, Maccabi Tel Aviv,Kinder Bologna(i-am batut odata).cand o sa aduca asesoftul asemenea echipe in romania?Mai spunele domnilor iacobescu si ghita sa va mai invete si ceva din istoria baschetului(a stai ca la voi,baschetul de "performanta" a inceput numai acum 4 ani)

    PS:chiar si la fotbal derbyuri de traditie sunt intre echipele:poli timisoara,U Cluj,UTA si oradea ,deoarece aceste echipa sunt foarte vechi,chiar daca din pacate astazi nu mai sunt puteri ale fotbalului
    Last edited by M_ovidiu; 11th October 2007 at 09:19.

  20. #62
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by marlon View Post
    Sa mori tu?LOL Mai bine taceai ca probabil filosof ramaneai. Lasa mai bine pe altii avizati sa vorbEasca. Ploiestiul campioana de conjunctura zici? loooollll...mai pustiulica, ASESOFT a demonstrat de 4 ani ca e cea mai buna echipa de baschet din Romania castigand 4 eventuri(cupa+campionat,ca poate nu stii ce inseamna) consecutive. ASESOFT este singura echipa din ROMANIA care a castigat o cupa europeana in anul 2005.

    Zici ca doar Sibiu si Clujul i-au batut pe cei din capitala??? looool... de unde ai mai rasarit si tu mey? Pai dinamo bucuresti este tarfa Asesoftului la orice ora din zi si din noapte, i-am batut de vreo 20 de ori consecutiv pana acum. looool Stiai ca ASESOFT e echipa din provincie cu cele mai multe titluri si cupe la activ din Romania??

    Sa revin la meciul de azi:

    Asesoft - Mobilteco 75 - 64

    De la inceput sa zic, arbitrajul a fost OK ca de fiecare data cand am jucat cu U Cluj.
    Ploiestenii au inceput prost partida, Obra si Caruta nefiind deloc in forma. Clujenii s-au desprins pe tabela numai datorita aruncarilor de 3p care au intrat de fiecare data pana la pauza. In repriza a doua, ploiestenii au trecut la apararea stil JOJIC si clujenii nu au mai reusit nimic pana la final .
    Asesoft castiga un nou meci impotriva celor de la U Cluj in aplauzele celor 2000 de spectatori prezenti intr-o zi de miercuri in sala.

    HAI ASESOFT!
    marlane, cum ti-au mai zis si altii mai sus: sunt unele lucruri pe care banii nu le pot cumpara; pentru restul exista ghitacard.

  21. #63
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by M_ovidiu View Post
    Cat despre cupa voastra europeana echipele din cupa aia nu se pot compara cu echipele cu care au jucat SIBIUL sau CLUJUL in cupe acum un deceniu si ceva.exemple ale Sibiului(din pacate nu stiu si exemple ale meciurilor jucate de CLUJ):Barcelona, Maccabi Tel Aviv,Kinder Bologna(i-am batut odata).cand o sa aduca asesoftul asemenea echipe in romania?Mai spunele domnilor iacobescu si ghita sa va mai invete si ceva din
    Amintirile va chinuiesc, amintirileeee.
    Si ASESOFT a jucat pana acum cu echipe mari din campionate puternice ale Europei. Sa amintesc doar de Rusia, Spania, Israel sau Franta. Am batut pe LOKOMOTIV din Rusia(tara campioana mondiala) in finala si am luat cupa fiba. Anul trecut ASESOFT a jucat de la egal la egal cu celebra Real Madrid(probabil tu o stii doar de la fotbal atat la Ploiesti cat si in Spania unde ASESOFT a condus-o pana in ultima secunda, dar ne-au egalat apoi si ne-au batut in extra-time.
    Ca sa nu mai vorbesc cu ce echipe urmeaza sa ne intalnim sezonul asta in CUPA ULEB, ASESOFT fiind prima echipa din Romania care participa intr-o asemenea competitie puternica unde are sanse reale sa treaca de grupa. Voi cu cine o sa jucati?

    HAI SALUTARE LA TOATA LUMEA SI POATE NE MAI AUZIM PRIN FAZELE SUPERIOARE ALE CAMPIONATULUI.(DACA O SA AJUNGETI). BAFTA LA TOTI!
    Last edited by marlon; 11th October 2007 at 12:35.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •