Page 51 of 54 FirstFirst ... 414950515253 ... LastLast
Results 1,051 to 1,071 of 1131

Thread: Divizia A / Sezonul 2007-2008

  1. #1051
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Realist vorbind, sansele noastre de a sari in apa (indiferent care ) au ajuns undeva la (maximum) 15%.
    Oricum, cata vreme sunt mai mari de 0 trebuie luptat pana la capat.

  2. #1052
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    mersi de invitatie ...dar luni is ocupat toata ziua cu licenta pe la facultate
    Ups, sarisem peste asta, sa ai bafta maxima!

  3. #1053
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1


    ...In primul rand, ne trebuie o autocenzura generata de bunul-simt....

    ...Cum nu a facut-o si a deschis astazi gura, da dovada de parsivenie si perfidie...

    ...l-a invatat Cristescu pe Baldwin scandalul si tigania


    Acelasi stil cu "finalista arbitrilor". Sa fi fost insusi MasterCard Ghitza si atunci? Posibil, un adevarat biznizman stie ca daca vrei sa mearga treaba trebuie sa pui personal mana, respectiv ca ochiul stapanului ingrasa vitele.

  4. #1054
    Racist AxinTe's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    657
    Reputatie
    1
    ce revenire au avut clujenii in game 6.. Branko Cuic e "NEBUN"!

  5. #1055
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by AxinTe View Post
    ce revenire au avut clujenii in game 6.. Branko Cuic e "NEBUN"!
    nu`mi vine sa cred cate recuperari face... la inaltimea lui e un lucru extraordinar.
    cand am vazut ca sunt 17 puncte, mi`am amintit de Magic - Pistons si am zis ' hai baieti, ca puteti ' . sper la un meci 7 la fel de spectaculos

  6. #1056
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Cluj - Ploiesti 90-88(3-3)

    din pacate, Asesoft a pierdut iar pe final de meci la Cluj, asa ca titlul se va juca la Ploiesti...poate ca e mai bine asa, toate celelalte titluri fiind castigate de Asesoft in fata propriilor suporteri.
    HAI ASESOFT!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  7. #1057
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Si ce, asta trebuie sa fie regula?
    Daca e asa, si Tab a jucat 5 finale pana acum si n-a pierdut nici una.

    Concluzii:
    1. Morcovul a fost azi infipt in sorturile gazdelor (poate scuzabil, era meci decisiv) si asta s-a vazut in acuratetea executiilor
    2. Revenirea din sfertul 4 a scuzat toate balbaielile.
    3. N-am inteles nimic din arbitraj (fara sa acuz pe cineva de rea-vointa).
    4. Risipind un avantaj de 17 puncte in sfertul 3, CSU mi-a demonstrat (parere personala) ca Jojic a fost ultimul Antrenor (cu A mare) al Ploiestiului, dupa el venind niste baieti simpatici ( Dado) dar cam || cu meseria. Reggie pe teren minute bune cand era evident ca si bunica de 80 de ani de la tara se misca mai sprinten? Sa-l scoti pe Adi care rupea apararea noastra pentru o greseala (copilareasca intr-adevar, la ratarea contratacului) si sa-l bagi pe Paul care a facut nimic + 3 greseli in cateva minute? Etc.
    5. O medie de 5 tehnice pe meci ar fi un bun inceput pentru Iacobescu. Poate s-ar linisti (de coma au fost insistentele permanente - si usor disperate- ale lui Dado si de cateva ori chiar ale Mastercardului de genul "Keep your fuckin' ass stuck on the fuckin' chair".
    6. La Ploiesti va fi ruleta ruseasca. Sper doar ca_Ciulin sau Grigoras sa nu se intoarca inca din turneul in care sunt expusi ca specimene (din pacate neimpaiate inca) ale culmilor meseriei numite arbitraj romanesc. Macar cu nea Stelica nu putem sa ne mai suparam, si de da iarasi Obra 50 de foule, are omul o obligatie si asta e.
    7. Atmosfera super spectaculoasa, regret totusi cele cateva derapaje (ca au fost ghemotoace aruncate sau o scandare nedemna la adresa arbitrilor) care au stricat o seara care putea fi perfecta in tribune.

    In rest, cea mai tare finala din ultimii ani (buni). Bu stiu pentru neutri cum e spectacolul, dar pentru cei implicati direct, fie ca tin cu unii sau cu altii, sigur e de competenta urgentelor coronariene.
    Last edited by MT; 2nd June 2008 at 22:49.

  8. #1058
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Un meci de povestit nepotilor dupa o asa desfasurare
    Nu ma mai leg din nou de greselile de Miaunel si Balanel ca ar fi pacat sa stric aceasta seara
    Batem la Ploiesti 100%

  9. #1059
    suporter M_ovidiu's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    sibiu
    Posts
    104
    Reputatie
    1
    Succes clujenilor in meciul 7.Aduceti titlul in Ardeal .Sa speram ca Tab nu isi va intrerupe seria de finale castigate chiar in fata "galacticilor"

    Desi LeVar a avut 2 meciuri senzationale, eu spun ca MVP-ul finalei este CUIC,cel mai constant om al clujenilor.

  10. #1060
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Sansele sa luam titlul joi la Ploiesti sunt aproximativ egale cu cele ale Lunii sa se izbeasca de Pamant in decursul vietii noastre. Publicul galactic va pune o presiune extraordinara pe jucatorii nostri si-i va obliga sa-l faulteze din nou de fo' 80 de ori pe Obra.

    E bine totusi ca am luptat onorabil in finala si nu ne-am facut de kakao. 3 batalii castigate impotriva Imperiului Galactic e deja o performanta decenta pentru "finalista arbitrajelor" .
    Din pacate "Death Star" s-a apropiat suficient de mult incat sa pulverizeze planeta rebelilor...si se pare ca Tab Skywalker s-a urcat in naveta sa o intinda, nu sa lanseze torpilele impotriva monstrului galactic.
    Anyway, e dreptul lui, multumiri vesnice pentru ceea ce a facut (incredibil totusi) in cateva luni din echipa crescuta de Misa.
    Last edited by MT; 2nd June 2008 at 23:02.

  11. #1061
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    Cluj - Ploiesti 90-88(3-3)

    din pacate, Asesoft a pierdut iar pe final de meci la Cluj!
    ...TU ESTI NEBUN ?????????.....TU VEZI CE SCRIE O TARA INTREAGA : DE LA TIMISOARA, DE LA RAPID, ETC......SI TU SPUI "din pacate "?????? ...in locul vostru m-as ascunde pana dupa meciul 7 ....ar fi trebuit sa fie demult incheiata seria asta, dar stii tu cum e cu ciulinii si banicii astia....

    ....spune-mi ca arbitrajul de azi a fost unul corect si ca nu au tras in favoarea voastra
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  12. #1062
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Silver...nu au tras in favoarea nimanui....au tras in defavoarea ambelor echipe.
    Parerea mea.
    Daca asta a facut parte dintr-un scenariu de discreditare a arbitrilor romani si fortarea unor straini pentru meciul 7, jos palaria.
    Din pacate mai curand s-a confirmat ca unii (cel putin Serban si Olaru Jr) au in comun cu arbitrajul cat are Griffith cu baletul.
    Nea Stelica, vulpe batrana. A lasat majoritatea deciziilor "nepo****re" pe seama bibanilor (ex. Serban e mai varza decat cea rosie ,cea alba si cea de Bruxelles la un loc) si el a incercat sa iasa in evidenta doar cu cele neutre/corecte/in favoarea noastra.
    But...Stelica...we know where you live, you motha'fucker....and we don't care about it.

  13. #1063
    sport legend SilverZeus's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Turda, Cluj-Napoca
    Posts
    1,513
    Reputatie
    1
    @MT: ce zici de faza de la sfarsit...mai erau 15 secunde...patrunde Blidaru si ....se da "goaltending" ...cu fault ??????.....adica 2 pcte si o suplimentara?....la scorul de 86-82 ??????....aia nu a fost nimic ????....bine, dau exemplu doar faza asta intru-cat, era la sfarsit si se vedea disperarea cu care trebuiau sa-i scoata pe galactici din buda in care intrasera


    LE: ...adevarat...pentru noi au dat faulturi ....doar in compensatie...inca mi-e scarba cand ma gandesc ca ne-au anulat un cos perfect valabil, care impunea si o suplimentara, pe motiv de fault in atat (la Zoki parca), ptr ca la faza imediat urmatoare sa sara Banica cu aut sau pasi la ploiesteni....
    Last edited by SilverZeus; 2nd June 2008 at 23:35.
    [U][B]
    You watch some teams these days and you wonder if they just met on the playground and decided to choose up sides.[/B][/U]Dennis Rodman

  14. #1064
    junior cristianb's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    66
    Reputatie
    1
    ce zici de faza de la sfarsit...mai erau 15 secunde...patrunde Blidaru si ....se da "goaltending" ...cu fault ??????
    Clar ca lumina zilei. Daca o sa vezi reluarea o sa-mi dai dreptate.
    Cat despre meci - incredibila atitudinea jucatorilor nostri. S-au vazut cu sacii in caruta mult prea devreme... Vina - antrenorul, clar.
    Una peste alta, un meci extraordinar cum de mult n-am mai vazut. Felicitari clujenilor pentru victorie, mai ales pentru faptul ca au reusit sa intoarca de la -17. Sper sa nu ma insel, dar nu cred ca a reusit vreo echipa sa ne intoarca de la -17, indiferent daca am jucat in campionat sau in cupele europene.

  15. #1065
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Vreau arbitrii staini la meciul decisiv!!!!

  16. #1066
    alb-negru corello's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,784
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by fodo View Post
    Vreau arbitrii staini la meciul decisiv!!!!
    Pfff ce praf sintem cum de nu ne-am gandit la varianta asta? Oare ar fi posibil?
    E o chestie de discutat. Daca la fotbal e posibil atunci la baschet de ce nu ar fi?
    Hmmmm...dar, oare federatziunea de baschet ar fi de acord oare?

  17. #1067
    sport legend
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    90
    Reputatie
    1
    Am inteles ca meciul decisiv se disputa joi , 5 iunie ; m-am uitat in program , iar pe telesport nu e nimic joi seara . Ce inseamna asta , ar fi culmea sa nu se televizeze exact meciul decisiv ?
    Vand tacuri de biliard de cea mai buna calitate la preturi fara concurenta . ( ex. predator, mcdermott, viking, schon, lucasi , pechauer etc )
    tel : 0723230049 ; id mess : pasarica_mihai
    visit my homepage

  18. #1068
    manager
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    258
    Reputatie
    1
    am stat in spatele bancii noastre. atatea injuraturi, flegme, brichete, bile, hartii, guma nu am vazut si auzit niciodata.si mai jenant e faptul ca acum au fost indreptate spre banca noastra si spre jucatori...in rest atmosfera ca de obicei foarte frumoasa.
    finala a fost dusa in decisiv de Banica care a inventat 2 decizii:
    fault antisportiv la Obradovic (cluj a marcat 2 puncte si apoi pe posesia au bagat si de 3) apoi, imediat a venit fault in atac fluierat tot de el la De'Angelo.

  19. #1069
    junior
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    cluj
    Posts
    122
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexalex View Post
    am stat in spatele bancii noastre. atatea injuraturi, flegme, brichete, bile, hartii, guma nu am vazut si auzit niciodata.si mai jenant e faptul ca acum au fost indreptate spre banca noastra si spre jucatori...in rest atmosfera ca de obicei foarte frumoasa.
    finala a fost dusa in decisiv de Banica care a inventat 2 decizii:
    fault antisportiv la Obradovic (cluj a marcat 2 puncte si apoi pe posesia au bagat si de 3) apoi, imediat a venit fault in atac fluierat tot de el la De'Angelo.
    Du-te si impusca-te!!!! Daca ati ajuns si voi ca comentari arbitrajul de ieri inseamna ca bunul simt demult nu mai trece carpatii!!!
    Pai cum sa nu fie antisportiv cand Levar intercepteaza si ar fi scapat singur spre cos si Obra il prinde de tricou sau nu mana!
    Oare cand Blidaru a aruncat intentionat mingea in tribuna nu are de tehnic???
    NU are rost sa tot comentam arbitrajele ca tot nu o sa ajungem la un consens

  20. #1070
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    @fodo: te rog nu mai da quote cand raspunzi chiar la postul precedent, la ce bun sa mai am setarea asta atunci?

    "This message is hidden because alexalex is on your ignore list. "
    Last edited by MT; 3rd June 2008 at 18:13.

  21. #1071
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alexalex View Post
    am stat in spatele bancii noastre. atatea injuraturi, flegme, brichete, bile, hartii, guma nu am vazut si auzit niciodata.si mai jenant e faptul ca acum au fost indreptate spre banca noastra si spre jucatori....
    cum poti sa minti cu atata nerusinare...
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •