View Poll Results: Cum se termină revanșa noastră în fața bulgarilor ?

Voters
117. You may not vote on this poll
  • Victorie România

    84 71.79%
  • egal

    23 19.66%
  • victorie Bulgaria

    10 8.55%
Page 4 of 19 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 381

Thread: Bulgaria - România 1-0 (17.11.2007)

  1. #64
    MU IS US ... aetius's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    bihor
    Posts
    1,138
    Reputatie
    1
    esti un om normal care gandeste normal , dar presa de la sud de dunare are capacitatea de a monta negativ echipa castravetilor.
    5 noiembrie 2010... primul meci in cea mai veche competitie de fotbal THE FA CUP
    MU and FCUM ...the soul is one

  2. #65
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Niciodata,pe teren va fi fair play,mai ales ca si ei au jucatori de la marile cluburi ale Europei.
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  3. #66
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,459
    Reputatie
    1
    Cred ca o sa jucam cu tineretul in bulgaria dupa ce ne calificam maine seara

  4. #67
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Un fleac .. o sa-i ciuruim ... 5-0 pentru Romania, marcheaza Goian, Marica, Mutu de doua ori, plus autogol Berbatov

  5. #68
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aetius View Post
    mutu nu trebuia sa-i enerveze pe bulgari, asa astia o sa-l rupa pe teren.
    daca bulgarii nu castiga in albania vor vrea sa accidenteze cat mai multi din titularii nostri de la euro. stilul lor balcanic de mingea trece omul nu e foarte agreat de ei.
    Nici chiar asa. Daca ai observat UEFA nu prea are simtul...umorului, Manifestarile nesportive sunt sanctionate foarte aspru, iar bulgarii nu sunt atat de prosti sa riste niste sanctiuni la nivelul federatiei.
    Jucatorii de regula uita chiar si atacurile corporale, de cele verbale sa nu mai vorbim, va fi un meci ca oricare altul,chiar daca "materialul" exploziv pare sa fie mai dens ca in rest.
    Un meci brizant, de palmares si prestigiu, dar UEFA este prezenta peste tot...

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Presa din Bulgaria e ca fel ca cea din Romania..numai de scandaluri se tine.
    Jucatorii celor doua echipe sunt valoric cam la fel numai ca noi am avut avantajul unui antrenor serios si capabil, adica pe Piturca.

    Tot ping-pongul asta cu Mutu a zis, bulgarii au zis, Mitica a zis cu declaratii scandaloase nu fac decat sa agite spiritele celor saraci cu duhul avizi dupa scandaluri ieftine demne de certurile gospodinelor din piata. Si implicit sa mareasca tirajul unor ziare ce traiesc de pe seama fraierilor ce le citesc mizeriile.

    PS declaratia lui mitica cum ca citez "ma doare in palarie de ce spun bulgarii" e demna de reluat pe toate canalele mass-media. E menita sa ne umfle tarata in noi de atata patriotism. Marele mitica a emanat o mare reflexis filozofica. Jos palaria...nu aia a lui mitica ca aia doare...
    Last edited by YodaRo; 16th October 2007 at 18:10.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

  7. #70
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YodaRo View Post

    PS declaratia lui mitica cum ca citez "ma doare in palarie de ce spun bulgarii" e demna de reluat pe toate canalele mass-media. E menita sa ne umfle tarata in noi de atata patriotism. Marele mitica a emanat o mare reflexis filozofica. Jos palaria...nu aia a lui mitica ca aia doare...
    Nu pot decat sa repet ceea ce a spus odata un sef de club,unde era Mitica in tinerete angajat,ca:"Mitica noi avem nevoie de oameni harnici, nu de destepti..."
    Este trist ca un "Mitica" este seful ligii de fotbal...

  8. #71
    incepator
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    5
    Reputatie
    1
    Eu zic ca bulgarii or sa joace la disperare si ne vor bate, dar victoria nu ii va ajuta cu nimic. Suntem ca si calificati. Numai ceva foarte, foarte nasol ne-ar putea intoarce inapoi. In 25 de ani de privit fotbal nu am intalnit decat 2 situatii in care o echipa care era cvasi-calificata a pierdut calificarea : in '87, preliminariile Euro '88: Bulgaria avea nevoie de un 0-0 acasa cu Scotia, o echipa care nu mai avea nici o sansa. Scotienii au batut cu 1-0 cu un gol marcat in minutul 90 si astfel s-a calificat Irlanda, care avea un golaveraj mai bun decat bulgarii dar terminase deja toate meciurile. Si in '93, un caz celebru si de domeniul fantasticului, Franta lui Papin, Cantona, Ginola, Lama etc. care la un moment conducea detasat in grupa de calificare dar in ultimele 4 meciuri a facut un sir incredibil de 4 infrangeri consecutive, culminand cu meciul decisiv impotriva Bulgariei (1-2 la Paris, golul victoriei marcat de bulgari in minutul 90) si a pierdut calificarea la CM.

  9. #72
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Ah, le-am dat peste bot ziaristilor bulgari care isi permiteau sa scrie acum cateva zile : 'Dumnezeule, tu, cei care-i inchizi pe cei pacatosi, ridicoli si penibili, de ce le-ai dat drumul romanilor pe pamant?!'

    Asta e ziarist ??? A pierdut ora de injectie. :table:

    Bineinteles ca si in Luxemburg or fi vazut vreun blat saracii...

  10. #73
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    albania-bulgaria cel mai mare blat

    noi la euro, ei
    meciul asta nici nu mai conteaza... nu au decat sa-l castige
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  11. #74
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aristotel.c View Post
    Eu zic ca bulgarii or sa joace la disperare si ne vor bate, dar victoria nu ii va ajuta cu nimic. Suntem ca si calificati. Numai ceva foarte, foarte nasol ne-ar putea intoarce inapoi. In 25 de ani de privit fotbal nu am intalnit decat 2 situatii in care o echipa care era cvasi-calificata a pierdut calificarea : in '87, preliminariile Euro '88: Bulgaria avea nevoie de un 0-0 acasa cu Scotia, o echipa care nu mai avea nici o sansa. Scotienii au batut cu 1-0 cu un gol marcat in minutul 90 si astfel s-a calificat Irlanda, care avea un golaveraj mai bun decat bulgarii dar terminase deja toate meciurile. Si in '93, un caz celebru si de domeniul fantasticului, Franta lui Papin, Cantona, Ginola, Lama etc. care la un moment conducea detasat in grupa de calificare dar in ultimele 4 meciuri a facut un sir incredibil de 4 infrangeri consecutive, culminand cu meciul decisiv impotriva Bulgariei (1-2 la Paris, golul victoriei marcat de bulgari in minutul 90) si a pierdut calificarea la CM.
    Ce ai spus tu nu este valabil in cazul nostru. Nimic nu se mai poate intimpla. Sintem 100% calificati. In cel mai rau caz pierdem locul 1. Atit.
    in 1923 s-a nascut o legenda

  12. #75
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    CASTRAVETII bulgari au fost facuti MURATURI astazi !!!! Ia sa vedem ce ziaristii bulgari vor mai scrie acuma !!!! I-am lasat acasa pe bulgari , sa-si pregateasca MURATURILE pentru noul an - 2008 !!! LA MULTI ANI ROMANIA !!!

  13. #76
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    Ma, eu tot vreau sa-i batem la Sofia. Asa de-ai dreacu'.
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #77
    Hingher Nexus's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    USA
    Posts
    639
    Reputatie
    1
    Eu zic sa jucam cu o echipa de rezerve, sa nu cumva sa riscam accidentarea titularilor. In dispret total. sa ne bata cu 7-0 si..degeaba.....
    [B][I]Lazialus Canis Spart[FONT="Comic Sans MS"]anus[/FONT]. Auuuuuuuuuuh.... ce doare ....[/I][/B]

  15. #78
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Se stie ca tranversarea teritoriului bulgar e o aventura...mira-m-as daca nu iese cu batai intre romani si bulgari(suporteri)...cred ca ne iau pe rand..intai ne iau in primire fanii lui litex,apoi,ne asteapta baietii de la levski si cska sofia...
    Vorba lui nexus,as baga echipa de tineret..sau ma rog,as duce numai ciumegi:lovin,nesu,baciu de la steaua, nastase ex-dinamo ,de la craiova pe ciuca ,panin de la cfr si alte panarame din campionatul romanesc...avem de unde alege
    ps si l-as pune pe florentin petre capitan!Nu c-ar fi panarama...dar,na,joaca la bulgari

  16. #79
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Pentru meciul cu MURATURILE bulgare , i-as propune lui Piturca sa mearga cu echipa de juniori ( sub 15 ani ) , ca sa-i lasam sa se bucure si CASTRAVETII de o victorie !!!!

  17. #80
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    meci interesant ..; pentru bulgari
    Mai joaca si ei in compania unei echipe de top
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #81
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Dar sant sigur ca Piturca va merge cu o echipa de rezerve , pentru ai menaja pe titulari , si cu acea echipa vom lua cel putin un punct in Bulgaria , ca sa terminam neinvinsi , asa cum vrea el , Piturca !!! Si sant sigur ca si antrenorul lor , Penev , o sa-si dea demisia pana atunci !!! Ziaristilor bulgari le doresc sa-si rupa creioanele si sa se lase de munca , ca nu au stofa si nici nu vor avea vreodata !!! AMIN !!!:limba:

  19. #82
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by giovanni BV View Post
    Ziaristilor bulgari le doresc sa-si rupa creioanele si sa se lase de munca , ca nu au stofa si nici nu vor avea vreodata !!! AMIN !!!:limba:
    eu le doresc sa scrie in continuare deoarece scriu "bine" ... ei mesteca in sec iar noi trecem mai departe ... avem treaba la CE 2008
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  20. #83
    BRASOVean giovanni BV's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Pe Litoral
    Posts
    798
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    eu le doresc sa scrie in continuare deoarece scriu "bine" ... ei mesteca in sec iar noi trecem mai departe ... avem treaba la CE 2008

    Sant total de acord , si cred ca dupa esecul Bulgariei de azi , nici jucatorii lor cei mai buni ( pentru care am respect atata timp cat sant fair-play , pentru ca talent au ) nu se vor mai prezenta la echipa lor nationala , pentru ca se simt mai bine la echipele de club , si totusi mai au umpic de lucrat pana sa ajunga la valoarea echipei Romaniei !!!
    Last edited by giovanni BV; 18th October 2007 at 01:53.

  21. #84
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    cea mai buna solutie ar fi sa ne prezentam cu juniorii si gata...poate cumva FIFA sau altcineva sa ne impiedice?
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •