Results 1 to 21 of 30

Thread: Degradarea sectiunii Intern ne obliga sa ne degradam??

Threaded View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1

    Degradarea sectiunii Intern ne obliga sa ne degradam??

    Mi-am mai spus parerea despre prezenta noastra pe acest forum si necesitatea de a ne regasi (fara a dispare neaparat de aici) pe un forum propriu reprezentativ (de dorit pe site-ul oficial al clubului).

    Cele ce urmeaza sunt doar o remarca si sper sa nu fie considerata o ofensa de catre nimeni dintre suporterii Universitatii.

    Am constatat o continua degradare a sectiunii intern a forumului.
    Daca am vazut threaduri nepotrivite acestei sectiuni ('steaua' sau cel despre emblema clubului nostru) in ultima vreme s-a depasit orice limita a lipsei de bun simt.
    Ma gandesc la cele cateva threaduri cu injuraturi in titlu (si culmea, infiintate pasamite chiar de cel injurat, un suporter al Craiovei), threaduri care au fost insa destul de rapid eliminate de moderatori.
    Ma gandesc mai ales la threadul despre Oltenia, care vad ca este inca prezent, fara nici o scuza pentru moderatorii sectiei (sunt trei, totusi!).

    In mod firesc, un astfel de thread trebuia ignorat, de ex. nimeni nu a postat pe threadul intitulat 'suporterii rapidisti' (stiu, se poate comenta, nu sunt atat de multi si poate nici atat de incisivi ca noi).

    Din pacate, unii dintre noi nu numai ca au raspuns (in fond fiecare are dreptul sa-si expuna o opinie, de aceea este forum) dar au cazut in aceeasi extrema cu initiatorul acelui thread si unul din moderatori. Sunt convins ca acest 'antiolteni' e un biet complexat care a primit atatatea bobarnace de la suporterii Universitatii incat a dat pe dinafara si nu a gasit alta cale de a-si exterioriza neputinta de a sta vertical si a lega doua idei decat prin acea globalizare penibila.

    De asemenea, acel moderator (?!), Dragos care s-a gasit sa 'modereze' ceva ce nu isi avea loc pe un forum legat de fotbal pana la urma, a intrat in mars fortat in aceeasi categorie cu initiatorul threadului.

    Dar, nu am inteles de ce unii dintre noi au ajuns sa faca comentarii globale despre locuitorii din alta zona a tarii? Mandria de a apartine unei anumite zone geografice si spirituale atrage obligatoriu antipatia (uneori putin spus antipatie) fata de ceilalti din afara zonei?
    Ma indoiesc ca oltenii nu-l citesc pe Eminescu sau ca moldovenii nu sunt impresionati de operele lui Brancusi...

    Nu am nimic impotriva sa-i combatem pana la desfiintare (figurativ vorbind) pe fanii altor echipe (mai ales pe cei ai cluburilor departamentale), dar cu argumente legate de fotbal si ce se invarte in jurul fotbalului. De aceea exista acest forum, nu?

    Universitatea Craiova are un trecut aparte in fotbalul romanesc care ne impune o atitudine in concordanta cu acesta. Pana la urma, este o conditie esentiala pentru a cladi un viitor mult mai bun.

    Indraznesc sa fac un apel la pastrarea echilibrului la acele postari care, de fapt, nici nu au tangenta cu fotbalul.

    De asemenea, ar trebui sa luam atitudine fata de deschiderea si mentinerea unor threaduri pe Intern. Ceva de genul sa nu mai postam pe intern 2-3 zile, o saptamana sau ce considerati voi ca s-ar impune.
    Last edited by ion-1; 30th December 2003 at 09:02.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •