View Poll Results: Cine credeti ca va castiga?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Lewis Hamilton

    4 20.00%
  • Fernando Alonso

    9 45.00%
  • Kimi Raikkonen

    7 35.00%
  • Felipe Massa

    0 0%
  • Altul

    0 0%
Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 142

Thread: Japonia GP: Fuji 28-30 Septembrie 2007

  1. #43
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Daca ploua si maine ne putem inchipui cam cum vor arata lucrurile.
    As zice ca in "Top-Ten" nimic deosebit, poate doar locul surprinzator ocupat de acest newcomer Sebastian Vettel. "Pustiul" are talent cu carul !

  2. #44
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    80
    Reputatie
    0
    Ciudat cum Hamilton a fost mai rapid decat Alonso si Raikkonen pe ploaie...as zice ca are benzina mult mai putina decat cei 2(ceva de genul Silverstone)

  3. #45
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    eu zic ca a fost o intamplare... hamilton e muci pe ploaie, a dovedit-o la nurburgring
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  4. #46
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    nu ,vrea sa castige cursa pt ca a obtinut poll-ul tot pe ploaie
    lordule.. tu esti ceva de genul.... dinamovist care devine stelist...... parca erai cu schumi si ferrari... inteleg ca schumi nu mai e... dar cu ferrari cum ramane?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  5. #47
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    80
    Reputatie
    0
    "As evening - and patters of rain - descends on Fuji Speedway after qualifying, it is suggested that an even worse day of weather awaits the Japanese grand prix for Sunday." Ar fi SUPER! o cursa pe ploaie e mult mai palpitanta decat plictiseala pe care o avem aproape cursa de cursa pe uscat... daca apare si ceata(cum a fost si in calificari si tinand cont de muntele FUJI ceata ar putea fi mai deasa) atunci BALET... mi-ar place sa castige un pilot(ORICARE) din afara celor 4...daca nu,ma multumesc cu victoria lui KIMI!

  6. #48
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    eu zic ca a fost o intamplare... hamilton e muci pe ploaie, a dovedit-o la nurburgring
    Hamilton e chiar bun pe ploaie, cel putin era in GP2 (cand am inceput sa tin cu el). Si inca ceva, pe ploaie conteaza mult mai putin combustibilul in plus/minus fata de conditii normale...
    Dar daca tu crezi ca poti sa-ti dai seama ce poate un pilot dupa o singura cursa, asa o fi, pare o logica foarte inteligenta..

  7. #49
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    ...da' ce ziceti sa saracii japonezi, Yamamoto si Sato. ultimele doua locuri !!! 21-22, cine draeq a tras in noi. prea de tot.
    in fata suporterilor....ar fi trebuit sa-si faca harakiri in direct.
    Hamilton m-a surprins. bengos omu'. toti se asteptau la Alonso sa puna vreo 3 sec intre el si restul lumii si de unde? pt a cata oara sezonul asta Hamilton "fura" pole-ul in ultima secunda, pe bune dealtfel. Alonso s-a specializat in antrenamente libere si Q1-Q2. un singur lucru avea de facut spaniolul. nu sa castige curse sau sa vina pe nu stiu ce loc etc. Singura conditie era sa termine cursele ramase INAINTEA ex-chitaristului de la Beatles care da din mandolina pe la urechile celor de la Mclaren. O sa-i fie greu la start pentru ca Ferrari se pare ca pleaca mai bine si s-ar putea ca si Kimi, care nu va sta deloc cu mainile in san, sa incerce sa-i ia fata. trebuia sa se califice in pole ca sa nu mai aiba probleme. Hamilton zicea ca sa asteptam primul viraj sa vedem ce se intampla si zambea cu subinteles. Alonso, Alonso in calificarile astea cred ca strungaretul a avut mai multe cojones in traista-si...
    Last edited by Clioblue; 29th September 2007 at 17:52.
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

  8. #50
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    lordule.. tu esti ceva de genul.... dinamovist care devine stelist...... parca erai cu schumi si ferrari... inteleg ca schumi nu mai e... dar cu ferrari cum ramane?
    nu am tinut cu Schumi si Ferrari decat in 2006 pt ca nu-l suport pe Alonso ,acum ca Schumi s-a retras am zis ca o sa tin cu Raikonnen ,dar acest Hamilton e de-a dreptul FABULOS

  9. #51
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LordulCapdeMort View Post
    nu am tinut cu Schumi si Ferrari decat in 2006 pt ca nu-l suport pe Alonso ,acum ca Schumi s-a retras am zis ca o sa tin cu Raikonnen ,dar acest Hamilton e de-a dreptul FABULOS
    nu ti-a fost de ajuns faptul ca de cand nu mai foloseste setarile lui alonso nu mai e asa de fabulos?
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  10. #52
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,540
    Reputatie
    0
    ei bine e in pol-position si nu a folosit setarile lui Alonso si ca o camparatie de la cursa din Ungaria si pana acum Hamilton a obtinut 27p iar Alonso tot 27 deci egalitate...

  11. #53
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    crede-ma ca falsitatea lui Hamilton si rezultatele obtinute pe munca altora m-au facut sa-mi scada antipatia care o dezvoltasem pentru Alonso in sezoanele 2005 cand s-a batut cu Kimi, si mai ales in 2006, cand s-a batut cu Schumi.
    si comparatia intre hamilton si alonso de la marele premiu al ungariei incoace ti-o recomand s-o faci in pozitia pe care au terminat, nu pe puncte, sa vezi ce iese.... iata

    Ungaria: Hamilton 1, Alonso 4
    Turcia: Alonso 3, Hamilton 5
    Italia: Alonso 1, Hamilton 2
    Belgia: Alonso 3, Hamilton 4

    Dupa cum vezi, cu exceptia cursei din Ungaria, unde Alonso a fost retrogradat pe grila, in ultimele 3 curse el a terminat tot timpul in fatza lui Hamilton. acum evident ca o sa-ti sustii punctul de vedere ca de, cum sa lasi de la tine.... dar..... daca pleaca Alonso anul asta de la McLaren... sa-l vedem "Hamy" ce face el la anu.....mai ales ca se pare ca pleaca si De La Rosa care este un excelent pilot de teste.
    Last edited by Travis Daye; 30th September 2007 at 00:00.
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  12. #54
    Black Star nubian's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Reflection Eternal
    Posts
    418
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Travis Daye View Post
    rezultatele obtinute pe munca altora
    traiesti intr-o lume paralela?? auzi ce poa sa debiteze...

  13. #55
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    nubian eu zic sa incerci sa jignesti cat mai putin posibil.....daca mi-am expus o parere tu in mod normal ar trebui sa ti-o spui pe-a ta, nu sa vorbesti asa.... stiu stiu.. ti-am dat avertisment.... ai zice ca de ce, ca nu m-ai injurat.... dar sa jignesti nu inseamna neaparat sa injuri ... apropo... foarte inteligent... Echipa favorita: Lewis Hamilton... nu stiam ca si-a facut deja si echipa.... desi abia a debutat anul asta... fantastic.... chiar fantastic Lewis asta... parca il si vad pe pit wall
    Last edited by Travis Daye; 30th September 2007 at 00:43.
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  14. #56
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Declaratii dupa calificari
    Data: 29 septembrie 2007
    Autor: Alin Neacsu




    Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes), locul I: "O sesiune foarte buna pentru mine si pentru echipa. Imi place foarte mult circuitul Fuji. Am fost si ieri puternici pe o pista uscata. In mod evident conditiile de astazi au fost destul de dificile mai ales ca sesiunea de antrenamente de azi-dimineata a fost anulata - acest lucru face ca rezultatul de astazi sa fie si mai satisfacator. Masina a mers perfect si echipa a facut o treaba extraordinara pentru ca eu sa fi bine pregatit. Ultimul meu tur a fost foarte bun. Am reusit sa-mi imbunatatesc pilotajul in doua viraje, ceea ce a contat, dar am pierdut putin timp in ultimul viraj. Pole position-ul de astazi este important, dar maine se va desfasura tot ce conteaza."

    Fernando Alonso (McLaren-Mercedes), locul 2: "Calificarile de astazi au fost OK pentru mine. Desigur, ar fi fost mai bine sa obtin pole position-ul, dar sunt multumit de prima linie a grilei de start - un start bun pentru cursa. Mi-a placut mereu sa pilotez pe pista uda, asa ca m-am simtit bine in calificarile de astazi. Va fi foarte dificil si cursa va fi extrem de interesanta, caci rivalii nostri principali s-au dovedit a fi foarte apropiati atat pe uscat, cat si pe o pista uda. Pneurile de ploaie Bridgestone au functionat bine pentru noi astazi. Voi face tot ce se poate pentru a urca pe prima pozitie, dar voi fi de asemenea foarte atent, caci nu e in interesul tuturor sa nu termin cursa. Sunt multumit de performantele echipei si de treaba pe care am facut-o pana acum in acest weekend si astept cu nerabdare cursa de maine. "

    Kimi Raikkonen (Ferrari), locul 3: "O sesiune de calificari destul de buna. As fi putut probabil sa obtin o pozitie mai buna pe grila de start, dar am avut probleme de trafic si o mica problema cu managementul electronic al cutiei de viteze, iar din aceasta cauza am pierdut timp pretios. A fost desigur o loterie sa incepem calificarile pe o pista uda dupa ce n-am rulat deloc in astfel de conditii, dar n-a fost nevoie decat de doua tururi pentru gasirea liniei ideale. Ma astept ca maine lupta sa fie extrem de stransa. Asa cum s-a vazut in antrenamentele de ieri diferentele dintre noi si principalii rivali sunt extrem de mici. Per total, masina a functionat bine si cred ca putem fi competitivi atat pe pista uda, cat si pe pista uscata."

    Felipe Massa (Ferrari), locul 4: "Am avut in calificari o lupta foarte stransa intre noi si principalii rivali. In primele doua parti am fost foarte multumit de manevrabilitatea masinii, dar ceva s-a schimbat in privinta balansului atunci cand am pus pneuri noi si a fost mai putin combustibil - masina a fost prea supraviratoare. Pacat, pentru ca chiar si in ultima parte mergeam bine, dar la final, cu pneuri noi, am pierdut timp din cauza supravirarii. Totusi, locul patru nu e rau. Suntem patru piloti in doua zecimi de secunda si maine se poate intampla orice."

    Nick Heidfeld (BMW Sauber), locul 5: "Sunt foarte multumit de locul cinci. Am sperat la inceput ca voi avea o mica sansa de a prinde un Ferrari-e368.html" class="inline">Ferrari in conditii de ploaie, dar n-am reusit. Calificarile n-au fost usoare, dar in general nivelul de aderenta a acestei piste este destul de bun pe ploaie. In ultimele tururi n-am reusit sa-mi imunatatesc timpul caci ultimul set de pneuri s-a degradat mult prea repede. Prognoza meteo variaza, dar daca ar fi sa aleg mi-as dori o cursa pe ploaie."

    Nico Rosberg (Williams), locul 6: "A fost o sesiune de calificari destul de dificila, mai ales pentru ca de dimineata n-a fost practic nicio sesiune de antrenamente si ne-ar fi prins bine sa putem gasi solutii pentru o pista uda. In primele doua parti ale calificarilor, vizorul meu a fost incetosat si abia vedem incotro merg. Pana la ultima parte s-a rezolvat si pana la urma totul a mers bine. Sunt multumit de rezultat dar sunt foarte dezamagit pentru ca, fara schimbarea de motor as fi plecat in cursa din pozitia a sasea - ceea ce ar fi fost fantastic. Cred ca voi face un dans la ploii in aceasta seara in camera de hotel, caci cred ca ploaia m-ar ajuta avand in vedere ca voi pleca din spate."

    Jenson Button (Honda), locul 7: "Imi plac foarte mult aceste conditii de pista uda! A fost o sesiune de calificari foarte buna si sunt in mod evident multumit pentru performantele avute in cursa noastra de casa si in fata atator fani Honda, aici la Fuji. Echipa a facut o treaba foate buna in alegerea strategiei si am scos in mod sigur tot ce s-a putut din masina in primele doua parti. In ultima parte a calificarilor a fost putin mai dificil caci aveam la bord combustibilul pentru cursa, dar sunt multumit de locul sapte obtinut si maine voi pleca de pe pozitia a sasea. Pilotul poate sa faca diferenta in aceste conditii, asa ca vom spera la o cursa pe ploaie, caci avem o pozitie de start foarte buna si in aceasta parte a grilei totul este in joc. Astept cu nerabdare cursa de maine, iar daca va ploua atunci avem sase sa castigam cateva puncte."

    Mark Webber (Red Bull), locul 8: "A fost o sesiune foarte buna pentru noi. Ar fi fost placut sa fiu mai in fata pe grila de start, dar cel putin suntem in top 10 - nu cred ca am mai fi putut obtine mult prea mult de la masina. Conditiile n-au fost grozave, dar a fost la fel pentru toata lumea si astept cu nerabdare cursa de maine."

    Sebastian Vettel (Toro Rosso), locul 9: "In mod cert a fost o zi buna si o experienta grozava pentru echipa faptul ca am intrat in ultima parte a calificarilor pentru prima data. Fantastic! Faptul ca nu am avut nicio sesiune de antrenamente de dimineata a ingreunat lucrurile, iar pentru mine aceasta a fost prima ocazie in care am pilotat aceasta masina pe o pista uda. Mi-a placut si astept cursa de maine. Cred ca daca as fi reusit sa mai fac un ultim tur as fi putut obtine un rezultat cu pana la doua pozitii mai bun, dar am schimbat in ultimul minut ceva in privinta strategiei si am pierdut acel tur in plus. Atunci cand incepi cursa de pe pozitie mai buna a grilei de start te astepti la un rezultat mai bun decat de obicei. Sa speram ca va mai ploua, caci acest lucru ne-ar ajuta, iar apoi vom vedea pana unde putem ajunge."

    Robert Kubica (BMW Sauber), locul 10: "N-a fost bine deloc pentru mine in aceasta sesiune de calificari. Din pacate ne-a lipsit experienta pistei ude. Pneurile au granulat si nu cred ca planificarea partii a treia a fost asa cum trebuia. Acum trebuie sa asteptam sa vedem cum va fi vremea maine, desi avand in vedere performantele de astazi as prefera o pista uscata."



    Sursa: http://f1.netsport.ro/stiri/27009/De...alificari.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  15. #57
    God of all Gods Sasuke Uchiha's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    debajo de un puente
    Posts
    6,088
    Reputatie
    1
    abandon alonso sau victorie hamilton, nu cer prea mult...
    ..the world would be covered in darkness, it would basically block out the sun. That is the might of the Uchiha penis.

  16. #58
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    buna dimineata! v-ati trezit???
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

  17. #59
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    ploua. nu torential dar e mai rau decat ieri in calificari. din cate vad cel putin massa e pe cauciucuri de ploaie extrema. alonso & hamilton pe pneuri de ploaie. raikkonen pe pneuri intermediare(de ploaie) a iesit in decor cand se indrepta catre grila de start. fara urmari totusi...
    hamilton inainte de cursa: m-ar aranja ca alonso sa se care la ferrari la anu'.
    Last edited by Clioblue; 30th September 2007 at 07:14.
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    80
    Reputatie
    0
    Sa inceapa spectacolul....

  19. #61
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Gentlemen, start your engines
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  20. #62
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    ma uit pe Speed TV, dupa cum stiti astia sunt pe grila de start.. da.. intr-adevar.. cam ud
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  21. #63
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    din pacate cred ca o sa se dea startul din spatele SC
    [B][I][FONT="Fixedsys"][COLOR="SeaGreen"]A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort[/COLOR][/FONT][/I][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •