Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 40

Thread: Cupa Uefa 2007-2008

  1. #1
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1

    Cupa Uefa 2007-2008

    Cu speranta ca va fi un parcurs cat mai lung, comentarii despre evolutiile echipei in Cupa UEFA aici.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  2. #2
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Un amanunt spumos despre adversarii din primul tur:

    Nurnberg i-a uimit pe giuleșteni!

    Conducătorii giuleșteni au făcut repede cunoștință cu organizarea nemților de la Nurnberg. La o oră după tragerea la sorți un reprezentant al echipei germane a sunat la club și a cerut un bilet la meciul giuleștenilor cu U Craiova, pentru a studia trupa lui Bergodi. “Sigur, cum vi-l trimitem?“. “Păi, eu sînt în București, avem oameni în toate orașele unde am fi putut avea adversare, să nu pierdem timp“, a venit răspunsul care i-a uimit pe conducătorii Rapidului!

    @blogsport
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  3. #3
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    pare destul de straniu aici la noi in Balcani...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  4. #4
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    INTERVIU / COMAN: "DIN PACATE, NU AM CUM SA APAR JOI. RISCUL E PREA MARE!"

    Sursa: www.prosport.ro

    Suparat si dezamagit. Asa era Dani Coman aseara când a parasit Pro Rapidul si dupa ce aflase ca nu va putea apara la debutul giulestenilor în Europa din acest sezon.

    E adevarat ca ai sanse mici sa aperi?
    Daca ar fi fost sanse mici, m-as fi agatat de ele, asa cum am mai facut-o la meciurile importante. Din pacate, nu am cum sa apar joi. Acuz o întindere care se poate transforma la cea mai mica miscare în ruptura. Riscul e prea mare!

    Dar ce s-a întâmplat? Ai primit îngrijiri la un moment dat...
    Nu atunci. Am simtit unele dureri în repriza întâi la o degajare banala, dar am crezut, am sperat sa nu fie ceva grav. Chiar nu mi-am dat seama ca poate fi atât de serios. Abia duminica noaptea si luni am simtit dureri. Azi (n.r.-marti) aveam impresia ca ma simt mai bine, dar medicii au spus ca trebuie sa intru în repaus si sa fac tratament. Altfel pot sta departe de gazon mai mult de o luna.

    Ii "simti" cel mai bine pe colegii tai...Andrade? Marinescu?
    Nu o spun doar din complezenta. Cred cu tarie ca înlocuitorul meu va face o partida mare. Voi fi primul care îi va tine pumnii strânsi!


    Nu stiu ce sa zic. Am zis mai de mult ca as vrea sa-l vad pe Andrade in meciul asta. Acum ca se va si intampla, sper sa se achite bine de sarcini.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  5. #5
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    cu Andrade si cu Perja titulari o sa fie delicata treaba...
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  6. #6
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Andrade poate fi un plus pe centrari. Cu Perjinho e delicata treaba. Desi l-am vazut doar o sg. data, in amicalul cu cipriotii, as prefera de o mie de ori sa jucam cu Sapun in centru si Tamandare pe drepta.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  7. #7
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    sincer, in noile conditii, daca pierdem cu un 2-1 sau 3-2 cred ca ar fi un rezultat multumitor.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #8
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Eu zic ca meciul se termina 1-1 !

  9. 19th September 2007, 19:49

  10. #9
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    13
    Reputatie
    1
    Pe ce canal va fi meciul diseara?

  11. #10
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    21:45, tvr 1.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  12. #11
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Eu sunt multumit de rezultat si de prestatia baietilor !

  13. #12
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Am inceput destul de bine, avem mari sanse in retur
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

  14. #13
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Doamne ,nici nu vreau sa ma gandesc ce meci va fi in Giulesti ,dar cineva imi spune mie ,ca vom castiga cu 2-1 !

  15. #14
    sport legend Sunchase's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    2,044
    Reputatie
    1
    eu zic 2-0 fara emotii

  16. #15
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ai prins tu meciuri d'astea importante fara emotii la Rapid?
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  17. #16
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Un Superfotoreportaj realizat de un fan al Cfr Cluj de la Nurnberg !!!

    http://www.mysport.ro/stirea/14442/f...a_linia_x.html

  18. #17
    incepator Alexutzu_bc's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    bacau
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Ce Credeti Va Trece Rapid De Nurnberg????????astept Raspuns Ptr Un Referendum
    :-p

    fc rapid haide
    Last edited by Datenshi; 23rd September 2007 at 20:33. Reason: consecutive

  19. #18
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Disputa


    * Sursa: Prosport


    Ionut Mazilu a fost tras pe linie moarta atât la Nürnberg, cât si în Cupa, cu FCM II Bacau, Bergodi preferându-l din primul minut pe camerunezul Pierre Boya.

    Atacantul de culoare s-a descurcat onorabil, chiar reusind o "dubla" cu bacauanii. Pentru partida retur din Cupa UEFA, cu FC Nürnberg, tehnicianul visiniilor, Cristiano Bergodi, va trebui sa aleaga între Mazilu si Boya. Cu amândoi a avut însa probleme când a trebuit sa se decida în privinta celui care va face parte din primul "unsprezece".

    Mazilu a rabufnit dupa meciul de la Nürnberg, când a evoluat doar doua minute, iar Boya a explodat de furie pentru ca nu a fost folosit în partida cu Steaua. Mazilu spune acum ca nu-i poarta ranchiuna lui Bergodi si crede ca, daca va munci mai mult, va reveni în echipa de start a Rapidului. "Am fost deranjat, fireste, când am vazut ca joc doar doua minute la Nürnberg, dar nu am nimic cu Bergodi. El este antrenorul Rapidului, el decide pe cine sa foloseasca. Si cred ca, daca voi munci mai mult la antrenamente, va veni si rândul meu sa joc. Faptul ca Boya a început sa marcheze... este foarte încurajator pentru echipa", a spus Mazilu.
    La fel de optimist este si Boya: "Am avut acea accidentare care m-a cam scos din ritm. Era si destul de greu sa confirm din prima. Acum totul este în regula".


    Coman, Lazar si Dica da, Burdujan nu!

    Cristiano Bergodi rasufla usurat! La antrenamentul de aseara al Rapidului, Dani Coman, Costin Lazar si Emil Dica s-au pregatit normal alaturi de restul colegilor si, mai mult ca sigur, vor fi inclusi în lotul pentru partida de joi, din Cupa UEFA, cu FC Nürnberg. Probleme mai sunt însa cu Lucian Burdujan, care s-a antrenat aseara separat si sunt sanse infime ca el sa intre în meciul cu nemtii. Atacantul resimte o lovitura la glezna dreapta si abia peste câteva zile va intra în programul normal de pregatire al echipei.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  20. #19
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Slava cerului ca revin astia 3. Burdujan nu e o piesa atat de importanta, mai ales ca Rapidul are solutii in atac.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  21. #20
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    La meciul retur de joi, 4 noiembrie, se va inaugura o nouă tabelă, iar imnul Rapidului va fi cîntat live pe stadion. Suporterii sunt rugați să vină îmbrăcați în vișiniu, pentru o atmosferă de vis.

    rapidisti.ro
    ..........
    sunt curios ce tabela au cumparat ,sau doar au mai schimbat becurile alea arse din aia veche ?

  22. #21
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Au schimbat ledurile arse din aia veche...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •