Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 43 to 63 of 70

Thread: Campionatul european masculin de baschet (Spania, 3-16 septembrie 2007)

  1. #43
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    neah, in perioada aia la inceputul sfertului 2 , cand au jucat fara el...a fost dezastru... de la 19-20, la 38-22 ( a intrat si el la un moment dat, nu stiu exact la ce scor... )
    ma rog, oricum n`a avut o zi buna deloc... o fi fost el slab, dar cand intra sangare in locul lui...era dezastru. Pietrus a fost singurul care`a jucat bine
    Lituanienii au echipa foarte buna, se apara bine, si cu Jasikevicius acolo... la ce pase da




    Nu pot sa nu rad de meciul facut de nemtzi... pff, umilinta totala ! Nici nu l`a mai bagat antrenorul pe Dirk pe final, pur si simplu nu avea rost... si fara el au dat doar 5 puncte parca, intr`un sfert... slovenii jucat cu echipa a 2-a in ultimele minute.

  2. #44
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    frumos primu sfert al primului sfert de finala Franta s-a ridicat la nivelul Rusiei, dar nu cred ca rezista pana la sfarsit.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #45
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    S-au inecat ca francezii la mal. Si chiar pareau capabili sa treaca de ivani.
    Asta e; sunt curios insa de la 22.30 cat timp va rezista Germania sub 10 puncte diferenta

  4. #46
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Daca ar fi marcat atunci cele 2 libere Diaw ar fi egalat scorul si totul ar fi fost posibil in acel final, dar sunt prea multi de "daca ar fi" care nu isi au rostul si cred ca rusii s-au calificat meritat in semifinale.
    Pronostic pt diseara: Lituania si Grecia.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  5. #47
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Cum ma asteptam,Germania a fost calcata de Spania in picioare.As vrea sa il vad pe Rudy Fernandez in NBA.

  6. #48
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Deseara: Lituania si Slovenija . Desi ar fi o mica (mare) bomba necalificarea grecilor in semi.

  7. #49
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Mare victorie a avut Lituania azi.Bravo lor desi croatii au jucat si ei binisor !

  8. #50
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    slab meci... multe ratari... nu mi`a placut deloc abia asteptam sa se termine

  9. #51
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by r0bby View Post
    Cum ma asteptam,Germania a fost calcata de Spania in picioare.As vrea sa il vad pe Rudy Fernandez in NBA.
    si mie imi place cum joaca rudy fernandez. are stilul acela care da bine peste ocean
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  10. #52
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Asta e deja de povestit peste ani. Sa reusesti sa-ti distrugi un avantaj atat de consistent in cateva minute si alea sa fie fix ultimele...
    Bravo Hellas, pentru vointa si spiritul de lupta de la final. Slovenia...asta e, altadata.

  11. #53
    Soldat cu H2SO4 misterjinx's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    354
    Reputatie
    1
    am vazut si eu finalul. super tare revenirea grecilor. slovenii nu au stiut sa-si conserve avantajul care era destul de consistent si asta i-a costat. oricum, foarte frumos finalul
    [B]Niciodată n-o să am onoarea pătată, înconjurat de țărani care mă sapă [/B]

    [I]O singură forță, cum să-i faci față??
    Percepe-mi sunetul, nici o, nici o speranță...[/I]

    [B]Am praf în ochi pentru artiști, praf în nas pentru rockiști, [COLOR="Red"]PRAF DE PUȘCĂ PENTRU MANELIȘTI[/COLOR][/B]

  12. #54
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    sa mor aici, daca o echipa de pushti din Zalau ar fi pierdut meciul ala... ( adica in ultimele 2 min 40 sec, cand aveau 12 puncte avans )...

    cu cateva minute inainte de final, am venit la calculator ca am zis ca-i gata... si aveam ceva de facut. vine taicami`o la mine si`mi zice : " 62-61 si posesia la greci " :ras-plans: am ramas socat...

  13. #55
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    au fost 16 puncte, 58-42 si s-au dus dracu`...
    .

  14. #56
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    pacat...au muncit 38 de minute , si au pierdut tot in 2 minute ...

    nu`mi place echipa greciei... joaca uraaat

    mi`a placut Dragic de la sloveni...

  15. #57
    Ground Breaker r0bby's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Constanta
    Posts
    4,991
    Reputatie
    1
    Astazi sunt semifinalele pe sport.ro,la ora 20:00 prima si la 22:30 a doua.

  16. #58
    me BAK's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    TX
    Posts
    4,470
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lover View Post
    nu`mi place echipa greciei... joaca uraaat
    hehehehnu credeam ca aud asta de la un fan san antonio....traiasca spectacolul
    “I weigh 330,000 pounds…I’m the NBA’s best NFL player, and I’ve always been the sexiest 7-footer in the NBA – for 12 years running.”

  17. #59
    sport legend vasi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    597
    Reputatie
    1
    Stai linistit, nici mie nu-mi place
    So, it's already two of us
    Oricum, la cum merge Eurobasket 2007, Spania nu are cum sa piarda. Joaca bine, si cand nu le merge, sunt putin, dar destul, ajutati
    Asta e... joaca acasa, nu au voie sa dezamageasca
    Totusi, as fi curios cum ar fi daca Pau s-ar accidenta in seara asta. Nu i-o doresc, dar as vrea sa revad spiritul ala 100% de echipa al lor din finala mondiala
    PS: Sper sa nu ajunga in final Spania! Greu de crezut, dar speranta moare ultima... dar tot moare

  18. #60
    . iuli's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    12,794
    Reputatie
    1
    Azi bat la peste 20 de puncte si in finala la peste 10...si cu asta basta...astia daca mai faceau o echipa ajungeau in semifinale ce naibii....
    .

  19. #61
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by vasi View Post
    Stai linistit, nici mie nu-mi place
    So, it's already two of us
    Count me in, we are three now.

    Nu neg "spiritul de lupta", "sacrificiul", "daruirea de care dau dovada" si alte adjective lemnoase dar intr-adevar Hellas nu joaca estetic.
    Banuiesc insa ca deseara li se infunda.
    Iar in cealalta semifinala votez cu lituanienii.

  20. #62
    #4 Dumars's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Cluj
    Posts
    618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MT View Post
    Count me in, we are three now.

    Nu neg "spiritul de lupta", "sacrificiul", "daruirea de care dau dovada" si alte adjective lemnoase dar intr-adevar Hellas nu joaca estetic.
    Banuiesc insa ca deseara li se infunda.
    Iar in cealalta semifinala votez cu lituanienii.
    Ca sa nu fie "Four in a row", eu ma declar fan al Greciei. Desi nu credeam ca au vreo sansa in fata Sloveniei mi-a facut o deosebita placere victoria. Mi-a adus aminte de victoria in fata Frantei de acum doi ani cu cosul de 3 al lui Diamantidis.

    Intr-adevar nu joaca estetic, dar stiu o nationala care joaca deosebit de estetic, dar la Mondiale a cam plecat cu coada intre picioare.

    Din punctul meu de vedere conteaza victoria si nu un alley oop spectaculos dar echipa pierde.

    Cu siguranta azi nu mai au nici o sansa, dar sa nu uitam ca de la greci lipsesc Antonis Fotsis si Sofocles Shortsianitis.
    I love this game!

  21. #63
    Member Black Mamba's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    458
    Reputatie
    1
    Ce m-ar fi bucurat o victorie a Greciei, spaniolii imi sunt foarte antipatici.

    Poate imi va face o surpriza placuta Lituania maine.
    [FONT="Courier New"]Never argue with an idiot, they drag you down to their level and beat you with experience.[/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •