Page 57 of 58 FirstFirst ... 74755565758 LastLast
Results 1,177 to 1,197 of 1216

Thread: Gimnastica aerobica- diverse

  1. #1177
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    La multi ani Claudiei! Sa aiba un an fericit cu multe succese si sa fie sanatoasa!

  2. #1178
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    La multi ani,Claudia!
    Sanatate si sa-ti mearga bine!

  3. #1179
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru urari! Am bucuria de a va anunta ca , Claudia a luat locul 3 cu un punctaj de 18,850.

  4. #1180
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    Multumesc pentru urari! Am bucuria de a va anunta ca , Claudia a luat locul 3 cu un punctaj de 18,850.
    Bravo Claudia! Felicitari! Frumos cadou ti-ai facut de ziua ta!

    Elena, mai povesteste-ne de la concurs. Sunt si filmulete? Poze?

    Cris, ai ajuns la concurs? Dintre cei de pe forum, a fost cineva in sala duminica?
    Last edited by Tess_AN; 8th August 2011 at 23:25.

  5. #1181
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Eu nu am fost, din pacate, eu am fost de serviciu duminica, de obicei lucrez duminica. La multi ani Claudiei si felicitari pentru concurs.

  6. #1182
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    AERO – “Cupa Iasi”, “aur” mondial si european la start | Federatia ...
    www.romgym.ro. Cateva informatii...
    .

  7. #1183
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Tess, eu nu am mai ajuns...mi-a fost un pic rau si sambata, si duminica, si nu am mai ajuns. Plus plecarea duminica seara si facutul bagajelor. Chiar imi pare rau, mi-ar fi placut sa merg

  8. #1184
    junior
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    50
    Reputatie
    1
    Am gasit un reportaj despre gimnastica aerobica
    nu stiu daca a mai fost postat
    http://www.youtube.com/watch?v=vz29v...eature=related

  9. #1185
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Poze de la Cupa Iasului pe www.valerius.ro

  10. #1186
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    Poze de la Cupa Iasului pe www.valerius.ro
    Multumesc,Elena,sunt foarte frumoase pozele.

  11. #1187
    incepator Rucszy's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Stie cineva daca se va difuza Universiada de anul asta la noi la tv? Am vazut ca gimnastica aerobica incepe sambata, dar nu gasesc daca transmit si la noi.
    Mersi!

  12. #1188
    sport legend maria_alexandra's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Nu o sa fie Universiada la tv, dar poti sa vezi online http://www.livefisu.tv/watchlive

  13. #1189

  14. #1190
    junior cris aerobic's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Petrosani
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Buna va salut pe toti de pe forum si le urez multa bafta tuturor sportivilor la campionat.Despre mine pot sa va spun ca sunt bine, despre Artemis pot sa va spun ca incepind cu data de 6-10-2011 LA SUGESTIA PARINTELUI SI CU ACORDUL EI RENUNTA LA GIMNASTICA AEROBICA ,si am sa va spun spun citeva motive :-In data de 07-10-2011 se tine la Deva ,, Cupa Paring "concurs de verificare care ar fi trebuit sa se tina la Petrosani iar pentru acest concurs sportivi trebuie sa isi plateasca deplasarea Petrosani-Deva, lucru cu care eu in calitate de parinte nu sunt de acord nu pentru bani ca ma descurcam dar pentru demnitatea sportivului.
    -mi se pare anormal ca un sportiv care are patru probe in campionatul de anul trecut (loc-I grup,loc-II trio,loc-II perechi,loc-IV individual) sa nu fie la lot cel putin rezerva, iar la clubul la care se antreneaza sa nu aiba cu cine sa faca timp de trei luni nici o zi de antrenament,sa nu faca deplasarea la Cupa Iasiului,sa nu aiba nici un cantonament de pregatire cel putin in Parang deoarece clubul are baza in Parang,nu mai vorbim de cantonament la mare pentru rezultatele obtinute.
    -timp de cinci ani scoala la care au invatat nu lea recunoscut diplomele din cauza ca nau stampila sau ca acest sport este o bitiiala desi pentru rezultatele obtinute aveau dreptul la o bursa
    - deasemenea Primaria din Petrosani desi au avut zilele orasului nu stiu ca in Petrosani au fost niste sportivi cu rezultate deosebite intr-un campionat natiomal .Felicitari primaria petrila pentru sportivi din petrila.
    -de trei ani trimitem dosarul in programul ,,Pot ajuta" desi au avut loc1,2,3 in campionat si international nu a fost selectata nici o data(nimeni din gimn aerobica si artistica)in acest an
    -nu stiu cind un sportiv are dreptul la o bursa de la clubul la care este legitimat
    -nu vreau sa ma intelegeti gresit am fost la cupa cetatii la deva in primavara am vazut o gramada de oameni de la minister Au venit s-au laudat au urcat o multime pe scena sau pozat dar au rezistat sa stea in sala doua minute atit lea placut lor gimnastica aerobica

    La final de ce am decis sa renuntam la Gimnastica Aerobica nu pentru bani ci pentru demnitatea sportivului am enumerat cele de mai sus Minister ,Federatie,Club,Scoala,Primarie, aceste institutii trebuie sa apere drepturile sportivului sa fie respectat iar ceea ce ma suparat cel mai tare la sedinta ce sa tinut in seara de 6-10-2011 datorita faptului ca nu am fost de acord sa platesc deplasarea la Deva si faptul ca iam amintit de rezultatele de anul trecut directorul scolii sportive a spus ca nu sint normal si ca pot sa imi iau copilul
    Am fost un fan al gimnastici cel putin asa cred ,am incercat sa fac acel canal pe you tube cris35aerobic deoarece la un campionat mai la inceput sa zis ca gimnastica aerobica nu este promovata prin mas media canal pe care nu am mai postat din momentul in care mi sa zis sa nu mai postez,am participat si am filmat toate competitiile de la Cupa Farul 2006 pina la Cupa Cetatii 2011 .Cristi tatal la Artemis va saluta ,si va ureaza multa bafta in Campionat si la Campionatul European
    Last edited by cris aerobic; 6th October 2011 at 23:24.

  15. #1191
    incepator Rucszy's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Artemis facea gimnastica la nivel de performanta?

  16. #1192
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Imi pare rau
    deplasarea/taxa de inscriere la concursuri nu e suportata intotdeauna de sportiv - atata timp cat nu face parte din lot/nu are o bursa?
    partea cu lotul national, antrenorul si cantonamentul suna rau, ma intreb daca asa e situatia pe la toate cluburile.

  17. #1193
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Planul Europenelor de aerobica: http://www.romgym.ro/ec2011aerobic/w...1_Workplan.pdf
    Sunt foarte multe informatii, care nu ne privesc in mod direct, dar avem programul si alte cateva date folositoare.
    www.fangymnastics.com

  18. #1194
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    Imi pare foarte rau pentru Artemis...pierde gimnastica aerobica o sportiva foarte buna care a obtinut foarte multe medalii!Din pacate la noi in Romania sportivi nu prea sunt apreciati, nu sunt mediatizati,dau tot felu de porcarii la tv:batai in scoli,droguri orice numai ceva bun nu.

  19. #1195
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    In data de 15-16 ocotombrie va avea loc Campionatele Nationale de gimnastica aerobica la Constanta (Casa Sindicatelor)!Succes tuturor sportivilor!

  20. #1196
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    Planul Europenelor de aerobica: http://www.romgym.ro/ec2011aerobic/w...1_Workplan.pdf
    Sunt foarte multe informatii, care nu ne privesc in mod direct, dar avem programul si alte cateva date folositoare.
    Multumim Mihai! Eu voi merge la competitie sambata si duminica. Cine mai vine ? Ne strangem cativa ?

  21. #1197
    junior Iulia_sweet's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    93
    Reputatie
    1
    Stie cineva de unde se pot cumpara bilete?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •