Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 115

Thread: Cursuri de tennis in Iasi!!!

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Antrenori tenis, initieri: cereri si oferte

    Buna,

    Sper ca nu deranjez. Am vazut ca s-a mai discutat despre acest subiect pe forum, dar nu am gasit nimic concret. Ma puteti ajuta cu numele unui antrenor bun (si mai ales rabdator ) de tenis din Bucuresti? Care eventual accepta la ore si adulti care nu s-au mai jucat pana atunci cu racheta? As dori sa iau lectii, dar habar nu am unde sa ma duc.

    Multumesc mult.

    Iulia
    Last edited by DJ Klaus; 11th September 2007 at 06:57.

  2. #2
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Lectii de tenis se dau pe baza din Agronomie si tot in apropiere pe baza aflata in interiorul complexului McMonis (unde se afla si strandul de linga Piata Presei). Ambele au balon pentru vreme rece, iar vara pe zgura. Nu stiu sa iti spun preturile, dar te pot ajuta cu un numar de telefon sa intrebi, la care eu de obicei eu sun sa rezerv.

  3. #3
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    multumec mult de raspuns. as vrea un numar de acolo (eventual de la ambele baze) sa sun sa vad ce si cum, daca esti dragut sa imi dai.

    nu stiu unde e strandul de la piata presei, desi lucrez in zona aia. am inteles ca la agronomie e un antrenor bun, claudiu munteanu parca..

    multumesc mult.

  4. #4
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Da, Claudiu. Iti trimit pe PM telefonul lui. Sa nu ii spui ca ai numarul de la mine, pentru nu ma cunoaste si nu este relevant, merg destul de rar sa joc acolo.

  5. #5
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Pt ore de tenis depinde de cat de mult vrei sa dai pt o ora
    Vezi sa nu te pacalesti sa dai o gramada de bani pt un antrenor care nu merita

  6. #6
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Daca nu te grabesti...si mai poti astepta pana se va face frumos afara...iti pot recomanda si eu un antrenor. Depinde pe unde stai. Pentru ca nu merita sa mergi dintr-un capat in altul al bucurestiului pentru 2 ore de antrenament. Eu cunosc pe cineva in zona Grigorescu. Daca te intereseaza da-mi de stire

    PS: Antrenori f buni...cer mult si fac putin...si nici rabdare nu au. Trebuie sa te orientezi...faci 2-3 sedinte si daca vezi ca merge mai continui...daca nu, iti cauti altul. Risti sa dai o gramada de bani si sa nu inveti nimic.

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    buna,

    nu as putea spune ca ma grabesc foarte tare, dar nici pana in iulie nu as mai sta. am facut cateva ore, mai precis vreo 10-11 (in decembrie si ianuarie) cu un antrenor din agronomie, era bunut si m-a invatat cateva chestii, dar nu mi-a placut prea mult de el si nu m-am mai dus. exprimarea lui hawk cu cer mult si fac putin se cam potrivea

    in consecinta, va rog mult sa ma ajutati cu un antrenor. nu stiu unde e zona grigorescu, dar cred ca e departe de mine, eu stau pe titulescu si lucrez la piata presei. dar pot sa ma si deplasez. si asa urasc orice alt sport in afara de tenis (la care nu ma pricep), asa ca ma deplasez cu placere.

    iulia

  8. #8
    manager piranha's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    324
    Reputatie
    1
    @ hawk: zona Grigorescu adica Salajan ? Ar fi ca lumea sa iau cursuri pe terenurile din parcul Titan...
    [I]I'm tired of hearing about money, money, money. I just want to play the game, drink Pepsi, wear Reebok.[/I] - Shaquille O'Neal

  9. #9
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Daca tu numai pe acelea le cunosti...imi pare tare rau...pentru tine

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by julie
    buna,

    nu as putea spune ca ma grabesc foarte tare, dar nici pana in iulie nu as mai sta. am facut cateva ore, mai precis vreo 10-11 (in decembrie si ianuarie) cu un antrenor din agronomie, era bunut si m-a invatat cateva chestii, dar nu mi-a placut prea mult de el si nu m-am mai dus. exprimarea lui hawk cu cer mult si fac putin se cam potrivea

    in consecinta, va rog mult sa ma ajutati cu un antrenor. nu stiu unde e zona grigorescu, dar cred ca e departe de mine, eu stau pe titulescu si lucrez la piata presei. dar pot sa ma si deplasez. si asa urasc orice alt sport in afara de tenis (la care nu ma pricep), asa ca ma deplasez cu placere.

    iulia
    te mai intereseaza? ca pot sa iti zic niste nume

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    nope, radu, thanks. am gasit un antrenor de nota 10, cu care ma impac excelent si de la care am invatat ce era mai greu, asa ca in curand o sa devin un mic si curajos adversar, nu doar un novice :d imi pare foarte rau ca in curand este posibil sa plece din tara si atunci o sa te anunt. multumesc mult.

  12. #12
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    ca sa nu mai deschid inca un topic ma folosesc de acesta pentru a va cere ajutorul. Am 17 ani si vreau sa invat si eu tenis, dar nu stiu unde sa gasesc un antrenor bun si, dupa cum zicea si iulia, rabdator care sa ma ajute sa invat baza. Ma puteti ajuta?

  13. #13
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Alt antrenor de tenis

    Am 17 ani si vreau sa invat si eu tenis, dar nu stiu unde sa gasesc un antrenor bun si, dupa cum zicea si iulia, rabdator care sa ma ajute sa invat baza. Ma puteti ajuta?

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    Pai cauta unul in orasul tau.Sau poate esti dispus sa te muti undeva unde gasesti unul super-bun.

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    pai da, eu stau in bucuresti si speram sa ma puteti ajuta cu numele unui antrenor de tenis bun si, dupa cum am spus, rabdator

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    1,927
    Reputatie
    1
    E,pai daca stai in Bucuresti e mai simplu.Da' io nu cunosc pe nimeni de acolo.
    Doar am auzit de unu',nush cum ii zicea,Adrian Marcu

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    da...park am auzit si eu de asta Marcu, da al naibii nu ma accepta...ca cik nu ma cheama Andrei Pavel...ce sa-i faci... ...lasand gluma la o parte, chiar nu cunoasteti, pentru k inainte ati mai raspuns la topicul asta....

  18. #18
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Pai si raspunsurile de pe thread-ul asta nu te multumesc?

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Sunt si eu curios cam cat inseamna ca, costa mult un antrenor ?? In medie cat costa ?

  20. #20
    Silfidus! Maximus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,708
    Reputatie
    1
    Eu am platit 4.000.000 pentru 10 ore initiere. dar se pare ca e si mai mult pentru avansati...
    GRUPPO MAXIMA - MEMBRU FONDATOR

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Eu am vorbit azi cu un tip de la baza BTT si mi-a cerut 800.000 pe ora, cu tot cu teren. Mi se pare enorm; in Cluj e jumate, 400 de mii cu tot cu teren si cu antrenor si cu ce mai vrei....

    Stiu ca Bucurestiul e mai scump, asa de schema, pe chestia ca incepe cu B, insa ma gandesc ca s-or fi gasind si terenuri + antrenor mai ieftin. As da 4-5 sute de mii, poate chiar 600 de mii/ora pentru ceva foarte bun - dau o bere daca-mi recomandati ceva la bani mai decenti...

    Multumesc,
    Dan

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •