Page 37 of 47 FirstFirst ... 273536373839 ... LastLast
Results 757 to 777 of 967

Thread: Gimnastica ritmica-diverse

  1. #757
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    la piscupescu
    iti spun cu mana pe inima ca Alexandra nu s-a vazut cu mama ei pe durata concursului! pe langa asta, Alexandra nu ar vorbi astfel cu mama ei!
    concluzie: nu cunosti personajele sau esti rau intentionata

  2. #758
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rgrfan View Post
    iti spun cu mana pe inima ca Alexandra nu s-a vazut cu mama ei pe durata concursului! pe langa asta, Alexandra nu ar vorbi astfel cu mama ei!
    concluzie: nu cunosti personajele sau esti rau intentionata
    Mitz nu e rau intentionata. Pur si simplu nu cunoaste cine era domnisoara/doamna cu care vorbea.

    Mitz, incheiem discutia, da? Am prins din zbor o discutie care nu ne privea.

    Am sa rog moderatorii sa stearga orice referire la comentariul lui Mitz.
    Last edited by dracsor; 4th April 2011 at 23:00.

  3. #759
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multumesc de poveste,Alina!Mi-a placut!
    Esti tare draguta,ca de obicei;sa ne spui cind iti faci rost de costume

  4. #760
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Haideti sa nu ne suparam

    Sunt sigura ca Mitz nu a fost rau intentionata, doar a sarit cam repede la concluzii. Ceea ce, intr-adevar, nu e ok. Nu avea de unde sti cine e persoana respectiva. Putea la fel de bine sa fie o discutie in gluma. Una peste alta, era o discutie personala care, dupa parerea mea, trebuia sa ramana asa.

    Alina, nu sterg pentru ca deja posturile au fost vazute, comentate si nu e normal sa "ascund" o discutie. Nu avem de unde sa stim ce s-a intamplat de fapt si nici nu e treaba noastra. Eu o consider o confuzie care s-a lamurit...si gata
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  5. #761
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    pana una alta http://www.youtube.com/watch?v=WQau3sJMBYE, in rest numai de bine

  6. #762
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1
    Supeerba Alexandra! Absolut superba!!!

  7. #763

  8. #764
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ce frumoasa e Alexandra!!! Este senioara incepand de anul asta? Pentru ca arata ca o senioara, are maturitate, este atat de frumoasa, pur si simplu.

  9. #765
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Eu am inteles din comentariile doamnelor(nu stiu cine erau,ca n-am putut da sonorul tare) ca Alex e in primul an la senioare si tot spuneau ca inca e mica si are loc de crescut dificultatea;gimnasta din Spania,care si mie mi-a placut tare mult,are peste 20 de ani,parca 23,daca am auzit bine

  10. #766
    junior rmclub's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    @gym_fan: multumesc pentru link.

    Cum sa spun eu sa se inteleaga corect ce vreau sa zic? Adica sa dau de gindit cuiva fara sa se supere? Sa spun ca ce vorbeste omul la telefon tine de viata privata si ca acest forum e citit de multa lume si citeodata asa, chiar fara sa vrei, poti sa zici o vorba nevionvata si sa bagi pe cineva in bucluc sau in gura lumii? Ca fiecare poate sa spuna ce vrea despre sine dar ar fi bine sa ne gindim de doua ori cind vorbim despre altii? Sau mai bine nu ma bag si nu zic nimic...

    Alina, multumesc de comentarii si de poze. Astept si episodul urmator
    As vrea sa aflu totusi ce se intimpla cu Francesca. Vad ca rmclub nu a mai aparut pe aici.
    gym_fan si/sau rgrfan, stiti ceva despre Francesca? Fetele zic ca nu a concurat dar aparea pe lista concurentelor.

    Luiza, articolul acela e mai mult decit interesant. Ar merita copiat/postat in intregime intr-un post/mesaj. Pacat ca situatia e asa cum e descrisa acolo. Mare pacat.
    Draga Tess_AN
    Iti multumim mult pentru interesul pentru Francesca.Nu am mai scris de foarte mult timp pe forum,intr-adevar.
    Ultima oara,parca am scris dupa accidentarea ei la Nationalele de la Bistrita.A avut tendonul incrucisat(de deasupra genunchiului stang)aproape rupt,doar o minune a facut ca sa nu fie rupt complet.
    A stat cu orteza doua saptamani,in recuperare la clinica de la Mogosoaia ,aproape 30 de zile.
    A urmat vacanta de iarna,si a reinceput antrenamentele abia in ianuarie.
    Un alt eveniment foarte greu in viata sportivei a fost ca parintii ei au oprit activitatea la club, nemaiputand suporta cei peste 4000 euro lunar,bani in care intrau doar chiria salii , salariul antrenoarei si taxele,fara nici un fel de concurs inclus in acesti bani.
    Cel mai greu a fost ca aceasta veste sa fie transmisa Francescai.Ei bine,atunci cand a primit-o si-a pierdut motivatia pentru a se antrena,visele si tot.
    In cele din urma,am hotarat sa o transferam la Olimpia,singurul loc unde ar fi putut sa-si revina,sub indrumarea dnei Maria Garba.
    Ea s-a antrenat singura de la inceputul lunii martie,mutandu-se la Olimpia abia cu doua zile inainte de Irina Deleanu Cup,avand deci antrenor exact doua zile inainte de concurs.
    Cu toate aceste evenimente neplacute din viata sportivei noastre,ea s-a prezentat totusi la competitii,pentru a relua,incet-incet contactul cu covorul de concurs si arbitrajul.
    Am primit numeroase mesaje de incurajare si apreciere de la cluburile prietene din strainatate si acestea sunt de un mare ajutor pentru a merge mai departe.
    Partea buna este ca acum este colega cu Alexa Piscupescu,care a fost absolut superba la acest concurs.
    Bravo,Alexandra! Bravo fetelor noastre! Si bravo si tie,Franci!

  11. #767
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    imi pare foarte rau atat de scumpa e gimnastica ritmica???
    multa bafta si sanatate in continuare!!

  12. #768
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rgrfan View Post
    iti spun cu mana pe inima ca Alexandra nu s-a vazut cu mama ei pe durata concursului! pe langa asta, Alexandra nu ar vorbi astfel cu mama ei!
    concluzie: nu cunosti personajele sau esti rau intentionata
    la sfarsit s-a intamplat,dupa ce s-a schimbat alex,plecasera cam toti oamenii din sala,alina nu era langa mine
    ma rog,nu conteaza,nu stiu cine era doamna aceea,eu am zis doar CRED ca era mama ei,poate ma insel,iar eu niciodata nu voi si NU voi fi rau intenionata
    sper ca am terminat discutia
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  13. #769
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1
    Mitz, parerea mea este ca lucrurile pe care le auzi in sala, spuse de gimnasti sau antrenori nu trebuie sa ajunga pe un forum public unde poate intra oricine si citi.
    Lucrurile astea le trimiti daca vrei in particular persoanelor pe care le cunosti bine si daca stii ca nu vor afecta pe nimeni.
    Nu conteaza daca acea fata a fost sau nu Alexandra P., oricine ar fi fost in locul ei ar fi avut doar de pierdut de pe urma a ceea ce ai spus tu despre ea.
    Aici pe forum trebuie sa incurajam gimnastii, nicidecum sa scSi mie imi place sa riem mici barfulite despre ei, indiferent daca sunt sau nu adevarate.
    Si mie imi place sa aud mici picanterii din viata gimnastilor, insa ma abtin sa le scriu pe forum sau in alte locuri publice.

  14. #770
    sport legend miafangina's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Baia Mare
    Posts
    4,898
    Reputatie
    1
    Multa sanatate Francescai si puterea sa treaca peste probleme si sa mearga mai departe.
    Hai,Francesca!

  15. #771
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by monalexa View Post
    Mitz, parerea mea este ca lucrurile pe care le auzi in sala, spuse de gimnasti sau antrenori nu trebuie sa ajunga pe un forum public unde poate intra oricine si citi.
    Lucrurile astea le trimiti daca vrei in particular persoanelor pe care le cunosti bine si daca stii ca nu vor afecta pe nimeni.
    Nu conteaza daca acea fata a fost sau nu Alexandra P., oricine ar fi fost in locul ei ar fi avut doar de pierdut de pe urma a ceea ce ai spus tu despre ea.
    Aici pe forum trebuie sa incurajam gimnastii, nicidecum sa scSi mie imi place sa riem mici barfulite despre ei, indiferent daca sunt sau nu adevarate.
    Si mie imi place sa aud mici picanterii din viata gimnastilor, insa ma abtin sa le scriu pe forum sau in alte locuri publice.
    bine,macar sa stiu sa nu mai fac data viitoare
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #772
    incepator
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    21
    Reputatie
    1
    Discutie fara sens, raman la parerea mea! M-am interesat intre timp si este EXACT CUM BANUIAM! Pacat ca va ramane aceasta impresie! Cine o cunoaste pe Alexandra (am sa atasez o poza cu ea, ca sa nu mai existe dubii) stie foooaaarte bine ca o astfel de discutie nu avea cum sa existe! Ma rog, NOI SUNTEM ROMANI, noi suntem pe veci... romani Am sa o rog pe Piscupeasca sa-si faca un cont pe Onlinesport pt. a-si exprima punctul de vedere vis-a-vis de presupusa cearta intre ea si mama ei!

    Cu stima,
    rgrfan
    Attached Images Attached Images

  17. #773
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Cum sa spun eu sa se inteleaga corect ce vreau sa zic? Adica sa dau de gindit cuiva fara sa se supere? Sa spun ca ce vorbeste omul la telefon tine de viata privata si ca acest forum e citit de multa lume si citeodata asa, chiar fara sa vrei, poti sa zici o vorba nevionvata si sa bagi pe cineva in bucluc sau in gura lumii? Ca fiecare poate sa spuna ce vrea despre sine dar ar fi bine sa ne gindim de doua ori cind vorbim despre altii? Sau mai bine nu ma bag si nu zic nimic...
    Au mai fost in trecut discutii pe forum referitor la telefoane si discutii - cei vechi poate isi amintesc de CE 2008 finale pe aparate intre paralele si birna. Si nu a fost nimic bun din asta, din contra, preluat si interpretat in fel si chip de multa lume. Atunci am invatat cuvintul "a certa" in engleza ca nu il stiam

    Eu votez cu Alina, sa faca moderatorii sedinta si daca nu e de sters macar "la cos" sa ajunga mesajele cu pricina. Inclusiv acesta.

    Edit: Si daca acesta merge la cos, mai pot sa pun doua consecutive. (poate o iau pe coaja ca-s obraznica, dar ma bazez ca moderatorii-s ocupati si au emotii cu Europenele de artistica )
    Last edited by Tess_AN; 6th April 2011 at 06:29.

  18. #774
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Multumesc rmclub de vesti. Nu stiam nimic despre Francesca de cind - asa cum ai zis - de cind ne-ai zis de Nationale.

    Parca stabilisem ca e "copilul forumului", deci e normal sa ne intereseze de ea si sa ii tinem pumnii. Mai am eu la artistica o copilandra, care e tot copilul forumului asa ca nu sunt partinitoare

    Cred ca ma repet daca zic ca accidentarile fac parte din viata unui sportiv si evenimente neplacute si grele fac parte din viata tuturor.

    Ce este important si e bine, este ca Francesca a reusit sa treaca peste toate. Sper ca genunchiul s-a refacut complet. Iar pentru ca
    Ea s-a antrenat singura de la inceputul lunii martie,mutandu-se la Olimpia abia cu doua zile inainte de Irina Deleanu Cup,avand deci antrenor exact doua zile inainte de concurs.
    Jos palaria. Bravo Francesca! Si asta conteaza mai mult (pentru mine) decit rezultatele obtinute care au fost mai mult decit bune in circumstantele descrise de rmclub.

    rmclub, vreau filmulete si poze. Te rog.
    Last edited by Tess_AN; 6th April 2011 at 06:57.

  19. #775
    junior rmclub's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Multumesc rmclub de vesti. Nu stiam nimic despre Francesca de cind - asa cum ai zis - de cind ne-ai zis de Nationale.

    Parca stabilisem ca e "copilul forumului", deci e normal sa ne intereseze de ea si sa ii tinem pumnii. Mai am eu la artistica o copilandra, care e tot copilul forumului asa ca nu sunt partinitoare

    Cred ca ma repet daca zic ca accidentarile fac parte din viata unui sportiv si evenimente neplacute si grele fac parte din viata tuturor.

    Ce este important si e bine, este ca Francesca a reusit sa treaca peste toate. Sper ca genunchiul s-a refacut complet. Iar pentru ca Jos palaria. Bravo Francesca! Si asta conteaza mai mult (pentru mine) decit rezultatele obtinute care au fost mai mult decit bune in circumstantele descrise de rmclub.

    rmclub, vreau filmulete si poze. Te rog.
    Multumim,draga Tess_AN
    Chiar mi-a fost dor de discutiile de pe forum.Promit sa pun cat mai curand filmulete.Poze poti gasi pe adresa ei de fb(Francesca Baciu).

  20. #776
    sport legend
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    5,538
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by rmclub View Post
    Multumim,draga Tess_AN
    Chiar mi-a fost dor de discutiile de pe forum.Promit sa pun cat mai curand filmulete.Poze poti gasi pe adresa ei de fb(Francesca Baciu).
    Abia astept sa vad filmuletele. fb nu am, dar pina la urma s-ar putea sa imi fac si cont pe face book.

    Important acum e ca Francesca sa fie sanatoasa si sa profite cit poate de faptul ca are antrenoare, ca o are pe Alexandra colega de club si sa isi propuna sa isi demonstreze ei insasi ca poate. Nu ii trebuie motivatie din exterior. Nu stiu cum sa zic, dar indiferent ce faci, o faci ca vrei. Motivatie mai mare ca vointa proprie nu este. Si daca cineva vrea, muta muntii din loc. Orice oprelisti si piedici ar fi, trece peste ele. Din contra, se ambitioneaza si mai tare. Numai sanatoasa sa fie.

    Din cite am citit, nici Alexandrei nu ii este usor si antrenamentele la ritmica sunt destul de greu de facut dar... uite ca daca cineva vrea, se poate.
    Last edited by Tess_AN; 7th April 2011 at 06:34.

  21. #777
    junior rmclub's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tess_AN View Post
    Abia astept sa vad filmuletele. fb nu am, dar pina la urma s-ar putea sa imi fac si cont pe face book.

    Important acum e ca Francesca sa fie sanatoasa si sa profite cit poate de faptul ca are antrenoare, ca o are pe Alexandra colega de club si sa isi propuna sa isi demonstreze ei insasi ca poate. Nu ii trebuie motivatie din exterior. Nu stiu cum sa zic, dar indiferent ce faci, o faci ca vrei. Motivatie mai mare ca vointa proprie nu este. Si daca cineva vrea, muta muntii din loc. Orice oprelisti si piedici ar fi, trece peste ele. Din contra, se ambitioneaza si mai tare. Numai sanatoasa sa fie.

    Din cite am citit, nici Alexandrei nu ii este usor si antrenamentele la ritmica sunt destul de greu de facut dar... uite ca daca cineva vrea, se poate.
    Draga Tess,

    Dupa doar o saptamana de antrenament sub indrumarea unor profesionisti,Francesca este pe drumul cel bun-in week-endul trecut,la Belgrad,a obtinut medalia de argint all arond ,argint la maciuci si panglica si locul 4 la minge.
    Binenteles ca are mult de muncit si de recuperat,dar ceea ce pot sa spun este ca a fost foarte frumoasa,acolo,pe covor.Si chiar ne-a fost dor de asta !

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •