View Poll Results: proba favorita ?

Voters
133. You may not vote on this poll
  • perechi

    11 8.27%
  • masculin

    79 59.40%
  • dansuri

    25 18.80%
  • feminin

    18 13.53%
Page 1 of 66 1231151 ... LastLast
Results 1 to 21 of 1367

Thread: Patinaj artistic

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Patinaj artistic

    In aceasta saptamana se desfasoara Campionatul European de Patinaj Artistic. In orashul suedez Malmo.
    Astazi (miercuri) va avea loc programul liber ales al probei de perechi. Maine va fi masculin,vineri dansurile ..sambata feminin iar duminica ca deobicei gala laureatilor.
    Euosportul transmite absolut tot zilnic cu incepere de la 19:30. Sa va uitatzi ! Mie imi place f. mult patinajul...in special probele de perechi si dansuri.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1

    Re: Patinaj artistic

    Deja ma uit la Eurosport, dar nu prea am vreme.. Si mie imi place foarte mult patinajul.. dar prefer proba masculina Tin cu Yagudin, nici nu stiu daca acum concureaza.. Este dupa parerea mea, un patinator complex. La fete tin cu Slutskaya, cu toate ca are acum o contracandidata puternica, tot din Rusia, care a si batut-o la programul scurt.. Iar dansatorii preferati- francezii! In fine.. Gala Laureatilor merita vazuta! E spectacol pe gheata!!

  3. #3
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Eu de mic copil sunt un mare fan al dansurilor. Mi-au placut foarte mult francezii..Anissina- Peizerat. Inca de acum 5-6 ani imi plac...de pe vremea cand erau eternii abonatzi la bronz....caci atunci aur luau Grishuk- Platov . Tzi mai amintesti Dora ? Extraordinari ! Iar argintul era luat de Krylova- Ovsyannikov. Pe urma Krylova- Ovsyannikov au inceput sa ia aur..caci Grishuk- Platov s-au retras.
    Cam astea au fost cuplurile mele preferate. Acum imi plac foarte mult lituanienii. Sa speram ca sunt prezentzi la Malmo.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  4. #4
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Si mie in plac Anissina si Peizerat. Mai erau fratii aceia francezi care-mi placeau, dar pe care sincer habar n-am cum ii chema... :? Aseara m-am uitat la proba de perechi...Cuplu de rusi a fost senzational!! Au avut un program liber fara greseala!! Foarte mult mi-a placut si cuplul de francezi.. revenirea lor dupa accidentarea fetei e demna de toata lauda.. Si totushi- concureaza Yagudin??

  5. #5
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pe fratzi ii cheama Isabelle si Paul Deuschne. I-am urmarit si eu la Aberville in '92. Superbi.
    Vedem noi in seara asta daca concureaza Yagoudin.

    Mondialele din acest an..vor avea loc in martie...la Washington D.C.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  6. #6
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Si sper ca in seara asta va concura si Ghitza Chiper.. E din Miercurea Ciuc, il cunosc.. De cand se antreneaza afara este intr-o forma extraordinara si in acest an a avut cateva victorii importante la nishte Grad Prix-uri.. Sper sa faca o figura buna!

  7. #7
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Numai noi vb aici?? Incepe ca la hochei.. pana au aparut si altzii

  8. #8
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai numai noi vorbim...daca altcineva nu mai iubeste patinajul. Bine ca nu vorbesc eu singur....sau tu singura.

    http://www.skatesweden.nu/em2003/index.shtml
    asta e siteul campionatului..foarte prost facut. nu zice nimic de cine va concura la barbatzi....sau nu oi fi stiut eu sa ma uit
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  9. #9
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Si sa stii Gabriel ca m-ai indus in eroare... :x Aseara a fost progamata proba feminina, programul liber ales si nu cea masculina, dupa cum imi spuneai tu.. Oricum a fost interesant de urmarit si chiar daca imi place Slutskaia cred ca aseara nu merita aurul.. Cealalta rusoaica, Sokolova, a avut un program mai curat, cu doar doua mici ezitari..Slutskaia a cazut la o combinatie de tripla cu tripla.. Habar n-am ce se puncteaza, dar cred ca aseara s-a castigat pe notele de la impresia artistica.. In fine, in seara asta chiar astept evolutia baietilor..daca va fi :?

  10. #10
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    M-am uitat pe site-ul ala Gabriel.. Nu concureaza Yagudin :firedevil: Cel putin asa scrie pe lispa participantilor.. In schimb va fi pe gheata Ghitza Chiper al nostru. Cred ca in conditziile astea Plushenko este principalul favorit... :x

  11. #11
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai mah...eu de unde sa stiu ? Tu de catzi ani urmaresti patinaj artistic ?
    Eu de vreo 12 ani....si asta e primu an in care fetele concureaza joia !!!! De cate ori ai mai vazut tu fetele sa concureze joi ? Fetele in mod normal concureaza sambata !
    A fost o problema la baietzi , d'asta au facut schimb cu fetele.

    Azi o sa fie dansurile,probabil. Sper sa apuc sa vad si eu macar pe aia buni...tinand cont ca o sa fiu la patinuar,la hockey. (s-ar putea sa vina si Vadim )
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  12. #12
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Ok No problem!! Nu-ti spun de cand urmaresc patinaj, pentru ca nu vreau sa-ti spun...Sa-mi povestesti cum a fost la meci!! Weekend placut!

  13. #13
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Urmaresti mai de demult ca mine ? I-ai vazut pe celebrii britanici la Saraevo in '84...dansand pe Bolero ? Cand au luat 6.0 pe linie !

    Week end placut si tzie !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  14. #14
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Nu...trebuie sa recunosc ca pe vremea aia descopeream fotbalul si gimnastica..(n-au nici o legatura una cu ala, dar asta e) Doi sau trei ani mai tarziu am inceput sa ma uit la patinaj!!

  15. #15
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Oftopic : inseamna ca itzi mai amintesti de Daniela Silivas sau Cristina Bontas . nu mai zic..ca probabil ai urmarit evolutile lui Rodion Camataru la Euro '84 France.
    ai o varsta ! sa va vorbesc cu dumneavoastra ?

    Dar sa revenim la patinaj. Uitandu-ma pe lista concurentzilor nu ii mai regasesc pe francezii mei preferatzi. Cred ca au trecut la profesionism. Si nu mai sunt nici lituanienii....care mie imi placeau enorm. In aceste conditii aurul va fi cucerit de Irina LOBACHEVA / Ilia AVERBUKH . Si cred ca or sa ia si istraelienii o medalie...caci sunt foarte talentatzi. Este vorba despre Galit CHAIT / Sergei SAKHNOVSKI .

    Mi se par foarte slabe aceste europene. Si este si normal. Sunt prima editzie de dupa Olimpiada. Patinatorii conscratzi s-au retras...si noi talente isi asteapta confirmarea.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  16. #16
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    Haha!! Ce ne mai distram... S-ar putea sa fii surpins cand ne vedem la meci si sa nu vrei sa-mi vorbesti cu dumneavoastra.. Da, imi amintesc de Daniel Silivas si Cristina Bontas, dar la fotbal abia in 86 am inceput sa ma uit cand Steaua triumfa la Sevilla.. Asa ca, daca vrei iti vorbesc eu tie cu dumneavoastra Despre patinaj... e adevarat , se poate si mai bine! Eu astept mondialele, acolo vom vedea patinaj de mare clasa!! Pentru ultima oara, weekend placut!! :flame:

  17. #17
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Si eu in '86 am inceput cu fotbalul.....cu finala castigata de Steaua in CCE. Dar si cu Mexico '86....cel mai frumos campionat mondial vazut de mine.
    Cred ca suntem amandoi destul de batrani....asa ca sa ne vorbim reciproc cu dumneavoastra.
    Si ca o paranteza : cred ca dumneavoastra suntetzi mai in varsta decat mine

    Week end placut !
    ______

    Si sa nu fim pe langa subiect te intreb asa : ce draq e cu noul sitem de arbitrare in patinaj ? eu nu am inteles nimic din el. catzi arbitrii sunt ? si de ce nu mai arata steguletzul in dreptul arbitrului ?
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  18. #18
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Nu mai arata detalii si spun ca un computer alege, pentru ca sa isi faca ei jocurile. Dupa scandalul de la Salt Lake le-a fost frica. Si-au dat seama ca pot fi descoperiti cand fac smecherii,iar acum, sub mansca de anonimat e mult mai simplu sa dea note aiurea si nimeni nu poate fi tras la raspundere.

  19. #19
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Da,am inteles. M-am mai documentat si eu intre timp. Cica se dau 14 note si calculatorul alege 9 notela intamplare. Deci...e nevoie si de noroc.



    Concursul de dans

    A fost superb.Chiar nu ma asteptam la asa ceva. Primele 6 perechi au avut programe incredibil de frumoase.
    Bulgarii de ce au pereche asa buna...si noi n-avem nimic ? Foarte frumos si original programul nemtzilor de pe 5. Pacat de mica ratare.
    Astept cu mare interes...gala laureatzilor...pt. a-mi revedea favoritzii . Care favoritzi ? Pai primele 5 perechi de la dansuri...ca in rest nu prea m-a interesat.

    La masculin nici nu ma uit.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  20. #20
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    80
    Reputatie
    1
    M-am uitat aseara la Gala Laureatilor!! DE VIS... Trebuie sa recunosc ca spectacolul l-au facut perechile si cuplurile de la dans..Extrem de originala perechea bulgara! O surpriza extraodrinara!! Si ca sa-ti raspund la intrebarea "de ce noi nu avem si bulgarii au?", sa stii Gabriel ca sportul asta nu e sustinut financiar atat pe cat ar merita si in functie de potentialul pe care il avem. Sportivii nostri se antreneaza si concureaza cu patine second hand, lipsesc coregrafii buni, antrenorii si pentru asta trebuie bani!! Pe de alta parte, pana nu se obtin rezultate nu se investeste in sportul asta si iata, ne invartim intr-un cerc vicios...Astept cu mare nerabdarea Mondialele..
    Am aflat de ce nu a concurat Yagudin. Are osteoporoza si e posibil sa nu mai poata pune patinele in picioare niciodata! Pacat..

  21. #21
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Draga Dora ,

    Tin sa te anuntz ca am fost la baletul pe gheatza de pe Mihai Flamaropol oferit de trupa profesionista Moscow on ice. A semanat cat de cat cu celebrele spectacole de revista pe care le mai vedem pe la televizor. A fost o incantare. O multime de povesti frumoase transpuse pe gheatza patinuarului.
    Biletele au costat de la 500 000 in sus. Eu am avut o invitatie. Patinuarul a fost gol. Mai putina lume decat la un meci Steaua - Progym Gheorgheni din sezonul regulat de hockey. In tribuna numai oameni fitzosi..altzii decat cei cu care eram eu obisnuit. Haine de blana , barbatzi la sacouri , pe jos curat , nu se manca semintze.
    O atmosfera ce nu prea ma prinde...dar am zis macar pt. o zi sa fiu cuminte. Oricum in gand imi rasuna cantecelul : "Romania este tzara noastra........".
    Sa speram ca vinerea viitoare am sa fiu la patinuar pe motiv de meciul 4.

    Al tau prieten , Gabriel
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •