Page 3 of 58 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1216

Thread: Gimnastica aerobica- diverse

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    2,229
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ioanavol View Post
    Anul viitor Camp mondiale vor fi in Ulm (Germania) intre 25 si 27 aprilie.
    Ce bine ar fi sa fie transmise si in Romania!

  2. #44
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Datorita linkului postat recent de Crisloregym al ziarului de Hunedoara, am gasit in el acest articol mic despre un festival al gimnasticii aerobice: http://www.huon.ro/stiri/im:huon:spo...71025-06263395

  3. #45
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Despre CN de aerobic pentru juniori si participarea la CE din noimebrie:
    http://www.huon.ro/stiri/im:huon:spo...71028-09343862
    www.fangymnastics.com

  4. #46
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multumesc mult, mikeyy. uite c-am gasit si eu ceva, chiar daca de anul trecut, m-am gandit ca e dragut de vazut.

    selectii din CN 2006 (destul de mult, vreo 50min):
    http://www.videosport.ro/view.php?cat=48&id=109

    iar la comentarii veti vedea ca a scris o mamica de gimnasta de aerobica, am invitat-o aici, sper sa vina ar fi asa frumos sa avem si pe cineva implicat in aerobica, care sa ne arate ce-i mai bun in acest sport, asa cum face Upy cu ritmica

  5. #47
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    WOW, Ioana ce mi-a palcut! Mai ales trio-ul de juniori format din doi baietei si o fetita. Mi s-au parut asa de dulci....

  6. #48
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    ma bucur ca ti-a placut, si mie mi-a placut mult
    e drept, pare un sport mai "usurel" decat celelalte doua, dar ma bucura faptul ca acum avem si juniori, care se antreneaza special pt asta...sunt convinsa ca aerobica poate atrage multi copii, e dinamica si "cool" plus ca mie-mi pare mai "sanatoasa" pt corp decat artistica si ritmica.

  7. #49
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Mi-a placut mult filmuletul,multumesc,Ioana!
    Imi plce cum se bucura de ceea ce fac,de muzica si miscare,parca s-ar juca in curtea scolii!De fapt asta vad eu aici(si in sport in general):copii sanatosi si frumosi care se bucura de viata.Ce bine ar fi daca s-ar acorda mai multa importanta acestei laturi a educatiei,am avea tineri(si adulti) mai sanatosi,mai educati.

  8. #50
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Pegasnegru View Post
    WOW, Ioana ce mi-a palcut! Mai ales trio-ul de juniori format din doi baietei si o fetita. Mi s-au parut asa de dulci....
    Micutii sunt adorabili!

  9. #51
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    gimnastica aerobica este un sport foarte frumos!fetita mea practica acest sport de 3 ani si este foarte incantata .prin palatul copiilor a luat locul 1 la orce concurs la care a participat,prin federatie nu a reusit sa ea decat locul 4 dar ea munceste foarte mult si spera ca la anul sa urce pe podium.

  10. #52
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    bun venit elena ma bucur f mult ca ai reusit sa intri.

    cand ai timp, am fi foarte interesati sa stim mai multe despre aerobica, nume de fetite/antrenori, cum sunt antrenamentele, cand si unde au loc competitiile...orice crezi ca e dragut de spus ne intereseaza.
    pentru ca, dupa cum ai vazut, nu ne prea pricepem niciunul la asta. si n-am vrea sa neindreptatim aceasta ramura a gimnasticii, care ne-a adus si ne aduce f multe medalii.

  11. #53
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    pe fetita mea o cheama Falcianu Claudia Mihaela are un antrenor extraordinar pe nume Bogdan Banta din Iasi.face antrenament zilnic si se duce cu placere la sala. la acest sport iti trebuie foarte multa forta si tot odata si un pic de gratie,nu este un sport usor necesita foarte multa munca si seriozitate.

  12. #54
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multa, multa sanatate si putere de munca fetitei tale
    cati ani are? exista diferite categorii de juniori ca la artistica sau ritmica?

    eu stiu ca in 1995, cand s-a inceput cu aerobica la nivel de performanta (cel putin din cate stiu eu), participau mai mult fete care facusera artistica inainte.
    stii cumva daca sunt multe cluburi de junioare acum si care sunt cele mai bune? exista multe competitii nationale?

    imi pare rau ca te bombardez cu intrebari, dar sa vezi mai incolo, cand intra si ceilalti, ce-o sa fie

  13. #55
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Bine ai venit Elena, ne bucuram ca te-ai alaturat forumului si mai ales ca esti in tema cu gimnastica aerobica Asa cum zicea si Ioana noi nu prea ne pricep la aceasta ramura a gimnastici dar nici nu vrem sa o lasam balta, cacia vem sportivi de valoare si de asemenea ne dorim ca gimnastica aerobica sa fie introdua in categoria sporturilor olimpice.
    Mult succes atat tie cat si fetitei tale!!! si te asteptam cat mai des pe forum
    www.fangymnastics.com

  14. #56
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    multumesc pt. urari!da exista reguli si categorii de varsta la fel ca si la celelalte ramuri ale gimnastici.fetita mea are 11 ani

  15. #57
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    sunt cateva cluburi in tara:cs farul constanta,cs petrosani,cs deva,cs gimnis iasi ,cs anefs bucuresti,cs arad mai este un club de la moldoveni care participa la concursuri....competitii nationale sunt trei la numar,in aprilie cupa cetate deva,in luna septembrie cupa farul constanta si in noiembrie campionatele nationale.

  16. #58
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    multumesc pentru informatii, elena.

    ii tin pumnii fetitei tale sa ajunga in lotul de juniori in 3 ani...ceea ce ma face sa-ti pun alta intrebare: exista lot national de juniori? exista competitii internationale de juniori, europene sau alte intalniri?

  17. #59
    sport legend Pegasnegru's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    1,199
    Reputatie
    1
    Si eu as avea o sumedenie de intrebari, dar mi-e frica sa nu o speriem pe Elena. Eu as fi spre exemplu curioasa ce face fetita ei in general. Sportul acesta este asa de putin mediatizat incat am impresia ca suntem foarte insetati de informatii, insa mi-e teama Elena sa nu cumva sa te facem sa te simti prost cumva. Spune-ne daca o luam prea repede cu intrebarile.

  18. #60
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    sunt cateva cluburi in tara:cs farul constanta,cs petrosani,cs deva,cs gimnis iasi ,cs anefs bucuresti,cs arad mai este un club de la moldoveni care participa la concursuri....competitii nationale sunt trei la numar,in aprilie cupa cetate deva,in luna septembrie cupa farul constanta si in noiembrie campionatele nationale.
    Buna, Elena!!!!

    Chiar ma bucur si eu ca esti printre noi, cu informatii precise despre gimnastica aerobica. Aceasta cu atat mai mult cu cat zilele acestea am aflat ac si Lic. V. Alecsandri are o profesoara de gimnastica aerobica si ac participa la concursuri in partea Moldovei. Maine dupa-amiaza, in cadrul cupei Gineta de gimnastica ritmica, vor avea si ei dupa ora 16.00 o reprezentatie....

    Oricum, ii urez si eu multa sanatate si putere de munca fetitei tale si sper sa auzim cat mai curand cat mai multe despre ea

    Inca o data, bine ai venit!!!

  19. #61
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    exista lot national de juniori si incetul cu incetul incepe sa fie cunoscuta si gimnastica aerobica .in general fetita mea este eleva la colegiul de arta octav bancila la coregrafie ,timp liber nu prea are dar cand prinde cate o fereastra libera mai sta si ea la calculator.

  20. #62
    senior elena21's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    162
    Reputatie
    1
    intradevar se face si la v alecsandrii gimnastica aerobica dar nu la nivel de performanta.performanata cere multe sacrifici si nu ai cum sa o faci daca nu-ti place ceia ce faci.v-as trimite poze cu fetita mea sau videoclipuri dar nu stiu cum sa procedez!

  21. #63
    gymnastics fan ioanavol's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    4,642
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by elena21 View Post
    v-as trimite poze cu fetita mea sau videoclipuri dar nu stiu cum sa procedez!
    pozele se pun asa (asa stiu eu):

    cand scrii un mesaj, sub el vezi "Additional Options". Acolo este un buton gri pe care scrie "Manage Attachments". Daca il apesi, iti va aparea o alta fereastra mica in care poti adauga pozele din calculatorul tau, si anume, pentru fiecare poza, apesi "browse" ca sa caute in calculator si cand ai gasit toate pozele, apesi butonul gri pe care scrie "upload" din aceeasi ferestruica mica.

    dupa aceea iesi din acea ferestruica si ar trebui ca pozele sa fie in josul mesajului tau, pe care apoi il trimiti cum faci de obicei (cu "submit reply").


    filmulete nu se pot pune aici, ci de preferat pe youtube si apoi pusa aici trimiterea la filmulet. daca ai o adresa de email sau messenger, iti explicam si cum se face asta. sau scrie-ne pe adresa fangymnastics@gmail.com

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •