Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 25

Thread: Alin Constantin

  1. #1
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1

    Alin Constantin

    m am gandit sa incep un thread despre o noua aparitie d anul acesta la bcr open...alin constantin. kiar dak a pierdut in calificari, eu cred k a jukt bine...si are potential...ce credeti? o sa pun si niste poze cu el...imediat c imi dau seama cum ..i m a newbie

  2. #2
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1

  3. #3
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1

  4. #4
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1

  5. #5
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tenisgirl05 View Post
    m am gandit sa incep un thread despre o noua aparitie d anul acesta la bcr open...alin constantin. kiar dak a pierdut in calificari, eu cred k a jukt bine...si are potential...ce credeti? o sa pun si niste poze cu el...imediat c imi dau seama cum ..i m a newbie
    1. Tr sa ii faci si u o scurta prezentare ... in afar de asta ai scris numele lui cu litere mici
    2. Rog un admin sa mute theard-ul la discutii generale !
    3. Felicitari pt crearea theard-ului

  6. #6
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    dap...imi cer scuze..mi am dat seama prea tarziu..k am facut thread-ul la TURNEE knd el este un jucator..

  7. #7
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    pai..descrie un pic, dezvolta

    cine este acest Alin Constantin?

  8. #8
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Data nasterii : 1 Feb 1990
    Loc ATP simplu : 1381
    Cel mai bun loc ATP simplu : 1010 ( 11 Jun 07)
    Castiguri: 2,510$

    La BCR Open Romania 2007 a jucat in jucat in calificari trecand de romanul Thomas-Christian Hodel scor 6-3 7-6(4) insa pierzand in fata rusului Yuri Schukin cu un scor categoric 6-1 6-2.

  9. #9
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    si de ce crezi ca are potential?

  10. #10
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Era bun pustiul la juniori 14 ani ...
    Vorba lui Adi Marcu intr-o discutie din februarie : "acum numai poate bate nici-o gaina ". Eu unul nu l-am vazut jucand dar cred ca tehnica lui lasa de dorit din moment ce acum nu-si mai poate confirma valoarea ...
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  11. #11
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Optimistul View Post
    Era bun pustiul la juniori 14 ani ...
    Vorba lui Adi Marcu intr-o discutie din februarie : "acum numai poate bate nici-o gaina ". Eu unul nu l-am vazut jucand dar cred ca tehnica lui lasa de dorit din moment ce acum nu-si mai poate confirma valoarea ...
    In acest an nu a facut nimik. A avut o gramada de wc, de fiecare data a incasat-o din primul tur. La Campionatul European de juniori a incasat-o tot repede, turul 1 sau 2.
    You'll never walk alone

  12. #12
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Val View Post
    In acest an nu a facut nimik. A avut o gramada de wc, de fiecare data a incasat-o din primul tur. La Campionatul European de juniori a incasat-o tot repede, turul 1 sau 2.
    asa este...dar l am vazut pt prima oara la BCR open in calificari in meciul cu Schukin , la inceput kiar parea k s descurca...insa nu stiu c s a intamplat mai tarziu...poate n a rezistat 2 ore si...kt a durat meciul..se vedea la sf cum a obosit..dar cu mai mult antrenament ..se rezolva...se vede k are resurse..trebuie sa munceask mai mult...atata tot

  13. #13
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    si de ce crezi ca are potential?
    Quote Originally Posted by tenisgirl05
    Castiguri: 2,510$
    Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... Si nici macar nu e major...
    Cand vazui prima poza crezui ca o venit Vamos Rafa in Bucale...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  14. #14
    sport legend vassy's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Londra
    Posts
    977
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... Si nici macar nu e major...
    deci daca are la 17 ani 2500$ castigati din tenis are potential?

  15. #15
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    A castigat 2500 $ dar a cheltuit pana acum peste 200 000 $ , buna afacere ....
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  16. #16
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Iote d-asta!Asta face mai multi bani decat mine muncind juma de an... Si nici macar nu e major...
    Cand vazui prima poza crezui ca o venit Vamos Rafa in Bucale...
    felul in care arata la 17 ani..spune destul de multe...in pricipiu...si eu m am mirat..kiar seamana cu nadal...si de asta zic eu k are potential...

  17. #17
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tenisgirl05 View Post
    felul in care arata la 17 ani..spune destul de multe...in pricipiu...si eu m am mirat..kiar seamana cu nadal...si de asta zic eu k are potential...
    Tre sa samene cu Nadal la calitatile de tenisman, nu la asemanarea fizica.
    Pe ce te bazezi cand spui ca are potential? Eu nu l-am vazut jucand si de aceea intreb. Rezultatele lui din acesta an nu sprijina afirmatia ta ca are "potential".
    You'll never walk alone

  18. #18
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    il ajuta kiar si dak seamana fizic cu nadal...dar si la indemanare sa stii! lovitura lui de dreapta e puternica, reverul la fel, joak mai mult defensif iar apoi knd are ocazia ataca la fileu..cel putin asta am vazut in meciurile lui. Se descurca cu schimburile lungi insa nu are prea multa rabdare, dar asta se poate rezolva..are tot timpul inainte..! Referitor la conditia fizica, este un mare atu pt el...in conditiile in care juktorii mai slabuti fizic,( iese din discutie Hane), n au prea mari sanse sa reziste pe teren in fatza altora mai bine "echipati".

  19. #19
    sport legend Val's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Mioveni
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tenisgirl05 View Post
    il ajuta kiar si dak seamana fizic cu nadal...dar si la indemanare sa stii! lovitura lui de dreapta e puternica, reverul la fel, joak mai mult defensif iar apoi knd are ocazia ataca la fileu..cel putin asta am vazut in meciurile lui. Se descurca cu schimburile lungi insa nu are prea multa rabdare, dar asta se poate rezolva..are tot timpul inainte..! Referitor la conditia fizica, este un mare atu pt el...in conditiile in care juktorii mai slabuti fizic,( iese din discutie Hane), n au prea mari sanse sa reziste pe teren in fatza altora mai bine "echipati".
    Il asteptam si cu ceva rezultate, altii din generatia lui sunt mult mai bine plasati decat el.
    You'll never walk alone

  20. #20
    incepator tenisgirl05's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Romania
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    din generatia lui..din romania...km putini..imi vine doar unul in minte..Luncanu.. si atat..pt k in rest sunt si juktori mai mari..de 23-25 de ani..kre inca se mai zbat in challenger uri si futures..iar d ATP nu mai vb...eu zic k e pe drumul cel bun...anul acesta a aparut pt prima data la BCR Open...la 17 ani..e o mica performanta...

  21. #21
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vassy View Post
    deci daca are la 17 ani 2500$ castigati din tenis are potential?
    Are potential sa cumpere masina,apartament sau vila de vacanta...
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •