Page 1 of 11 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 214

Thread: Campionatul Mondial Ostersund 2008

  1. #1
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0

    Campionatul Mondial Ostersund 2008

    Vineri 8 Februarie Ceremonia de deschidere in The Winterpark 19.00

    Sambata 9 Februarie
    SPRINT feminin 11.00
    SPRINT masculin 14.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 18.15


    Duminica 10 Februarie
    PURSUIT feminin 12.00
    PURSUIT masculin 14.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 18.15

    Luni 11 Februarie -pregatiri

    Marti 12 Februarie
    Echipe mixt 14.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 18.15


    Miercuri 13 Februarie
    INDIVIDUAL feminin 17.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 20.15

    Joi 14 Februarie
    INDIVIDUAL masculin 17.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 20.15

    Vineri 15 Februarie pregatiri

    Sambata 16 Februarie
    Echipe masculin12.00
    MASSTART/start in bloc feminin 15.00
    Ceromonia de decernare a medaliilor (The Winterpark) 20.15


    Duminica 17 Februarie
    MASSTART/start in bloc masculin 12.00
    Echipe feminin 14.15
    Ceromonia de decernare a medaliilor (Biathlon Stadium)

    Orele probabil sunt cele locale...
    Last edited by SORENSEN; 16th January 2008 at 00:28.
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  2. #2
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Cold nose – warm heart. Welcome to the World Championships in the Winter City!


    http://www.ostersund2008.se/index.asp?lang=en
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  3. #3
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Cei doi antrenori ai biatlonistilor germani, Uwe Müssiggang (femei) si Frank Ullrich (barbati) au anuntat ca vor deplasa la CM cate 7 sportivi, cei prezenti pana acum in cupa mondiala, in loc de 6 cum se preconiza, durata si dificultatea intrecerilor necesitand un numar mai mare de atleti.

  4. #4
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce au compactat atat de mult programul. 11 probe in 9 zile mi se pare mult. Un lucru bun e ca au mutat stafeta mixta la in ceputul programului.

  5. #5
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Ultima ora pentru cei interesati:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...68#post1770168

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ar trebui sa fim socati? Din pacate era previzibil. Sper inca ca se va merge pana la capat nu ca in scandalul Fuentes in care s-a cam pus batista pe tambal

  7. #7
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    @ Sorensen: nu te supara, bine ca ai deschis threadul, bine ca ai pus programul, dar cred ca nu te costa mai mult de 5 minute pentr a-l pune in romaneste...
    Suntem in toata lumea sub teroarea englezismelor macar aici in forum sa incercam sa cultivam frumoasa limba romana !

  8. #8
    We stay UNITED SORENSEN's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Behind enemy lines
    Posts
    6,204
    Reputatie
    0
    Nu-i problema ...am corectat cat de cat..cu orele nu am rezolvat...asta zilele viitoare

    Sper sa nu fie germani de tot in scandal...ar fi chiar dureros...
    [COLOR="Red"]PRO GLORIA [/COLOR][COLOR="Blue"]ET PATRIA [/COLOR]

  9. #9
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SORENSEN View Post
    Nu-i problema ...am corectat cat de cat..cu orele nu am rezolvat...asta zilele viitoare

    Sper sa nu fie germani de tot in scandal...ar fi chiar dureros...
    Asta-seara Uwe Müssiggang am mai aduagat ca "baga mana in foc pentru fetele lui" excluzand orice posibilitate de dopaj.
    Pe mine ma duce gandul poate la biatleti care s-au retras (mai stii) sau la oameni care nu sunt in prima linie, dar banuielile privesc mai ales fondistii, intr-un progres neasteptat in ultimii doi ani.

    In alta ordine de idei, azi la Antholz intreg lotul de biatlon, si sunt 14 oameni acolo, au fost supusi la controale, rezultatele urmand se pare sa fie deja miercuri seara cunoscute. Michael Greis a zis ca "foarte bine ca au venit controlorii, din partea mea pot sa vina zilnic."

    Tema s-a aflat azi pe frontispiciul emisiunilor de actualitate ale principalelor statii de televiziune. Ce sa zic: vom trai si vom vedea !

  10. #10
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Ha,ha poate e timpul sa aflam si noi cum pot germanii sa se deplaseze ca supermanii pe schiuri...Insa sunt sceptic,sunt prea mari ca sa fie anchetati si daca-s vinovati,pedepsiti.Astia mai saracii,cum ar fi rusii si finlandezii merg suspendati dar cum sa suspendam noi "zei" biatlonului...

  11. #11
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Oameni buni, chiar nu mai am pic de memorie? Chiar ma gandeam acum cateva saptamani ca ar fi foarte frumos sa fie si probe de stafeta mixte. Si de fapt, ele chiar sunt...si totusi, chiar nu imi aduc aminte de vreo proba mixta, probabil nici nu am vazut pana acum Insa abia astept aceasta proba, super interesanta.
    .

  12. #12
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Oameni buni, chiar nu mai am pic de memorie? Chiar ma gandeam acum cateva saptamani ca ar fi foarte frumos sa fie si probe de stafeta mixte. Si de fapt, ele chiar sunt...si totusi, chiar nu imi aduc aminte de vreo proba mixta, probabil nici nu am vazut pana acum Insa abia astept aceasta proba, super interesanta.
    De 3 ani sunt curse de stafeta mixya contand pentru Campionatul Mondial

  13. #13
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Ha,ha poate e timpul sa aflam si noi cum pot germanii sa se deplaseze ca supermanii pe schiuri...Insa sunt sceptic,sunt prea mari ca sa fie anchetati si daca-s vinovati,pedepsiti.Astia mai saracii,cum ar fi rusii si finlandezii merg suspendati dar cum sa suspendam noi "zei" biatlonului...
    Gasesc remarca ta putin rautacioasa. Daca te gandesti bine, la ciclism dar si in alte sporturi si sportivii germani au fost anchetati si suspendati fara mila, neluandu-se in considerare ca ei ar fi "prea mari".
    In alta ordine de idei, la biatlon ierarhiile sunt putin altele, la barbati alaturi de germani domina norvegienii si rusi, doar la femei se poate vorbi de o suprematie a celor "prea mari".

    In cazul semnalat de mine si publicat si pe Site nu este nimic nou. Anchetatorii din Viena nu au gasit nimic, ciclistii amintiti se apara cu vehementa, iar Federatia germana de schi vrea sa dea in judecata redactorii de la ARD pentru defaimare. Nici WADA si nici NADA nu au gasit nimic concret. Unii vorbesc deja de spre o cacialma de prost gust, desi eu ca sa fiu sincer nu sunt atat de optimist. Sa vedem ce vor aduce zilele urmatoare, pana la startul de la Ostersund trebuie sa stim totul sau in orice caz mai mult.
    Mie , ca un observator obiectiv, imi displace atitudinea malitioasa si asta ti-o spun fara ocolisuri. Nu este in spiritul tonului si atitudinii incetatenite pe acest sub-forum.

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Da e clar, germanii n-au curajul pe care l-au avut francezii. Ar pierde enorm daca si-ar desconspira biatlonistii si fondistii dopati. La ciclism le-a fost simplu fiindca n-au nume mari acolo. Pe Ullrich nu ei l-au desconspirat

    Oricum eu voi privi cu alti ochi cursele de biatlon si performantele nemtilor

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    1,862
    Reputatie
    1
    Georg,de ce vrei sa ne insulti inteligenta...Stii la fel de bine ca si mine ca desi norvegienii si rusii conduc la masculin,per ansamblu biatlonului nu-i o natie mai mare,mai puternica,mai mediatizata si cu un cuvant mai greu de spus decat Germania.Chiar tu mi-ai spus ca ei contribuie cu cele mai multe fonduri la federatia internationala...Asa ca daca esti un tip corect trebuie sa recunosti ca sunt un "pic" mai protejati decat ceilalti concurenti.Nu-i corect dar asta e...Si nu cred ca se doreste dezamagirea publicului si sponsorilor germani(de unde vin banii in cea mai mare masura) prin tot felul de anchete si suspendari.Nu-i mai bine sa-i lasam sa se bucure de niste performante(chiar daca ele nu sunt "naturale")pe care ei doresc sa le vada?Ei vin in continuare cu banii iar IBU le ofera senzatia de competitie sportiva...Si plus e bine si pentru laboratoarele ce produc fel de fel de substante dopante,e bine si pentru doctorii ce le recomanda si le folosesc pe sportivi.In fond,o mare parte din banii publicului avid de biatlon acolo ajunge...

  16. #16
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sifodias View Post
    Georg,de ce vrei sa ne insulti inteligenta....
    Pe aceasta replica nu gasesc o baza de dialog. Imi pare rau, uita cele ce le-am scris ieri.

  17. #17
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Incredibil...off, ce aiurea...chiar in timpul mondialului voi fi plecat...sper sa am si acolo unde plec eurosport...hope so.
    .

  18. #18
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    CM poate fi urmarit si pe internet


    http://eurovision.feedroom.com/index...b1d6313b794990

  19. #19
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Nu am timp de internet, plec in cantonament.
    .

  20. #20
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by iuli View Post
    Nu am timp de internet, plec in cantonament.


    Stai mult in cantonament?
    Last edited by rob_din; 2nd February 2008 at 01:12.

  21. #21
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Pai ar trebui sa plec marti si vin duminica, chiar cand se termina...sau asa ar trebui.
    .

  22. 2nd February 2008, 12:03
    Reason
    le-am mutat

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •