View Poll Results: Cine credeti ca va fi Campion in 2004?

Voters
48. You may not vote on this poll
  • M.Schumacher (Ferrari)

    39 81.25%
  • K.Raikkonen (McLaren-Mercedes)

    3 6.25%
  • J.P.Montoya (BMW-Williams)

    4 8.33%
  • R. Barrichello (Ferrari)

    1 2.08%
  • R.Schumacher (BMW-Williams)

    0 0%
  • F.Alonso (Renault)

    0 0%
  • D.Coulthard (McLaren-Mercedes)

    1 2.08%
  • J.Trulli (Renault)

    0 0%
  • Altul (precizati cine)

    0 0%
Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 59

Thread: Schumi Campion in 2004?

  1. #1
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Schumi Campion in 2004?

    German Formula One ace Michael Schumacher is fired up to attempt to lift a seventh world title next season, Ferrari technical chief Ross Brawn said Thursday.

    "Michael is more motivated than ever. In 2004 we're going to see the best Schumi ever," predicated Brawn as Schumacher celebrated his 35th birthday with his family in a ski chalet in Norway.

    Schumacher, who won a record-breaking sixth world title last season"
    (F1-Live).

    Deci? Al 7lea titlu pentru Batranu'? Pentru mine omul asta e o legenda, si imi doresc sa mai castige cateva titluri.

    Juan Pablo feels certain that the WilliamsF1 BMW FW26 is going to be a winner. “The team has done an excellent job, and I firmly believe that we will have an advantage in 2004”.
    (F1 Live)

    Sau isi pune pofta in cui (oricum are destule titluri) si va fi surclasat de Montoya!

  2. #2
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    am votata cu schumi, mai mult emotional decat rational.
    este o problema ??
    DA.
    problema nu e legata de schumi. nici de ferrari.
    ci de bridgestone.
    atat.

    tare ma tem ca decalajul dintre cei doi furnizori de pneuri nu va putea fi surmontat de maiestria lui schumi si performantele monopostului rosu......

    Schumi? the only one!

  3. #3
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    Cred ca anul acesta, cel mai mare concurent a lui MICHAEL va veni din...familie. RALF e destul de copt pentru un titlu mondial. Apoi JPM il va sustine.
    Daca BMW ar face putina...strategie...

    Cit priveste MERCEDES...daca si anul acesta ies DUPA BMW atunci cred ca isi vor anunta iesirea din FORMULA 1 !

    In rest...s-auzim de bine !

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    De ce tot insisti pe ideea ca Mercedes renubta la Formula 1?
    ----------
    Votat (si eu, tot pe considerente afective) cu Montoya.

  5. #5
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Pe site apare un articol al carui titlu este "Noua masina a lui McLaren", iar in text se vorbeste de noul monopost Williams-BMW. :O
    Al cui e noul monopost pana la urma?????
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  6. #6
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Eu cred ca Schumi este inca imbatabil (impreuna cu Ferrari bineinteles). Echipa e foarte buna, masina la fel, cat despre experienta si valoarea lui Schumi nici nu se mai discuta. Inca vreo 2-3 ani de zile lupii tineri cred ca vor trebui sa mai stea la rand.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  7. #7
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    MERCEDES VS BMW !

    Ti se poate intimpla sa pierzi odata ; hai, de doua ori !
    Dar daca devine...traditie te poate costa !
    Sint firme concurente si DIN ACEEASI TARA !

    Asa ca "merge" zicala : " nu-i bai daca retrogradez dar...sa fiu inaintea LOR ! "

  8. #8
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  9. #9
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  10. #10
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Talking Schumi/Off topic

    Meserias Tre' sa-i trimit un tricou al UTA-ei! Poate reusesc sa atrag niste sponsori la echipa asa. Daca-l vad pe Schumi, problema e ca si rezolvata!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Am votat, bineinteles, cu Coulthard. Cu toate ca m-as bucura daca ar castiga macar o cursa in sezonu' asta.

    Eu cred ca Raikkonen va castiga, cu o singura conditie. Masina pe care o are sezonul asta sa fie putin mai fiabila si mai rapida decat cea de anu' trecut. Fiabilitatea isi va spune cuvantul in sezonul asta. Ferrari este de departe pe locul 1.

    La cauciucuri, Michelin este nr.1, pe uscat. Iar daca si anul asta nu va ploua Ferrari va fi in inferioritate. Wiliams are cea mai rapida masina dar duelul dintre pilotii lor va creea probleme in abordarea unor strategii de ajutor intre ei. Schumi, la experienta care o are, va putea profita. Nu merg pe el (ca si in ultimii 2 ani) dar, ca de fiecare data, m-a contrazis.
    GO,GO, COULTHARD!

  12. #12
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Exclamation Supozitii

    Quote Originally Posted by DC
    La cauciucuri, Michelin este nr.1, pe uscat. Iar daca si anul asta nu va ploua Ferrari va fi in inferioritate. Wiliams are cea mai rapida masina.
    Nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca Williams are cea mai rapida masina. Este doar o supozitie. Poate are, poate nu! Ia exemplu sezonul trecut! Williams au inceput slab, parea ca noul monopost nu are prea mult potential, cel putin putem spune ca era lent in comparatie cu Ferrari-ul de anul precedent (vezi Australia). Si totusi, de la "situatia grea" de la inceputul sezonului, Williams au dezvoltat f.bine masina si au si castigat curse.
    Asadar "Williams are cea mai rapida masina"... ramane o supozitie. La fel "situatia cauciucurilor". O alta discutie se dezvolta aici...

  13. #13
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    M.Schumacher (Ferrari) - indiscutabil
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    47
    Reputatie
    1
    Schumi am zis si eu! Dar pentru prima data am dubii... Sincer, nu mai sunt sigur de victoria lui... asa ca poate Montoya sau poate Kimi, Ralf slabe sperante... a ramas o "tanara" speranta...
    Stay Cool

  15. #15
    Steaua iulian's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,989
    Reputatie
    1
    M.Schumacher (Ferrari) fara discutie .... the best
    Free Sevilla!!!!

  16. #16
    PootzaKicksAsss
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17
    Reputatie
    1
    Dupa Albert Parc eu zic ca nu mai e nici o urma de indoiala....Schumy va fi a 7-a oara campion. Si daca mai e cineva care sa zica ca nu o merita sau ca are noroc sau ca tiganu de Montoya e mai bun inseamna ca nu traieste cu picioarele pe pamant. E ca si cum ai zice ca Cimentul Fieni da 5-0 lu' Real... Hai ma da-o in cacaua ca nu se poate asa ceva

  17. #17
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Sezonul e lung. Daca si la jumatatea campionatului va fi la fel, poate atunci sa poti spune treaba asta.

  18. #18
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Cred ca Schumi va castiga si sezonul asta dupa care se va retrage si ii va lasa locul celui mai talentat pilot din circuit: Fernando Alonso.

  19. #19
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Fernando Alonso este fara discutie in pilot f.bun. DAR, nu i-as uita nici pe Jenson Button sau Marc Webber. Ultimii doi au impresionat si ei, dar momentan nu dispun de "materialul de concurs" a lui Alonso.
    Din pacate sau fericire, F1 nu este o competitie care iti poate arata valoarea absoluta a pilotilor foarte direct. Cauza fiind, dupa cum spuneam, diferenta de performanta intre monoposturi. Totusi, pentru impatimitii F1, pilotii "se vad".

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Campion 2004

    Cred ca lupta va fi ceva mai dura decat ne astaptam noi acum, dupa primul premiu, castigat e adevarat detasat de Schumi. Sa nu uitam ca sunt fff multe curse de disputat, echipele isi vor regla din mers sculele si probabil nu va "chiar" atat de usor pentru Ferrari si ai lor componenti. Cel putin asa sper.
    ********************************
    Un om intelept invata din greselile altora, un om destept invata din greselile lui, iar prostul nu invata din nimic... Confucius

  21. #21
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    si eu cred ca shumi va cistiga fara probleme, dar ma indoiesc ca se va retrage totusi. cind ai o masina formidabila parca este foarte greu sa de desparti de ea.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •