View Poll Results: Cum se termină revanșa noastră în fața bulgarilor ?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • Victorie România

    84 71.79%
  • egal

    23 19.66%
  • victorie Bulgaria

    10 8.55%
Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 381

Thread: Bulgaria - România 1-0 (17.11.2007)

  1. #43
    sport legend grasu2's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    436
    Reputatie
    1
    Am incredere in albanezi, au facut un egal cu Bulgaria acasa asa ca mai mult ca sigur ca bulgarii nu pleaca cu toate cele 3 puncte din Albania. Desi, sincer, mi-ar placea sa-i bata pe Albanezi ca sa fie baietii motivati sa le rupa gura la bulgari fiindca o merita. Sincer am crezut ca romanii erau culmea balcanismului dar in ultimele luni bulgarii s-au dovedit a fi mult peste noi in prostie si nesimtire.

  2. #44
    sport legend ReDog 4ever's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Bucuresti Los Angeles NY
    Posts
    706
    Reputatie
    1
    nu pot uita declaratiile lu' Stoichkov cand au egalat castravetii la CT, cand le zicea ziaristilor romani EU CAND AVEAM MERCEDES VOI NICI NU AVEATI BICICLETE

    comentariu de prost gust e putin spus; ca olandezii sunt mai civilizati ca bulgaroii e o supriza pt ei??? sincer pt mine, nu prea e....
    [COLOR="Red"][SIZE="4"]OLE OLE OLE OLA
    DINAMO E VIATA MEA!!![/SIZE][/COLOR]

  3. #45
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Adevarul ca imi vine sa sar de bucurie, ca vad ca bulgarii sunt mai balcanici decat noi.
    Ca Mutu are dreptate-just. ca nu trebuia sa spuna asta - probabil. Insa un articol prin care sa-l ataci in ultimul hal pe mutu, omul care probabil a pus umarul din plin la esecul bulgar e o dovada de jurnalism ieftin si primitiv, o goana dupa audienta facuta prin sovinism.
    daca totusi atacurile la adresa lui mutu mai pot fi intelese, presa bulgara da cu bata in balta atunci cand ataca romanii, vorbind de mamaliga si tuica noastra, uitand ca iluminatul publicul urmeaza a fi inventat in bulgaria.

    dupa atitudinea detasata si indulgenta cu care presa romana a tratat tampeniile lui stoichkov, dupa diplomatia cu care au fost tratate excesele bulgarilor, aceste articole bulgaresti arata ca totusi drumul spre civilizatie trece si prin bucuresti. Mai are pana sa ajunga si la sofia.

  4. #46
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande View Post
    Dupa declaratiile lui Mutu ,jegosii astia de bulgari au inceput sa ne atace ....http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=62871
    Asta e neamul asta de castraveti, cand vad ca antrenorul si-a dat demisia.. si ca noua ne merge din plin iar ei vai de capu lor... ataca pe toate fronturile...

  5. #47
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    3-0l e dam castravetiilor sa taca din gura

    romania , romania ole ole oleeee

  6. #48
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    haideti baieti,ne punem mintea cu panaramele alea de oameni?sunt niste frustrati.nu spun ca sunt toti la fel dar presa lor e de tot rasul.bulgarii au folosit pe parcursul intregii campanii numai atacuri josnice si din pacate noi i-am bagat in seama.nu mai bine tacem din gura si ne calificam si ii lasap pe ei acasa ca sa vb in voie?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  7. #49
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Asa cum a spus acum 6 ani Munteanu inaintea unui meci cu Ungaria in preliminariile CM 2002, "Noi vorbim pe teren" ..; asta e singura atitudine valabila in fata provocarilor extrasportive ale adversarilor ...
    Azi avem echipa superioara bulgarilor din punct de vedere valoric deci nu are rost sa ne ocupam de alte subiecte in legatura cu acest meci.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  8. #50
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    sa vedeti ce o sa comenteze dupa ce ii batem si ii lasam acasa... oficial
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #51
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Atunci chiar nu au decat sa comenteze ce vor, da vorba ta, vor cauta nod in papura atat Romaniei cat si arbitrilor la orice greseala in defavoarea lor

  10. #52
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    le facem cu mana din austria si elvetia

    dmne, ce frustrati oare mai pot?
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  11. #53
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Atunci chiar nu au decat sa comenteze ce vor, da vorba ta, vor cauta nod in papura atat Romaniei cat si arbitrilor la orice greseala in defavoarea lor

    cam asa facem si noi ... ca sa fiu cinstit aici ..

    De asta zic sa nu ne ocupam cu detalii si mai degraba sa observam ca azi ei nu au niciun jucator care sa ajunga la un sfert de valoarea lui Mutu iar Berbatov nu depaseste pe Iacob ca nivel general. Pe vremuri era altceva dar azi sunt praf iar noi prea ne uitam cu respect la echipa lor ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  12. #54
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    cam asa facem si noi ... ca sa fiu cinstit aici ..

    De asta zic sa nu ne ocupam cu detalii si mai degraba sa observam ca azi ei nu au niciun jucator care sa ajunga la un sfert de valoarea lui Mutu iar Berbatov nu depaseste pe Iacob ca nivel general. Pe vremuri era altceva dar azi sunt praf iar noi prea ne uitam cu respect la echipa lor ...
    de plans de arbitraje ne plangem,asa e dar in niciun caz nu ne-am atacat adversarii cu astfel de mizerii.nici macar penibililor astora nu le-am raspuns cu aceeasi moneda.
    cel mai bun raspuns e cel dat in iarba
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  13. #55
    Anti-sclavi danpuric78's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Montreal, QC
    Posts
    4,622
    Reputatie
    1
    Eu unul n-am vazut nici un articol jignitor la adresa bulgarilor, in toata presa noastra.
    Si cine a fost pe acolo stie ca sunt multe de zis.

    Raspunsul trebuie sa vina in iarba, si e bine ca suntem cam toti de aceiasi idee.

  14. #56
    numai la schema
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Sunny Cali
    Posts
    177
    Reputatie
    1
    am o idee, toate autocarele romanesti care pleaca spre elvetia/austria la anul sa treaca prin bulgaria )

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    14,307
    Reputatie
    1
    Proasta idee ca pun sa faca pana la autocar, pun sub sechestru autocarul si cer bani in schimbul masinii Asa fac ei cu masinile mici de lux... le fura din parcarile hotelurilor... apoi iau legatura cu hotelierii respectivi (mana in mana sunt hotii cu politia si cu hotelierii) cer despagubiri ptr masina... noroc pe capu celor cu casco

  16. #58
    Fighter Kooler's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    7,872
    Reputatie
    1
    Sper sa-i batem bine pe frustratii astia de bulgari care se credeau lei cand au facut egal la Constanta. Mutu cred ca va fi ceva mai motivat pe teren, si va inscrie.
    Real Madrid --- AC Milan --- Chelsea --- Farul Constanta--- Rafael Nadal --- Simona Halep --- Fernando Alonso --- Kimi Räikkönen --- Ronnie O'Sullivan --- John Cena

  17. #59
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Eu sant de acord sa le aratam inca odata ce putem , acolo pe terenul lor , si sa le inchidem gurile bulgarilor !!! Ei nici jurnalistica nu stiu sa faca , si ceea ce scriu arata nivelul lor de cultura in jurnalistica mai ales !!! Nu au cu ce sa-si mai umple rubricile din ziare si scriu tot felul de prostii , numai din gelozie si neputinta ( ei inca se chinuie sa treaca de epoca ...NEANDERTHAL-ului !!! ) !!! Daca ne luam si noi dupa ei .....o sa ajungerm sa platim si noi biletele de troleu sau de tramvai cu ...OUA , asa cum au facut ei catva timp in urma !!! Noi santem si am fost dintotdeauna mai civilizati si mai educati ca bulgarii , si nu trebuie sa plecam urechea la toate prostiile ce le debiteaza lor prin cap , mai au mult ca sa ajunga la nivelul nostru al romanilor !!! HAI ROMANIA !!!

  18. #60
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristi_Galati View Post
    Proasta idee ca pun sa faca pana la autocar, pun sub sechestru autocarul si cer bani in schimbul masinii Asa fac ei cu masinile mici de lux... le fura din parcarile hotelurilor... apoi iau legatura cu hotelierii respectivi (mana in mana sunt hotii cu politia si cu hotelierii) cer despagubiri ptr masina... noroc pe capu celor cu casco


    Daca ai putin noroc,iti aplica si un tarnacop in capota,la vreo benzinarie...

  19. #61
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kooler View Post
    Sper sa-i batem bine pe frustratii astia de bulgari care se credeau lei cand au facut egal la Constanta. Mutu cred ca va fi ceva mai motivat pe teren, si va inscrie.
    Bine ca e suspendat cu Luxemburg... Cred ca l-a implorat pe arbitru sa ii dea galben...


    O sa ii batem pe castraveti rau de tot

  20. #62
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    mutu nu trebuia sa-i enerveze pe bulgari, asa astia o sa-l rupa pe teren.
    daca bulgarii nu castiga in albania vor vrea sa accidenteze cat mai multi din titularii nostri de la euro. stilul lor balcanic de mingea trece omul nu e foarte agreat de ei.
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  21. #63
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu cred ca fotbalistii bulgari se vor preta la asa ceva. Ei inteleg fenomenul fotbalistic mai bine decat jurnalistii si stiu ce inseamna acidentarile. In plus nu cred ca au aceeasi linie de gandire ca cei din presa bulgara.
    Cel putin asa sper

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •