Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 36

Thread: Editia a VI-a Playoff

  1. #1
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1

    Editia a VI-a Playoff

    Seahawks - Rams 7-21 [ meci 1 ]
    Bengals - Panthers 20-7 [ meci 2]
    Redskins - Packers 24-20 [ meci 3]
    Steelers - Cowboys 14-23 [ meci 4 ]

    ----------------------------------

    Chargers - Cowboys 15-23 [ meci 5 ]
    Eagles - Bengals 10-20 [ meci 6 ]
    Colts - Redskins 34-11[ meci 7 ]
    Patriots - Rams 31-10 [ meci 8 ]

    -----------------------------------

    Cowboys - Colts 14-21
    Bengals
    - Patriots 34-35


    ------------------------------------

    Patriots-Colts

    ------------------------------------


    Meciurile din PlayOff trebuie jucate pana Duminica 16 Septembrie ora 23:59 .
    Last edited by georgebz; 16th September 2007 at 17:28.
    [url]www.warriors.ro[/url]

  2. #2
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Meciurile din prima runda a PlayOffului trebuie jucate pana cel tarziu Joi ora 20:00 !
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #3
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1

    Steelres @ Cowboys

    scoru final 14 - 23

    meciu a inceput cu un run pt TD de 75 y al lui j jones
    s-a terminat cu 2 td ale lui mtfk care dadea semne mari de revenire
    a facut onside recuperat de el la 37y , cred k am atins eu mingea cu
    crayton ...

    mvp: julius jones
    Attached Images Attached Images
    Attached Files Attached Files

  4. #4
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    scor strans , in ceea ce cred ca a fost cel mai echilibrat meci al primei runde din playoff

    si pe mine cred ca ma demoraliza daca primem TD la inceput dupa run de 75y
    [url]www.warriors.ro[/url]

  5. #5
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    faza cea mai proasta pe care am facuto la driveu ala, a fost ca am controlat eu un om din defensiva
    au fost si niste pase scapate aiurea, 1 in primu play pasa data la wr o prinde si o scapa, apoi pasa lunga la holmes cu un sg om p el, traiectoria perfecta...o scapaaa, la ward la fel, degeaba are "hands" dak nu a putut sa prinda mingea aia
    se putea mai bine, dupa interceptia aia daca rata fgul sigur dadeam mai mult din mine, dar am dat o pasa in lateral si la scos pe RB la 3y...cred ca daca faceam un run sigur era mai bine..dar shit happens, some mistakes in defense, no focus on offense data viitoare nu mai joc meciuri importante cand sunt obosit
    Last edited by mtfk; 10th September 2007 at 20:36.

  6. #6
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    dap ... "duelul QB-lor de la Warriors" (asa cum l-am numit eu si george) s-a incheiat cu victoria lui Cojanu ... Felicitari !!!
    @mtfk --> lasa ca vei castiga editia urmatoare...in asta te razbun eu daca trec de Zabriskie si Cojanu de Patriots_4_ever...pentru ca astfel ne-am intalni, din nou, in semifinale...sper sa imi iasa mai bine ca editia trecuta .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  7. #7
    h8rz gonna h8 Zabriskie's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Haterville
    Posts
    4,246
    Reputatie
    1
    Green Bay @ Washington 20-24

    Meci foarte greu, lag mare, nu puteam sa ma apar la PA deep pass..., norocul meu s-a numit Clinton Portis si linia ofensiva Chris Samuels, Randy Thomas, Jon Jansen, Todd Wade si Casey Rabach => 257 yarzi, 3 TD, cu doar un singur broken tacke... (289 total offense, 270 rushing yards...)
    In mod normal nu ar fi trebui sa am nicio sansa, dar Stefan a exagerat in cateva randuri cu pasele, probabil incercand sa inchida meciul, a facut 5 interceptii, 2 Fletcher, 2 Springs, 1 Rogers...

    Remarcati: Donald Driver, 152 yarzi, 1 TD; Brandon Jackson 119 yarzi, 1 TD...

    Felicitari lui stefan care la prima participare a prins playoff'ul, la cat de mult au progresat unii jucatori fata de primele editii e performanta buna

  8. #8
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    meciurile din runda a 2-a le puteti juca si inante de terminarea celor 4 din runda 1 , daca s-au stabilit cei ce se vor confrunta ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  9. #9
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    okay ... daca doreste Zabriskie, vom juca chiar astazi runda a doua a PlayOffului ... Redskins @ Colts ...
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  10. #10
    Denver Nugget real23's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    around Bucuresti
    Posts
    753
    Reputatie
    1
    Seahawks - Rams 7-21
    Felicit adversarul dar azi am castigat. Dar urmeaza meciul extrem de greu cu Patriots.

    EDIT: MVP a iesit Holt cu 2 TD
    Attached Images Attached Images
    "Brian Scalabrine looks like Will Ferrell in Semi-Pro" (Jeff Van Gundy)
    [I][SIZE="1"]Smith asks Chauncey why he only shot six times, and Chauncey tells him, "I read the game. I don't play for stats. I don't play for none of that no more. I play for the win." Smith's reaction: "Damn. Makes sense."[/SIZE][/I]

  11. #11
    tigrul furibund little_earl's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,164
    Reputatie
    1
    rams @ patriots : 10-31

    real23 a pus presinue destul de mare pe mine, iar primele 2 posesii au fost 3 and out ... nu mi-a mers nici run-ul, n-au mers nici pasele scurte prea bine pt ca mi-a afectat timingul cu blitzurile lui au mers doar pasele lungi, 3 td-uri pt Moss din care un Hail Mary in ultima secunda ... un singur td mai normal am dat dupa o pasa de 3 yarzi la Watson

    de cealalta parte, ma asteptam sa paseze mai mult, avandu-i pe Bulger, Holt, Bruce sau McMichael, insa 80% din faze au fost run-uri cu Jackson ... care mi-a pus unele probleme la inceput, cand abia am reusit un goalline stand fortand un FG ... m-a surprins in sf.4 ca tot run-uri cu jackson facea desi scorul era nefavorabil, mie convenindu-mi de minune, lasam 3-4 yarzi dar timpul trecea in favoarea mea ... a reusit un TD cu 35 de secunde ramase dar n-a dat onside kick desi ii trebuiau doar 2 TD-uri (greu de realizat o revenire dar nu imposibil) ... am luat mingea si am ajuns la mijlocul terenului de unde am reusit un hail mary

    o faza amuzanta in ultimele secunde cand am aruncat o pasa lunga la stallworth, si Cb-ul a deviat mingea direct in bratele lui

    MVP: Randy Moss - 5 catches for 162 yds and 3 TDS, 1 rush for 5 yds
    Defensive MVP: Adalius Thomas - 8 tackles, 1 int
    Attached Images Attached Images
    2/3 of the Earth is covered by water...The other 1/3 is covered by Ed Reed

  12. #12
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    Timpul pentru prima runda a expirat deja ... @ cycloneclau & noodleborg .... mai aveti timp pana maine seara la ora 20:00 sa jucati ... daca pana la ora 21:00 nu apare rezultat pe forum ... eu voi juca meciul cu unul dintre voi , primul care il voi gasi online
    [url]www.warriors.ro[/url]

  13. #13
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georgebz View Post
    Timpul pentru prima runda a expirat deja ... @ cycloneclau & noodleborg .... mai aveti timp pana maine seara la ora 20:00 sa jucati ... daca pana la ora 21:00 nu apare rezultat pe forum ... eu voi juca meciul cu unul dintre voi , primul care il voi gasi online
    nu ar fi mai frumos sa joace urmatorii clasati?

  14. #14
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    pai cu cine sa joace ... ca noodleborg m-a intrebat de vreo 2 zile in continuu de clau' ... clau' stiu ca e in renovare si cam are treaba ...
    [url]www.warriors.ro[/url]

  15. #15
    #5 mtfk's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    1,471
    Reputatie
    1
    pai cine e urmatorul dupa claudiu? sau nici noodle nu poate juca?

  16. #16
    incepator noodleb0rg's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    Păi claudiu a terminat pe 2 la el în grupă urmat de real 23 și raven . faptul SIngura modalitate ar fii ca raven să îi ia locul lui claudiu având în vedere că el își va putea juca meciul în acest weekend pentru că momentan este indisponibil.
    Dar problema este că și de raven este foarte greu de dat.

  17. #17
    incepator noodleb0rg's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    La 14-0 pentru claudiu mi s-a întrerupt curentul . Când o să intre pe yahoo o să ne continuăm meciul de la 14-0 , al doilea half.

  18. #18
    TruBlu dumboss_yo's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Bucharest, RO
    Posts
    3,923
    Reputatie
    1
    Zabriskie [Washington REDSKINS] 11 - 34 dumboss_yo [Indianapolis COLTS]
    Un meci echilibrat, chiar daca scorul nu arata asta ... diferenta a fost facuta de un Fumble al lui Portis returnat de Bethea pentru TD, un Big RUN al lui Addai pe centru si un TD cu Harrison dupa un User Catch frumos ... felicitari lui Zabriskie pentru meciul facut si bafta in urmatoarea editie !
    MVP --> Marvin Harrison (115 yards & 2 TDs) .
    [SIZE="3"][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Indiana pride,/We believe in [B]BLUE[/B],/Make it personal,/We're going to the SuperBowl[/SIZE][B] ![/B][/COLOR][/SIZE]

  19. #19
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Cojanu maine daca ai timp sa jucam meciul din PO , da un buzz cand ma vezi pe mess

  20. #20
    Wide Out cojanu's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    723
    Reputatie
    1
    Am fost putin plecat pentru binele echipei :p
    De acum incolo ma gasesti pe mess
    Sper sa te gasesc cat mai repede, si sper sa apuc 1-2
    amicale inainte ca sa imi reintru in forma de cozonac consacrat

  21. #21
    incepator noodleb0rg's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    22
    Reputatie
    1
    20-7 pentru clau , mai erau 2 minute de jucat , dar îi dau meciul lui .

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •