Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 115

Thread: Cursuri de tennis in Iasi!!!

  1. #43
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    bucuresti
    Posts
    2
    Reputatie
    1

    fraga julie

    eu am facut tenis de camp....8 ani de zile..de performantza...ma roog..un antrenor bun ar fi segarceanu ..care e un om extraordinar de rabdatooor..si nu prea lua nici multi bani..ma roog eu ajunsesem sa jc pe gratis ..pt k eram cea mai buna din clubul lui..
    apoi ar mai fi antrenorii tineri neafirmati...
    ..daca vrei sa iti spun mai multe ..scrie- mi pe mail...ubitzik89@yahoo.com

  2. #44
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Segarceanu e un antrenor foarte bun, daca te referi la cel tanar. In legatura cu baza lui Pescariu... nu vreau sa barfesc, am auzit si eu cateva zvonuri dar nu stiu sigura daca sunt adevarate.
    non semper erit aestas

  3. #45
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1
    Segarceanul cel tanar s-a apucat de antrenamente?...Pentru cel batran toata stima pentru ce-a facut in tinerete dar la batranete a cam sbarcit-o...acum ar cam trebui s-o mai lase...si sa retraga la pensie.

  4. #46
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Da, si eu sunt de aceeasi parere. A facut o groaza la viata lui, ar trebui sa se retraga frumos, acuma nu prea mai are succes.
    non semper erit aestas

  5. #47
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    doresc sa antrenez..

    Hello everybody....Sunt petruta, am 19 ani..si am facut tenis 12 ani.Am terminat liceul Cu Program Sportiv din Constanta,de unde am obtinut nota 10 la atestaul de competente profesionale, " instructor sportiv", iar acum sunt proaspat studenta la Academia Nationala De Educatie Fizica Si Sport din Bucuresti. As dori ca in timpul liber sa antrenez grupe de copii, in orice zona din Bucuresti, deoarece imi face o deosebita placere sa lucrez cu copiii , dar in acelasi timp imi doresc sa imi deschid drumul unei cariere de antrenor de tenis. Pentru persoanele interesate, sau pentru cei care ar putea sa ma ajute, va rog sa ma contactati pe adresa de e-mail. Va multumesc anticipat.

  6. #48
    junior
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    hmm..intersant..dar la 19 deobicei lumea se apuca de jukt, nu de antrenat...

  7. #49
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    -ai facut tenis ,dar cu copii trebuie sa ai rabdare .nu este o iesire la iarba verde cu prietenul ,cei mici vor mai multa atentie.pe teren nu iti faci planul de acasa ca nu stii da vor si ei(au personalitate si cer respect respecta )
    -cauta sa mergi la teren si copii or sa vina singuri ,nu ii gasesti la "bestjobs"

  8. #50
    incepator
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Sal, sunt antrenor de tenis, pe cine intereseaza lectii de tenis, antrenamente de orice nivel, grupa sau individual, sparring, ma poate contacta la tel: 0723.028.164 bucuresti.

  9. #51
    senior
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    198
    Reputatie
    1
    Draga Petruta,

    Daca intradevar ai ganduri serioase in acest sens, eu ti-as recomanda sa contactezi gradinitele particulare din Bucuresti. Cu siguranta vei gasi cel putin una, daca nu mai multe, care sa fie interesata de serviciile tale. Exista mai multe portaluri cu gradinite pe internet. Trebuie doar sa cauti.

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    cursuri initiere tenis

    Cursuri initiere tenis in grupe de cel mult 4 copii in tot cursul anului. Informatii la tel. 0724 212 979.

  11. #53
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Mai este de actualitate dorinta de a cauta un antrenor ?
    Quote Originally Posted by alexx_elf View Post
    pai da, eu stau in bucuresti si speram sa ma puteti ajuta cu numele unui antrenor de tenis bun si, dupa cum am spus, rabdator

  12. #54
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Pot sa te ajut dar lectiile pardon, antrenamentele le fac undeva pe linga Apaca. Daca nu stai in apropiere o sa incerc sa te indrum cat mai aproape de tine.

  13. #55
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Pt toti antrenorii de tenis care posteaza pe aici si isi dau numere de telefon si e-mail ca cica vor sa invete si/sau sa scoata un ban... dragilor cati dintre voi au postat pe acest forum de specialitate (as zice cel mai bun forum de tenis din Romania) ceva despre tenis sa aratati ca aveti o idee , sa va creada lumea, sa va "vindeti" (sensul bun) ca lumea. Sau daca nu s-a gandit nimeni sa se vanda cu o vorba de specialitate pe internet atunci sa o faceti din pasiune pt sportul in care excelati si sunteti pedagog. A facut-o cineva ????? Unul singur : Radu cu are am si vorbit pe YM. Tot respectul pt Radu si eu il recomand pt ca arata ca face din pasiune. Daca voi , ceilalti , nu aratati asta macar putin, daca nu va "pierdeti" cateva minute pe zi/saptamana/luna sa scrieti ceva aici pt cei pt care ar trebui sa le dedicati meseria voastra atunci ... nu aveti nici o credibilitate. Nu pareti decat un senator care isi ia banu si doarme la sedinte. Mai cugetati si cum sa va faceti publicitate. daca voi credeti ca un nr de mobil sau un email este suficient... atunci... n-am ce sa mai zic. Si pedofilii au nr de mobil si email.

    Pun pariu ca daca eu,KLAUS, as locui in Romania as avea droaie de studenti si nici nu as mai avea nevoie de publicitate si toti mi-ar plati fara sa se gandesca ca dau mult. Dar de.... Romania e inca departe de mine si de antrenorii de tenis adevarati.
    Last edited by Ady; 11th October 2006 at 19:52. Reason: ti-am impartit post-ul in doua, cealalta jumatate este pe "secretele tennisului"

  14. #56
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Sigur ca nu ai dreptate DJ Klaus cind spui ca nu esti antrenor adevarat decit daca ai scris ceva despre tenis nu numai pe acest site, zic eu, dar chiar si ori unde in alte publicatii sau site-uri. Sunt multi antrenori de succes care nu scriu deloc si foarte rau fac pentru ca ar fi interesant de aflat date despre cum vad ei tehnica, tactica sau mentalul in jocul de tenis, experienta prin care au trecut si chiar trec si care sa dea oarece sfaturi pentru toata lumea. Eu personal incerc sa vad care este legatura ce se poate face prin acest mod de publicitate cu cei care incearca sa gaseasca raspunsuri la probleme apelind la metode simpliste, sa se implice cit mai putin in speranta gasirii unor solutii miraculoase ieftine si de durata. Eu consider ca cel care doreste cu adevarat sa invete tenisul trebuie sa caute cluburi puternice, cu antrenori calificati, cu infrastructura bine pusa la punct si logistica suficienta pentru a face ca orice amator sa deprinda, atit cit ii este dat prin abilitatile si capacitatile motrice, o parte cel putin din ceea ce tu numesti "Secretele tenisului". Eu personal am jucat la nivel de lot, am antrenat si antrenez la nivel de lot si scriu, asa cum ma pricep mai bine, pe site-ul www.tenisclub2000.ro unde ma gasesti la link-ul "Editoriale". Despre "Secretele tenisului" insa da-mi voie sa-ti spun ca sunt multe, poate chiar mai multe decit te astepti !

  15. #57
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulb View Post
    Sigur ca nu ai dreptate DJ Klaus cind spui ca nu esti antrenor adevarat decit daca ai scris ceva despre tenis nu numai ....www.tenisclub2000.ro unde ma gasesti la link-ul "Editoriale". Despre "Secretele tenisului" insa da-mi voie sa-ti spun ca sunt multe, poate chiar mai multe decit te astepti !
    Salut Paul si sunt foarte placut surprins de interventia ta cat si de ste-ul pe care scrii, site de care habar nu aveam ca exista si sa fiu sincer nu stiu cati de pe acest forum de tenis (pe care il consider cel mai mare din Romania) stiu de existenta acelui site. Eu am facut referire la cei de pe acest forum care-si lasa nr de telefon si atat. Sigur ca or fi cativa antrenori priceputi prin toata tara si cred ca de multi dintre ei lumea nici nu a auzit. Totusi... internetul este o sursa incredibila de publicitate si de atragere a clientelei. Probabil tu esti platit acolo dar eu fac aici benevol , de placere si sunt singurul tennis pro care-si da cu parerea. Mi-as dorit sa fi fost inca vreo 5 pe langa mine sau macar unul. Chiar as fi curios sa fac o deosebire intre modul de antrenament american si cel romanesc. In zilele urmatoare voi citi site-ul tau din scoarta in scoarta. Inca o data ma bucur ca am dat de tine si cred ca acest forum poate fi o publicitate (indirect) buna pt site-ul tau. Cat despre "Secrete" or sa tot fie si poate ca nu se vor termina nicioadata. Eu sunt deschis oricarei colaborari mai ales ca este spre beneficiul iubitorilor de tenis din Romania

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Nici nu stiu cum sa te salut pt ca DJ Klaus nu mi se pare a fi legat de tenis ci de alte activitati la fel de artistice ca si tenisul. Site-urile sunt facute, asa cum am spus, pentru legaturi rapide, ieftine si relativ concrete. Din acest motiv nu se dau amanunte. Daca le doresti, suni la nr de telefon sau scri pe mail-ul respectiv si vezi ce si cit te poate ajuta cel de la capatul firului. Despre antrenorii din Romania te inseli din nou. Nu sunt citiva, ci sunt multi, chiar foarte multi si buni si priceputi si muncitori. Nu se cunosc pentru lumea noastra, a tenisului romanesc, este relativ restrinsa, timida si care isi plinge incet, in soapta, in pumni, soarta. De noi nu pomeneste nimeni decit atunci cind jucam in Cupa Davis sau in mici notite din ziarele de sport. De ce ? Pentru ca imaginea zilei, banii invirtiti in joc, ambitile, transferurile si scandalurile apartin zeului fotbal. Dar sa revenim la antrenori ; incepind cu Caralulis si fara a termina cu Tomai tenisul romanesc a dat nastere la multi teoreticieni si multi practicieni ai antrenoratului in tenis. Nu stiu ce iti spune Vasile Serester sau Ghunter Bosch dar precis nu sti de Radu Popescu sau George Bucuroiu. Oricind vei fi dorind amanunte iti stau la dispozitie. Despre lectiile tale din serialul "Secretele tenisului" sunt multe de comentat si acolo unele de bine altele..... Colaborez cu oricine este de buna credinta si care ma citeste si ma critica caci pe mine ma intereseaza si ce fac bine dar mai ales ce gresesc. In acest fel am avantajul ca ma pot corecta pentru a lucra mai bine cu elevii mei. Te salut, Paul

  17. #59
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Paul, vreau sa aud si eu la noi de antrenori care au luat un junior si l-au dus macar intr-o finala de mare slem.

  18. #60
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulb View Post
    Nici nu stiu cum sa te salut
    Paul, DJ Klaus e nume de "scena" dupa cum probabil sesizesi lumea pe forum isi alege un nickname. Si totusi Paul .. nu ne putem lauda la nesfarsit cu antrenorii nostrii de peste 100 de ani (n-o lua la propriu). Vad cum lumea aici pe forum se plange de antrenorii romani si incearca sa gaseasca antrenori buni ca sa-i antreneze. Aud frecvent cum antrenorilor romani nu le pasa decat de bani si nu se implica prea tare. Nu sunt vorbele mele sunt vorbele celor de pe forum, persoane care s-au confruntat cu astfel de propleme. Citeste forumul si vei vedea.
    Spui ca nu se dau amanunte pe internet si ca trebuie sa suni la mobil daca vrei informatii ??? Asta demonstreaza inca odata ce spuneam mai sus ca antrenorii nu se implica decat daca se plateste. Eu nu vad o mare pierdere de timp sa stai 10 min pe zi/saptamana si sa dai cate "tips"-uri legate de tenis. Lumea s-ar putea sa aprecieze mai mult decat un link catre o adresa de mail.
    Si decat sa intram in polemici mai bine spune-mi ce e in neregula in Secretele Tenisului sau ce ar trebui adaugat. Din nou... cititorii de pe acest forum ar aprecia mai curand o parere profesionista despre tenis decat polemici plictisitoare.
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Paul, vreau sa aud si eu la noi de antrenori care au luat un junior si l-au dus macar intr-o finala de mare slem.
    Foarte buna intrebarea !!! As adauga ... cum iti explici ca Hanescu inca mai e antrenat de Firicel Tomai?
    Last edited by DJ Klaus; 12th October 2006 at 17:08.

  19. #61
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Pentru Vadim. Intrebarea este simpla. raspunsul este complicat. Nu pentru ca ne-am feri sa il spunem raspicat ci pentru ca racile, deficientele si neajunsurile organizarii tenisului la noi sunt subiecte greu de abordat pe un forum de site. Apoi pentru ca nu stiu cit de multe cunosc cititorii despre cum functioneaza tenisul ca institutie , ca metodica de scoala de performanta si ca organizare legislativa intre federatie, club, antrenor si elementul surpriza adica JUCATORUL. Din aceasta cauza eu iti spun doar ca eu sper ca Hanescu-Tomai sa fie doar un inceput. Iti multumesc pentru intrebare si te astept oricind cu placere sa discutam despre tehnica, tactica, pregatire fizica, mental si practica in tenis.Paul
    Last edited by paulb; 12th October 2006 at 20:06.

  20. #62
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Poate ca esti un obisnuit al lumii scenei. Eu sunt obisnuit de 43 de ani cu lumea tenisului care in general se fereste de nickneme-uri. Poate doar cu porecle pe care nu stiu daca le sti : Capra, Tamba, Kiki Gogoasa, Medi, Strutu si multe altele. In alta ordine de idei Radu Popescu l-a lansat pe Pavel si i-a fost si coach pina in 2001, George Bucuroiu l-a lansat pe Voinea. Deci antrenori inca tineri si le doresc sa ajunga la 100 de ani caci lucreaza in continuare si lucreaza bine unul la Constanta si celalalt la Focsani. Legatura dintre Firicel si Victor este extrem de stabila si de solida. I-am vazut lucrind de multe ori impreuna si se completeaza extraordinar. Atunci cind sint despartiti se cauta la telefoane iar cind sunt impreuna as dori sa vezi privirea lui Victor : nu se dezlipeste de pe buzele lui Firicel. Imi spunea Firiciel acum doi ani cind lotul de Cupa DAvis s-a antrenat la noi in club ca legatura dintre sportiv si coach este extrem de sensibila : daca aceasta legatura nu functioneaza atunci nu numai ca jucatorul o simte dar ca joaca chiar prost. Asta e !
    Aici pe site este o lume aparte. Ce pregatire in tenis au cei care vor un antrenor bun ? Sunt incepatori sau pro ? Eu am incercat sa vorbesc de lumea pro. Pentru cei dornici de miscare sau agrement este o alta discutie si atunci am lasat si un numar de tefen.
    Bun ! Despre Secrete, cu voia ta, un pic mai tirziu. Paul

  21. #63
    Tennis Pro DJ Klaus's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    NCAA
    Posts
    2,092
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by paulb View Post
    Capra, Tamba, Kiki Gogoasa, Medi, Strutu si multe altele.
    Alt comediant
    Unde dai si unde crapa ! ("strategia" asta o stii si tu)

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •