Page 4 of 58 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1216

Thread: Gimnastica aerobica- diverse

  1. #64
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    adresa mea de email e elenafalcianu@yahoo.com

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    sal,tuturor!Eu am practicat gimnastica aerobica 6 ani E un sport superb...si imi este foarte dor de antrenamente si de concursuri
    ...despre probe:
    -individual _feminin si masulin
    -mixt (o fata si un baiat - nu pot forma un mixt 2 fete sau 2 baieti )
    -trio (3 fete;3 baieti;2 fete si un baiat;2 baieti si o fata)
    -grup ( 6 sportivi - orice combinatie..6 fete;6 baieti;5 fete si un baiat samd)
    Am vazut ca ati gasit si numele componentilor lotului de seniori si juniori
    Si felicitari tuturor care se intereseaza de acest sport...incercati sa ajungeti si la concursuri...o sa va placa!

  3. #66
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Bine ai venit, Alexandra!!!!!!!! Si te mai asteptam cu lamuriri

  4. #67
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Alexandra, esti mai mult decat binevenita, poti face echipa cu elena la aerobica

    si trebuie sa rectific: exista lot de juniori, normal...nu stiu de ce am intrebat, eram obosita probabil c-a "vorbit gura" sau scris mana fara mine...scuze.
    Last edited by ioanavol; 9th November 2007 at 21:56.

  5. #68
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Bun venit Alexandra! (Si pe mine ma cheama la fel )

  6. #69
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    cine e din bucuresti poate sa mearca pe 1 decembrie la palatul copiilor este un spectacol extraordinar cu gimnastica aerobica.

  7. #70
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    scuze,sa mearga

  8. #71
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Multumim de info Elena...mi-as dori sa vad un astfel de spectacol, dar din pacate nu sunt din Bucuresti.
    www.fangymnastics.com

  9. #72
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Multumesc frumos pt "primire" :*

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    lotul de juniori nu a existat dintotdeauna la aerobic...pe "vremea mea",ca sa zic asa,nu era decat lotul de seniori...din pacate

  11. #74
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multumesc si eu Elena, eu sunt din Bucuresti, dar "detasata" pt o perioada...as fi vrut f mult sa vad spectacolul...stii cumva daca sunt dese spectacolele acestea sau daca se poate stii cumva din timp programul (timp insemnand cateva luni)?
    cine participa la spectacol? juniori/seniori din loturile actuale sau sportivi retrasi?

    pt alexandra si elena: de cat timp exista lot de juniori? a participat la competitii internationale deja?

  12. #75
    incepator
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    lotul de junioare exista cam de 3,4 ani...si da,au concurat si la competitii internationale.de fapt,lotul de junioare nu se antreneaza impreuna tot timpul anului la fel ca lotul mare,ci doar inainte de concursurile internationale.si nu se reuneste lotul decat inainte de aceste concursuri,nu si pentru nationale sau pt cupe.

  13. #76
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    daca vreti sa-mi vedeti fetita intrati pe www.telem.ro arhiva tirigong la pagina 3 la emisiunea din 01 07 2007 si o vedeti participand cu 2 dansulete dar pentru asta trebuie sa vizionati toata emisiunea care tine 1 ora.
    Last edited by mikeyy; 12th November 2007 at 11:30.

  14. #77
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    daca vreti sa-mi vedeti fetita intrati pe www.telem.ro arhiva tirigong la pagina 3 la emisiunea din 01 07 2007 si o vedeti participand cu 2 dansulete dar pentru asta trebuie sa vizionati toata emisiunea care tine 1 ora.
    multumesc, elena de-abia astept sa ajung acasa sa ma uit...

  15. #78
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1

  16. #79
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    concurenti nu au voie sa participe cu individual pana la varsta de 12 ani.

  17. #80
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    concurenti nu au voie sa participe cu individual pana la varsta de 12 ani.
    De ce?Nu e mai usor sa evoluezi singur decit sa-ti sincronizezi miscarile cu alti sportivi?E vorba cumva de elemente prea dificile care trebuie facute in ex.individual?

  18. #81
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0

    CE de gimnastica aerobica

    DEVA - Un sfert dintre sportivii care vor reprezenta România la Campionatul European de Gimnastică Aerobică care va avea loc în Ungaria sunt de la cluburi hunedorene.

    România se va prezenta la concurs cu un lot format din 26 de sportivi, 11 seniori și 15 juniori, iar șapte dintre ei sunt de la CNS Cetate Deva și de la CSȘ Petroșani. Cele două cluburi hunedorene demonstrează astfel că ocuparea locurilor doi și trei în clasamentul pe medalii la CN 2007 de la Petroșani nu a fost o întâmplare.


    CNS Cetate Deva își pune speranțele în obținerea unor medalii în patru sportive: Bianca Toncean, Claudia Covrig, Andreea Igna și Andreea Bogati. Cele patru sunt junioare cu vârste cuprinse între 15-17 ani și sunt componente ale lotului național al României, unde sunt antrenate de Ramona Chiorean.



    Antrenoarea celor patru sportive de la CNS Cetate Deva e optimistă și crede că gimnastele au mari șanse să fie pe podium, chiar dacă concurența va fi acerbă. „Obiectivul nostru e să obținem cel puțin două medalii, dar avem șanse și la patru. Două dintre gimnastele devence au experiență competițională bogată, iar două dintre ele sunt debutante la un Campionat European”, spunea Ramona Chiorean.


    CSȘ Petroșani va fi reprezentată la CE de Bianca Becze, Matei Premia și Mihăiță Cimpoi. “Prezența lor la europene este o premieră pentru clubul nostru. Obiectivul este clasarea pe primele locuri”, a declarat directorul CSȘ Petroșani, Zoltan Toth.
    Campionatul European va avea loc în perioada 18-26 noiembrie, iar pe lista de start sunt înscriși 250 de sportivi din 10 țări.

    Sursa: huon.ro
    www.fangymnastics.com

  19. #82
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    concurenti nu au voie sa participe cu individual pana la varsta de 12 ani.
    interesant...ca si Mia, sunt si eu curioasa de ce.

  20. #83
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mikeyy View Post
    DEVA - Un sfert dintre sportivii care vor reprezenta România la Campionatul European de Gimnastică Aerobică care va avea loc în Ungaria sunt de la cluburi hunedorene.

    România se va prezenta la concurs cu un lot format din 26 de sportivi, 11 seniori și 15 juniori, iar șapte dintre ei sunt de la CNS Cetate Deva și de la CSȘ Petroșani. Cele două cluburi hunedorene demonstrează astfel că ocuparea locurilor doi și trei în clasamentul pe medalii la CN 2007 de la Petroșani nu a fost o întâmplare.


    CNS Cetate Deva își pune speranțele în obținerea unor medalii în patru sportive: Bianca Toncean, Claudia Covrig, Andreea Igna și Andreea Bogati. Cele patru sunt junioare cu vârste cuprinse între 15-17 ani și sunt componente ale lotului național al României, unde sunt antrenate de Ramona Chiorean.



    Antrenoarea celor patru sportive de la CNS Cetate Deva e optimistă și crede că gimnastele au mari șanse să fie pe podium, chiar dacă concurența va fi acerbă. „Obiectivul nostru e să obținem cel puțin două medalii, dar avem șanse și la patru. Două dintre gimnastele devence au experiență competițională bogată, iar două dintre ele sunt debutante la un Campionat European”, spunea Ramona Chiorean.


    CSȘ Petroșani va fi reprezentată la CE de Bianca Becze, Matei Premia și Mihăiță Cimpoi. “Prezența lor la europene este o premieră pentru clubul nostru. Obiectivul este clasarea pe primele locuri”, a declarat directorul CSȘ Petroșani, Zoltan Toth.
    Campionatul European va avea loc în perioada 18-26 noiembrie, iar pe lista de start sunt înscriși 250 de sportivi din 10 țări.

    Sursa: huon.ro
    multumesc Mikeyy poate aflam si unde se pot urmari online...

  21. #84
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1

    Smile

    chiar daca pare simplu din afara ...individualul este foarte greu. la individual albitri iti vad toate greselile ,trebuie sa te misti pe tot spatiu si mai trebuie sa si zambesti.pana acum doi ani aveai voie sa participi cu individual chiar daca avei 9 ani ,dar innncepand cu 2005 albitri au hotarat sa nu mai dea voie sa participe pana la varsta de 12 ani deoarece avand o varsta mai mica concurenti se cam incurcau de uni singuri pe scena.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •