Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 147

Thread: Galerie

  1. #43
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Materiale

    Dupa ce conducerea clubului a promis ca va deschide un magazin in care sa vanda materiale cu insemnele clubului si nu si-a respectat aceasta promisiune grupul Ultras Viola a realizat din fonduri proprii 100 de Fulare in culorile clubului.Cei care doresc sa cumpere un fular poate sa o faca la stadion la meciul cu Apulum sau sa ia legatura cu noi la adresa de e-mail:ultras_viola@miscareaultra.ro ....Pentru a vedea o poza cu fularul despre care va vorbeam dati click pe adresa: www.ultras-arges.as.ro/fular.html

  2. #44
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Pentru prima data dupa multi ani grupurile de suporteri ale FCARGES au stat impreuna.Uniti sub sloganul Impreuna pentru FCARGES atat Ultras Viola cat si Vulturii Violeti si-au incurajat favoritii de la Peluza Nord.Multi au ramas mirati sa vada "impacarea"dintre cele 2 factiuni.De cantat s-a cantat pe tot parcursul meciului iar la final ultrasii au sarbatorit victoria urcati pe garduri...Ei au tinut sa aminteasca intregii tari ca FCARGES ramane o formatie cu un nume in divizia prin sloganul:"De vrea lumea de nu vrea Argesul ramane in A.....Voi reveni in curand si cu poze din galerie!!!

  3. #45
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E o veste excelenta. Nu uitati de slogan: "FC Arges - O istorie mereu prezenta".

  4. #46
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Pentru meciul de duminica de la Galati FCARGES va fi sustinuta de un numar destul de mare de suporteri avand in vedere distanta destul de mare dintre Galati si Pitesti...Primaria a pus la dispozitia fanilor pt aceasta deplasare un numar de 6 microbuze sperandu-se ca un nr cat mai mare de fani sa mearga pe malul Dunarii.Plecarea catre Galati va avea loc duminica la ora 7 de la Casa Cartii..Nu a fost realizat nimic special pentru aceasta deplasare in schimb au fost reparate 3 tobe cu care suporterii Argesului vor incerca sa se faca cat mai auziti!!!

  5. #47
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    mai bine s-ar forma o noua galerie....fara suparare

  6. #48
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Aceasta reorganizare tocmai asta inseamna: formarea unui nucleu nou, cu multi tineri.

  7. #49
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tudose
    Aceasta reorganizare tocmai asta inseamna: formarea unui nucleu nou, cu multi tineri.
    E bine daca se va reusi acest lucru. Decit sa se certe intre ei mai bine s-ar uita bine in jur sa vada unde au ajuns altii si ce se intimpla la Pitesti......o galerie nu se organizeaza asa usor.....Fara traditie nu realizezi nimic

  8. #50
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vladi
    ......o galerie nu se organizeaza asa usor.....Fara traditie nu realizezi nimic

    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....

  9. #51
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....

    Kokojanele ma sint cei care cred ca scopul galeriei este sa intre gratis pe stadion :-)))

  10. #52
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Uite ce e la Poli....Bravo lor...platesc si biletele, vin si multi, indiferent de meciul pe care il are de jucat Poli...super galerie, cred ca de departe cea mai frumoasa din tzara.
    Forza Viola!

  11. #53
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kokojanel
    mah vladi, ce profund esti mai...
    ce galerie la Pitesti? media de varsta e 12 ani ca e intrare gratis si mai sunt 3-4 de peste 60 ca tot gratis e pt pensionari...asa ca o sa fie galerie cand o sa ne numim FC AC Real Milan Boca Independiente!
    si ai vazut ce conducator de galerie? nu stiu cum il cheama, e cu ochelari...
    pacat....pacat....
    Au fost vremuri foarte bune ale galeriei la Pitesti. Chiar si "domnul cu ochelari" de care vorbesti a avut o contributie. Se mergea si acasa si in deplasari, au fost meciuri in care valurile tineau si cate 10 ture de stadion.
    Adevarul e ca pana acum erau scindati in doua grupuri, tinerii (o medie de varsta pe la 20 si ceva e ani) si batranii (care se apropie de 50). O reorganizare serioasa (asa cum s-a promis pentru la vara) si un joc bun al echipei ar readuce lumea pe stadion.

  12. #54
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    FCARGES a fost sustinuta la Galati de aproximativ 80 de suporteri.Acestia au ajuns in orasul de pe malul Dunarii cu 4 microbuze puse la dispozitie de Primaria Pitesti.Din pacate drumul nu a fost lipsit de peripetii la Braila fortele de ordine si-au facut din nou"datoria"...Ei nelasandu-i pe fani sa poposeasca in Braila asa cu era stabilit initial...Nu acelasi lucru poate fi spus i de jandarmii din Galati care au avut un comportament civilizat!!!Pentru noi urmeaza un meci important la Pitesti cu Bacaul si va asteptam pe toti in Peluza Nord!!!

  13. #55
    Pitestean Sinn Fein's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    456
    Reputatie
    1
    Stiu, Tudose, stiu tot ce scrii tu aici, am fost mereu pe stadion in perioada pe care o amintesti tu. Sper sa se intoarca vremurile acelea. In ceea ce priveste insa galeria, sincer, n-am vrut sa jignesc pe nimeni...nu mi se pare insa ca avem o galerie in adevaratul sens al cuvantului...si nici un lider de galerie....

  14. #56
    sport legend vladi's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    503
    Reputatie
    1
    nici eu nu cred ca putem vorbi despre o galerie la Pitesti .......nu pot sa il judec pe liderul galeriei. Desi nu mi se pare normal sa se vinture prin birourile conducerii inainte de meciuri, haideti sa presupunem ca e un om bine intentionat...dar totusi..unde este coregrafia ? unde sint actiunile unitare ale suporterilor ?.....am mai spus-o si o repet...sint unii care cred ca o galerie exista pentru a obtine intrarea libera pe stadion

  15. #57
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Vad caot discuta pe treaba cu galeria....Asa este la Pitesti nu prea mai exista galerie dar noi incercam sa facem ceva bun si iata ce va propun...astept idei de la toata lumea referitla galerie aceste idei promit sa le transmit mai departe in sedintele care vor avea loc!!!Ideile sa vina aici pe Forum.

  16. #58
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Plecarea la Craiova se va face sambata inceand cu ora 12.Pentru aceasta deplasare sunt puse la dispozitie un autocar si 6 microbuze!!!Plecarea de la Casa Cartii!!

  17. #59
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    sa fie si batranii si tinerii e imposibil .de ce ? simplu
    0-0.min 80.stateam in stanga .langa oficiala(apropo acolo statea si galeria vulturii violeti ........si intre noi fie vorba o galerie adevarata sta la PELUZA.DECI PELUZA).argesu' are faza de gol.ma ridic si eu si marinaru &co si incepem sa incurajam(pana atunci doar injurasem in sinea mea la fiecare faza ametit si de scandarile lu' smoala si galeria -toti hraniti probabil cu zahar expirat de la "PIC",dupa cat de tare se auzeau.;ooooooooof)dupa doua secunde cineva ma bate pe umar(erau de fapt vreo 10 tinerei -in jur de 50 ani)si incepe sa tipe la mine sa stau jos .acu 'sincer daca vrei sa vii la stadion sa asculti la radio ce-a facut petrolu'si cu un ochi sa citesti ziaru' ,ba mai mult nu te mai tin picioarele sa te ridici sa strigi mai bine lipsa-ce DRACU'.acu intelegi DE CE?P.S.-fratilor m-am saturat de aceleasi_hei,hei,argesu' si violeti violeti violetii din pitesti

  18. #60
    senior ultravioletu's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Heidelberg
    Posts
    168
    Reputatie
    1
    De acord cu galeria care trebuie sa stea la peluza. Nu sunt de acord ca sustinerea echipei se face numai din picioare. In anglia stau jos spectatorii, in afara de cei de la peluza, pe toata durata partidei (ma rog, in afara de gol/-uri). Chiar pe bilet scrie clar ca "va rugam ca in timpul meciului sa luati loc". Cu toate acestea, toata lumea canta si scandeaza atunci cand trebuie.

  19. #61
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Deja grupurile Ultras Viola si Vulturii Violeti au stat la ultimele meciuri la Peluza iar din sezonul viitor se vrea delimitarea peluzei nord pentru galerie!

  20. #62
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Plecarea la meciul cu FC Brasov va avea loc duminica de la ora 11:30 din fata de la Casa Cartii au fost puse la dispozitie 10 microbuze pt acest meci
    Last edited by Vulturul; 28th May 2004 at 10:09.

  21. #63
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    La Brasov, FC Arges a fost sustinuta de o galerie destul de numeroasa formata din aproximativ 150 -200 de persoane. Suporterii au ajuns in orasul de sub Tampa cu 6 microbuze puse la dispozitie de Primaria Pitesti dar altii au preferat si masinile personale. De cantat s-a cantat pe toata durata meciului, de multe ori vulturii reusind sa domine fondul sonor al stadionului din Brasov!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •