Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 43 to 55 of 55

Thread: Remember...Progresul

  1. #43
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cine era selectioner, Kashcheta? Stie el "no comment"? Poate a zis "no comient".

  2. #44
    manager
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    326
    Reputatie
    1
    remember me

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    remember

  4. #46
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    i do

  5. #47
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Salutare,

    As dori, va rog, cateva lamuriri cu privire la vechiul stadion. Initial stiu ca era o singura tribuna de 8000 locuri iar prin anii 70 s-a mai construit inca una din lemn. Dupa prealurea de catre Vulcan, fabrica a construit doua tribune metalice. Corect? Stiti care era capacitatea stadionului in anii 80? Multumesc.
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  6. #48
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    stiu ca dupa 1979, cam asa, stadonul avea o tribuna 1 metallica. avea o peluza idem, cea dinspre parcul cu platan. cealalta peluza nu era completa. asa imi amintesc, e mult de atunci. in 1987 s-a produs dez-membrarea. mai exact in 1986. capacitatea in anii 80? cine stie? 1q vasile zicea ca era mai mare decat dinamo, dar poate vorbea progresistul din el.

  7. #49
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by kra****x View Post
    stiu ca dupa 1979, cam asa, stadonul avea o tribuna 1 metallica. avea o peluza idem, cea dinspre parcul cu platan. cealalta peluza nu era completa. asa imi amintesc, e mult de atunci. in 1987 s-a produs dez-membrarea. mai exact in 1986. capacitatea in anii 80? cine stie? 1q vasile zicea ca era mai mare decat dinamo, dar poate vorbea progresistul din el.
    Multumesc pentru informatii. Tribuna metalica era cumva actuala tribuna 2?
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  8. #50
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zamo View Post
    Multumesc pentru informatii. Tribuna metalica era cumva actuala tribuna 2?
    Un fost junior din anii 70: Înainte de un meci cu Vîlcea, a venit un puhoi de lume la stadion. Nu încăpeau toți: pe atunci, era doar o tribună de lemn și două rînduri de gradene pe alte două laturi".

    Soluția a fost găsită imediat. "Noi, juniorii, împreună cu un grup de spectatori, am săpat în deal cîteva trepte, pentru ca oamenii să aibă unde sta. Lumea a pus ziare pe treptele făcute de noi și se așeza direct pe pamant.

    In poza aceasta lotul statea cu spatele la actuala tribuna 1? http://mereubancar.org/index.php/momente/b-ul-in-cuplaj

    Multumesc!
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    DA. Asta-i tribuna care a ajuns pe Dinamo.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Zamo View Post
    Multumesc pentru informatii. Tribuna metalica era cumva actuala tribuna 2?
    nu, tribuna metalica era acolo unde a fost si in anii din urma tribuna 1. treptele alea de beton care constituie tribuna 2 sunt acolo de cand ma stiu.

  11. #53
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,502
    Reputatie
    0
    A fost echipa mea de suflet cand am descoperit fotbalul de mic copil... si ar fi iar daca ar ajunge macar in Liga 2 sa vad si eu ca traieste macar...
    Poate prin 2050... Iubind Progresul eviscerat de transferuri multiple, blaturi bolnave impotriva-i si strategii de piata ce au avut harul sa-si bata joc de-o echipa de marca a Romaniei, am ajuns in paralel sa iubesc fotbalul spectacol cu Rapid si Arsenal.
    Fara Progresul poate n-as fi invatat sa iubesc fotbalul!

    Multumec, Progresul!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #54
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Multumim, JD. Radu Cosasu zicea ceva despre efectul de purgatoriu, ritualul prin care trece un suporter care tine cu Progresul. Este un test de initiere, un test pentru suporterii care iubesc fotbalul cu adevarat. Si daca Progresul nu mai e (decat in liga IV) atunci Rapidul exista, echipa giulesteana fiind printre putinele echipe care pot invoca traditia in fotbalul autohton. HAI PROGRESUL! Respect, Rapid!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  13. #55
    senior Zamo's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    217
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Multumim, JD. Radu Cosasu zicea ceva despre efectul de purgatoriu, ritualul prin care trece un suporter care tine cu Progresul. Este un test de initiere, un test pentru suporterii care iubesc fotbalul cu adevarat.
    http://mereubancar.org/index.php/sup...esul-45-de-ani
    http://progresuldincotroceni.blogspot.ro/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •