Page 2 of 6 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 115

Thread: Cursuri de tennis in Iasi!!!

  1. #22
    sport legend Ady's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,198
    Reputatie
    1
    Mah , terenurile de inchiriat in bucuresti sunt aproximativ 10 euro , deci cam la suma asta ma gandeam si eu , ganditi-va ca omul ala trebuie sa scoata si el ceva profit . Si are si cheltuieli de facut , cu transportul , cu echipamentul (trebuie sa cumpere galeti de mingi care sunt in jur de 4-5 mil si alea) ... Din pacate tenisul e un sport scump

  2. #23
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    inteleg ca oamenii nu fac chestia asta din pasiunea de a invata un grasan ca mine tenis, insa daca nu o fac la un pret decent, nu o sa faca nici un fel de profit. 10 euro sint 340.000 la ora asta; el mai vrea inca 460.000 pe ora banu lui? (din care cumpara mingi etc) it's too much, ce naiba, baietii astia vor sa faca 2000 de euro pe luna antrenind grasani si bosorogi sa joace tenis? as intelege daca ar antrena sperante ale tenisului mondial....
    Aia din cluj cum rezista la preturi jumate cit astea? ca franzela si berea costa la fel si acolo..?

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    in cluj viata este mai ieftina.in bucursti toate sint scumpe.in orice tara tenisul este mai scump acolo unde se fac mai multi bani.du-te in londra si joaca tenis si dupa acee du-te in manchester sa vezi ce diferente de preturi sint.asta-i viata

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    asa e, insa nu e dublu. In afara de asta, exista si in Bucuresti locuri mai ieftine, de-aia am intrat pe forum, ca sa le gasesc. Explicatiile astea le am si eu. Multumesc oricum.
    Dan

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    aham deci costa o carutza de bani . . Dar competitii ceva exista prin bucuresti ? adica unde sa participe si amatori si profesionisti ? ceva de genu free for all, nu sa fie doar jucatori de la cluburi

  6. #27
    RoccoTM
    Guest
    Daca doreste cineva sa joace tenis si locuieste in Sttutgart sau Craiova rog sa-mi
    trimita mesaj, poate ne intalnim in anumite perioade in functie de programul fiecaruia
    Multumesc

  7. #28
    incepator enache biz's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Constantza
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by icey
    aham deci costa o carutza de bani . . Dar competitii ceva exista prin bucuresti ? adica unde sa participe si amatori si profesionisti ? ceva de genu free for all, nu sa fie doar jucatori de la cluburi

    in bucuresti sunt in fiecare saptamana turnee de la cea mai mica categorie 10 ani pana la seniori

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by enache biz
    in bucuresti sunt in fiecare saptamana turnee de la cea mai mica categorie 10 ani pana la seniori

    bine bine .. si eu banuiam ca sunt .. dar UNDEE ?

  9. #30
    incepator enache biz's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Constantza
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    http://www.frt.ro/calendar.php
    ai tot calendaru competitional 2005

  10. #31
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1

    Arenele B.N.R.

    Eu fac tenis de performanta cu un antrenor, d-ul Bondoc, dar am vazut ca mai da lectii de tenis si la copii mai mici sau adulti care vor sa invete acest sport. Din punctul meu de vedere cred ca este foarte rabdator si poate sa invete pe oricine sa loveasca mingea cu o racheta. El este antrenor la baza ,,Progresul" sau ,,Arenele B.N.R."
    Sper sa va fiu de ajutor!

  11. #32
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    draga julie poate ai vreodata drum prin sb si o sa joc io tenis k unumele meu e ionut david si antrenez persoane de orice varsta in sb sper sa mai vb ...adresa mea de mese ........johny1985sb@yahoo.com

  12. #33
    junior
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    61
    Reputatie
    1

    Pentru tennisprogirl

    Daca faci cu Bondoc...mai bine te lasi de meserie.
    Ala nu stie decat sa ceara bani. Daca vede ca nu are cine sa te sustina...adica nu ai parintii care sa aiba banii...atunci te trateaza ca si cum ai fi venit la cersit.
    Pe el il intereseaza intai banii si pe urma daca tu inveti sa nu ceva. Am trecut si eu in tinerete pe acolo...si m-a tinut aproape 1 luna pe la perete...si o singura data intr-o luna a dat cu noi la cos. Asta se intampla in urma cu 15-17 ani. Probabil s-a mai schimbat omul intre timp.

    Lui Julie i-am gasit de mult antrenor...asha ca nu-i mai purtati de grija.

    Frunza mai e pe acolo?...mai antreneaza?

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    mai precis, mi-ai gasit cel mai bun antrenor ever. cred ca daca nu jucam cu george vara asta inca habar n-aveam cum sa lovesc mingea.
    e frustrant sa auzi ca antrenori angajati la baze bune (ca domnul asta bondoc de care ziceai) sa nu lucreze si altii foarte buni sa trebuiasca sa plece din tara.

  14. #35
    manager
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    291
    Reputatie
    1

    Antrenor

    Aurel Mantu la Steaua.
    Este foarte bun antrenor il recomand. Face cu fata mea. Este si un om cu mult bun simt, mi se pare un antrenor excelent.
    Am redevenit altul

  15. #36
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    salut

    Cine e interesat de ore de antrenament si pregatire fizica ambele de orice nivel imi poate scrie si ne putem intelege...

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    32
    Reputatie
    1

    da e un antrenor bun

    Quote Originally Posted by Timm
    Aurel Mantu la Steaua.
    Este foarte bun antrenor il recomand. Face cu fata mea. Este si un om cu mult bun simt, mi se pare un antrenor excelent.
    Da este un antrenor bun intr-adevar. Il stiu si eu. MI se pare ca acum e la steaua.

  17. #38
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Eu sunt interesata de schimb de experienta daca doriti, desi nu prea am multa...

  18. #39
    junior alexbucur's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti,Brasov
    Posts
    59
    Reputatie
    1
    te referi la antrenament specific pt tenis?

  19. #40
    incepator
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Smile tenis

    buna.caut un antrenor bun de tenis in cluj-napoca cine ma poate ajuta sa imi scrie pe adresa de email ana_nistor7@yahoo.co.uk.
    va multumesc

  20. #41
    Anti-prostie Apolini's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Toata lumea il uraste pe antrenorul meu! De ce???? As dori sa stiu si eu ce zvonuri umbla (nu o sa parasc). Bondoc nu cere bani in prostie ci e un antrenor grozav, mai ales ca are multa experienta. Vine la toate meciurile noastre, nu lipseste de la nici un antrenament si chiar ii pasa de jucatorii/jucatoarele lui! Si la turnee toti imi spun ca daca mai stau mult la el o sa uit sa tin racheta in mana. De cand am venit la el (1 an) joc din ce in ce mai bine si ambitia mea creste, mai ales ca ma sustine tot timpul!

  21. #42
    manager
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    291
    Reputatie
    1

    Club Pescariu de tenis

    Stie cineva cum e la clubul lui Pescariu?
    Am o fetita care face tenis la steaua si incerc sa ma interesez si de alte cluburi.
    stie cineva dintre voi de clubul lui Pescariu. Exista facilitati pentru copii?
    Am redevenit altul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •