View Poll Results: Cea mai tare galerie Liga a IIa

Voters
121. You may not vote on this poll
  • FC Caracal

    4 3.31%
  • SC FC PROGRESUL București SA

    10 8.26%
  • CS Forex Brașov

    0 0%
  • FC Municipal Bacău

    5 4.13%
  • FCM Dunărea Galați

    3 2.48%
  • FC Sportul Studențesc București

    5 4.13%
  • FC Brașov SA

    16 13.22%
  • FC Botoșani SA

    2 1.65%
  • FC Delta Tulcea

    2 1.65%
  • SC FC 2005 SA Pitești(FC Arges)

    8 6.61%
  • CS Jiul Petroșani

    2 1.65%
  • CSM Râmnicu Vâlcea

    2 1.65%
  • CS Gaz Metan Mediaș

    0 0%
  • SC Corvinul 2005 Hunedoara SA

    7 5.79%
  • SC FC Târgoviște SA

    3 2.48%
  • FC Municipal SA Reșița

    3 2.48%
  • CS FC Bihor Oradea

    6 4.96%
  • CF Liberty Oradea

    0 0%
  • CS Minerul Lupeni

    1 0.83%
  • Petrolul Ploiesti

    42 34.71%
Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 154

Thread: Cea mai tare galerie - LIGA a II a

  1. #43
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    nr 1 in liga 2 sunt galeriile echipelor fc brasov petrolul fc arges dar dupa parerea mea ca mentalitate FANS face legea!
    Mentalitate este si la Brasov, dar spre deosebire de FANS, de noi nu prea se stie mai nimic momentan in tara.
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  2. #44
    junior
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    C/ROMANIA
    Posts
    88
    Reputatie
    1

    Cea mai tare galerie -Liga a II-a

    ........tin mai mult la cei pe care ii stiu si care au mers meci de meci si in divizia B pana acuma cand echipa juca foarte prost si stadionul era mai mult gol.

    DA,acei sunt adevaratii SUPORTERI, chiar daca nu merg in GALERIE.
    Adevaratul SUPORTER merge la meci indifernt de timp si chiar si indiferent cum joaca echipa(si la bine si la RAU).
    NU FI TRIST NICIODATA !!!

  3. #45
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    Hmmm ...adevarul este ca la faza aceea "Pasiunea noastra pentru National ...nu retrogradeaza " au dat dovada ca sunt suporteri adevarati ?
    App Polar Bear ...ai facut deplasarea la Bacau 99% nu ca eram 100% in lista ta ...ori ai tu ceva cu mine ...mai sti tu
    nu am facut yo deplasarea la bacau k nu avea rost...ce era sa vad la bacau...tzarani...mi s-a luat de ei...pt mine galeria bacaului nu exista...as vrea si yo sa vad cate delpasari ati facut in sezonul asta...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  4. #46
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    nu am facut yo deplasarea la bacau k nu avea rost...ce era sa vad la bacau...tzarani...mi s-a luat de ei...pt mine galeria bacaului nu exista...as vrea si yo sa vad cate delpasari ati facut in sezonul asta...
    Galeria Bacaului sezonul acesta a facut toate deplasarile mai Eugen si in cupa cu Poli Iasi 2 ...si stai linistit ca la cat am vb mi-am dat seama ce fel de martalog ejti ... si mai lasa-ma fratioare ca tu ...din cate mi-am dat eu seama (nu-s singurul) ejti un copil care se da mare om de galerie ...doar in fata calculatorului ...(ca sa nu mai zici de lumea aia a ta SF in care imi ziceai u ca traiesti "pt mine galeria bacaului nu exista" ...inseamna ca nu exist nici eu nici Brigada Rebels, nici Brigada Ura , nici Brigada lui Toma ,nici Brigada Prima linie! ... AGAIN ... GET A NEW LIFE! si lasa-te de fenomenul numit ...ULTRAS!
    (ps.nu imi mai scrie mesaje in privat ca sa ma convingi ca ai fost si u la 3-4 meciu si la o deplasare ...ca sincer nu ma intereseaza ! MS MULT! )

  5. #47
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    A gresit probabil si Polar un pic prin afirmatia aia dar nu cred ca e cazul sa scrii despre el ca nu e suporter.

    P.S.(pt. Polar): au fost la miting in sambata aia si niste bacauani... i-am vazut eu
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  6. #48
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    Galeria Bacaului sezonul acesta a facut toate deplasarile mai Eugen si in cupa cu Poli Iasi 2 ...si stai linistit ca la cat am vb mi-am dat seama ce fel de martalog ejti ... si mai lasa-ma fratioare ca tu ...din cate mi-am dat eu seama (nu-s singurul) ejti un copil care se da mare om de galerie ...doar in fata calculatorului ...(ca sa nu mai zici de lumea aia a ta SF in care imi ziceai u ca traiesti "pt mine galeria bacaului nu exista" ...inseamna ca nu exist nici eu nici Brigada Rebels, nici Brigada Ura , nici Brigada lui Toma ,nici Brigada Prima linie! ... AGAIN ... GET A NEW LIFE! si lasa-te de fenomenul numit ...ULTRAS!
    (ps.nu imi mai scrie mesaje in privat ca sa ma convingi ca ai fost si u la 3-4 meciu si la o deplasare ...ca sincer nu ma intereseaza ! MS MULT! )
    ba u pana la urma ce plm vrei???ati ajuns si voi gata plm...taci in kkt k iti fut 2 palme de plangi 5 zile...mai mananci kkt k un fraier...sunteti galeria pulii...ce mai realizari aveti...sunteti huligani...imi arati k o ardeati cu pietrenii...poi vin-o ma in buc...sa vedem de ce sunteti in stare...asa o ardeau si aia de la SBT tulcea...si na...au ramas fara banner... dupa ce k esti prost mai scoti si fum...ba da toata ca toate voi ce plm sunteti...ultrasi huligani...sau cumva "cajuali"...explica-mi si mie...unde ai fst cand a fost mitingul in buc???sunteti 100 de brigazi...ce realizari aveti???pune si u poze sa va vad si yo...sau nu aveti aparate???
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  7. #49
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    =)) ushor ma baiatule ca faci riduri! + de astea nou avem o groaza de bannere nu doar unul ca tulcenii inca ceva : pt faza ."poi vin-o ma in buc...sa vedem de ce sunteti in stare. "
    Iti mai aduci aminte cand ti-am propus sa ne intalnim brigazile...sti tu ..cand ne-am mai certat odata ...si tu ce faceai ...evitai sa imi dai un raspuns ...oooo daaa aku sa merg eu in bucureshti vezi Doamne s-a unflat orzu-n tine ...=))) pai de ce sa merg ma in bucuresti ... tu nu ai venit in Bacau sa iti sustii echipa (mare stelist mai ejti si tu ...la gramada ) eu de ce ash merge in bucuresti! Again RUSINeeee!
    Ps. Brigada Rebels a fost la mitingul de la Bucuresti chiar unui membru "Creasta" i sa luat si interviu ...in fine ...eu nu garantez prezenta ta acolo!
    Last edited by BacauHooligan; 28th September 2007 at 22:50.

  8. #50
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    =)) ushor ma baiatule ca faci riduri! + de astea nou avem o groaza de bannere nu doar unul ca tulcenii inca ceva : pt faza ."poi vin-o ma in buc...sa vedem de ce sunteti in stare. "
    Iti mai aduci aminte cand ti-am propus sa ne intalnim brigazile...sti tu ..cand ne-am mai certat odata ...si tu ce faceai ...evitai sa imi dai un raspuns ...oooo daaa aku sa merg eu in bucureshti vezi Doamne s-a unflat orzu-n tine ...=))) pai de ce sa merg ma in bucuresti ... tu nu ai venit in Bacau sa iti sustii echipa (mare stelist mai ejti si tu ...la gramada ) eu de ce ash merge in bucuresti! Again RUSINeeee!
    Ps. Brigada Rebels a fost la mitingul de la Bucuresti chiar unui membru "Creasta" i sa luat si interviu ...in fine ...eu nu garantez prezenta ta acolo!
    uita-te ma la el...poi yo pun pariu k yo dak intreb pe orice om din orice peluza din tara nu a auzit de voi...am auzit k sunteti punkisti... si inca ceva...yo am o varsta am servici...nu sunt un muritor de foame k tine...nu pot sa merg in deplasari oricand vreau yo...asa k ciocu mic...cand o sa faci si u ca mine deplasari pe plan extern mai vb...pana atunci lasa impresiile de ultras huligan "cajual" punkist...etc...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  9. #51
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    BacauHooligan, sa te intreb ceva, ca exact pe tine am uitat sa te intreb... aveti ceva cu noi? vreti sa ne bateti luni sau am auzit prost?
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  10. #52
    lejendă
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    București
    Posts
    7,257
    Reputatie
    1
    lasati-o mai moale va rog, sa nu fiu nevoit sa aprind tortele pe aici

  11. #53
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    BacauHooligan, sa te intreb ceva, ca exact pe tine am uitat sa te intreb... aveti ceva cu noi? vreti sa ne bateti luni sau am auzit prost?
    Nu! de ce sa va batem ...am avea motive ?! Vi la meci?!

  12. #54
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    progresu are pe cei de la FANS : super mentaliatte
    brasovu: i-am vazut in cupa cam rudimentari dar inimosi
    bacau: i-am vazut in cupa...total schimbatzi decat in div A...probabil din cauza adversarului
    tulcea: am vazut cateva poze am ramas uimit...
    petrolul: nu se poate vb de o galerie...acolo sunt bosorogi obositzi..adev suporteri sunt in div C
    sportul: stiu ca aveau si ei vreo 50 de oameni...acum nu mai stiu nimik de ei
    botosani : jalnic
    arges: i-am vazut la tv in meciul cu o nou promovata nu mai stiu exact cu cine...au batut 2-0 parca : jalnic
    jiul: chiar nu stiu nimik
    CSM Râmnicu Vâlcea : i-am vazut in filmuletu ala pus de cineva aici...nu pot sa ma pronuntz
    corvinul: stiu ca aveau 2 brigazi cu ceva mentalitate
    resita: am auzit ca au o gal frumoasa...insa nu stiu nimik de ei
    oradea : 90% stelisti 10% fricosi (ma refer la amenintarile catre u cluj)

    in schimb pacat de cetatea suceava ca a retrogradat.
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  13. #55
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    lasati-o mai moale va rog, sa nu fiu nevoit sa aprind tortele pe aici
    eu de ce am primit roshu la fel ca Polar Bear ... compara si tu oleak mesajele!

  14. #56
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    BacauHooligan, sa te intreb ceva, ca exact pe tine am uitat sa te intreb... aveti ceva cu noi? vreti sa ne bateti luni sau am auzit prost?
    ai grija k o sa va arda pseudo ultrasi huligani "cajuali" punkisti etc...
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  15. #57
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    Nu! de ce sa va batem ...am avea motive ?! Vi la meci?!
    Pai ziceam si eu asa... N-o sa vin luni la meci, numai datorita lui Lupescu cu noul sau sistem de meciuri in liga a2a Daca meciul era in timpul weekendului nu era nicio problema, veneam cu mare placere, mai ales dupa meciul de miercuri
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  16. #58
    sport legend NORGEMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    4,719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sergio_D View Post
    lasati-o mai moale va rog, sa nu fiu nevoit sa aprind tortele pe aici
    Sergio... lasa-ne, lasa-ne lasa oameni sa vorbeasca aici pe fata.. doar vorbim de galerii/peluze/brigazi... nu te poti astepta sa se discute intr-un context decent
    [SIZE="4"][I][FONT="Tahoma"]Onoarea patriei . . .[/FONT][/I][/SIZE]

  17. #59
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    ai grija k o sa va arda pseudo ultrasi huligani "cajuali" punkisti etc...
    mdah...macar ei vin cu galeria la Bacau mai baiatule ... nu ca voi ... ca si galeria aia a voasta ..era facuta in proportie de 70% la suta de bacauani stelisti si marele ultras "****r Bear" unde era ...statea acasa si se uita la TV la meci ...abureala frate ...(hai mai zi si de deplasarile alea in strainatate ca sa ai motz) ! hai lasa-ma ca nu mai vreau sa ma cobor la nivelul ila al tau ..."de om de serviciu aranjat la casa lui" ..deoarece comit infractiuni ! O zi buna si sa fi fericit !

  18. #60
    sport legend hamsterutz's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    IASI
    Posts
    2,133
    Reputatie
    1
    eu sunt curios daca o sa vina macar jumate cati au fost la meciu cu steaua....daca da...felicitari daca nu....
    [COLOR=Lime]PAREREA [/COLOR] [COLOR=Red]MEA[/COLOR]

  19. #61
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    Pana aku am zis ca nu suntem cine jtie ce ...insa dupa meciurile din cupa a stelei si rrapidului cu Bacau ...pot sa zik "DA FCM BACAU ARE CEA MAI TARE GALERIE !" Cine a fost la meci ...precum si galeriile stelei si a rapidului prezente acolo ...nu cred ca ar putea contesta acest lucru ...a fost incredibil ...o peluza plina ,plina de steaguri si bannere ce isi incuraja echipa chiar si la 0-4 ...again INCREDIBIL...
    -------------------------------------------------
    Cotidianul Desteptarea:
    Super galerie
    27 Septembrie 2007 || de Dan Sion

    Singurul capitol la care FCM Bacau a surclasat Steaua la meciul de aseara a fost duelul galeriilor. Suporterii bacauani au dat un recital de clasa, remarcându-se totodata si prin spiritul de fair-play. La final, in ciuda infrângerii la scor, “Taurii furiosi” au gasit puterea de a-si aplauda jucatorii, scandând, deloc ironic, “Suntem mândri de voi”, “Multumim Bacaule” si eternul “Inima noastra va fi mereu galben-albastra”. Galeria “galben-albastrilor” a sanctionat placiditatea celorlalti spectatori, afisând un banner pe care scria “Dispret total pentru suporterul ocazional”. De asemenea, Olandezul si comp. au taxat si lipsa de implicare a factorilor locali, afisând mesaje de genul “Sustineti echipa orasului”. Singurul moment in care cele doua galerii au fraternizat, s-a petrecut atunci când suporterii ambelor echipe au scandat numele lui Gica Hagi.



    Bai,tu esti nebun?...ce plm surclasati voi?...nu reprezentati nimic in peisaj...veneati pe Giulesti cate 10 insi...2 copii,2 pizde,si 3 bosorogi...

  20. #62
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BacauHooligan View Post
    mdah...macar ei vin cu galeria la Bacau mai baiatule ... nu ca voi ... ca si galeria aia a voasta ..era facuta in proportie de 70% la suta de bacauani stelisti si marele ultras "****r Bear" unde era ...statea acasa si se uita la TV la meci ...abureala frate ...(hai mai zi si de deplasarile alea in strainatate ca sa ai motz) ! hai lasa-ma ca nu mai vreau sa ma cobor la nivelul ila al tau ..."de om de serviciu aranjat la casa lui" ..deoarece comit infractiuni ! O zi buna si sa fi fericit !
    esti prea prost...esti un gandac...nu pot sa ma pun yo cu tine...poi ba copile noi facem deplasari unde trebuie...nu la bacau...ce sa facem la bacau...sa vedem tzarani... deja sunt scarbit de bacauani...stati o vara la coasa si la prasit si va faceti si voi un steag...mesaje pe hartie igienica...etc...imi este scarca de tine...imi produci greata...dar totusi u ce esti...ultras huligan cajual???
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  21. #63
    UB member BacauHooligan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Budapesta/Bacau/Stadioane
    Posts
    449
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by NORGEMAN View Post
    Pai ziceam si eu asa... N-o sa vin luni la meci, numai datorita lui Lupescu cu noul sau sistem de meciuri in liga a2a Daca meciul era in timpul weekendului nu era nicio problema, veneam cu mare placere, mai ales dupa meciul de miercuri
    Te inteleg nici eu nu am putut face deplasarea cu FC National ...tot din aceleasi motive!
    PS.Polar ...uite o skuza adevarata ...nu ce ai bagat tu "vezi Doamne nu e asha de important meciul" sigur te-ai ghidat dupa meciul din 16zecimi le cupei de sezonul trecut ...cand nu era important nici cel cu Rapid2 ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •