View Poll Results: Cine credeti ca va castiga?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Lewis Hamilton

    4 20.00%
  • Fernando Alonso

    9 45.00%
  • Kimi Raikkonen

    7 35.00%
  • Felipe Massa

    0 0%
  • Altul

    0 0%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 142 of 142

Thread: Japonia GP: Fuji 28-30 Septembrie 2007

  1. #127
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    nu mai comentati fara sa stiti, uitati-va aici cum a fost incidentul...
    http://www.youtube.com/watch?v=_QJurnfxRm4
    Ce cauta acolo, mult in lateral?
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #128
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    1) cei de la ferrari au declarat ca email-ul cu privire la obligativitatea pneurilor de ploaie le-ar fi parvenit abia in turul 7 al cursei cand era deja prea tarziu.
    2) alonso m-a dezamagit complet, il credeam daca nu mai bun decat hamilton macar mai destept. a iesit de 3 ori pe greseli personale pe cand englezul doar o data si atunci din cauza lui kubica. aici e temperamentul latin vs. de cel britanic si asta se poate extrapola si in alte domenii. d'aia britanicii rule the world si d'aia spania, italia, portugalia din ce au fost acum sute de ani nu mai reprezinta mai nimic. poate nu ne convine dar asta e. la mentalitate, nordul bate sudul si vestul bate estul.
    3)chiar daca hamilton a facut manevre cam dubioase ar fi aiurea sa-i i se ia punctele. alonso pana una alta sa aiba creier. daca nu s-ar fi lacomit ar fi terminat pe doi si ar fi fost la 4 pct in spate cu 2 curse ramase. credeam ca experienta va face diferenta dar m-am inselat. temperamentul asta ne omoara si pe noi...
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

  3. #129
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    FIA a decis si cred ca in mod corect de a nu-l sanctiona le Lewis Hamilton pentru manevra lui de la Fuji (va amititi aceasta a dus la abandonul lui Vettel), apreciind ca in conditiile atmosferice date o asemenea intamplare nu poate fi pusa in sarcina sportivului.
    In acest mod britanicul isi pastreaza punctele si are mari sanse de a deveni chiar duminica ce vine campion mondial.

  4. #130
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    decizie corecta a FIA ,Hamilton este nevinovat..si duminica va deveni si matematic campion mondial.
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  5. #131
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Eu sper sa clacheze.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  6. #132
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    krek Alonso va fi cel care va claca
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #133
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clioblue View Post
    1) cei de la ferrari au declarat ca email-ul cu privire la obligativitatea pneurilor de ploaie le-ar fi parvenit abia in turul 7 al cursei cand era deja prea tarziu.
    2) alonso m-a dezamagit complet, il credeam daca nu mai bun decat hamilton macar mai destept. a iesit de 3 ori pe greseli personale pe cand englezul doar o data si atunci din cauza lui kubica. aici e temperamentul latin vs. de cel britanic si asta se poate extrapola si in alte domenii. d'aia britanicii rule the world si d'aia spania, italia, portugalia din ce au fost acum sute de ani nu mai reprezinta mai nimic. poate nu ne convine dar asta e. la mentalitate, nordul bate sudul si vestul bate estul.
    3)chiar daca hamilton a facut manevre cam dubioase ar fi aiurea sa-i i se ia punctele. alonso pana una alta sa aiba creier. daca nu s-ar fi lacomit ar fi terminat pe doi si ar fi fost la 4 pct in spate cu 2 curse ramase. credeam ca experienta va face diferenta dar m-am inselat. temperamentul asta ne omoara si pe noi...
    Alonso nu s-a lacomit cu nimic... voi toti credeti ca a fost eroare de pilotaj abandonul lui Alonso? n-ati vazut ca au dat reluari inainte de abandon in care se vedea clar ca ii flutura o bucata rupta din masina?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  8. #134
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    Alonso nu s-a lacomit cu nimic... voi toti credeti ca a fost eroare de pilotaj abandonul lui Alonso? n-ati vazut ca au dat reluari inainte de abandon in care se vedea clar ca ii flutura o bucata rupta din masina?
    e adevarat ca nu s-a vazut impactul, dar nici nu poti sa sustii ca de la avaria aia minora pe o parte, masina s-a facut bucati. ca doar nu e columbia cand s-a dezintegrat din cauza lipsei catorva placute de ceramica. japonezii au ratat faza (ca si altele dealtfel) dar acolo a fost dupa parerea mea un contact clar cu zidul. nici vorba ca deflectoarele alea jumulite sa fi declansat distrugerea masinii. ma bazez si pe faptul ca alonso mai iesise de 2 ori in decor din cauza erorilor de pilotaj, deci eu cred ca a fortat sa-l prinda pe englez.
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

  9. #135
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    ii flutura intr-adevar aceea bucata rupta...dar totusi cred din cauza acelei bucati a avut loc contactul cu zidul
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  10. #136
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Clioblue View Post
    e adevarat ca nu s-a vazut impactul, dar nici nu poti sa sustii ca de la avaria aia minora pe o parte, masina s-a facut bucati. ca doar nu e columbia cand s-a dezintegrat din cauza lipsei catorva placute de ceramica. japonezii au ratat faza (ca si altele dealtfel) dar acolo a fost dupa parerea mea un contact clar cu zidul. nici vorba ca deflectoarele alea jumulite sa fi declansat distrugerea masinii. ma bazez si pe faptul ca alonso mai iesise de 2 ori in decor din cauza erorilor de pilotaj, deci eu cred ca a fortat sa-l prinda pe englez.
    n-am zis ca de la aia... dar acea bucata rupta care ii flutura cred eu ca a dezechilibrat masina...
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  11. #137
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    in orice caz... si daca e cum ziceti voi... si nu a facut nimic intentionat... atunci inseamna ca e incapabil....hamilton a aratat cateva stangacii sezonul asta.... care nu au fost luate in seama de nimeni datorita rezultatelor.... pe langa situatia asta.. ca nu stie sa conduca cursa in spatele safety-carului..... poate stiti deja cu totii de franarile lui disperate..... care nu se aseamana deloc cu franarile care le facea schumi care macar stia sa nu piarda prea multa viteza la intrarea in viraj... si cu reducerea vitezei la intrarea la standuri are probleme hamilton... reduce foarte brusc viteza... cu franari mult prea violente....... toata lumea a zis ca la istanbul a avut ghinion cu explozia pneului... nu, eu zic ca a fost datorata franarilor disperate explozia aia
    Man, omul e DEBUTANT, are doar 22 de ani, si tu il compari cu schumacher?! In plus e prima oara cand conduce pe ploaie in spatele SC. Si schumi avea obiceiul sa incetineasca muult ritmul, daca era in frunte, in turul in care iesea safety car-ul iar apoi accelera brusc, ii lua pe aia prin surprindere si castiga fo 2 secunde in felul asta. Cam ca la ciclism cand sprinteaza 2 sau 3 pt victorie. Imi placeau manevrele de felul asta la Schumy..

    Interesant cum lumea e dispusa sa le ierte greselile lui Kovalainen sau Vettel pentru ca-s debutanti, pe cand lui Lewis imediat ii sar toti in cap. Toti uita ca are 22 de ani si a avut un sezon de debut mai mult decat furtunos...

  12. #138
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    totusi, nu uitati pe ce masina merge hamilton comparativ, de exemplu, cu ceilalti debutanti.
    Schumi? the only one!

  13. #139
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nubian View Post
    Dar cu Webber care a incercat de mai multe ori sa-l intimideze pe Lewis prefacandu-se ca-l depaseste, si stand numai la cativa metri de el cand era SC pe pista cum ramane?!
    Tu despre ce vorbesti? Cum sa-l intimideze daca era safty car-ul pe pista. Sau crezi ca se speria Hamilton de posibilitatea a fi Webber penalizat
    prostiei

  14. #140
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paul30 View Post
    Tu despre ce vorbesti? Cum sa-l intimideze daca era safety car-ul pe pista. Sau crezi ca se speria Hamilton de posibilitatea a fi Webber penalizat
    Se vede ca nu te uiti de prea mult timp la formula 1. E o tactica frecventa sa stai foarte aproape de adversarul din fata, pentru ca atunci cand iese SC de pe pista sa tasnesti pe langa el si sa ai sansa la o depasire. Si nu se speria el Lewis de penalizarea lu Webber, cat de perspectiva de a fi acrosat din spate de un pilot prea ambitios pentru conditiile de cursa...

    Tin minte ca Schumacher, cand avea in fata SC-ul, mergea numai in salturi, frana-acceleratie, de-i ametea pe aia din spate care nu mai aveau tupeu sa stea prea aproape de el. Si n-a fost niciodata penalizat pt asta. Ar fi fost culmea sa se inceapa cu Hamilton. Ma rog, nu cred ca ma pot intelege cu Fonzo fanboys, dar inca am rabdare...

  15. #141
    sport legend paul30's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Spania, Alicante
    Posts
    1,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by nubian View Post
    Se vede ca nu te uiti de prea mult timp la formula 1. E o tactica frecventa sa stai foarte aproape de adversarul din fata, pentru ca atunci cand iese SC de pe pista sa tasnesti pe langa el si sa ai sansa la o depasire. Si nu se speria el Lewis de penalizarea lu Webber, cat de perspectiva de a fi acrosat din spate de un pilot prea ambitios pentru conditiile de cursa...

    Tin minte ca Schumacher, cand avea in fata SC-ul, mergea numai in salturi, frana-acceleratie, de-i ametea pe aia din spate care nu mai aveau tupeu sa stea prea aproape de el. Si n-a fost niciodata penalizat pt asta. Ar fi fost culmea sa se inceapa cu Hamilton. Ma rog, nu cred ca ma pot intelege cu Fonzo fanboys, dar inca am rabdare...
    Pentru informatia ta urmaresc de mai mult de 15 ani Formula 1, iar daca nu stii de anul asta sunt interzise schimbarile bruste de viteza in spatele safty car-ului. Alonso folosea mult aceasta tehnica anul trecut in Renault dar anul acesta i s-a impus evitarea acestor manevre fiind permise doar schimbarile de directie pentru a incalzi cauciucurile.
    prostiei

  16. #142
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    o caricatura sugestiva gasita de aphelyon
    Attached Images Attached Images
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •